Angličtina - Helen Doron. Je to dobré aj pre 2,5 ročné dieťa? Koľko to stojí?

zvedavamt
8. júl 2007

ma s tym niektora skusenosť? je to dobre aj pre 2,5r dieťa? koľko to stoji?

klatom
9. júl 2007

😒 u nas v materskom centre mame takúto ponuku ( formou letáčika ), ale
nepoznám nikoho z okolia kto by mal s tým skúsenosť. tiež by ma zaujímala
osobná skúsenosť ako to funguje 😉

zvedavamt
autor
29. júl 2007

no uz som si to zistila. nevyzera to zle,ale ja na MD si to ozaj nemozem dovolit. zapis je okolo 2200sk a potom mes 900sk. deti pocuvaju doma anglicke cd a raz za tyzden idu do skoly.kurz trva niekolko rokov.

sylvie
29. júl 2007

zvedava a tie kurzy prebiehaju len u vas v mt alebo aj v ba, nevies? kde si zistila tieto info?

bibinka
29. júl 2007

v materskom centre vo Vrútkach bola ukážková hodina s programom helen doron. kurzovné je cca 2500 sk+ každá hodina 900-1000sk. pritom učebné materiály sú knižka a cd, ktoré dieťatko počúva najmenej 3x denne to jedno cd niekoľko týždňov. tak sa mu to dostane do povedomia, nemusí to mať nahlas, stačí to ako "pozadie" pri normálnej domácej prevádzke a programe.kurz pre jednotlivé vekové kategórie trvá 10 mesiacov a najvhodnejší vek je po 2.roku života. Kurzy sú až do 10-12 rokov veku, vždy s väčšou obtiažnosťou.
tá hodina vyzerala zhruba takto: detičky sedeli v kruhu-ak vydržali, ak nie robili to čo chceli, lektorka hovorila stále v angličtine. najprv ich privítala, pýtala sa na meno a rozdala menovky.potom z vreca vyťahovala rôzne hračky a vždy ich pomenovala. ku každej hračke spievala pesničku a hračkami ponúkala detičky, aby si ich vzali do ruky a pozreli si ich.nakoniec ich všetky pozbierala, dala späť do vaku a každého oslovila menom, povedala, že je šikovný, šikovná a rozlúčila sa . trvalo to cca 30min. na 1.5-2r.deti to bolo príliš dlhé, ale je pravda, že na tej skúšobnej hodine nás bolo cca 20. optimálne skupinky sú po 6-8 detí. to sa im lepšie udrží pozornosť a tak.
v diskusii lektorka vravela , ža nič sa nestratí ak sa začne dieťa učiť aj vo vyššom veku, len mu to pôjde trochu pomalši ako tým dvojročným, ktoré do toho prídu prirodzene.
som bola aj ja prekvapená, že deťúrence chápali a "rozumeli" čo od nich ona chce, keď im vyťahovala a menovala hračky. oni to brali úplne samozrejme. proste úžasné inteligentné bytosti 🙂

maaaki
3. aug 2007

Sylvie, syn chodi na anglictinu Helen Doron uz dva roky. Sme spokojni, hoci nie vzdy sa mu tam chce chodit, myslim, ze sa to asi viac paci dievcatam, lebo sa tam vela spieva. Chodime do takeho rodinneho domu v Trnavke, blizko Mierovej, (myslim Kastielska ulica). Ked si das do googlu Helen Doron, Bratislava, tak ti to urcite najde.

sylvie
12. aug 2007

maaki, dakujem nejak to najdem.. viem aj kde je kastielska, to je prievoz a nie trnavka.. 😉

maaaki
29. aug 2007

Silvie, vcera nam prisiel oznam, ze sa prestahovali do novych priestorov na Hranicnu 39, ak chces mobil tak ti poslem aj mobil do IP. Sorry, za dezinformaciu ohladom casti mesta, byvame v Ba kratko

emjee
26. aug 2008

maso • 24tt • 16. okt 2007 o 10:28
Ahojte,
nasla som si stranku helendoren a premyslala som o tom, ze tam prihlasim svoje babatko, ked bude mat tri mesiace, lebo vtedy zacinaju s prvou anglictinou ... nemate s touto metodou niekto skusenosti? Zatial neviem, co to stoji, ale zda sa mi to fajn, ze babatko bude vnimat anglictinu od utlejho veku, potom sa mu nebude zdat ako cudzi jazyk.
Dakujem vopred za reakcie.

bambucinka • 1d • 16. okt 2007 o 12:31
No fakt neviem či ,,kurz angličtiny,, pre 3-mesačné bábo nie sú zbytočne vyhodené peniaze. Sorry ale zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy 😖

vavka33 • 2d • 16. okt 2007 o 17:34
Aj mne sa zda,ze je to zbytocne platit za taky kurz,ak chces,tak mozes nejake slova pred nou hovorit ty,ale pre 3.mes.babo je to aj zbytocne,ved ani poriadne nevnima vlastny -materinsky jazyk 😉

bocjanka • 17. okt 2007 o 10:41
Kurzy Helen Dooron poznám z Rakúska. Robila som tam Au-pair a ich deti tieto kurzy navštevovali. Je to veľmi milé, sú k tomu knihy a cd s anglickými pesničkami, ktoré deti počúvali i v aute. Deti s tými kurzami začínali asi v dvoch rokoch. V 3-mesiacoch sa mi to zdá zbytočné. Dieťa to ešte nedokáže vnímať. Malá Júlia tam začala chodiť v dvoch rokoch, ešte nerozprávala. Skutočne opakovať anglické slová a frázy začala asi v 3 rokoch. Kurz pre takéto malé deti trval len pol hodinu, čo nie je veľa ....Takže radím tiež radšej počkať.

bocjanka • 17. okt 2007 o 10:42
🙂

maso • 24tt • 18. okt 2007 o 14:17
Dakujem za Vase reakcie, premyslam, ze zozeniem nejake anglicke detske pesnicky a tie si budem pustat v aute s babatkom od jeho narodenia, aby mu nebola anglictina uplne cudzia a potom by som teda v nejakych dvoch rokoch zacala s kurzom.

emjee
26. aug 2008

jeja21 • Dnes o 13:58
Máte skúsenosti s touto angličtinou pre malinké 1-2 ročné deti? U nás pýtajú na mesiac 1100Sk za 4 hodiny, čo sa mi zdá prehnané a tak rozmýšľam

bejka13
20. sep 2008

ahoj, minule so si vypočula názor psychologa.Doporučuje tento kurz až od 3 rokov. Tak si myslím , že má pravdu. Zbytočne je chodiť na tento kury s 3-mesačným bábom. to počúvanie v aute, či doma určite má tiež efekt. hlavne detské pesničky a riekanky. Ten poplatok je v martine ešte vyšší. Iné jeˇ, ked dieťa žije v rodine , kde je jeden rodič anglicky hovoriaci.Tak neustále s nim jeden hovorí anglicky. netreba nič unáhliť !

sranda
20. sep 2008

babule, petra chodí k HD na anglinu a vrelo odporúčam. Speakuje jedna radosť, nenormálne ju to baví, dostali sme pochvalu že je najšikovnejšia študentka, bez problemov odpaluje cisla do 10, zvieratka pomenuje aj veci. Naozaj sa naučila viac ako som očakávala. Chodíme od marca tušim 2007 je to 10 mesačný kurz.

sranda
23. sep 2008

ježiš čo som to napísala od marca 2008 samozrejme do cca apr. 2009

petaba
27. sep 2008

ahojte chcem sa opytat ako sa to plati? naraz alebo mesacne? a este ako zacinaju kurzy? 🙂

petaba
29. sep 2008

😒

maximilian
29. sep 2008

Dá sa platit mesačne, ročne a aj štvrtrocne.

petaba
29. sep 2008

a ako je to s nastupom na kurz?

maximilian
29. sep 2008

Treba sa poinformovat v konkretnom centre, kedy zacinaju. my sme minuly rok zacinali v septembri a po nas v oktonbri este jeden kurz. je to individualne, podla zaujmu.My chodime do Dubravky v BA a sme velmi spokojni.

sranda
30. sep 2008

maxim, u nás bola možnosť zaplatiť aj celý kurz naraz tuším s 5% zľavou, ale dala som to mesačne. Hrooooozne mi nevyhovuje že začíname o tretej poobede, vždy musím dať malú skôr spať a to máme celý deň rozdžubkaný.

petaba, s nástupom to je individuálne, podša toho ako dajú skupinu dokopy, tuším sa vyučuje najmenej 4 deti.

lennie7
9. okt 2008

my sme boli vcera na ukazkovej hodine helen doron a velmi sa mi to pacilo, mala sa zapajala 🙂 tak budeme chodit 😉 petaba, da sa zaplatit aj naraz s 10 % zlavou, na 3 krat s 5 % zlavou a mesacne.vstupny poplatok je 2200 Sk a su v tom zahrnute aj materialy, ucebnice, cdcka 🙂

petaba
9. okt 2008

lennie a kedy zacinate? ci mozte hocikedy?

lennie7
10. okt 2008

petaba kurzy zacinali v septembri a teraz v oktobri zacinaju ale myslim ze hovorila ze ked sa nazbieraju min.4 deticky v podobnom veku tak otvaraju aj cez rok 🙂

tonicka
10. okt 2008

ahojte kocky, aj my zaciname a stranku maju helendoron.sk a tam su vsetky kontakty, .... 😵

z.g.
5. nov 2008

my tiež začíname s kurzom, boli sme pozrieť na hodine, potvrdzujem, že deti veľa vedia, podľa mňa je to výborná metóda

z.g.
5. nov 2008

akurát tá cena... ☹ ☹ ☹

luciaj
6. nov 2008

my chodime do Petržalky od septembra a myslim, ze je to super, mala rozumie vsetko, co sme sa do teraz ucili🙂

emjee
5. jan 2009

kebulka • 1d, 35tt • Dnes o 18:25
Ahoj,

máme syna 2 roky a 2 měsíce a rádi bychom s ním začali chodit na nějaké "kurzy" angličtiny pro děti. Nemáte někdo nějaké ať už dobré nebo špatné zkušenosti? Našla jsem kousek od nás Angličtinu s Helen Doron, ale nevím o nikom, kdo by tam chodil a mohl poskytnout nějaké reference. Popis vypadá krásně a ideálně, ale není nad referenci někoho zainteresovaného

Děkuju moc!

lennie7
7. jan 2009

ahoj kebulka, my chodime na anglictinu helen doron od oktobra 2008 a mala sa uz toho vela naucila.Vie zaspievat asi 4 pesnicky, vie ukazat kde ma aku cast tela a vie pomenovat niektore zvieratka.Sice tam neobsedi celych 45 minut ale chodi tam rada.Myslim ze je to pre deti dobre ked sa zacinaju cudzi jazyk ucit uz teraz.Podla mna okolo tych dvoch rokov je idealny vek.Moja mala tam zacala chodit ked mala 2 roky a 2 mesiace 😉
ak mas nejake otazky kludne sa pytaj 🙂

sranda
7. jan 2009

z.g. cena je podľa mňa úplne v poriadku. jedna vyučovacia hodina vyjde na cca 300,- Sk to dnes minieš niekde v potravinach šmahom ruky. Takto tie peniaze vložíš do dieťaťa a to je najlepšia investícia. Naša Petra bola dnes prvý krát v škôlke a volá mi kamoška, ktorá tam bola odložiť dieťa neskôr, že učiteľlka sa jej pýtala, či sa s ňou rozprávame doma po anglicky, hovorím nie chodíme do helen doron. A ona na to, že Petra sa rozpráva s učiteľkou po anglicky..... helen doron je fantastická vec, petra sa naučila viac ako som očakávala, lepšie povedané má nevídaný talent na reč, čo potvrdila aj tamojšia učitelka angličtiny.

sisulka7
7. jan 2009

znie to zaujimavo, ale pride mi hodne prehnana cena. Nech mi nikto nehovori, ze naklady tej lektorky su tak strasne vysoke, aby zarabala 1800 Sk na hodinu. No ale kazdopadne doporucujem jazyk uz od tych dvoch rokov, take deticky to su ako spongie, hned sa chytaju. 🙂

slonikm
7. jan 2009

Já chodím s Anežkou na HD od jejích zhruba šesti měsíců, kromě toho, že malá bude mít tu angličtinu naposlouchanou, tak tam chodím i z toho důvodu, že se já snažím neztratit kontakt s angličtinou, těžko jsem mohla v půl roce odejít od kojence na večerní kurz angličtiny, že 😉 Takhle mám sice slovní zásobu na úrovni batolete, ale fakt se mi při těch přiblblých dětských písničkách hezky fixuje, onehdá jsem dělala něco do práce a ta angličtina mi opravdu naskakovala bez problémů.
Je to sice finančně náročnější, ale rozumím tomu proč. Je to licencovaný program, takže ty HD centra platí nemalé licenční poplatky, není to tak, že by všechny ty vybrané peníze skončily té učitelce v kapse.