Bili vás ratolesti? Ako ich to odučiť?

lolith
14. feb 2009

Ahojte,moja takmer 2-rocna dcerka ma momentalne obdobie,ze vzdy,ked s niecim nesuhlasi (ideme si umyt zubky,obliect sa,alebo aj uplna banalita-zmysli si,ze mam sediet v strede gauca,nie na kraji a tak prikazuje a bucha ma) zacne kricat nieee a buchat najblizsich mna,tata alebo staru mamu.Nikdy nedostala po zadku,vsetko sa snazime vysvetlit,cize vzor nema.Skusala som vysvetlit,ze maminku to boli atd.,tiez som skusila inak,ze odidem,este raz ma buchne (ked som realizovala,rozplakala sa ,ale neskor zas odznova "bum").Nemate niekto skusenosti,ako postupovat?Nevsimat si to nechcem. Inak je velmi citliva a pri rozpravke reaguje,ked napr. krtko spadne a pod.

menoruze
22. jún 2016

Ano, nie som za telesny trest, teda oko za oko, nasmu sme vysvetlovali, ze je t o bebene a maminka je smutna, ked takto bije ju alebo braceka, postupne to preslo. Niekedy je bitie obranna reakcia, a koren je nezrrele spravanie dietata, ani si mozno neuvedomuje, co v skutocnosti robi, ked bije rodica al. surodenca. Dat najavo nesuhlas, pripadne odtiahnut ruku, ale nejak netrestat, aspon tak to robime my.