Chôdza "na kolenách". Ako jej v tom zabrániť?

majka35
1. apr 2008

Chcela by som sa vás opýtať, či ste mali s takouto chôdzou skúsenosti u vašich detičiek. Moja dcérka takto chodí už dobré dva mesiace. Kolená má už úplne dobité. Dnes som sa dozvedela, že je to nebezpečné, že si kolienka môže poškodiť. Normálne chodiť sa naučila len pred týždnom, ale aj tak preferuje kolienka. Neviem, ako jej v tom mám zabrániť, nechcem, aby mala v budúcnosti problémy.

tutifruti
1. apr 2008

Moja staršia dcéra sa /kým začala chodiť/ len plazila... Ťahala sa za ruky, nohy vôbec nepoužívala, no hrôža vidieť 🙂 Naša lekárka na to len povedala, že každé dieťa má vlastný štýl... Keď začala chodiť a bola si už úplne istá, plaziť sa proste prestala... Mladšia už tiež chodí, ale ešte aj štvornožkuje /predsa len je to bezpečnejšie/... Myslím, že keď si bude malá istejšia na dvoch, tak proste kolienka nebude tak často používať...

majka35
autor
1. apr 2008

aj mne sa štvornožkovanie vidí bezpečné, ale ona neštvornožkuje, jednoducho sa postaví na kolená a takto chodí celý deň ... na svoj vek je aj trošku ťažšia, takže ten tlak na kolená je silný ... ☹

junovka
1. apr 2008

majka, neboj nic, nic jej nebude.Deticka v takom veku maju strasne ohybne telo a kolienka su na to prisposobene v jej veku. 😉

milhaus
3. apr 2008

aj moja tak občas chodi a nezda sa že by jej to robilo problemy, vahu mame priemer ale sme dost vysoky

other_side
3. apr 2008

my sme tiez dost dlho chodili len na kolenach a dnes je vsetko ok 🙂 podla mna zbytocne obavy ale chapem ta 😵