Cmúľanie prštekov. Ako ju od toho odnaučiť?

gabikat1
15. aug 2009

Mám štvormesačnú dcérku a stále si cmúľa dva pršteky. Prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako ju od toho odnaučiť. Už som z toho zúfalá. Všetci mi radia nechať malú vyplakať. Raz som to skúsila a plakala som viac ako ona. Za každú radu budem vďačná. Dakujem

junovka
15. aug 2009

ja si myslim, ze je to prirodzeny vyvoj babatka.Moje dcerky tiez si pocmulkavali prsteky 🙂 😉

manika77
15. aug 2009

myslim ze ona je este malicka nato aby si ju daco odnaucala 😒

gabikat1
autor
15. aug 2009

Ja som sa totiž radila aj s doktorkou a tá povedala že ju treba odnaučiť, lebo jej budú zle rásť zúbky.

gabikat1
autor
15. aug 2009

Naozaj neviem či to nechať tak alebo nie. Ona si totiž cmúľa tie pršteky skoro celý deň. Bez toho aby si ich necmúľala nezaspí ani cez deň ani večer a aj v noci ked je hladná tak neplače ale cmúľa. Prosím ešte raz skúsenejšie mamičky o radu. Toto je moje prvé bábo tak je pre mna všetko nové.

junovka
15. aug 2009

nechaj tomu volny priebeh.Spoznava samu seba, teda aj prsteky....potom to budu prsteky na nohach.....neboj nic 😉

gabikat1
autor
15. aug 2009

Joj keby Ste mala pravdu. Mám strach že to zanedbám a potom budem ľutovať.

junovka
15. aug 2009

ak nekojis, ,tak skus jej dat cumlik,ale potom aby si nemala problem ju oducit od cumlika 🙂

junovka
15. aug 2009

a tu na Modrom konikovi si tykame 😉

gabikat1
autor
15. aug 2009

Cumlík vôbec nechce, ked jej ho dám tak ho hned vyplúva a plače ešte viac

junovka
15. aug 2009

spominam si, ze moja Timeika takto stale zaspavala s 2 prstekmi v puse, a to mala uz rok, nakolko cumlik tiez nechcela, a zubky mala pekne, bez kazov ako mliecne, tak aj teraz trvale jej rastu pekne 🙂 😉

gabikat1
autor
15. aug 2009

Tak teraz si ma potešila. Malá dáva tiež presne dva pršteky do pusy. Vystrašila ma doktorka a dokonca mi poradila priviazať malej ručičky. Tak to so sa iba chytila za hlavu či je kompletná.

junovka
15. aug 2009

tak to je sila 😕 😝

junovka
15. aug 2009

mas IP gabika 😉

mneme
15. aug 2009

priviazat rucicky 4-mesacnemu babatku? 😠 to je co za doktorka? 😝 😕 moja dcerka si cmula cele pasticky alebo prstiky, a presne ako pise junovka, povazujem to za uplne prirodzenu sucast objavovania vlastneho telicka. pokial si tym neublizuje, nic zle na tom nevidim. hoci kojim, ma aj cumel, ale v posledej dobe prisla na to, ze ked si ho vypluje, moze si lepsie strcit ruky do pusy a tak jej to asi viacej chuti 🙂 inak odnaucit od cumlika je asi lahsie ako odnaucit od cmulania prstov - cumel schovas, prsty nie 😀

smailinka
15. aug 2009

nas maly ma tiez palcek namiesto cumlika, nesnazim sa ho este odnaucit, je malicky.....uvidime co bude dalej....asi v dvoch rokoch bude nosit rukavice 😀 😀

mneme
15. aug 2009

smailinka, ja som si vraj tiez brutalne cmulala palec do dost vysokeho veku a so zubami som nikdy problem nemala. nasi ma to odnaucali roznymi sposobmi - asi najkurioznejsie boli prazdne rolky z toaletneho papiera ako dlahy navlecene na ruky, aby sa nedali ohnut a tym padom ani strcit prsty do pusy 😀 dodnes si pamatam, ze zabralo az to, ked mi mama nalakovala nechty. ako decko som bola dost paradnica, takze hrozba zlezenia laku + predstava, ze uz som velka slecna, zrejme splnili svoj ucel a bolo po cmulani palca. pri chlapcovi ale asi tato metoda nezaberie 😅

mishusha
16. aug 2009

gabika, neboj nic... do jedneho roka ma babatko vyvinuty silny saci reflex, a okolo roka sa zacina vytracat.... ak by aj potom pretrvaval problem s cmulanim, tak to budes riesit potom...ale uz teraz by som na tvojom mieste, skusila drobca naucit na cumlik.... lahsie sa od neho oduca...ako povedala mneme 🙂
a z kamoskinej skusenosti-ma takmer 3 rocneho chalana, ktory si este stale cmula prstek... 😖 a nevie ho to nijako odnaucit...zacina mat zdeformovany palec, ktory dokonca zapacha, a uz ju lekarka upozornovala, ze mu to moze narusit rast zubkov...

ale myslim, ze by si tu nasla viacej tem ohladne tvojho problemu...treba si vyhladat 🙂

sunea
16. aug 2009

Moj maly si dava do pusiny celu pasticku, alebo prsteky, ked ma hlad, ale to asi nie je tvoj pripad, ze, Gabi?

cikyta
16. aug 2009

Moja malá odmieta akýkolvek cumlík,čímkolvek natretý 😅 a miesto cumlíka si cmula jeden palček.S ním aj spí.Ak jej vybehne z ustočiek počas spánku,začne plakať,akoby stratila cumlík. 😀 To s krivými zubkami som počula,ale pri cumly-nie pršteku.(Občas má v puske všetky pršteky 😀 )

casandra
16. aug 2009

ahoj, nasa malicka ma tiez 4 mesiace a tiez si cmula prsteky a aj celu pasticku. A ako si pisala, v noci sa nebudi na hlad placom ale cmulanim ruciciek. Cumlik ani nahodou nechce. My tomu nechavame volny priebeh ... asi je tto tak normalne ved spoznava samu seba ... 🙂

zuza.m
16. aug 2009

gabika vyvezovanie ručky asi aj pomože .maly bol v nemocke a mal infuziu v hlavičke.tak mu jednu ručku museli vyviazat.zachvilu sa jedoval ale potom ked zistil že mu to nepomože tak si zvykol.ide o to že on tu ručku už po dvoch dnoch vobec nepoužival. ☹ .a ked ju aj mal odviazanu tak ju mal len tak položenu vedla seba.ide o to že kolko by ju musela mat tvoja mala vyviazanu aby zabudla na prštteky myslim že dost dlho.a myslim že to ohrozuje jej vyvin.a ak by si odviazala a zistila by že zase ich ma že by si ich opät strčila.babätka potrebuju cmulat a každe je naučene na niečo ine.mne napriklad prst necmuall vobec( teda myslim ako cumlik)strkat do pusinky si ich strkal.ale za to dost často vyžaduje dudlik ahlavne ked sa tlači zub.neboj sa po čase jej ho nahradiš hrkalkou a ked bude väčšia vysvetliš že sa strkat nemaju.ono tie deti su velmi rozumne.

schatzilein
16. aug 2009

Ked ten prstok tak bajecne chuti...preco by sme mali male deti stale daco oducat. Ved je to ich prirozdeny vyvin a ako to cmulanie prstov prislo, tak aj odide.
V publikacii Kazde dieta sa vie naucit spat sa pise, ze deti, ktore si cmulaju prsty, spia v priemere dlhsie v noci alebo tak nejak. Tak preco si komplikovat zivot?

gabikat1
autor
17. aug 2009

žienky moje zlaté, tak Vám dakujem za rady a ukľudnenie. S maličkou je to už lepšie. Jeden večer som jej dala rukavičky pred spánkom. Nosila som ju narukách ked sa hnevala a plakala. Nechcela som ju nechať len tak v postieľke aby sa nebála a aby cítila že ju mám rada. Na druhý deň už zaspala s cumlíkom a dnes tiež. Cez deň som neustále s ňou lebo hneď ako sa otočím tak cmúľa, tak sa ju stále snažím niečim zabávať aby na to zabudla. dúfam že to bude už iba lepšie. Ja som z toho bola preto taká vystrašená, lebo už ani nechytala hračky len cmúľala pršteky.

bmmz
17. aug 2009

ešte nemame ani dva mesiace a uz sme objavili rucicky palceky a zaciname ich cmulat 😉

danu
17. aug 2009

tu je tema na oducanie, ale ty mas este male babatko 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

raona
17. aug 2009

no nasa cmula palceky od narodenia a mame estelen mesiac.... miesto dudlika asi 😀 😀 ten vypluva o sto sest.. a cmula si prsteky ked je hladna alebo smadna..

ali27
18. aug 2009

caute, tak nasa si tiez cmulala palcek a dost casto skoro od narodenia, ved som tiez z toho bola nestastna, cumlik nechcela. no a teraz, bude mat pol roka, uz si na palcek skoro ani nespomenie, sem tam si ho da este do pusy pri zaspavani... ale je mi aj luto sem tam, lebo sa palcekom vedela velmi rychlo ukludnit 😀
takze je mozne ze na prsteky zabudne hned ako zisti, ze sa da s nimi robit nieco ine, nie len si ich cmulat 🙂

wiwienne
24. aug 2009

Moj maly mal tri mesiace a odkedy si objavil prsteky, cmula ich vkuse, ale nie len tie, aj predlaktie, cize je to asi naozaj o objavovani sa...ziadny strach, zas objavi nieco nove 😉

bmmz
26. aug 2009

hladame cumlik v tvare prsteka hehe 🙂 😅

bibi1711
26. aug 2009

To, ze si dieta strka rucicky do pusy, ze si tam trafi, je znak dozrievania mozgu. Je to velmi dolezite pre koordinaciu, vytvaraju sa nervove spojenia...Ak by si bola na neurologii, tak by sa ta na to aj pytali...To nemam z vlastnej hlavy, to nam povedali lekari. Takze nezufaj a urcite ju neoducaj. Ono to prestane.