Cmúľanie prštekov. Ako ju od toho odnaučiť?

gabikat1
15. aug 2009

Mám štvormesačnú dcérku a stále si cmúľa dva pršteky. Prosím Vás nevie mi niekto poradiť ako ju od toho odnaučiť. Už som z toho zúfalá. Všetci mi radia nechať malú vyplakať. Raz som to skúsila a plakala som viac ako ona. Za každú radu budem vďačná. Dakujem

lyongirl
26. aug 2009

aj my by sme potrebovali cumlík v tvare lavého ukazováka 😀 😅

ivamera
26. aug 2009

Moja sestra, ked bola maličká si cmúľaľa dva palčeky, prostredník a prsteník, a to až kým nešla do 1. triedy! Potvrdujem, že bez následkov na tvar zúbkov. 😉 Aj moja maličká si rada cmúla palčeky, ja to ani neriešim.

mama.wolfka
26. aug 2009

tiež si myslím, že je to prirodzený vývoj 😉
môjmu malému som ani neviem prečo dala v pôrodnici do pusky svoj prst a veľmi sa mu páčilo ho cmúľať, dokina v pôrodnici (taká stará škola) na to povedala, že bábätko vie čo je preň dobré 🙂
naša doki na to povedala, že keď potrebuje cmúlať, tak lepšie je mu ponúknuť dudlík 🙂 ten mu zachutil (hoci nie na prvý krát) a dudluje ten, teda teraz len na zaspávanie ak ešte potrebuje po didke 🙂 alebo napr. v obchode, keď si zmyslí vykrikovať a potrebujem mu "zavrieť ústa" 😉

smailinka
27. aug 2009

bmmz, ked najdes taky cumlik, tak ta poprosim IP! ked malemu dame cumel do pusy, tak ho nevypluva, ale rehli sa a zacne riadne slintat a potom ho chyti do rucky a zahodi ho ☹

wiwienne
27. aug 2009

Deticky si velmi cmulaju prsteky aj vtedy, ked idu zubky..

berus222
28. aug 2009

nas si uz asi 2 tyzdne smula rucicky a sliny mu tecuuuu... kazdy hovori, ze je to tak pri zukoch, ale ma este len 3,5 mesiaca. bude to robit az kym mu nevydu? neni to skoro?

egyptanka
28. aug 2009

aj moja si cmula prsteky, ale ako tu bolo popisane do jedneho roka je to prirodzeny vyvoj, zo zaciatku som jej ich vyberala, teraz ich vyberam len po jedeni, aby si nevyvolala davenie. Odporuca sa cmulanie riesit z po prvom roku zivota.

A s tym uvazovanim ruciciek?? ... hned by som doktorku menila a ak by som bola najviac nasrdena tak by som bola schopna nahlasit ju na urad nad dohladom zdravotnej starostlivosti. Vrrrrr 😠 😠 😠

wiwienne
12. sep 2009

kocky, v teme o dudlikoch baby pisu, ze cmulanie krivi zubky, zacinam sa toho bat, lebo my cmulame od rana do vecer a vlastne vkuse..

danu
7. okt 2009

hanam • 1d • Dnes o 10:51
Môj malý si cmúľa celú päsť a určite nie od hladu. Máte niektorá skúsenosti čo by to mohlo byť?

lydia22 • 1d • Dnes o 10:55
Ahoj moj robi to iste!ma 4 mesiace a začalo to tiez ked mal 3.pytala som sa dr.a vravela ze je to normalne,ze sa tak prejavuje.mozno ich uz aj svrbia dasienka,no uvidim kedy mu vyjdu zuby.aj ked sa mi to zda skoro.

hanam • 1d • Dnes o 10:59
lydia aj mne sa to zda skoro 😉 dufam ze v 5 mesiacoch nezacne rozpravat 😀 😀 😀

katka.m • 2d • Dnes o 11:00
Zúbky ísť môžu, ale pravdepodobnejšie je to, že objavilo rúčky, cmúľanie je dotyk a tým sa v tomto veku učí a objavuje.

katkaking • 1d • Dnes o 11:11
ahoj, my sme boli na tom presne tak isto...od troch mesiacov rúčka v pusine, doktorka aj zubárka mi vraveli, že zúbky sa už predierajú cez dasienka...aj to je bolestive a svrbi to. Prvy zub nam vysiel presne v den, ked sme mali 6.mesiacov. Tak neboj, zubky sa uz hlasia, ale nikto este nevie, kedy vyjdu... 🙂 🙂 🙂

egyptanka • 1d • Dnes o 12:16
hanka, moze ale toto je prirodzeny reflex a skok vpred vo vyvoji tak sa neznepokojuj ... ked budu svrbiet dasienka tak to urcite spoznas, lebo to bude maly mrzuty, slintat bude ako bernardin a vsetko mozne bude kusat (nie cmulat). 🙂

alexandrah
7. okt 2009

gabika a ostatne ... tak ja mam vlastnu skusenosti, JA som si totiz cmulala prsty hodne dlho, (snad aj do 20 tky - obcas), nasi to nechali tak, vraveli mi, ze by som sa mala hanbit, ale vlastne v noci ma nik nevidel, uz mam 34, som vadata, nejak to same vymizlo, nevravim, ze si budu cmulat do 20 tky, ale myslim, ze to proste same prejde, nemam ziadne problemy ... ani krive zuby, nic ... proste ma to viac ukludnovalo, ako cumel ...ja by som to nechala tak ...

smailinka
7. okt 2009

alexandrah, krasne priznanie🙂

meusicka
7. okt 2009

wiwiene... u vas uz asi pojdu zubky a preto ma cely den prsteky v puse, masiruje si dasienka. nasa mala tiez zacala od 4 mesiaca.

hanam
7. okt 2009

dakujem baby tak uz sa neobavam 🙂

alexandrah
7. okt 2009

smailinka - nik o tom nevedel, iba mama 😎 a nic sa nestalo 😀 manzelovi som to aj povedala, ale uz vlastne ani neni co 😎

dada78
8. okt 2009

môj malý sa dnes na poradni predviedol sestričke, aký je beťár, vytiahol cumlík ,navliekol si ho na prst a šup do pusy palček, dudlík pritom mal navlečný na prste a vyzeralo to že okusáva ten 😀 😎 Tiež som čítala, že min do polroka si netreba robiť z toho starosti, spoznáva cez ruky svet 😵

silvia.t
9. okt 2009

ahojte, moj si tiez od 3mesiaca cmulal palce,sliny mu tiekli ako potokom...a co chytil to skoncilo v pusinke.... 😀
a ked mal 3mesiace a 2tyzdne vysli mu 2spodne zubky,potom mal dvojtyzdnovu pauzu a teraz zacina znova...mozno dalsie zubky 😀

maja402
14. nov 2009

Ahojte, nas maly je cerstve 3mesacne babo a uz 2 tyzdne si v kuse cmula prsteky a to aj hned po jedeni. Takze neviem, ci je este hladny alebo smadny.. cumel absolutne nechce.. skusala som mu ho nanutit ale neuspela som... Mame problem, ze ked si hned po jedeni da prsteky do ust zacne mi grckat spapane mliecko.. ☹ Co s tym???

lily1983
14. nov 2009

ahojte, maja, nieje hladny aj nasa mala to robi stale, a niekedy ani cumel nechce..a robi to asi tak od troch mesiacov, uz som myslela, ze zuby a ono to môzu byt dasienka, nasa je aj nervozna a umrncana a cmula a slinta, uvidis, bude sa to stupnovat..to je normalne...vsetko ide do ust na prieskum, preto treba vsetko dokola umyvat, a umyvat.. 😉 🙂 😀

lily1983
14. nov 2009

prepac, zabudla som dodat, ze nasa ale negrcka, ale poriadne ju napina na vracanie ked to robi, lebo si stale dava dva prsty 😖 a uplne hlboko 😖

meckat
20. nov 2009

ahoj MAJA, náš robí to isté, len po jedení dávaj pozor, aby si nepchal pršteky, inak je to normal. Adamko sa tiež v noci najprv naje z prstov a až potom si zaplače za cickou. a bud rada, že nechce cumeľ

dadis
20. nov 2009

ja som pri malom davala na ruky rukavicky pre novorodencov a teraz aj pri malej o tak robim. Oni su obaja taki "cuckavi" a hned ako si nasli rucicky, tak cumlik von a cuckali tak nahlas a s chutou. Ale davam ich iba na zaspavanie, cez den necham trosku pocuckat a ked sa mi to zda uz vela, tak vyberiem z pusky a odvediem pozornost. len pri tom zaspavani to je tazsie, tak na to su dobre tie rukavicky, chvilku cmulaa potom zisti, ze nic moc, tak si vypyta cumlik 🙂 ...inak to privazovanie, hroza, by som rovno tej dr. asi nieco povedala 🙄

kkerekrety
19. máj 2012

@gabikat1 ako to dopadlo s dcerkou? mame ten isty problem cmula si 2 prsty dost intenzivne (najma ked zaspava) od 6mes. teraz ma 10.dakujem

gabrielkaa
25. júl 2012

Ahojte, mam ten istý problém. A neviem ako ho riešiť. Dcéra má už 3,5 roka a sále si cmúľa palec a to nielen pri zaspávaní ale aj počas dňa. Okrem toho ma na to už aj zubár upozornil, že má zúbky z toho vytlačené dopredu, čo som si samozrejme zvykla. Skúšala som už špeciálny lak na nechty z lekárne proti ohrýzaniu a cmúľaniu, ale ani ten nepomohol. Skúšala som jej prštek zalepiť leukoplastom, ale ani ten ju neodradil, a "cucala" si ten prst dovtedy, kým jej leukoplast neodpadol. Už ma fakt nič nenapadá ako ju od toho odnaučiť. Zatiaľ sa vyhýbam radikálnejším metódam odnaúčania, ale ..... Má s tým niekto skúsenosti? ďakujem.

janapagacova
14. okt 2014

@gabrielkaa ahoj, mam ten isty problem ako ty ... syn ma 1,5 roka a cmula o stosest, cmula len lavy palcek, ma tam uz mozol, aj zubky ma asi take ako ty spominas .... skusala som aj lak, aj leukoplast, aj rukavice, ale nic nepomaha .... podarilo sa vam to odnaucit? ak ano, ako? prosim porad

gabrielkaa
3. nov 2014

@janapagacova Ahoj, prave nepodarilo....a to tvoj maly ma len 1.5 ale moja dcera ma v januari uz 6 rokov ☹ ...
skusam aj vzhrazky, aj som ju par krat capla po tej ruke a nic..skratka som uz zufala, lebo to nie je len esteticky problem, ale my aj vela cestujeme a bojim sa aby v tych velkych mestach nieco "nechytila"....lebo samozrejme do ust strka aj spinave ruky..