Čo si myslíte o učení sa jazykov Callanovou metódou?

olianko
1. nov 2007

Ahojte 🙂
Chcela by som sa opytat ci mate niekto skusenost s touto metodou ucenia a ak ano ako ste s tym spkojne.
Kurzy s touto metodou su dost drahe a chcela by som vediet ci sa to vobec oplati.Ci je to vhodnejsie pre zaciatocnikov alebo je to lepsie pre ludi co uz ako tak jazyk ovladaju a chcu sa viac zdokonalit....dakujem 😉

erika26
2. nov 2007

Ahoj olianko, som síce učiteľka cudzích jazykov ale táto názov tejto metódy mi nič nehovorí ☹ , napíš o nej niečo viac a snáď ti budem môcť povedať svoj názor. papa

viamka
2. nov 2007

to je metoda vyuky v stave alfa 😅 ?

erika26
2. nov 2007

inak mňa tiež napadlo či to nieje práve táto metóda ale ten názov callanova metóda som ešte nepočula. Rada sa niečo naučím 😉

erika26
2. nov 2007

Tak som si dala trošku námahu a pohľadala som na nete a táto metóda znamená: "Výučba Callanovou metódou prebieha v neustálom tempe, formou rýchlych otázok a odpovedí."
Myslím si, že každý dobrý lektor v jazykovke túto metódu využíva, ale ja osobne si myslím, že je treba ju striedať aj s menej náročnými aktivitami na pozornosť lebo ak máš hodinu 2x45 minút tak si neviem predstaviť, že sa niekto dokáže sústrediť takú dlhú dobu. To ti hovorím ako učiteľka, učím aj jazykovke aj na strednej škole. Ale samozrejme skúsiť to môžeš, ale v každom prípade musíš byť vo forme lebo ti tam absolútne nedajú dýchať 😀 samozrejme v dobrom. Ale viac som našla na http://bratislava.sme.sk/c/2563790/Ucitel-z-Ang...

olianko
autor
2. nov 2007

erika tak si ma prdbehla 😉 a nasla si si to sama
no ved ani ja si neviem predstavit byt 2hod.v strehu a tak som chcela vediet nazor niekoho kto to absolvoval pozna to
ale aj tak dakujem a precitam si aj to ci si ty nasla 😉

frida
5. nov 2007

olianko, moj manzel chodi na kurz anglictiny podla callanovej metody a je spokojny 🙂 uz tiez toho prestriedal, chodi tam od februara 3x do tyzdna na 50 min. a na 7 h rano - tak mu to vyhovuje 😀 ,
samozrejme mal by sa aj ucit, ale nerobi to pravidelne alebo vobec - nestiha, vyhovuje mu tam tie otazky a odpovede - nutia ta hovorit a hovorit,
on ked sa tam hlasil, tak bol na ukazkovej hodine, ze co a ako to tam vyzera, no a paci sa mu, ze sa plati kazdy mesiac - teda na 10 h dopredu, a ked vynechas, tak mozes ist na inu hodinu to dobehnut 🙂

mouse
5. nov 2007

Ahojte, prave dnes som to pozerala na nete - mne sa to paci, ucim sa nemcinu vo firme a mam taky pocit, ze takouto metodou. Vyzistim, ci je to ono a dam vediet. 🙂

monatko
5. nov 2007

tiez som lektorka, pocula som o tejto metode, ale nevenujem sa jej.. mam svoj styl, myslim, ze hodina sa ma zacat pozvolna nejakymi lahsimi aktivitami a postupne sa dostat k jadru a tam robit narocnejsie ulohy, ako napr. vysvetlovat gramatiku, davat do pozornosti nove slovka atd.. a potom pozvolna ako sa konci hodina, zas treba robit nieco odlahcene.. mam skusenost, ze ziaden student nedokaze byt tak dlho sustredeny len na 1 cinnost, a uz vobec nie zamestnani ludia po pracovnej dobe 🤐 🙂

erika26
5. nov 2007

ahoj monatko,

súhlasím s tebou, ja to robím obdobne na kurzoch. Ale však vieš že je to individuálne. Ale zase prečo nie, možno niekomu vyhovuje práve táto metóda. No ale pravdu povediac, ja ako žiačka by som takúto metódu nezvládla. Neviem si predstaviť sa tak dlho sústrediť. A to ako učiteľka musím byť v strehu stále 😀
Chodila som tiež na kurz angliny /klasický spôsob/ ale iba ako hobby, keby do mňa niekto valil otázky 1,5 hodiny a žiadal by odpovede, asi by som to nezvládla 🙄

olianko
autor
5. nov 2007

frida a kam chodi tvoj manzel?do ktorej skoly? vidis to som ani nevedela, ze sa da takto dobehnut hodina ked vynechas..

frida
7. nov 2007

musim sa spytat manzela ked pride, ale urcite napisem, je to niekde blizko Mileticky, asi budova doprastavu (to nie som ista)

frida
7. nov 2007

ano, je to medzinarodna anglictina, manglictina

ikke
2. nov 2009

petaba • 1d • Dnes o 17:26
Ahojte,
chodí niekto na túto metódu výučby angličtiny? Ďakujem za všetky skúsenosti 🙂

jeana
2. nov 2009

ahoj petaba, ja som na tuto metodu chodila.. je pre vsetky urovne jazyka...
moj manzel na nu chodi uz 3 roky, zacal ako uplny zaciatocnik a je spokojny.
co konkretne by ta zaujimalo?

petaba
3. nov 2009

Mna by najviac zaujimali referencie na centrum na Stefanikovej ul. v BA, ako ste tu spokojny... 🙂 Rozhodujem sa totiž či ísť na tento kurz, alebo do jazykovky normalne na par rokov a nakoniec na statnice.

shaarka
3. nov 2009

ahojte, ja som na anglinu podla callana chodila pol roka, intenzivne, da sa povedat, ze som sa naucila toho dost, ale hodiny sa mi postupom casu zdali strasne nudne a nechcelo sa mi tam chodit. vela sa opakuje a malo noveho uciva sa prebera. co je sice ok, lebo clovek sa aspon doma nemusi tolko drvit, ale strasne mi chybala konverzacia a opravovanie od lektora. konverzaciu by som vyuzila vsade, ale tieto veticky, otazky a odpovede na temy, ktore nemaju nic spolocne s realnym zivotom, su trapne.
zopakovala som si slovnu zasobu, gramatika bola vysvetlena celkom dobre. cize zbytocne to nebolo. ale potom som isla na sluzobku, kde som potrebovala hovorit anglicky a zeby mi to islo lepsie, to vobec nemozem povedat.
takze prestriedat callanovu metodu s klasickou konverzaciou s nejakym anglickym lektorom - toto sa mi zda ako uplne najvhodnejsie riesnie.
a co sa tyka urovne, tak som mierne pokrocila (ucila som sa trosku na ZS, potom na gympli a odbornu anglinu na vyske, ale to len tak zlahka). naposledy som sa ucila pred 8 rokmi, takze ziadna slava. 😀

nicolkarin
4. nov 2009

sucasne navstevujem callanovku spolu s manzelom a musim povedat, ze zatial je to najlepsia metoda, aku som kedy skusila. vyskusala som uz rozne metody od klasickej akoby stredskolskej vyucby (kde sa vascia cast hodiny niesla v slovenkom jazyku), odbornu anglictinu na vyske, alfa hladinu aj anglictinu pre cudzincov vyucujucu v australili (sama som tam nebola, lektorku som mala tu, a vyucovala nas tak ako to ucia u nich). radim sa medzi mierne pokrocile a ovladam k tomu patricnu gramatiku, problem bol vzdy s komunikaciou a rozpravanim v jazyku. a callanova metoda tomuto napomaha. na hodine sa naozaj minimum komunikuje v slovencine, alebo vobec, ale pre uplneho zaciatocnika to metoda asi nie je. nakolko sa tam gramatike venuje len minimalne a takmer vobec sa nepise. naozaj je to forma otazok a odpovedi, samozrejme celou vetou, najlepsie co najdlhsou. ale sklbit tuto metodu s konverzaciou s lektorom face to face, je asi najlepsi sposob ucenia sa jazyka

tatiana02
1. jan 2010

Navštevujem callanovu metódu už druhý rok a na začiatku ma to veľmi oslovilo, konečne som prelomila bariéru vyjadriť sa pred kolektívom, aj keď som si nebola 100 % istá svojou odpoveďou, ale samozrejme učiteľ každého napraví a ide sa ďalej. Táto výuka samozrejme obsahuje aj gramatiku, ktorá sa vyučuje typom otázky a musíš vedieť presne po anglicky poučku. Tých poučiek je dosť, takže učiť sa treba. Ja sa napr. učím cez víkend hodinku-dve a cez týždeň asi polhodinu-hodinu. Na začiatku sa učí menej, lebo je aj toho menej, už som niečo vedela po AJ a slovíčka mi nikdy nerobili problém, ale šiesty stage už dá riadne zabrať. Je tam 12 stageov, treba na túto metódu chodiť skoro tri školské roky, presne sa to nedá určiť, ale za dva a pol roka je to zvládnuté celé. Je to najrýchlejšia metóda, nakoľko inde sa chodí oveľa dlhšie, aby sa dosiahlo aj urobiť si certifikát FCE, takže 12 stage je vlastne už len príprava na tento certifikát. Chodím na callan method tri krát do týždňa 50 minút. Doteraz som bola veľmi spokojná, ale teraz však rozmýšľam aj o tom, či si neurobím test do akadémie vzdelávaniab (aby som nešla od prvého levelu ale napr. do štvrtého) a či neísť tam, pretože tu už chodím druhý rok a chýba mi spontánna konverzácia a písanie slohov, domáce úlohy. Chcela by som sa nielen učiť, ale aj písomne sa pripravovať doma. Aby som sa vedela aj písomnou formou vyjadriť. Mne to napr. veľmi chýba, lebo v práci si sústavne píšeme so zahraničím a neviem či je to správne. Obchodný partner mi nenapíše, že som to zle sformulovala, ale učiteľ by mi to určite opravil. Takže táto metóda ne prelomenie bariéry konečne prehovoriť a nehanbiť sa je super, ale ďalej, ďalej sama neviem ešte čo vlastne bude. Ak je niekto napr. v ôsmom stage by mi mohol napísať, že ako sa to ďalej vyvíja, aby som sa vedela správne rozhodnúť, či tu zostať, alebo nie. Možnože už budeme mať viac priestoru na naše vlastné spontánne odpovede a možno aj budú písomné zadania. Takže rozhodnite sa žienky podľa môjho úprimného opisu, či sa na to dáte a či nie.

jennygirl
26. mar 2011

dievcence, s Callanovou metodou skusenost sice nemam, ale co mozem vrelo odporucat je metoda Direct metod for English. do jazykovky som prisla skoro ako uplny zaciatocnik a terz uz sa viem v pohode dohovorit! podla toho co som tu citala je to zalozene na podobnom principe, ze lektori sa nas pytaju otazky a my mame velmi rychlo odpovedat. je to super, uz som stiahla aj mangela na to 😝 co sa tyka koncentracie, vobec to nie je take narocne. piseme aj diktaty, robime gramatiku zo zadu z knihy a obcas citame, takze to nie je take vycerpavajuce.. co je super, ze ku kazdej knihe (je ich tusim sest) su aj cvicenia na pocuvanie na doma. teraz som na dvojke a manzel ma predbehol a je na trojke (on uz vela vedel ked prisiel), ale tiez si pochvaluje...

23simi23
9. máj 2012

@olianko ahoj, nemusis byt v strehu 2 hodiny 🙂 Tato metoda je dobra v tom, ze ked nevies odpovedat tak lektor ti napomaha a ty opakujes po nom. Kazdu otazku polozi 2x tebe a neskor dalsiemu, cize si ju rychlejsie osvojich , rozumies🙂

23simi23
9. máj 2012

@shaarka ahoj, vela zalezi od lektorov, ak nie si spokojna s jednym je potrebne si najst dalsieho popripade zmenit skolu, alebo sa ucit sama doma

23simi23
9. máj 2012

@ikke ahoj, chodim uz skoro pol roka, a neviem si ju vynachvalit 🙂 odporucam

23simi23
9. máj 2012

@erika26 nemusis byt 2 hodiny v strehu 🙂 ja chodim na 3 hodiny a ked citim ze sa mi uz nechce "premyslat" lektor zacne pomahat, neviem ci aj na Slovensku to takto funguje (malo by to tak byt)

lilus234
2. júl 2012

ja odporucam http://www.ijav.sk/kurzy/jazykove-kurzy/jazykov... ucia aj male deticky uz od 3 rokov veku... 😎

evadruha
27. júl 2012

nie som uz najmladsia, taha mi na 50, dcera mi zije v anglicku a nie len koli tomu by som sa chcela naucit anglicky, aj citat na nete zaujimave veci aj knihy,... a nasla som tuto diskusiu ku callanovej metode. Viete mi niekto poradit ci je vhodna aj pre uplneho zaciatocnika? Nerada by som tam nejak zdrzovala ostatnych. Dakujem za odpoved 🙂

zuzigirl
28. aug 2012

@evadruha callanova metoda zacina od Stage 1, co su uplne zaciatky... ja som chodila asi 3/4 roka, dost mi pomohla... manzelka majitela tej skoly, kde som chodila ja, za 3 roky komunikovala uuuuplne samostatne... cim intenzivnejsie sa clovek tomu venuje, tym lepsie... 2x do tyzdna 90 min je idealnych 🙂

zuzigirl
28. aug 2012

@evadruha neboj, nebudes zdrzovat nikoho, pretoze s tebou v skupine budu tiez zaciatocnici... ja som bola v skupine, kde sme boli traja, bolo to fakt vyborne 🙂

marci1408
25. okt 2012

táto metóda je výborná, sama som ju pred 4 rokmi absolvovala - 2 stupeň a ak by som mala peniažky, tak by som pokračovala ďalej.
ZA tri mesiace som sa naučila toľko, čo moja známa za 9 mesiacov.
Po prvej hodine som síce chcela zdrhnúť, lebo to bolo na mňa veľa....mala som pocit, že lektorke vôbec nerozumiem....ale zaťala som sa a po 3.hodine som sa chytila, tak ako aj ostatní a už to šlo 😉 Sú to naozaj dve hodiny max. sústredenia, ale je to len a len dobré, pretože takto nakoniec zistíte, že naozaj aj myslíte v tomto jazyku.
Je výborné, že sa lektori striedajú, takže raz máte hodinu s anglickou výslovnosťou, potom americkou ale aj austrálskou, pretože lektormi sú mladí ľudia, ktorí istý čas žili v týchto krajinách.
....a výborné je aj to, že je tam tak max.10 ľudí na hodine a strácate obavy z výslovnosti 🙂 🙂 🙂
Preberá sa aj gramatika a píšu sa diktáty, takže je potrebná aj domáca príprava.
Záverečný test bol pre mňa náročný, ale zvládla som to. Tí, ktorí to na 1x nezvládnu, majú opravný termín a ak ani to neurobia, tak idú na celý kurz opäť, ale už zadarmo. Táto škola totiž hlása, že každého dokážu angličtinu nuačiť....a to, že test nezvládol na 1x alebo2x....považujú za vlastný neúspech.
....toľko odo mňa 🙂

monca1111
8. feb 2013

bola som na ukážkovej hodine, ked som žila v Londýne a vybera si jazykovú školu, podľa mňa je super pre tých, ktorý sú sluchové typy, zrakový typ má čorobiť 🙂

marcy77
12. feb 2013

Ja chodím teraz na angličtinu callanovou metódou. Budúci týždeň končím tretí stage a idem do štvrtého. Vyskúšala som už všeličo, ale nič mi nesadlo tak, ako toto. Samozrejme nerátam do toho jazykový kurz v zahraničí. Je to super. Najrýchlejší spôsob ako začať komunikovať v cudzom jazyku.