Cucá si ruky až má cucfleky. Čo s ním?

cora73
27. apr 2009

Ahojte,mam 3 a tristvrte mesacneho synceka,ktory si neustale rve do pusinky ruky a cuca ich tak silno,az ma na rukuch velke cucfleky. Je jedno,ci je prave pred alebo po jedeni.Je iba kojeny a ma 7,5 kg.cize pribera krasne,len tie flaky na rukach vyzeraju hrozne-akoby sme mu nieco urobili ☹ ☹
Videla to uz aj doktorka,a ze sa s tym este nestretla,a ze je to maly pazrosko.
Neviete poradit co s tym?

scharfinka
27. apr 2009

Ahoj Cora, no obavam se, ze s tím až tak nic moc udělat nejde, dokud je mimčo takhle malé, mu to ani nijak nevysvětlíš....spíš to chce trpělivost a pořád ty ručky vyndavat a nebo mě ještě napadá, co třeba to takhle zkoušet nahrazovat nějakým kousátkem, jestli udrží či dudlíkem?.....no a nemůžou mu lézt třeba zoubky?

veronika81
27. apr 2009

cora a cumlík ti nechce? Môj to občas tiež robí, buď od hladu, vtedy ideme papať alebo len tak z nudy, vtedy dám cumlík.

Nechcem ťa strašiť, ale toto isté robila moja sesternica, cmúľala a sala si tú kostičku (ten kopček) ako sa začína palec (keď sú ruky v päsť, tak je tam taká hrčka) a nevedeli ju od toho odnaučiť. Zhrubla jej tam koža, mala tam veľkú hrču, bolo to dosť nepekné a keď mala 6 rokov, tak jej to chirurgicky upravovali 😒 Ostali jej jazvy, ale nie je to už nič strašné.

cora73
autor
27. apr 2009

Dik za rady,ale dudlik nechce od narodenia,a zubky som este nespozorovala...Proste stale si zufalo pcha rucicky do pusy,kebyze sa da,tak ich tam natlaci obidve.. ☹ ☹ Kusatka ani hrkalky este neudrzi-resp. chvilu,ale este si ich neuvedomuje. Vyzera,akoby by bol stale strasne hladny,ale robi to aj hned po kojeni a to ho kojim kazdu 1,5 az 2 hodiny..Inac by jedol stale. A na brusko ho kvoli tomu nemozem davat ani na chvilu,lebo hned si vycuca tie cucfleky.. prvy syn mi taketo nieco vobec nerobil,akurat brat si dlho cucal palec-az do nejakych 6 rokov.... No mna hlavne trapia tie cucfleky,najprv som sa zlakla,ze ma nejaku chorobu zrazania krvi,alebo co....

evkacka
27. apr 2009

ahoj cora, ja som myslela že to robí len moja Adelka 🙂
veru, žažle si celé pästičky, hned po jedení, až tak po nich skočí a aj vydáva zvuky ako tiger a aj teraz tu pri mne mliaska 😀 a niekedy ich tak žažle že ju až natiahne 😒
ale ja som spozorovala že máme brutálne naliate diasienka, takže nás už budú trápiť zúbky a aby toho nebolo dosť, z tolkého žažlania máme žabu, takže teraz má tie ručičky aj fialové od genciánky, no poviem ti, kráásny pohlad na slečinku 😀
aj my sme bezdudlíkový, ani z flašky nevie papať ,keď jej chcem dať odsaté mliečko, tak som zrovna dnes objednala také hryzátka, čo sú vo forme cumlíka, pretože klasické hryzátko veru také male mimi neudrží ☹
tak ti dám vedieť či sa u nás osvedčia, kuk to sú oni
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5026134

lalupa
27. apr 2009

my sme boli cumlikove, na cuckanie pomohli dva tri cumliky, do kazdej ruky a pusy 🙂 , ta koza na ruckach sa potom pekne upravila, trvalo to par tt, preslo ju to, lebo sme nasli nahradu za rucky 😅

cora73
autor
27. apr 2009

Dik za hryzadla,objednala som si ich...

boobinka
27. apr 2009

cora73... muj synek ma 7,5kg v 9 mesicich a to ji i tuhou stravu, tak me zarazila ta vaha 😕
Inak Vojtisek si cumla pesticky tak, ze ma na nich sedrenou kuzicku do krve, tim podtlakem ☹
Na siditka nikdy nebyl, vzdy hned vyplul... az nastal v 7 mesicich bod zlomu a dudlik si v klidu nechal a cumlal jen dudliky, rucicky se krasne zahojili.
Ted mu rostou zuby, tak si opet rve cele pesti do pusy a jsme tam kde jsme byly, dudlik si veme, ale zvlada i rucicky ☹

beruska2x
27. apr 2009

a zkousej davat dudlik, me ho malej taky nechtel, cucal si palec a to jsem nechcete, tak jsem mu dadlika davala a davala a dvala a zvykl si, neni nijak zavisly, ma ho na usnuti jinak si na nej nevzpomene.. ale kdyz by si cucal ruce tak pak rostou krive zuby..

cora73
autor
27. apr 2009

Boobinka ved my sme tiez v soku aj s lekarkou z tej vahy-na to,ze je iba kojeny,pritom porodna vaha bola normalna-3450 g,ale asi mam take silne mlieko,lebo co si pamatam,tak prvy syn mal v 6 mesiacoch 10 kg,tiez len kojeny a por.vaha 3500 g... Teraz neviem,co s tymi rucickami,uz som aj pozerala,ci mu nejdu zubky,ale nic nevidim,a ani si uz nepamatam,kedy idu prve zubky,a ktore,horne,ci dolne...Ale celkovo je taky mrchavy,nespokojny a uplakany-tak fakt neviem... 😒

l_g
27. apr 2009

Ahojky,moji Šarlotce jsou tři měsíce a taky si cucá ručky,ale vždy když to vidím vyměním ji ruku za chrastitko-mame takovou šikovnou opičku od Lamaze,jsou tam malé kroužky,které se jí dobře drží a strká si je do pusy místo ručky.A dudlíka taky nechceme.Jinak my mame ve třech měsících 6kg-jsme teda ma UM a PV jsme měli 3,63kg.

cora73
autor
27. apr 2009

Aho j I_g,takze vidim,ze nie som sama s tymto problemom,no nech si tie rucky cuca,len nie az do tych extremnych cucflekov... ☹ ☹ Ale uz som manzela navigovala,aby kupil nejake to chrastitko,mame sice toho doma vela,ale vsetky su tvrde a tazke,este ich neudrzi...

jahodka11
27. apr 2009

cora-podla mna to moze byt zubkami.....nevadi, ze ich nevidno....dasienka mozu byt citlive a smulanie pomaha....nas maly to robi doteraz,...sice nema cucfleky, ale stale si dava rucicky do pusinky a vsetko, co najde.... este mu chybaju 4 zuby a potom to dufam prestane.....nam pomahaju hryzadla...mam ich v mraznicke....skus...ale ked bol malicky, nechcel ich...az teraz 😉

cora73
autor
27. apr 2009

Dik Jahodka,aj ked som mu skusala tie dasna s prstami,tak sa rozplakal,manzel uz kupil ten gel,este zhana hryzadla,tak uvidime...

jahodka11
27. apr 2009

no ak sa maly rozplakal, mozno ho to naozaj boli a su to zubky....ale kym budu vonku....pretecie vela vody 😉 a mozno nie, ako u koho....my sem tam na noc dame aj cipok...ked maly vecer place, kuse si rucicky.....je uz vacsi a tak to na nom vidim a viem uz, ze co to je.....poradila nam to aj zubarka....a ze to naozaj boli....tie dasienka 😒

jankajs
27. apr 2009

U nás zaberal gél na ďasienka 😉 . Potom prestal plakať a v pohode sa zaobišiel bez rúk aj cumlíka. A občas som na noc dala čípku od bolesti - Panadol 100. Poradila nám to lekárka na detskom odd., že dieťa netreba nechať trápiť, lebo tie zuby sú fakt sv*ňa 😠

pimpulienka
6. aug 2010

Potrebujem poradiť. Naša malinká, ktorá bude mať 6 týždňov je v poslednej dobe po papaní nervózna, pučí sa, krčí nožičky, dokonca sa mi aj viackrát za kojenie odtrhne od prsníka.tak sa pučí (problémy s bruškom máme od 1 týždňa..)a čo je najzaújmavejšie to potrebujem skomentovať asi pol hodinku. možno aj kratšie po kojení si začne okrem toho, že plačká sať aj pršteky a rúčky, čo mi nejde do hlavy, pretože mi mliečko kvapká, keď kojíme napr. ako aj dnes ráno..nemám pocit, že ho mám málo (predtým si rúčky po papaní nedávala do pusky nesala si ich, robí to asi posledný týždeň cca) môže to byť napriek tomu o hlade? trvá jej, kým sa ukľudní na rúčkach dlhšiu chvíľku, potom na rúčkach jemne zaspinká a polohujem jiu do postieľky na bruško, čož je jediné poloha na ktorej nám vôbec spinká v poslednej dobe. čo môže značiť tá nespokojnosť po kojení a sanie rúčiek? neviem, čo si mám myslieť.

berucka
7. aug 2010

pimpulienka, náš malý robí to isté (bude mať sedem týždňov) a tiež to trvá už také 2-3 týždne. Na vine sú vetry. Mám pocit, že pochopil, že pri krmení sa mu to v črievkach pekne posúva a tak sa snaží to urýchliť a napomocť tomu tlakom. Pučí sa, odtrháva sa a keď sa mu nepodarí si prdnúť, tak plače. Okrem toho sa mu kvoli tomu tlaku vracia spolknuté mliečko to pusinky a často aj po dojedení zvracká, lebo neustále tlačí :-/ Dávali sme kvapky Espumisan (niekedy sa mi zdalo, že zaberajú, inokedy nie), teraz sme začali s probiotickými kvapkami BioGaia, tak uvidíme, či zaberú. Nie je to pravidlom, že sa tak pučí, robí to viac v noci a ráno, cez deň je to ok. Na bruško ho ale spať nikdy nedávam. Doktorka nám povedala, že štatisticky najvyšší počet náhlych úmrtí novorodencov bol zaznamenaný práve v tejto polohe. Hoci máme Anglecare, mám z toho strach a na bruško teda nikdy! Cez deň, keď som pri ňom, tak ho na bruško obraciam, aby dvíhal hlavičku, ale on tak vobec nechce byť a strašne plače 😖 Inak hlavičku už začína držať pekne, keď ho napríklad nechávam odgrgnúť na ramene, alebo ho na chvíľku nechám ležať bruškom na mne, ale na rovnej ploche to fakt nemá rád 😀