Dcéra ma vymysleného kamaráta. Čo mám robiť?

starwendulka
21. okt 2009

Moja dcéra Wendy sa v poslednom čase sa začala rozprávať sama zo sebou. Keď ide jesť, vždy musia byť dva taniere, dva poháre, všetko dvakrát. Čo mám robiť?

suki
21. okt 2009

starwendulka...já myslím, že to nevadí...děti mají bujnou fantazii a vymýšlí různý věci, které nám můžou přijít zvláštní, ale na tom nevidím nic neobvyklého 😉 za chvilku ji to přestane bavit a vymyslí něco jiného 🙂 nebo ho zkus nahradit nějakou jinou realnou věcí...plyšákem nbo něčím, co má hodně ráda. U naší malé by třeba zabral krteček 😀

tatolu
21. okt 2009

Starwendulka, možno čítala nejakú knihu, kde sa o tom písalo, alebo sa o tom rozprávali v škole 😉
Napr. aj v Anne zo Zeleného domu mala Anna vymyslenú kamarátku.
Skús zistiť, kto z jej kamarátok má ešte takéhoto "priateľa" 😉

nemezis
21. okt 2009

🙂 ahojte
U detí je to v určitom veku bežné. Aj moja malá to robila a po čase ju to prešlo. Nerobia to však všetky deti. je to o ich fantázií . Najskôr som mala strach, preštudovala som všetku literatúru aj odbornú pre lekárov. Aj aj známa detská psychologička sa len pousmiala. Pekný dník

suki
21. okt 2009

Bože můj...já jsem milovala příběhy Anny ze Zeleného domu 😵 😵 😵 Nádherné knížky 😵 Četla jsem je všechny a když tak nad tím přemýšlím, tak jsem myslím taky mluvila s někým, kdo neexistoval 😀

penny13
21. okt 2009

Ahoj. Tiež si myslím, že je to normálne. Môžeš skúsiť kúpiť jej nejakého plyšáka, ak na to máte, tak aj nejakého hovoriaceho.

marse
21. okt 2009

aj moja starsia dcerka mala takeho kamarata volala ho jozko, Jozko bol s nami vsade, nepripisovali sme tomu vyznam, a casom to preslo, samo od seba 🙂

suki
21. okt 2009

Já myslím, že je to náhodou super pro rozvíjení fantazie, děti dneska furt sedí u televize a u počítače, tak není na škodu mít takovýho kamaráda 🙂 😉

kaleilah
21. okt 2009

Koukala jsem že jí je 7? Chodí už do školy? Je v pohodě, že děti mají vymyšlenýho kamaráda,ale myslim že je důležitý jestli má i skutečný kamarády. Děti můžou vymyšleným kamarádem v tomhle věku reagovat i třeba na šikanu nebo právě nedostatkem opravdových kamarádů, nebo když se nedokážou začlenit do kolektivu 😉

aponchie
21. okt 2009

prirozene avec mit imaginarniho kamarada 😎 taky jsme jednu dobu vykladali v koupelne s nejakym kamosem a vysvetlovala mu neco uz je to pryc

draga
21. okt 2009

starwendulka tohle je asi v tomto věku i dřív normální, kamarádky syn měl imaginárního kamaráda, dokonce mu říkal Pek a pořád s ním rozmlouval a taky si s ním hrál, taky mu dával jídlo a pití...četla jsem o tom i ve vývojové psychologii, že to není nic divného...a neboj ono to přejde 😉

lussy23
21. okt 2009

Starwebdulka. ešte nie som mamina, ale tiež Vám niečo napíšem.
Mať imaginarneho kamaráta je v pohode, ale môže to mať aj dôvody. Moja sestrička-neterka si cez prázniny vymyslela kamaráta.. Jednoducho preto, lebo sa nemala s kým baviť. A aby mal kto rovnaké zaujmy ako ona.
Venujú sa jej starší súrodenci? Má kamarátov? Lebo môže to byť aj v tom, ako hovorila kaleilah.
Ale zase to je aj dobré, lebo sa jej rozvíja fantázia.

lul
21. okt 2009

fuha, 7 detí a jedno (samko) ma len jeden den? to je fakt sila, obdivujem....

ikke
21. okt 2009

v 7 rokoch je to normalne.
v 17. chodit na rozne fora a vymyslat si o sebe pribehy je uz horsie... 🤐

roasha
22. okt 2009

ikke,mas plny pocet bodov! 😎 😀

jabber
22. okt 2009

Já si taky myslím, že je to asi v pohodě - má prostě bujnou fantazii 🙂, ale jak píšou holky - může to být i nějaký takový jako důvěrník, se kterým probírá (pokud by měla) nějaké své problémy. Asi bych se snažila poslouchat o čem se s ním vlastně baví a co spolu řeší, z toho by se dalo ledacos poznat 🙂

lussy23
22. okt 2009

Ikke.- ako to myslíte?

marse
22. okt 2009

lussy23 ja si myslim ze ikke to myslela tak ze starwendulka je osoba co si vymysla 😕

lussy23
22. okt 2009

Marse -a le to neni pravda. Ano robila som to ,ale táto osoba nie som ja! Naozaj. ☹

jabber
22. okt 2009

Teď mi nějak uniká co tady řešíte 😅 Myslím, že ikke to myslí obecně 😀

suki
22. okt 2009

jabber taky myslím 😀

marse
22. okt 2009

lussy ale ja som to nemyslela na teba 😀

draga
22. okt 2009

no i kdyby si tohle starwendy vymyslela, tak to není zas tak špatný téma, protože tohle je k věci a děti to fakt dělají 😀

babula90
22. okt 2009

jedno je isté. imaginárnych priateľov si zvyknú vymýšľať nadané deti s vysokým IQ 😉

draga
22. okt 2009

babula fakt? no tak to si jdu hned nějakého vymyslet 😀 😉

babula90
22. okt 2009

draga, úplne vážne. 😉

draga
22. okt 2009

babula však já tomu věřím... 😉

babula90
22. okt 2009

rýchlo si nejakého vymysli, len aby manžel nežiarlil 😀

draga
22. okt 2009

já se budu ohánět tím vysokým IQ 😎

babula90
22. okt 2009

jasné 😀 😀 😀 😀

milly2
22. okt 2009

Je to opravdu naprosto normální,rozvíjí se tím fantazie,je to určitý druh snění,který dostává trochu hmatatelnější rozměr tím,že se např.chystají navíc talíře a skleničky...Spousta lidí si představuje nereálné věci i v dospělosti a pokud umíme rozlišit mezi fikcí a hrou,není se čeho obávat.Je naprosto zbytečné se snažit dceřineho "přítele"nahradit nějakým plyšákem atp.,ona má zajisté vymyšlenou i jeho tělesnou podobu.Není to nijak zvlášť neobvyklé chování .neznepokojuj se,ono to zase samo od sebe přejde. 🙂