Dieťa papá piesok. Čo mám robiť?

edita33
18. apr 2008

AHOJTE MAMKY,VIE MI NIEKTORA PORADIT PRECO MOJ DROBEC PAPA PIESOK?...(len mi prosim nepiste ze mu mam dat najest) 😀 😀 😀 .ale vazne pred rokom ako rocny ho ochutnaval a mysleli sme ze ho to prejde,ale toho roku ho to chytilo este viac,tak si nalozi usta a potom prezuva az mu tecie blato z pusi,lekarka mi vravi ze nemam chodit na ihrisko...(a kde mam ist????),ale povedat mi nevie ci mu nechyba nejaky vitamin,(poz.:..este kojim.)no co mam robit???? 🙄 🙄 🙄

tribitka
18. apr 2008

ja som papala ako malá blato....alebo aj hlinu....
no a moja kamarátka olizovala omietku na balkone.... 😀

edita33
autor
18. apr 2008

ahoj tribitka a ako dlho ta to bavilo??? 😀

edita33
autor
18. apr 2008

dnes je aj ten piesok iny ako pred rokmi,a este k tomu ked viem kolko psov je tu u nas,a o potkanoch ani nevravim,moja kamoska tiez jedla kuracie h..... 😝 ale aj to bolo dakedy zdravsie ako dnes 😉 aj ked mu podavam napr.chrumky aj to si namoci do piesku,a stena je vapnik.....zeby aj piesok???? 😨

tribitka
18. apr 2008

edita, robila som to ešte v škôlke....mama hovorila, že ked som bola podozrivo ticho, tak vedela kde ma má hladať... v predsieni pri topánkach.... 😀
no a ked pršalo tak vonku som olizovala blato....
no ale na ten piesok by som si dala pozor kvôli hygiene, alebo by som zmenila pieskovisko....
hovorí sa, že ked to deti robia tak im chýba nejaký vitamín

tribitka
18. apr 2008

inak, ešte doteraz milujem vônu blata, mnam mnam..... 😀

kukulik30
18. apr 2008

Ahoj editka, zaujimave, ze mu to chuti 😀 😀 😀 my sme boli vcera prvy krat v piesku a maly zase si masti piesok po tvari, peeling 😀 tiez neviem, co mam robit, ked ho vytiahnem z toho piesku, krici ako divy, dufam, ze to prejde 😉
ale teraz vazne, s tym pieskom treba dat pozor, ako pise tribitka, je to nebezpecne, ak tam chodia psickovia a macicky , moze byt riziko nakazenia toxoplazmozou a toxokarozou ☹ tak pozor!

krajcoanka
18. apr 2008

kukulik, pravdu máš! 🙂 Preto sme si urobili doma vlastné-kryté pieskovisko 😉 🙂 Lebo ani nemusíš mať psa, stačí ked sa ti tam vykadí alebo vymočí susedov kocúr 😠 ☹

kukulik30
18. apr 2008

presne, inak ja som na to alergicka, uz som pocula vselico o pieskoviskach, ale neviem , kde sa potom maju hrat tie deti 😒 ja byvam na sidlisku a fakt neviem, kde mam ist, aby sa mohol bezpecne pohrat

lenadka
18. apr 2008

veru baby, nedovol mu to, ochorie, tulave macky maju radi pieskoviska 😠

lindda
18. apr 2008

aj moj maly si obcas da do ust piesok som s toho tiez hotova kamoska tam teraz chytila nejaky hnusny virus 😒

cairka
18. apr 2008

edita33, už je dosť veľký, nepomohlo by mu vysvetliť, že ak sa bude hrať, tak môže byť v piesku, ak bude papať piesok, ide sa preč? Jasné, že párkrát by ste museli odísť sa niekde inde poprechádzať, ale po pár pokusoch by podľa mňa pochopil.

edita33
autor
18. apr 2008

ved to,kam ani na trave sa nemozu hrat lebo tam nasr...tych psov je fakt trochu vela na sidliskach,aj ked ihriska su ohradene,ale v noci macky a potkany urcite ten zakaz ignoruju.

kukulik30
18. apr 2008

my to asi urobime tak, ze zatial budeme na daleko obchadzat pieskoviska, kym nebude taky rozumny, ze si to necha vysvetlit, ze piesok nepatri do pusy....mozno??? 😉

kukulik30
18. apr 2008

ja by som tak nechala samka volne pobehat po trave a kade-tade, ale da sa to, stale iba trpnem, co da do pusy,ci nespadne niekde do ho...nka psieho ☹ asi budeme castejsie chodit mimo mesta, je to istejsie 😉

edita33
autor
18. apr 2008

kym sedel v kociku tak som trestala tak,ked mu nebolo rady tak som ho dala sadnut a tam sa dobre nepotrhal,on si neda nic pekne vysvetlit,,,bud po mne hodi piesok ale do mna drgne,on si svoj piesocek neda,, 😔

sakura77
18. apr 2008

moje papa vsetko 😀 najlepsie su psove granule! 🙂

eliska7
18. apr 2008

ahojky,to prejde 😉 ,nam mala pride k stene a olizuje ju-proste sa jej pači že tam ostane mokry flak,hlina je jej kamarat,stale ma plne usta(v pieskovisku ju ma miesto piesku 😀 -lepšie sa vymyva z oči)a havinkove kosti-labuž 😀

edita33
autor
18. apr 2008

a v zime ked nemal piesok ,olyzoval mi zemiaky,

milhaus
19. apr 2008

moja olizovala stenu, minule skoro zjedla psove granule a bere si kamienky z chodnikov a občas strka do puse a kuse papagajovu klietku a neda si to vysvetlit

lyongirl
19. apr 2008

edita33 - držím palce, nech maličký pochopí, že sa to nesmie, ja ti poradiť neviem, my sme boli na piesku zatiaľ len raz a celkom v poho, aj keď tiež začal oblizovať stenu, ako už niekto písal. Neviem, či mu to chutí, alebo sa mu páči ten fľak, lebo oblizuje aj zkadlá, keď sa k nim dostane, tak neviem, čo mu chodí po rozume a tiež ešte až tak nechápe, že sa to nesmie, aj keď už ho učím na slovo nono-nono 😉

marorlinko
19. apr 2008

edita33, ak papa piesok, tak preco ho tam stale davas, viem,zze nemas kam s nim ist,al etan na ihrisku nic nie je okrem piesku? nejake hojdacky a pod. ja by som nenechala svojho maleho,aby jedol piesok,ako bolo uz pisane je to nebezpecne koli nakaze.
moj maly ke dje v blizkosti izbovich kvetov, tak zacne jest listy, tak sa vyhybam im.

tilly
19. apr 2008

môj má 2,5 roka, nechávam to tak, veď to vykaká... ale my máme vlastný piesok, ktorý zakrývame a hrá sa tam len on, prípadsne jeho kamarátri... keby to robil na verejnom ihrisku, tak by som sa asi bála 😲

edita33
autor
19. apr 2008

marorlinko.mame na ihrisku aj ine,ako preliezacky ,smykalky,aj kolotoce.....on sa aj tam pohraje,ale ked si vyberie piesok,ako ho mam prinutit na ine,mi sme partia mamiciek na ihrisku,tak je jasne ze co robia ine deti tak to robi aj moj,jasne ze nepapa piesok kazdy den,ked sa napr.smyka alebo hojda tak si nespomenie na svoju potravu.a nemysli si ze ho necham jest ten piesok a klebetim,,,mi bojujeme.!!!

bubba
19. apr 2008

ja neviem a to ako papa ze mu chuti,alebo ze ho skuma?

luciia
19. apr 2008

moje papá tiež všetko najradčšej papier,mydlo a taká baterka je tiež veľmi chutná, vonku vyhrávajú kamienky takže celý deň vysvetlujem a ona sa vzpiera 😅

debra
19. apr 2008

inak to robil aj moj brat,ked bol maličky...lizal stenu a jedol piesok...dokina vtedy povedala,že mu xýba vápnik....tak mu dávali calcium a bolo po probléme 🙂

jejke
20. apr 2008

Mám kámošku ktorej toto nevadí, jej malý stále čosi ochutnáva a zodvihne zo zeme "mňam" 😲 a predstavte si že to decko má takú imunitu že celý rok nechodil k lekárke,ja to obdivujem, musím so sebou bojovať aby som deťom aspoň 6 krát denne neumyla ruky 😠

marorlinko
25. apr 2008

edita33, prepac, tak som to nemyslela, ze na to kasles a klebetis., skus jak pisu tuna nejaky vitamin ci mu nechyba.

milhaus
25. apr 2008

ja som vraj tiež lizala stenu ked som bola mala a moja sa mi včera poštala na kresle a lizala to, skoro ma porazilo ked som to zbadala a ona sa ešte na mna usmeje

edita33
autor
25. apr 2008

ahojky,marorlinko vobec sa nehnevam,teraz sme prisli domov z ihriska,a lizal iba lopatky 😀 😀 😀 ,dnes nemal chut .dnes je vysmykany az do nemoty,inac berie aj vitamin aj kojime este,podla mna je to uz asi len zlozvyk,tak caute.