Hľadám niekoho na konverzáciu angličtiny pre dvojičky v Bratislave

barborabarca
24. aug 2017

Rada by som našla niekoho kto by moje 3,5 ročné dvojičky - dievčatá, učil/ hral sa po anglicky. Chodia na angličtinu už druhy rok, ale chcela by som im dať niečo viac - aby tie slová z pesničiek čo vedia začali aj používať. Sme s Bratislavy. Kto by mal záujem alebo vedel poradiť môj mail je barbora.jancinova@gmail.com . Barbora

janinah
24. aug 2017

hocakú študentku AJ nájdeš v BA,je ich dosť.....ale ak bežne doma nevravíte anglicky,tak je to strata času aj peňazí,dieťa sa v pohode AJ naučí-v momente,kedy pochopí,že ten jazyk ozaj bude potrebovať...to je tak na druhom stupni zš,môj názor aj skúsenosť s mojimi deťmi

stormie
24. aug 2017

@janinah to co za teoriu - ze nauci ked si uvedomi ze ju bude potrebovat?? 🙂 no mozno si uvedomi, aj ked to musi byt asi velmi uvedomele dieta ked na zs mysli na svoju buducnost v takomto zmysle... ale bude sa ju UCIT.
Naopak ak cudzi jazyk ma pri hre, pocuva ho atd tak ho 'nasaje' - nemusi si ucit slovicka ako napr pes=dog, ono proste pochopi ze to stvornohe co steka je dog atd a prirodzene nasaje jazyk, tak ako ty si sa neucila po slovensky, zacala si proste rozpravat

janinah
25. aug 2017

@stormie ako myslíš......vec názoru...obe moje dcéry sa teraz angličtinou živia,jedna učí španielsky hovoriace deti angličtinu v Kolumbii,takže sme v tomto ako rodičia asi neurobili chybu😉

mircalla
25. aug 2017

ja na tuto anglictinu u deti v tomto veku moc neverim, pokial to ozaj nema denne, tak suhlasim s @janinah realne sa to nauci az na druhom stupni, dovtedy je to take hranie

moj syn je bilingualny, ale fakt to ma denne doma

bona_dea
25. aug 2017

3,5 ročné deti sa už druhý rok učia angličtinu....
táto premotivovaná doba je neuveriteľná....

janinah
25. aug 2017

@bona_dea chcela som jej ušetriť čas a peniaze,ale zjavne nemá záujem o iný názor...ok,neriešim...bolo by zaujímavé,ak by tu napísala pokroky detí s angličtinou o takých 5 rokov...ak nebudú denne a v rodine rozprávať angl. tak vieš kde budú...angl. z telky nestačí...

bona_dea
25. aug 2017

@janinah ja hlavne nechápem na čo... deti v tomto veku třeba rozvíjať úúúúúplne inak a nie tým, že im bude zháňať doučovateľku angličtiny

shaga
25. aug 2017

@barborabarca určite dobre robíš že chceš aby sa tvoje deti učili angličtinu, moja dcéra sa učí ang od 2r teraz krásne rozpráva 😊👍🏻

barborabarca
autor
25. aug 2017

Dakujem za rozne nazory , nie som premotivovana mama to urcite nie, ale v tomto veku sa deti lahsie ucia ako na skole ked budu mat k tomu kopu inych predmetov. Je to vec nazoru.

tominko2612
25. aug 2017

Vela zavisi urcite od toho, aky ma kto cit k jazyku, sluch. Ak na to ma, tak sa nauci, aj ked zacne na druhom stupni, ak na to nema, tak sa moze ucit od malicka a nebude to nikdy "ono". Podla mna ucit takto male dieta AJ je mozno strata penazi, ak to pomoze, ze si deti budu vediet v malom veku opytat napr. zmrzlinu niekde v zahranici, tak potom ok. Ale, ked som raz pocula, ze 5 rocne dievcatko preklada spravy BBC, to sa mi zdalo prilis...

sisaka
25. aug 2017

@barborabarca len toľko, učenie jazyka je neustály proces, je chyba si myslieť, že keď sa dieťa naučí po anglicky kým pôjde do školy, tak už ma potom pokoj a nemusí sa učiť a môže sa venovať iným predmetom. Aj rodný jazyk sa neustále vyvíja a slovná zásoba rozširuje aj po 6 rokoch. Ak sa aj naučia po anglicky, tak to bude limitovaná detská slovná zásoba maximálne taká ako majú deti v rodnom jazyku (o tom ale pochybujem) toto im nikdy nebude stačiť, tam na udržanie jazyka bude potrebné neustále rozširovanie slovnej zásoby a konverzácia v danom jazyku.
Tiež nájsť niekoho ochotného baviť sa s malými detmi po anglicky bude asi náročnejšie, keďže z vlastných skúsenosti viem, že pokial ľudia nepracovali v zahraničí s malými detmi, resp. nie sú native speaker, nebudú mat primeranú slovnú zásobu na to, aby sa s takými malými detmi mohli prirodzene baviť a hrať v angličtine, riziko nesprávnej gramatiky a výslovnosti je u ľudí, ktorí nie sú native speaker veľké a hrozí zle zafixovanie slov, vetnych skladieb a pod. , čo je ťažké potom odučiť (a to teraz nehovorím o prízvuku, ale výslovnosti a gramatike)

hettinka
27. aug 2017

@barborabarca tak prečo neučíš dieťa všetky tie iné predmety, ktoré budú mať v škole, ale práve angličtinu?
Ak chodia na krúžok a naučili sa tam pár slovičiek v rámci pesničiek, tak je to asi tak všetko, čo sa bežné dieťa v tomto veku dokáže v našich slovenských podmienkach naučiť. Ak očakávaš, že tie slovká budu vedieť používať zmysluplne a normálne po anglicky rozprávať, tak čakáš nereálne veci. To dokážu možno deti vychovávané od malinka bilingválne ... ale to je úplne íný systém učenia sa jazyka, ako toto, čo ty chceš robiť.
Aký čas myslíš, že by si vedela niekomu zaplatiť, aby sa s deťmi hral po anglicky - 3, 5, 10... hodín týždenne? Aké výsledky by si očakávala? Myslím objektívne merateľné.
A koľko myslíš, že by ťa to stálom keď len bežné opatrovanie (po slovensky) nie je lacné? Ešte k tomu v BA... A teraz si odpovedz na otázku, či tie peniaze, ktoré do tohto investuješ sú toho naozaj hodné. Či nie je vhodnejšie minúť ich na niečo iné. Alebo ich odložiť a zaplatiť deťom kurz priamo v anglicky hovoriacej krajine, ked budú staršie a dokážu sa učiť vedome a cielene a budú z toho naozaj niečo mať ... a nie investovať ich do niečoho s výsledkom neistým, čo deti ešte 10x zabudnú, kým vyrastú...
Navyše. ak to bude nejaký študent, alebo človek, ktorý bol v UK,akú máš záruku, že ich naučí veci správne ... čo ak bude mať zlú výslovnosť napríklad.

lubina
27. aug 2017

@barborabarca urcite uc deticky anglicky, akmas chut a peniaze, nie je to strata casu a urcite im to pomoze. mame dve dcerky a tiez sa ucili od maleho malicka, maju to sice doma kazdy den, ale aj tak sme ich este dali aj na anglictinu pre deti...pomohlo a deti sa ozaj ucia, bez toho aby vedeli ze sa ucia a aj telka a pocuvanie rozpravok po anglicky pomaha, nech nikto nehovori, ze nie....a k teme, hladala si niekoho, kto by mal zaujem konverzovat, ale dostala si nazory o tejto tvojej snahe....no o com to je,ked reaguje niekto na to, na co sa ani nepytas...

barborabarca
autor
27. aug 2017

dakujem za rozne nazory, ale na toto som sa nepytala a na niektore nazory sa ani neda reagovat. 🙂