Je capnutie po zadku dobrý výchovný prostriedok?

otrivinkajanka
28. jan 2008

ahojte vsetky mamicky chcela by som sa vas opytat,ci take vychovne capnutie po zadku malemu dietatu je dobry vychovny prostriedok dcerka ma 20 mesiacov a je velmi ziva a neposlusna ved to pozname kazdej povolia nervy ked uz jednu vec opakujete sty krat a aj tak si dieta urobi po svojom niekedy som uz zufala a ked jej dam po zadku alebo po rukach/samozrejme,ze nie silno,len capnem/ nic si z toho nerobi chcela by som vediet,ake metody mate na vase deticky vy dakujem

digysa
29. jan 2008

Viete co este zabera? Mne to povedala ucitelka v synovej skolke: ked nieco zle urobi, tak mu povedzte: "mama bude velmi smutna, chces aby som bola smutna?" a trosku tam hodte smutnu grimasu....
Ja to praktizujem a maly napr. zahodi papier od lizatka na zem a vravim aby ho zdvihol a jeho odpoved je: "Nie"
Tak hned hodim herecky vykon: 'Chces aby mama bola smutna?" A opakujem to az na to maly zareaguje, zdvihne papierik a hodi ho do kosa... 😉

julia225
29. jan 2008

mne tiez niekedy prasknu nervy ale radcej odidem a udrem si do niecoho ineho ako do dietata... ja som zasadne proti fyzickemu nasiliu a budem opakovat, ze nasilie plodi nasilie, potom sa necudujte, ked sa dietatu nebude na vas nieco pacit a capne vam ono... a nezabnite o tom otvorit temu...

jankajs
29. jan 2008

Nuž neviem, záleží, aké je dieťa. Ja si veru spomínam, že mama sa mohla aj roztrhnúť, dostala som aj varechou, nič. Stačilo, že otec nahodil prísnejší tón hlasu a už som šla robiť, čo mi prikázal, alebo som prestala s neplechou.
Ako puberťáčka som mu raz papuľovala, dostala som od neho zaucho a ešte som sa večer mohla prísť najesť, až keď sa ospravedlním. A viete čo? Hoci som vtedy bola urazená až do kosti, šla som a ospravedlnila sa. Odvtedy som si však provokovanie rodičov odvrávaním a podobnými výstrelkami nedovolila. Čo tým vlastne chcem povedať... jedna výchovná v pravú chvíľu má cenu zlata. 😉

danciacik
29. jan 2008

Ja som tiež malú capla občas po zadočku a nemyslím si, že jej to uškodilo - stane sa, že keď jej capnem tak sa urazí, odíde do inej miestnosti a o chvílku príde s ospravedlnujúcim výrazom v tvári a vystískame sa. Ja sa jej spýtam, či vie, že urobila zle a ona mi odpovie hej a už to nerobí.
Najnovšie však zaberá aj to, keď len skríknem a poviem: to nesmieš! A keď ma náhodou neposlúchne a svojou vinou sa udrie alebo keď trucuje tak sa rozplače, odíde sa vyplakať na naše postele a potom keď sa ukľudní sama príde naspäť.

vlasa
29. jan 2008

baby,co mate starsie deti,ako ste vysvetlili detom 8mesacnym,co sa smie a co nie?????????????

digysa
29. jan 2008

vlasa: tak to je velmi jednoduche, tu pomaha iba strucne a vystizne "NO-NO!" Co chces 8-mesacnemu dietatu vysvetlovat? 😀 😀 😀 A nezabudni pri tom NO-NO pouzit a fyzicke odstranenie: tym myslim, ak nieco olizuje alebo papa, co sa nema treba ho odtiahnut a ukazat prstom NO-NO, alebo NIE...ak nieco chyta, odsunut mu ruku, ak si chce nieco dat do pusy, tak zobrat a ukazat, ze NO-NO...atd.

murinka
14. jan 2010

samozrejme-ak si zsluzi tak ano 😉 poslanci sa nedavno vyjadrili ze chcu schvalit zakon,kt.plati v niektorych krajinach-ze rodicia nesmu bit deti 😖 inak sa to bude brat ako tyranie deti 😖 ale mam riesenie-ked schvalia tento zakon tak vezmem svoju dceru a odnesiem ju do parlamentu nech ju vychovavaju 😝 😀 mna porazi a moje dieta sa mi bude smiat za chrbtom 😨 😅

vladkaz1
14. jan 2010

Murinka ja suhlasim ..

saska.t
14. jan 2010

tak v nemecku (kde zijem) je taky podobny zakon a viete ako to dopadlo??? 😀 Deti ked sa im nieco na rodicoch nepaci zavolaju policiu a povedia ze rodicia ich tyraju a nakoniec policajti zistia, ze mu rodicia zakazali playstation a jemu sa to nepacilo tak sa im takto pomsti... Policajti chodia k nezmyselnym udaniam co stat stoji neuveritelne peniaze a teraz si v parlamente trhaju vlasy ako to zrusit 😀 keby dostali par spravne mierenych nemuseli byt taketo problemy 😠 .
Preto si myslim, ze ked si dieta zasluzi ma dostat, samozrejme umerne veku, ziadne tyranie!!!

helenkasabinka
14. jan 2010

saska.t uplne s tebou suhlasim 😉

vanja
14. jan 2010

aj ja capnem, veľkú už ani nie, už nie je dôvod.
A ,ladá sem tam schytne, pretože vidno na nej že skúša dokedy ešte môže.

langkofel
14. jan 2010

ja som doteraz mojej mojej 4 rocnej capla tak vazne po zatku zo 5-6x , vzdy to pochopila a prestala robit cirkus...ale to az teraz ako je vacsia a zacina skusat so sa moze a co nie....No ale priznam sa ze raz dostala aj po ustach, nie facku, alebo zaucho, ale pekne po ustach a to preto ze som ju pristihla ako vyplazuje jazyk na staru mamu!!! Nedostala by po tych ustach, keby som jej uz viac krat predym nebola vysvetlovala, ze sa to nerobi, nesmie, ze to nie je slusne... No odvtedy som jazyk viac nevidela, ale zato som ju uz par krat pocula ako vysvetlovala detom ze sa to nesmie!

murinka
14. jan 2010

langkofel-zlata dceruska 😉

cuchre
14. jan 2010

u nas capnutie tiez nepomaha. najvacsi trest je dat do postielky a odist. aj ked teraz ma velku postel, chvilu tam vresti a trucuje, potom sa ukludni. u nas nepomaha ani ked si sam ublizi, o chvilu robi to iste dalej :(

mirka099
14. jan 2010

murinka 😀

vodnarky
14. jan 2010

murinka- 😀 😀 😀 ..slusnu vychovu by mu tam asi nedali.. ☹ ale mozno jedneho dna ti donesie odtial slusny balik penazi.. 😀 😀 😀 ......nemam na nich slov.. 😝

vodnarky
14. jan 2010

som toho nazoru,ze dieta by malo ocas dostat po zatku..nie neviem jak silno,ale tak aby si to aspon zapametalo.. 😉

dadis
14. jan 2010

no mne tiez obcas stava, ze mi prasknu nervy, ale to skor nakricim a maleho posielam prec, do vedlajsej izby / to zatial najviac zabera...ale za to kricanie sa na seba hnevam, lebo maly tiez ked sa mu nieco nepaci, tak krici ako ja na neho 😒 napr. poviem mu poloz to, on rovnako zdvihne hlas: nepoloz! ja poviem nechaj Sasku a on Chaj Sasku! 😀 a aj Saske zvysenym hlasom mentoruje; nonono ruciky do pusinky, atd...esteze su tie deti obrazom rodicov, kto by nam daval taky objektivny feedback... ale raz ked sme isli cez cestu - ja som tlacila kociarik jednou rukou, jeho som drzala druhou rukou, sa mi v strede cesty pustil a utekal naspat si pozriet nejaku dieru v chodniku. Tak som ho capla asi 3x po zadku (stale som mala pocit, ze to cez gate neciti), a kricala som na neho ako zmyslov zbavena,ze toto uz nesmie urobit, ze to je velmi nebezpecne a isla okolo pani a mi vynadala, ze vraj sa deti nemaju bit, ze by mi vo Svedsku za to dali pokutu. Tak som ju poslala kade lahsie, ze mi je jedno co si mysli a nech sa stara o seba, ale pekne recicky by mu v truhlicke boli nanic a ona ze som si nemala robit deti, ked na nich nemam nervy a ze z nich vyrastu debili - doslovne. Inak to po riti velmi zabralo, maly este o tom ako dostal po riti hovoril kazdemu 2 mesiace a vedel aj preco, pretoze dovod tej bitky reprodukoval dalej..

lindda
14. jan 2010

Mne pri mojom malom praskaju nerbi 12 hod denne ostatne spi 😀 a dostane po zadku denne a zabera mna mama tiez musela tlct bola som ako diabol a vratilo sa mi to na mojom synovi 😀 aby ste si nemysleli ze ho nejako tlcem hlava nehlava ale obcas dostane po zadku a teraz zabera u nas trest do izby do postele a pokial sa neukludni musi tam byt.

abbi
15. jan 2010

no zaujimava diskusia. MOJ nazor je: su deti, ktore bit netreba a su deti, ktorym capnutie prospieva a su deti, ktorym skodi. Ja mam 3 synov a na kazdeho plati jedno z tychto. Prvemu bitka prospievala ale iba do urciteho casu. Potom sme presli na iny trest. Viete, ze su deti, ktore aj ked nikdy nemaju v dome ziadnu zbrat, nebijete ich, milujete ich a starate sa o nich a predsa su agresivne 😒 to bol moj asi najtazsi objav. Ale da sa to vychovat, len to stoji vela namahy. Potom je dieta, ktore ma taku nizky prah citlivosti, ze aj male capnutie staci a hned si vsetko uvedomi. To je nas druhy syn. A potom mame dalsieho syna s ktorym sa da uplne v pohode dohovorit, bez bitky a skoro bez kriku. Krik je, ked ja mam problem a som unavena alebo chora.
takze jedno zlate pravidlo podla mna neexzistuje ale verim, ze capnutie je zdrave. Len nie kazdy ho potrebuje. Musime najprv spoznat svoje dieta. Su deti, ktore reaguju slova, ine na dotyk a potom niektore na pocit...

abbi
19. jan 2010

co uz skoncila cela debata?

kisska
19. jan 2010

dadis - by som tej zlatej tete povedala, ze je to na nej vidiet, ze aj ona casto dostavala... taketo kravy mam najradsej...
Osobne som si tiez myslela, ze nikdy dieta neudriem... A udrela som - ked malemu 100x hovorim, ze nesmie nieco chytat, ze to nie je na hranie a on na mna pozrie zboku, usmeje sa a ide rovno k tomu... Tu uz ide o bezpecnost a nie o vychovu. Vacsinou tiez len jacim a to zatial staci. Maly sa rozplace a pride sa mojkat, tak znovu nastupuje vysvetlovanie - nie to nesmies, urobil by si si bobo a pod.
Najhorsie je, ked teraz uz vsade vylezie, vsade dosiahne a kam nie, tam si prisunie stolicku... a to som si myslela, ze obdobie, ked som nemohla ist ani na vecko mam za sebou.

bihan
19. jan 2010

Malá dostala po zadku jediný raz v živote.. rupli mi nervy a potom som si za to sama nadávala. Neznášam, keď niekto cápe deti po rukách, po zadku.. po čomkoľvek.. k ničom tu nevedie, len deti učí, že cápať sa smie. 😖

miska22200
27. máj 2012

@digysa fuuha tak totoi unas davno nefunguje,on mi kolkokrat sam povie mama smutna,on chce aby som bola smutna....ale niekedy ked mam nejake problemy,že naozaj plačem tak sa tuli a utešuje ma 🙂

miska22200
27. máj 2012

@dadis mala si ju poslat do toho švedska 😀

dadulienka123456
25. sep 2012

Ahoj, mám 20 rokov a mám veľmi prísnu mamu. Odmalička som dostávala, keď som niečo spravila. Vôbec to neberiem ako týranie alebo niečo podobné. Práve naopak ja som si vedomá, že som bola aj som veľmi hyperaktívne dieťa. Ešte aj teraz a to už som dospelá, vystrojím veľké veci. Mamku si vážim, lebo ma dobre vychovala. Niekedy som dostala aj každý deň, ale to nebolo len čapnutie, proste ma poriadne vyčapala, tak aby som cítila, že to bolí ( ale nie zasa aby som mala modriny) a išla som sa vyplakať do detskej. Keď som dostala horšiu známku ako 2, dostala som po ústach.Občas som schytala aj po ústach, keď som bola drzá. Ale síce som dospelá, pred týždňom som bola u kamošky, a išla somnou aj jej mamka, lebo sme rozbili okno, vtedy som dostala prvýkrát varechou a poriadne a mám zaracha chodiť von mesiac. Ale nato všetko si mamu neskutočne vážim.

dadulienka123456
25. sep 2012

Rada by som bola, keby ste mi napísali váš názor na to....

andrejta
25. sep 2012

@dadulienka123456 ty máš fakt 20 a dostala si varechou a nemôžeš ísť mesiac von???

dadulienka123456
25. sep 2012

ano fakt

rolak
25. sep 2012

@dadulienka123456 zlatko, naozaj chceš,aby sme ti to verili? že 20ročná sa ide "hrať ku kamoške" a že robia neplechu a rozbijú okno a teta ich varechou vymláti?????? kebyže mi nejaká 20ročná osoba rozbije okno,tak jej poviem,nech zaplatí opravu. a kebyže rozbije u niekoho okno moja 20ročná dcéra,tak jej poviem,že nech si nájde robotu a zaplatí to.