Je capnutie po zadku dobrý výchovný prostriedok?

otrivinkajanka
28. jan 2008

ahojte vsetky mamicky chcela by som sa vas opytat,ci take vychovne capnutie po zadku malemu dietatu je dobry vychovny prostriedok dcerka ma 20 mesiacov a je velmi ziva a neposlusna ved to pozname kazdej povolia nervy ked uz jednu vec opakujete sty krat a aj tak si dieta urobi po svojom niekedy som uz zufala a ked jej dam po zadku alebo po rukach/samozrejme,ze nie silno,len capnem/ nic si z toho nerobi chcela by som vediet,ake metody mate na vase deticky vy dakujem

digysa
28. jan 2008

Tak my naseho 2-rocneho strasime bitkami. Ale napr. moj manzel ho capol po zadku asi tak 4 krat za zivot a teraz uz len na neho skrikne a maly je hned v pozore.
Ja ho capem po zadku, ale tiez si z toho nic nerobi. Jedine, co pomaha, je : sklonim sa k nemu, prisne sa mu pozriem do oci na par sekund a potom capnem. Vtedy zacne plakat a mne je ho v momente lutu, lebo zacne hovorit: "mama lubi Jacka" a ja ho hned obijmem a poviem : "ano, mama lubi Jacka, ale Jack musi posluchat"....a takto to chodi do kolecka... 😵
Osobne som za fyzicke tresty, ale v norme. Ja som si nikdy nemyslela, ze budem taka "citlivka", ked maleho capnem a on sa rozplace...ale bohuzial som...Ja ale najradsej vysvetlujem,preco je to nespravne, preco sa to nesmie robit, ako sa to ma robit spravne, atd....uz sa tesim, kedy ma moj syn pochopi 😀 😀 😀

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

digysa ved aj ja si niekedy pripadam ako u retardovanych mala je pritom rozumna bystra,ale musim jej aj sto krat povedat napr nechod do toho suflika alebo nechaj tie veci tam kde su a stale dookola a dookola az mi prasknu nervy a dam jej po riti aj ked jej poviem nechod tam padnes just a ked padne vresti ako nepricetna

digysa
28. jan 2008

😀 😀 😀 Vies co? Ja som mu vzdy, ked sa mu nieco stalo povedala" "VIDIS? Hovorila som ti, ze si udries hlavicku, alebo rozbijes pohar, alebo vylejes mlieko......." A tera, ked nieco urobi, alebo padne, oskrie sa, buchne...tak namiesto aby sa rozplakal, tak hned zacne hovorit sam : "Mama vidis, vidis?" 😀 😀
A ja na to: "Ano vidim, len ci Ty dobre vidis?" 😵 😵

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

ved to,ze ked treskne a reve a krici mama mama tak ja jej to poviem,ze mala si davat pozor a ze som jej to hovorila chvilu vrieska a potom zasa nieco ine urobi je horsia ako chalanisko

tilly
28. jan 2008

ahoj, no moc výchovné to nie je, ale niekedy nervy skrátka rupnú...

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

no to ja viem tilly ale niekedy to uz fakt z nervami nezvladam

julia225
28. jan 2008

myslis, ze nasilie vychovava 😲 😲 😲 😲 😲 podla mna nasilie plodi nasilie, zlo plodi zlo, radcej odid a nehaj dieta vyskriekat sa a vyhadzat sa o zem a potom mu povedz ze ho milujes aj napriek tomu ze sa ti nepacilo co urobil...
najlepsi vychovny prostriedok je laska a usmev... ale chapem, ze sme obcas frustrovane.... 😒 vtedy by mal nastupit manzel, alebo niekto z rodiny, a dopraj si volno, chod plavat, zabehat si... prospieva to 🙂
preco furt rodicia vyzaduju poslusnost? a co je podla vas poslusnost.... ja si myslim, ze kazda z nas by mala vycestovat niekde na zapad, ved dnes je demokracia.to si z nich vychovavate otrokov?

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

no moja ty si to asi nepochopila ved ja ju netyram a o akom nasili tu pises?to,ze jej obcas capnem po zadku?co jej ho zlomim alebo ju dobijem,ze ma modriny?ja som velice trpezliva mama vysvetlim aj sto krat ale ked to nepomaha tak jej po tom zadku slabo dam ja doma otroka nevychovavam nemam ju v okovach ani priviazanu k radiatoru ja som sa len pytala mamiciek ako riesia neposlusnost svojich deticiek

kukona1
28. jan 2008

ahoj otrivinkajanka,ja mám podobný problém s malou-tiež občas neposlúcha ked jej v niečom nevyhoviem,tak vreščí a hádže sa o zem robí fakt jak nepríčetná.Už som rezignovala s ,,bitkami" po zadku,lebo to nepomáhalo,tak som ju začala dávat do postele na chvílu s oblúbeným macíkom ,poležala si pol hodinkuu ,ukludnila sa a prišla v pohode za mnou a potom sme sa hrali v klude dalej./ odkukala som to z ,,Pestúnka v akcii"/ fakt to pomáha,ja nemám nervy a malá si uvedomí ked ju nechám samú a nevšímam si ju,že musí aj on arešpektovat mna a hlavne si musí uvedomit čo može a nemože aj ked si myslím že je ešte malá a ešte to tak nevníma.Podstatné je že to popmáha.A niekedy sa to opakuje aj viackrát za den... 😉
prajem pevné nervy

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

ahoj kukona si zlata dakujem no mne sa nehadze o zem len vresti a je hrozna nervacka no to ked som ju dala do izby do postele to si mala vidiet ten zachvat vresku dufam,ze z toho vyrastie ale aj tak ti moc dakujem za radu si mila

melory
28. jan 2008

capnutie po zadku veru nepomoze, take dieta len s niecim nesuhlasi a ked za to este aj dostane tak strati vo vas doveru, ono nevie co je zle, len chce to svoje a vy ho za to este aj potrestate....rozhodne nie!

julia225
28. jan 2008

nasa mala je tiez velmi temperamentna, vrieska a hadzala sa o zem... mne pomohlo ked som ju vzala na ruky, prec odtial kde sa nahnevala, nehala som ju vyplakat sa a potom sme si vysvetlili, ze co sa stalo, prepac ak som sa nehala uniest minulym prispevkom... 😒

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

v pohode ved prave preto sem pisem a chcem nazory aj inych mamiciek,aby som nerobila nieco zle a nechcem,aby mi z dcery vyrastol nejaky nervak,alebo aby sa ma bala to urcite nie ja len uz kolko krat neviem co mam robit

etuska
28. jan 2008

Nasa mala obdobie,ked bola velmi negativisticka a skusali sme "terapiu pevným objatím".No niekedy sa hádzala a vrieskala aj 15min.a ja som ju vtedy len pevne držala....bolo to dost namahave.Neviem,ci zabralo,no teraz si necha veci rozumne vysvetlit. Po zadku uz nedostala dávno 🙂

gabuliik
28. jan 2008

Baby,ja som zistila tiež,že to cápanie po zadku nepomáha. Muž na nu zakričí a poslúchne,ja môžem robiť čo chcem a nič. Malá sa tiež hádže o zem a búcha si hlavičku. Vtedy ju dám do ohrádky a tam sa vynervačí a potom je aspon na chvíľu klud. Má tam všelijakých plyšákov,ktorých hádže a kope okolo seba. Asi ju to ukludnuje. Ale priznám sa , aj mne ešte občas rupnú nervy a capnem jej. ☹

otrivinkajanka
autor
28. jan 2008

no to verim,ze sa to niekedy neda zvladnut normalne rozmyslam co robim zle moj stary ked na zreve az nou chudatom trhne a ja potom kricim na neho a pohadame sa myslim si,ze ani tym revanim sa nic nevyriesi

bubba
28. jan 2008

to zalezi aj od deti,nie pre kazde dieta je bacnutie po ritke "vychova"dokonca to vedie k horsiemu a smeju sa rodicom do oci alebo to aj vratia(vid moji synovci)na moju malu najviac posobi ked na nu skriknem(zase ma tu niekto nebite ze po detoch sa nekriciiiii,ale ako inak jej dam najavo ze je to zle,ked celkovo som velmi temperamentna a u mna nestaci len dorazne povedat,to vyzera,ze vediem normalnu debatu) ukazem jej co urobila a vysvetlim,ze to sa nesmie...atdatd...si myslim,ze fyzicke tresty(nie caste)pomahaju urcitym typom deti...

monkula
28. jan 2008

Súhlasím s názorom ,že capnutie po zadku nepomáha, ja som to už vzdala a verte mi, že občas ma poriadne svrbí ruka ,keď si jarko všetko vymáha plačom, búchaním, trieskaním dverami a podobne.. .Je skrátka v prvej puberte... 😅 😅 😅
Ja mu radšej zakážem rozprávky, alebo keď minule nechcel upratať izbu, tak som zobrala veľké vrece a tam mu ich všetky nahádzala, a postavila som vreec vedľa smeti, čo mal tato vyniesť, chvíľu vrieskal, dupal, reval a o chvíľu sa mi prišiel ostpravedlniť a pekne si hračky upratal...

A bubba, na margo Tvojho príspevku, minule som bola v obchode a tam malý chlapec,cca 3-4 ročný vykrikoval na svojich rodičov, že sú hlupáci, pretože mu nechceli kúpiť auto...
Tak toto je silná káva...

ela.masa
28. jan 2008

ahoj podla vzdy na deti zabera len nieco niekedy capnutie po zadku ma svoje caro a aj zakaz rozpravky tiez.urcity cas u nas zaberalo pocitanie do desat teraz uz len zakaz tv u syna ma 6 a u masenky este stale zabera hrozba ze dostane po zadku

monkula
28. jan 2008

tuším asi najviac funguje zákaz TV...

digysa
29. jan 2008

Preco tie deti viac pocuvaju muzov, nez mamy?

julia225
29. jan 2008

muzi maju prirodzeny respekt... su mocny vysoky atd... a hlavne dieta s nimi nemusi byt cely den 😅

kukona1
29. jan 2008

moja malá nepočúva ani otca.Ale ked prídu naši,tak to je úžasný anjelik a stále si ju pýtajú na víkend.Teraz ju v nedelu doviezli -bola u nich -a ked videli čo dokáže robit pre jednu rozprávku-skoro rozkopala sklo na stolíku pod televízorom.Vážne nechápali...to bude asi tým že naši sú s nou menej ako my 😀 majú iné hračky,inak sa jej venujú je jej to tam asi vzácnejšie...neviem.... ☹

julia225
29. jan 2008

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...
mne sa paci toto..... baby nechcem tu nic vychvalovat, ale zili sme v UK a aj desinkin otec je anglican.... jeho vychova sa mi vzdy pacila, raz som ho nepocula povedat ne... malej, pokial neslo o nieco nebezpecne.... su vo vychove taky bezprostredni.... aj ked vela matiek tm pocujete nadavat detom a fajcit s tlaciac kocik 😠 ale niektori sa mi fakt lubia.... 🙂

otrivinkajanka
autor
29. jan 2008

ahojte aj moja mala ma respekt pred mojim starym asi je to tym,ze ho malo vidi a je jej vzacny ale zasa jej vsetko dovoli co nie je dobre a hneva ma to

maruschka
29. jan 2008

otrivinkajanka- 😀 😀 😀 presnééé ako u nás...Manžel chodí domov až večer z práce,decká sa mu hodia okolo krku a šťastná rodinka-môžu nám aj po hlave skákať 😒 😒 a ja som stále len tá zlá mater,ktorá im všetko zakazuje,nič im nechce kúpiť,musia upratovať,poslúchať......a tatinko je tatinko,aj keď je s nimi len hodinu denne..väčšinou im všetko dovolí,lebo sú jeho milé malé princezničky...a keď odíde do práce,tak sa zmenia na malých trolov....Mám kamarátku-doktorku a tá mi už sto krát povedala:Lepšie je decku capnúť po zadku,ako naňho dve hodiny vrieskať..! a asi má pravdu...jedna výchovná nikdy nezaškodí 😎 😎

otrivinkajanka
autor
29. jan 2008

ahoj maruschka presne ako si napisala moj stary rano odide a dojde az vecer ked uz vacsinou mala spi cez vikendy ostava niekedy doma a to sa este pohadame ked mala neposlucha a on je velice mudry som mu povedala,ze raz sa na...em a dam mu malu a vypadnem niekam aspom na tri dni nech si poradi som zvedava co bude robit ked jej ani plienku dat nevie

zoya1
29. jan 2008

nečítala som všetky vaše príspevky, ale toť môj názor. Podľa mňa capnútie po zadku ešte nikomu nezaškodilo. Ja ako dobrá matka "pedagóg" som si raz povedala, že syna nebudem biť nech by spravil čokoľvek, vymyslím mu inú formu trestu. Keď začal vymýšľať teraz už ani neviem čo to vlastne chcel zakázala som TV, PC (jáj už viem nechcel si upratať izbu - a sajgon v nej bol teda riadny)a ukončila som to slovami, že ho teda nebudem biť, ale všetky hračky mu beriem a vyhodím do koša. Vzala som vrece, zhádzala doň všetky hračky a odložila ho na povalu (to syn nevedel). Môj syn sa dokázal aj napriek všetkému prehrať celý víkend na koberci (viete taký koberec s cestami a budovami) a v nedeľu podvečer vyhlásil, že jaký pekný víkend mal - no nezabijete ho? 😀 A nakoniec som tie hračky upratovala v noci zase len ja. Tak čo som si pomohla? Mala som ho radšej hneď pri prvom upozornení že si neupratal izbu vysekať a bol by pokoj.

geegee
29. jan 2008

ja som niekde citala teoriu, ze dieta si vie dat do suvislosti capnutie po zadku a nieco, co urobilo, az od cca 3 rokov. No asi na tom nieco pravdy bude...niekedy to capnutie viac pomoze mamine sa odventilovat ako by malo ten vychovny efekt 😉

majcik
29. jan 2008

Mame krsniatko, ktore bude mat az teraz v marci 3 roky, no clovek sa az cuduje, aka vie byt malinka ako med, ked si chvilku postoji v kute alebo dostane po zadocku ... velmi dobre to chape, ze urobila cosi nespravne, trochu si posmokli a o chvilku je z nej zase dobre a mile dieta. Tiez sa zvykla hadzat o zem ako mladsia, jej matka to riesila tak, ze jej nevenovala pozornost a malu to po nejakom case preslo, lebo zistila, ze aj tak tym nic nedosiahne...