Je malý v papaní pozadu? Kedy začali jesť vaše deti samé?

julie6
23. jan 2009

Ahojte, na viacerych miestach citam, ze v tomto veku by uz malo dieta vedieta sa napit z pohara samo,nevyliat, aj ho naspat polozit a taktiez ja aspon trochu same napapat,lyzickou trafit do ust s malou stratou. Nas drobec je takmer vo vsetkom popredu, no v papkani asi dost pozadu, kedze toto teda vobec nedokaze, akokolvek vidi polievocku hned sa hraje s vodickou ako vo vanicke, z pohara sa aj napije ale po prvom glgu je to znovu polievanie okolia, lyzickou si trafi do ust,ale casto ju otaca opacne, takze mu jedlo pada, a po 3-4 sustach ho hned rozhadzuje. Proste pre neho je jedlo hra, ak chcem aby spapal aspon 200 g tak mu musim pustit Krtka. Snazim sa aby bol v tychto samoobsluznych cinnostiach samostatnejsi no s malym uspechom, mama aj svokra ale krutia hlavou co chaosim,vraj je este maly a ze zbytocne stresujem, no poznam deti v jeho veku ktore fakt papaju same, kedy teda zacali VAse ratolesti same papat???

danu
23. jan 2009

my mame 18 mesiacov a sami este nepapame vie si dat jedlo s lyzickou do ust ale este je aj vsade naokolo

ivusa82
23. jan 2009

ahoj..my sme tiez este nesikovny trosku...vie sa napit...ale cely sa obleje...s lyzickou sa napapa,ale po chvilke je to nudne tak rozhadzuje.. 😀 ked ho krmim v stolicke (musi byt priputany..lebo by sa nenajedol...jeho zaujima vsetko okolo) tak pekne papa,,ale musi mat v rukach vzdy nieco na hranie,,
julie...nerob si starosti....kazde dieta je ine...a zachvilku bude vediet vsetko sam 😉

julie6
autor
23. jan 2009

dik, vidim ze nie sme sami co sa hrame pri jedle,ak nejde rozpravka, tak mu podavam kadeco alebo sa zabava s inou lyzickou alebo rozmazuje jedlo po pultiku, co mu uz nedovolim ale viem, ze potom ani nedoje od hnevu,ufff,

danka_ba
23. jan 2009

Ahoj julie6. neboj sa, maly sa to postupne nauci. Ja som dverku nechala pomaly papat samu okolo jedneho roka - samozrejme ze to bolo vsade okolo, ale postupne sa naucila. Teraz ma 18 mes. a vie sa pekne napapat sama. Ale len zaciatok - potom ju musim dokrmit, lebo zacne spekulovat 🙂
Niekedy mame ale este take dni, ze sa pri jedle hrame - takze si myslim ze to robi kazde dieta 🙂

ivusa82
23. jan 2009

julie...presne tak... moja svokra ma furt problem s tym ako maly papa,,ale netrapi ma to..hlavne ze je najedeny a ja spokojna,,a ze sa musi hrat pri jedle? noa co...aj ja ked jem..tak bud citam...alebo pozeram tel... 😀 😀 😀

maart
23. jan 2009

Tak holky, moje mala bude mit pristi tyden 13 mesicu a NAPROSTO odmita si cokoliv do pusy dat sama....a to samozrejme nemluvim o lzici 😅 , ja bych byla strasne stastna, kdyby si to do ty tlamky aspon davala rukou....no tak na to muzu zapomenout. Nechava se krmit a vubec ale vubec ji to nevadi.

....nastesti je to moje treti dite, takze si z toho spis delam legraci....ona je takovy muj pasa z Bagdadu no....vsichni ji tady slouzime 😀 .

ivusa82
23. jan 2009

maart.. 😀 😀

danka_ba
23. jan 2009

super maart, podla mna citi ze jej sluzite tak to patricne vyuziva 🙂
no deti su v tomto sikovne

katy1979
23. jan 2009

maart taký problem sme mali aj my. ja som sa vytesovala ked mal malý niečo cez rok, že si konečne chytil niečo do ruky a dal do ust. vsak ona sa to naučí.

maart
23. jan 2009

😉 ...je to tak, ona vi, jak na nas....

zade
23. jan 2009

My mame 18 mesiacov, este tiez sama nepapka. Sem tam vydrzi s lyzickou pri jedle aj dlhsie a kladie si ho do pusinky, no vacsinou ju krmim ja. A popri tom ju k jedeniu vselijako presviedcam.
Ale zato z poharika pije nadherne. Celkom sama, pridrza si ho dvoma ruckami a pije a pije. Sem sa sa aj pooblieva.

katika1
23. jan 2009

ahojte, my sa vieme napiť, ale občas trochu vyleje a papá sám, ale občas poriadne roztrúsi dookola.. ale nevadí, napapá sa sám.

bybi
23. jan 2009

Moja mala ma 16 mesiacov a len pred tyzdnom som jej skusila dat nech papa sama. Celkom jej to ide, ale tiez je to aj vsade okolo, ale ak chcem, aby sa naucila sama, musi byt najprv aj bordel 😉 Ale tych 80% z toho skonci v puse 🙂 Pre nu je to teraz zabava a ked po chvilke zacne jedlo rozmazavat po stole, tak jej poviem, ze to ma papat a vacsinou aj posluchne 😉 A pije sama, ale len z toho zatvaracieho poharika, z normalneho pohara sa napije ked jej ho drzim, ale sama nie. Ale po pravde som jej to samej ani neskusala dat 🙂

vocko3
23. jan 2009

moja mala ma 19 mesiacov a tiez nepapa sama, vie si dat lyzicku do ust aj sa napit z pohara ale je taky slaby jedak ze ked chcem aby sa poriadne najedla, tiez jej musim pustit krtka a pri tom ju rychlo nakrmit tak ze o tom ani neviem hihi lebo je zapozerana. ked sedime v stolicke tak sa nudi a uz sa aj vytahuje von.

strociatka
23. jan 2009

su tie nase deturence ale vymysladla, vsetko co citam, ako keby ste pisali o mojej malej, len toho krtka som este neskusila, ale onedlho sa zobudi, tak skusim 😀

strociatka
23. jan 2009

a papat sama? zabudnite, nakrmi okamzite dlazku

titulienka
23. jan 2009

.....pokial nemusime pouzivat lyzicku tak sa napapkame sami 😀 .....a sem tam sa trafi aj lyzickou 😀 ....a co sa tyka pitia...no je to ako kedy....ak chce pit tak sa napije ale ak len sa hrat tak to ma niekedy doslova aj hlavu mokru.... 😀 😀

lienka79
23. jan 2009

vobec sa tym neznepokojuj...je vela deti,aj starsich, kt. to este nedokazu
ako pises..aj nas syn je ovela popredu od svojich rovesnikov,vie pocitat do6 a aj pozna cisla do 9,pozna farby,vie asi 30 znaciek aut. atd..ale zial, papat sam nevie...
Nieze nevie,nechce...ked mu dam lyz. do ruky , da par sust a pootm mi odovzda stafetu,aby som mu dala ja...
Ja to neriesim..raz sa to nauci....

eviska83
23. jan 2009

moj syn jedaval sam od 13mes.Samozrejme nie lyzickou ale rukami.Zo zaciatku to bolo viac naokolo ale postupne sa zlepsoval.Moja svokra sa zasa strasne pohorsovala,ze preco ho nekrmim.Ale on mi odmietal chcel stale jest sam.

martinaema
24. jan 2009

ja sa už nestresujem, aj tak tým nič nevyriešim - malá bude mať 22 a nenaje sa sama. Resp. naje, ale len miláčika. Ostatné jedlá úspešne a vytrvale ignoruje, ešte tak párok do ruky a vypýta si k nemu aj "hočicu". Zato piť z pohára vie perfektne a chutí jej aj čistá voda, kdežto z jupíkovej fľašky iba "dúd"

tanja61
24. jan 2009

moj maly tiez nepapa sam a ma 17mes.ked sme to skusali skoncilo to katastrofalne vsetko bolo na nom a okolo neho len najedeny nebol 😀 ale myslim si ze ked pride cas nauci sa to 😉

bystricanka
24. jan 2009

ani môj malý sa nenapapá ani nenapije sám. Má fľašku ešte s náustkom, takže to dokáže ale papať sám nebude. Niekedy má chvíľky, že si sám dáva mäsko do úst, ale je to málo krát. 😒

markeeta
24. jan 2009

Vy me uplne mluvite z duse, my to mame lepsi v tom, ze Natasa si zasadne odmita sama nabrat na lzicku nebo vidlicku, takze to ji musim delat ja, ale v momente, kdyz to naberu, tak me tu lzicku vytrhava z ruky, ze se nakrmi sama a kdyz si to da do pusinky, tak me tu lzicku zase vrati a takhle papame. Tedka ji je 15 mesicu a uz od jednoho roka je iniciativni a velice sikovna pri transportu jidla do pusinky lzickou. Rucickama se napapa uplne sama a v pohode, akorat si potom hrabne do vlasu a je to i tam.
Z poharku se take dokaze napit sama, kdyz ji to drzim, tak je to akorat vsude, ale samotne ji to jde, musi mit samozrejme nepromokavy brindacek, protoze dost ukapne.

Od tri let by ale v tomhle uz meli byt samostatni.

zdenallicka
24. jan 2009

Moje neter se pokousela jist sama uz od roku a pul, ale k dokonalosti to privedla az za pul roku.. Ode dvou let ji samostatne.. Jeste ji nejsou ani tro roky (bude mit za tri mesice) a uz pred Vanocemi vyzadovala priborovy nuz, aby si mohla syr nebo pomazanku na chlebik namazat sama... 😀

Je to frajerka a rikame ji "maly dospely"... 😉

V roce a pul je dle meho cas zacit se ucit, ale neni to cas na to, aby se decko samostatne najedlo bez nejakych vetsich ztrat.. Neveste hlavu, to prijde... 😎

PS: minimalne ve skolce, kde vase ditko nikdo krmit nebude.... 😉

kubaka
24. jan 2009

Ani omylem v 15. měsících - nevím, kdo to vymyslel, co by dítě mělo umět tehdy a tehdy. 😠 První syn to dokázal v roce, druhý ani ve 22. měsících ne. Nají se vidličkou, když něco napichuje, rýže mu pochopitelně padá i když se snaží a polívky nehrozí, ze skleničky pije, ale protože to považuje za zábavu. Napije se pořádně jen z pítka z hrnečku. Každý rarach je jinak šikovný, hlavně se musí najíst - nevidím důvod, proč je do toho nutit za cenu, že se pořádně nenají. Však oni k tomu dojdou sami - každý po svém. 😵 Jsem v tomhle kliďas 😎

marinka
24. jan 2009

Anička má 15 měsíců a už nějaký čas papá sama, krmím ji akorát jogurtem, ale oběd, pečivo, ovoce apod. jí sama. Pije z hrnečku s pítkem, ale zvládne se už napít i z klasického hrnku, ale nesmí tam toho pití být moc, jinak se polije 😉

kalo
24. jan 2009

U nás taky nehrozí 🙂 Je nam 18 měsíců a tam max.sama nějakou křupku nebo sušenku...ale lžičkou???! Napije se taky jen když jí dám flašku do ruky...Že by si ji sama vzala ze stolu a napila se, to taky ne...A je mi to jedno...tabulky fakt neřeším 😉

radka.m.
24. jan 2009

TAK TO MY JSME TEDA HOOODNĚ OPOŽDĚNÝ!!! 😀 😀 😀 malý se napije z flašky,to jo,ale jídlo ani náhodou,když mu dám do ruky suchý chleba na žvýkání,tak to sní,ale aby seděl v jídelní židličce a jedl sám z talíře,nee.možná,že si to taky dělám sama,snažím se ušetřit čas a nepořádek,prostě je pro mně jednodušší ho nakrmit,je to rychlejší a není nepořádek,ale kdyby jo sám chtěl,tak myslím,že to dá dostatečně najevo,když chce třeba něco podat-ovladač od televize,tak se dovede pěkně vztekat 😀

bimky
24. jan 2009

Ahojte.

Moja malá má za pár dní 16 mesiacov.Napríklad puding, jogurt a jedlá podobnej konzistencie papá sama. A nechce, aby som jej nejako asistovala. Keď jej chcem dávať ja, tak piští. Niekedy spapá tak, že nemá na podbradníku ani kvapku, niekedy sa popri jedení hrá. Skúša to asi mesiac. A vie sa napiť aj s pohára, no pri tom sa bojím, že sa tou vodou zaleje, tak to skúšame tak pomenej.
🙂

hankaajirik
26. jan 2009

Tabulky neřeším. Před měsícem jsem Jiříkovi dala do ruky lžičku a jeho vlastní talířek a mu se to líbilo. Spolu jsme jídlo nabrali, ale do pusinky to zvládl sám. Pijeme z hrníčku s pitkou a poslední dny objevil, že se dá hrnek otočit a voda z něj teče,pak to ještě rozmaže po podlaze.Dnešní oběd už spíše rozmazával po talíři a stole a musela jsem ho stejně krmit. Byl spokojený ,tak jsem ho nechala, ale pod stolem jsem musela uklidit.Z hrnku chce pít, ale málem se utopí, když se napije moc.Ale chce to, tak držím utěrku a pomáhám mu pít.Mám ráda pořádek a čistotu, ale stějně tak se dítě potřebuje nějak naučit jíst a pít samo, tak má v tomto směru zelenou.