Je malý v papaní pozadu? Kedy začali jesť vaše deti samé?

julie6
23. jan 2009

Ahojte, na viacerych miestach citam, ze v tomto veku by uz malo dieta vedieta sa napit z pohara samo,nevyliat, aj ho naspat polozit a taktiez ja aspon trochu same napapat,lyzickou trafit do ust s malou stratou. Nas drobec je takmer vo vsetkom popredu, no v papkani asi dost pozadu, kedze toto teda vobec nedokaze, akokolvek vidi polievocku hned sa hraje s vodickou ako vo vanicke, z pohara sa aj napije ale po prvom glgu je to znovu polievanie okolia, lyzickou si trafi do ust,ale casto ju otaca opacne, takze mu jedlo pada, a po 3-4 sustach ho hned rozhadzuje. Proste pre neho je jedlo hra, ak chcem aby spapal aspon 200 g tak mu musim pustit Krtka. Snazim sa aby bol v tychto samoobsluznych cinnostiach samostatnejsi no s malym uspechom, mama aj svokra ale krutia hlavou co chaosim,vraj je este maly a ze zbytocne stresujem, no poznam deti v jeho veku ktore fakt papaju same, kedy teda zacali VAse ratolesti same papat???

trixi
26. jan 2009

nas Matej bude mat 17 mesiacov a lyzicku pouziva ako palicku, ktorou sa da tlct do vsetkeho, hlavne buchat nou o nieco co vydava zvuk. Z pohara sa napije, len ked mu ho drzim, inak ma velku zabavu, ked vodu z pohara moze vylievat na dlazku. Rukami papa rad a sam, ale hlavne je to tiez zabava, ze taky chleba s maslom a medom uzasne lepi na vsetkom a to sa mu paci. Alebo chlieb z marmeladou krasne farbi na cerveno po stole. Ak chcem aby nieco zjedol, musim ho nakrmit. Neriesim to, ved kazdy sme sa naucili jest sami, tak sa to nauci aj nas maly.

astrane
26. jan 2009

náš malej jí sám od 10 měsíců-něco příborem-lžička mu brzo nestačila,chtěl to co ostatní 🙂 a něco rukama.Postupně se to zlepšuje,ale i dneska jí částečně ještě rukama.ale sní klidně všechno sám.Polívku-půlku vyjí lžičkou a pak už ho to nebaví,tak zbytek vypije.Z hrnku pije sám tak od roku a půl,ale musí tam být jen málo pití,pak ho uklidí většinou tam kde ho vzal nebo hodí do dřezu(během 2 dnů jsem tak přišla o 3 porcelánový hrnky 😢 -umělý moc nechce)
kamarádka má chlapečka ještě ve 4 letech ho musí krmit-nechce jíst sám,protože by se mohl ušpinit,je to v tomto směru cíťa,jinak je ohromě šikovnej.Takže v 15 měsících to určitě není tragedie-časem se to naučí všichni 😉

vieruna
27. jan 2009

Ahojte
Tak ja vam nechcem kazit iluzie, ale moj ma dva roky aj tri mesiace. Ked chce, tak vie jest aj s vidlickou, aj s lyzickou. Aj sa napit s pohara. Lenze co ked on chce iba vtedy, ked je na tanieri aj v pohari to, co nemoze?? 😠 Cize ked ma normalne jest, tak to vyzera, ze je najvacsi nesika na svete a nevie to 😕

anatanka
27. jan 2009

Podobne tema uz tady je, ale uz si nepamatuju, jak bylo nazvany. Jestli to najdu, tak pridam link.

S jidlem je to asi jako se vsim - chozenim, pouzivanim nocnicku atd. Nektere dite se to nauci v roce, nektere mnohem dyl. Rozhodne bych se tim nijak nestresovala.

Miri ji a pije sama bez problemu asi od jedenacti mesicu, ale jsou jiny veci, ktery nedela a mela by - viz uzivani nocniku 😉

schwarzovka
2. feb 2009

jeee, tak to jsem ráda, že máme ještě čas, mě právě v sobotu říkala moje máma, že my se ségrou už jsme hezky papaly od roka samy..tak jsem byla na nervy, že jsem to s malým ještě ani nezkusila...no vrhneme se na to, ale mám z toho hrůzu už teď...malej není moc s jídlem kamarád...tak uvidíme...třeba aspoň donutím manžela vymalovat 😀 😀

vieruna
2. feb 2009

schwarzovka ja ti neviem. Tiez furt pocuvam ako sme my od jedneho roka jedli, pili, chodili na zachod a pomaly nas prihlasovali na vysoku 😀 A ked terorizujem starsieho za volaco, tak mi mamca povie, aby som ho nechala, sak je este malicky 😝 Tak bud si to tie mamy-babky az tak dobre nepamataju, alebo je chyba niekde inde 😉

schwarzovka
2. feb 2009

vieruna....já si taky myslím, že tenkrát se vše hodně urychlovalo, vem si jenom kdy nás začali přikrmovat...pak nás posazovali, dávali do chodítek...apod....takže možná proto jsme byli trošku rychlejší než dnešní děti... 😉

sassi
2. feb 2009

naš zje sam jogurt aj vidličkou sa naje
ale polievku si neviem predstaviť
pije len s poharika s napítkom, z normalneho by sa hned oblial
ma 23 mesiacov

sassi
2. feb 2009

vieruna, ty tomu chavelnkareniu veríš ??? 😀 😀 😀
tak tomu ja neverím vobec
😕
a take hefty, že dieťa sa pýtalo na WC a jedlo samo ako 8-10 mesačne ... ho to určite 😀 😀 😀

vieruna
2. feb 2009

sassi, to ze sa nasa generacia pytala skor na zachod aj verim. Mamy mali len handrene plienky, no kto by to furt prebaloval, vyvaral, zehlil....Tak nas ako havinov naucili na serble a zachody 😉

lenocka6
3. feb 2009

ahojte, moj synator ma 18m a vie sa sam najest aj napit, samozrejme nie vsetko. Ked mu dam zemiaky so stavou a meskom, spapa, polievka je samozrejme trosku problematicka, tam musime asistovat. Jedna vec, ale u nas vyborne funguje, kupili sme s deckym priborom aj taku krivu lyzicku. Nie je ako normalna kavova, ale je zatocena, takze si nemusi pracne trafat do pusinky, to nam velmi pomaha. Z poharika sa tiez napije, ale tiez ked zhltne vela, potom kasle. Takze by som povedala, ze vie, ale nie je to este take dokonale. Ja si myslim, ze sa nemusis trapit, ved dietatko si samo najde cas, kedy sa to nauci. A rady starsich generacii, ze my sme v roku vsetko vedeli ber prosim s rezervou. Prajem vela sily na ucenie

petka80
3. feb 2009

jééé, lenočka, a kdes koupila tu lžičku? A nemáš náhodou odkaz? Moje dcera teď začíná mít takové ty tendence, že se začíná krmit sama (ale samozřejmě jí to nejde), zkouší lžičku do pusy, no ale právě bych chtěla koupit nějakou lepší, než mám.
Budu ráda, když napíšete, co se vám nejvíc osvědčilo. Díky 🙂

Jinak já používám lžičky od Babylove a ty jsou super. Ale na samostatné krmení jsou dost malé. A pak jsem koupila takový set myslím od NUK, jmenuje se to "můj první příbor", je tam lžička a vidlička, no ale nepřijde mi to teda moc dobrý. Tak nevím.

lenocka6
3. feb 2009

Ahoj, vies co mne sa zda, ze to bola taka cela sada na krmenie, ale myslim, ze to bolo v nejakom hypermarkete, myslim v tescu. Je velmi dobra, hlavne pre dieta. Keby si ho chcela krmit s touto lyzickou ty, tak to nie je moc pohodlne, ale pre dietatko je to velmi dobre, nemusi si tak namahavo trafat do pusky a moc neporozlieva.

petka80
3. feb 2009

leni, dík, tak já se po nějaké "křivé" lžičce mrknu 🙂 Taky už jsem to někde viděla.
Kdyby měl ještě někdo nějaký tip, budu ráda.

sassi
3. feb 2009

vieruna myslíš???
Moja teta dodnes spmína, ako jej 3-ročna dcera pýtala "daj mi penku, idem cikať 😀 "
nemyslím si, že na to mali vplyv latkovky
ved som sa kedysi pýtala aj kočiek čo používaku latkovky a BKM, že kedy sa ich deti zbavia plienok - tak napísali, že v priemere okolo 2 rokov ... to aj moje pamperskove deti tak isto 😉
su samozrejme vynimky, že okolo roka sa deti začínaju pýtať, ale velekrát je to len odchytavanie šikovnosť rodičov, nie vedome pytanie sa

Čo sa týka jedenia - naš syn dospel práve k nazoru, že ide jesť VŠETKO sam, čo ma teší a hneva zaroven, lebo niečo nezvláda naozaj sam, a potom nervačoi a nezje skoro nič 😖 tak ho musime zabavať, aby sme ho mohli nakrmiť ... ved sa naučí hadam do jesene, ked pojde do školky

macocha
5. feb 2009

Ahojte,
my sme kúpili krivú lyžičku aj vidličku v Bille. Je to dobrý nápad. Má to ale háčik, sú pre pravákov a moja malá to niekedy chytá ľavou ručičkou - to už radšej normálnu lyžičku.
Ale snaží sa papať sama, naberanie jej nejde ale do pusy trafí celkom slušne. Niekedy sa zabudne a otočí plnú lyžičku nadol...
Pije z fľaše, menej z pohára s násoskou a klasický pohár ešte nie - trénuje si to z kelímka vo vani 😠 alebo keď niekde uchmatne pohár. Občas jej ja pridržím pohár. Ale vždy vyplazí do pohára jazyk, ako šteniatko.

katarina66
6. feb 2009

Môj malý má 17 mesiacov a len teraz začína skúšať sám papať. Doteraz som ho k tomu neviedla. Dieťa sa začne samo dožadovať, keď mu príde čas. A hranie s polievkou je prirodzené, dieťa nerozlišuje či je to voda vo vani alebo niečo iné. Treba im dať čas a priestor.

molnitko
6. feb 2009

moja malá má 16 mesiacov a vie dokonale piť s pohára. flašu a detský pohár odmieta, najradšej pije so šálky. ale jesť veľmi nevie. chce strašne sama, ale všetko jej vytečie, teda hlavne polievka. také piré, to ešte nejako zje, aj keď je veľa okolo nej, ale aspoň sa snaží.