Je závislá na mame. Ako ju to mám odučiť?

terezz
1. júl 2009

poraďte mi prosím, mám 15 mesačnú dcérku,vždy som sa jej veľa venovala, nosila ju na rukách, uspávala som ju,nikdy som ju nenechala plakať. Nikdy som na ňu nekričala a všetko sa snažila nejako vyriešiť, zahovoriť. Odrazu sa rozhodla že vôbec nepôjde k dedovi, hoci doteraz sa ho nebála a rozhodla sa že nechce ani ocka. nesmie jej dať piť mlieko z fľaše, nesmie pri nej ležať keď zaspáva, keď sme vonku, tak ju musím niesť na rukách iba ja. Ak niesom doma, je zlatá, nemá s ockom žiaden problém. Tiež nechce sedieť v kočiari, nechce sa dať prebaliť a na všetko povie ne ne ne. Mám byť na ňu prísnejšia a začať jej dávať najavo, že niektoré veci ale robiť musí ( napríklad nechať sa prebaliť) a nechať ju poplakať?

vocko3
1. júl 2009

ahoj, moja mala mala tiez take maminkovske obdobie a stale chcela len mna aj na wc za mnou chodila. doteraz je taka naviazana na mna a to uz ma dva roky ale uz je to trosku lepsie. to obdobie musi prejst, aj my sme isty cas na vsetko vraveli nie, a nepomohlo nic len to preckat.

adamkohlusko
1. júl 2009

ahojte maminy,presne tuto dilemu mame aj my...maly je len mama a mama.nikto iny nic nemoze.nechce s nikym zaspat,nosit sa,,papat,kupat...no nic...stale iba place a musi byt pri mne. ☹ no a to ani uz neriesiem,ze spat v postielke nehrozi.len pri mame a celu noc ma drzi za ruku...je to aj u vas tak?

denisocka
1. júl 2009

aj my mame tzeraz toho,je to hrozne, smykom ho ťaham k tete, muž ho nemože kupaťbo uteka z vane s plačom,len okolo krku sa mi vešia-podla mna je to take obdobie,proste je to asi normálne,len to dosť vyťažuje maminu,že???? 😀 ja som mu už dnes aj jednu fukla po zadku,sice to nerobím,ale ked som vydela jak ma skušaa tými grimasamy a pretvárkou,des

dianga
1. júl 2009

mne dokonca drahy sam povie ked chcem ist pod sprchu a maly hned za mnou ze ved viem ako je na mna naviazany a ze co on s tym zmoze.... normalne sa tesim teraz domov ked budu s nim chvilu aj nasi... este sa kojime a neviem ako prestat....

dadkaa
1. júl 2009

Ahojte, tak sa môžeme k vám pridať.... 😝 Moja 15 mesačná dcéra to isté, a to hlavne nechce ocina, už len keď ho zbadá že prišiel z roboty letí za mnou a kope nohami a búcha rúčkami. Celý deň zavesená na mne, je to naozaj veľmi únavné asi to musíme len prežiť. Ale vie tu niekto poradiť ako sa chovať keď nastane taká chvíľa keď dieťa začne vrieskať a protestovať keď ho chce napr. ocino aspoň na chvíľku vziať na ruky???

denisocka
1. júl 2009

dianga,ešte ti bude smiešno jak raz prestaneš kojiť a po par týždnoch ked ukážeš cicu tak bude na teba kukať jak na puka,čo mu to ukazuješ 😀 ja ked mu ukažem že pod si dať mliečko tak kuka na mna jak na zjavenie a uteka že nenenene 😀

vanja
1. júl 2009

my máme 17 mesiacov a ten istý problém, všetko len mama. Ale snáď z toho vyrastú. -niekedy ma to teší, že som taká dôležitá.

dianga
2. júl 2009

dnes má po krku a chrbte potnicky skriabe sa a reve... len co vstal... ale cici muselo byt 😒

abetka
3. júl 2009

baby, no tot riesime presneaj my. Je to strasne unavne, ani urobit nic nemozem. Ked vstane a nevidi ma v posteli, tak to je taky strasny rev. Ked niekto odchadza , takmu kyva, este len povie, ze ide, ale ja ked si len slapky obuvam, ze idem smeti vysypat, tak to je akoby sme ho z koze drali. Pusinkuje ma , stiska, hladka a pod, co je krasne, ale ked ho poslem, ze nech da pusu aj ockovi, tak mu tapne po lici a basta. MAnzel sa ma nemoze ani dotknut, co tak vyvadza ☹

chymenitta33
3. júl 2009

Ahojte🙂

Ako to prebieha ako u nás niečo nato že určité obdobie u dietaťa rovná sa "matka je zemegula" 😉 poznáme ako aj u nás je to tak 😒 nevidí ma hned hysák mama, moja...a furt plače a tak po nohách s aliepna ako zahrá sa sám všetko pekne je dobrý len ma musí mať na dohlad lebo ked ma nevidí des 😝
ako aj krsná dedo alebo tak to chvílku pri mne okuká, čo to je kto to je🙂a potom sa odhentuje ale dovtedy len "gáni" zazerá a len na mne visí. Na wc chodíme spolu, a podobné aktivity. Idem na balkon fajčiť dám hračky hrá sa zistí že som tam neni už na dverách visí a bácha mama...revy..
podla mna je to určitá faza ktorou prejdu a bude dobre 😉 nebudu s nami večne🙂ja si to užívam aj celkom že vie kto som a chce byť so mnou 🙂

chymenitta33
3. júl 2009

Ako ale u nás je to tak že ockovi vždy dá tuka ked ide do práce aj hubičku, a ked má náladu da aj starým rodičom inak bác..a vybavené..a plače aj za ockom lebo on sa s ním ráno hrá a odchádza rev...tata..ale potom zbadá mna a je to oki

papkoska
2. nov 2010

ahojte maminky, Som rada, že nie som sama. Už som sa bála, že keď 8mesačná dcérka je na mna tak fixovaná, že kdesi robím chybu. Tatino, dedko, babka, všetci sú braní len ako hračky na chvíľočku, hneď hľadá mňa. Ísť na Wc, normálne sa najesť, prípadne si dať sprchu je problém. Malá kričí až od jedu je červená. Normálne vzdor na druhých, ani ju nemôžu mať na rukách. Stále len mama, mama uspáva, mama krmi, mama ide s nami na prechádzku, mama sa s nami musí hrať a ....Dá mi vydýchnuť len keď spí, alebo búra kocky postavené do pyramídy. Vtedy mám 5 minút aspoň na to, aby som si spravila čaj....

carodejnica
2. nov 2010

No vidíte a ja mám zas opačný problém, moja 16mesačná, je najradšej s druhými ľuďmi, keď si niekoho obľúbi, vtedy je koniec.. ideme domkov ? neneneene ideš k maminke? neneneeenene ľúbiš maminku? neneenenene a reve ako tur, keď ju zoberiem na ruky.. a to ju stále dojčím opicu malú... 😀 😀 😀 ale stačí, aby ma pol hodinku nevidela, už vykrikuje mama, mama.. sojka jedna...
Proste si to užívaj, aj toto obdobie fixácie raz skončí, ani sa nenazdáme pôjdeme na stužkovú... 😀 😀 😀

erika160669822
6. nov 2010

Moj syn ma len 13 mesiacov ale uz sa nemozem od neho vzdialit ak ma nevidi tak uz baci nie baci ale reve ako sakal ani kavu na balkone si nemozem vypit az vecer ked uz spi.Nechce ani tatu.

sofia122
6. nov 2010

aj moja cera je taka ma 2roky.a stale je somnou ked je s mojimi rodicmi tak je dobre ale ked ma ist von s ocinom tak roby jak by ju dral musim aj ja ist.vnoci len ja stavam a davam jej mlieko.je stale na mna nalepena.a to som ju vobec neucila.

lenusiknr
9. nov 2010

babule presne viem o com je rec, akurat ze moj kubko ma len 11 mesiacov... tiez som ho nikdy nenechala plakat, nosila, uspavala na rukach a teraz s nim musim ist este aj na zachod... ☹ len co sa vzdialim spusti taky rev ako keby ho niekto bije... a pritom ked je u starych rodicov a ja tam nie som tak je vsetko ok.... no akonahle pridem tak je to to iste.. a tatino je u nas dobry akurat tak na 5 min. hranie a potom zas mama...