Kedy si vaše detičky začali samé utierať zadok?

other_side
5. mar 2009

moj syn ma 3,5 roka, ale stale mu ritku utieram ja.. neviem kedy ho mam zacat ucit aby si ju zacal utierat sam.. on uz aj chce, ale nevie si ju tak poriadne utriet, tak ma len zaujima ci su vase deti v tomto zrucnejsie 🙂

other_side
autor
5. mar 2009

a kolko maju rockov.. 🙂

sylvia30
5. mar 2009

Moja malá dnes 😉 .Má 2,5 roka. Doteraz sa utierala len po vycikaní 😉

jaduska
5. mar 2009

No tak moja slečna bude mať o pár dní 6 rokov a po veľkej potrebe sa začala utierať sama len nedávno, ale musím ju skontrolovať - teda to si vyžaduje ona, nie ja....
Krpaňa ešte nosí plienku, ale už vie, načo je toaletný, príde na WC za nami a utiera sa ostošesť.... 😝 cez pančušky samozrejme....

lubkaj
5. mar 2009

Tak Adrianka bude mat v lete 6 a strasne by sa chcela po velkej potrebe utierat sama (a v skolke to aj robi), ale vidim, ze jej to tak este nejde. Ale po cikani sa utiera sama bez problemov uz dlho.

kyska
5. mar 2009

nasa krpata /2,5r/ sa po malej potrebe utiera uz tak pol roka, po velkej este ficime my-rodicia ale semo-tamo uz skusa co a ako ale potrva to este dlhoooo 😵

zuzana581
5. mar 2009

Sofia sa začala sama utierať niekedy koncom minulého roku. Na jeseň asi. Zatial som s tým nepostrehla žiadny problém. Nekontrolujem ju vôbec, ale nohavičky sú čisté a ani sa nesťažuje na svrbenie riťky atď, tak usudzujem, že jej to ide. Máme na záchode aj suchý aj vlhký toaletný papier a tak som jej vysvetlila, že po suchom si môže pretrieť zadoček aj vlhkým papierom, aby si ju lepšie utrela.

len.petra
5. mar 2009

cafte moja bude mat o mesiac sest a uz si asi pol roka utiera sama a vzdy sa mi pride ukazat, otrci ritku a spyta sa, ci ju ma dobre utretu.. 🙂 najprv som jej to kontrolovala, lebo som sa bala, ze si ju bude utierat nedostatocne, ale teraz uz ju rovno posielam splachnut a umyt sa... chcela uz aj skor, ale tiez to bolo iba rozmazane 😅

len.petra
5. mar 2009

a tiez si utiera vhlkacmi, tie su najjjj 😉

martao
5. mar 2009

Starší od 4 rokov, mladší je trošku tlstejší, tak si nedočiahne na ritku.

zitaje
5. mar 2009

Aj moja okolo 6 rokov zacala po kakani, po cikani ovela skor. Dovtedy si tam nedociahla, nevedela sa poriadne utriet a mala vystipany zadok.
Ona by bola najradsej, keby som ju utierala stale, ale uz si zvykla, ze musi sama, kedze to uz vie. 😎

titkovamiriam
6. mar 2009

cca 4r. 🙂

jarak
6. mar 2009

Aj moja si po cikaní utiera sama (3 roky), aj si ruky umyje. Po veľkej to robím ja, lebo vždy dolizní záchod.Ale snaha sa cení 😉

evelin007
6. mar 2009

Starší syn cca od 6 mladší aby sa mu vyrovnal mal 5 ale tiež po každom kakaní si umývajú riťku aj ruky sami. Občas sa stane, že nás zavolajú sa dať do poriadku. Ináč od kedy to robia tak nám stúpla spotreba toaletného papiera. 😅 😵

akejka
12. mar 2009

maj strašia si sama začala utierať od 3 rokov - kedy nastúpila do škôlky. Ale mám napr. kamošku, čo deťom (5,8 rokov) utiera zadočky stále, vraj by si to rozlíčili.
Utierať zadok školopovinnému dieťaťu sa mi ale nezdá normálne 😠

other_side
autor
12. mar 2009

akejka, mas pravdu, mne sa to tiez zda nenormalne 8 rocnemu dietatu utierat ritku 😖 moj maly sa snazi utierat sam, ale este mu to tak nejde.. zakrici mi z wecka mamiiiii uz som sa utreeeel 🙂 a ja tam pridem na kontrolu ale este si to nevie, ale vzdy ho pochvalim ze je velmi sikovny a ze este trolinku mu to pretriem aj ked teda vidim ze tam ma riadnu machulu 😀

katrin21
12. mar 2009

no dost skoro.. mozno od 4 rokov, s tym, ze niekedy aj ja, ak bolo moc riedke. he he... ale uz k samostatnosti... dcera ma 8, no neviem si predstavit jej utierat ritku!!! to ma davno vediet...
pamatam si z detsva, ze bol u mna na navsteve sused, a mala som tak 5 rokova bolo mi smiesne, ze sa nevie utret...

asitka
12. mar 2009

náš Matej si v školke sám utiera....doma sa utrie...ale tiež chce skontrolovat....ale v školke ich naučili utierat sa .... 😉

martija
12. mar 2009

nas syncek sa o to pokusal uz tiez,len ked som videla toaletny papier v jeho rucke,vsade dookola "cokoladovy" a v strede tej vsetkej parady trcal jeho prstek von z papiera,tak asi este to budem chvilku robit ja 😀

anjelik85
20. mar 2009

ahojky, naša malá ide mať o 5 dní 2,5 roka. spredu sa utiera sama odkedy sa naučila na nočník. zozadu sa utiera sama asi 3 mesiace. len vlhkáče používame na utieranie (ale to aj preto, lebo aj po tom najjemnejšom toaleťáku mala na druhý deň červenú riťku) vždy jej riťulu skontrolujem. ale samozrejme, že ešte z 5tich razov ešte 3 razy utieram po nej ešte ja. 😀

hasleerka
21. mar 2009

anjelik ste šikovný, máme asi rovnako staré, ale my si asi len druhý týžden utierame vpredu, vzadu si skusila raz a malo to po celej ritke, takže to robím stále ja ... a čo si pamatám pri tej staršej, tá sa tuším začala sama až v škôlke, okola 3,5 roka, ale viem že som ju ešte vždy prekontrolovala

brisilda
21. mar 2009

hasleerka ste sikovny moj maly je sibal a ritulu si sice utre ale len tak akoze ☹ proste hrooooza a to bude mat coskoro 6 rokov 😢 no je to chlap a zaujima ho vsetko mozne len to co by malo nie 😖 ved nacvo starcat cas utieranim si ritule ked hranie je zabavnejsie a co ak nahodov nanho auticka nepockaju 😒 A ako mi minule povedal pod slipkami to nevidno 🙄 Proste hrooooooza asi mu tu rit zacnem sprchovat v ladovej vode aby zistil, ze vlhceny toaletny papier je predsalen lepsi 😝

mamajana
23. mar 2009

no tak moja malá nastúpila ako dvojročná do škôlky a tam ju všetko naučili. Ďakujem všetkým učiteľkám. Aj keď ju musím stále skontrolovať, dnes má takmer 5 rokov, ale odvtedy sa utiera sama. Aj v škôlke ich nechajú utrieť sa sami ale potom ich vždy skontrolujú. 🙂 Som s tým spokojná

katrin21
23. mar 2009

baby.... co pouzivate tie vlhcene obrusky... to hadzete do zachoda? este sa vam nezapchal?? 😨 viem, ze sa to nema.... je to skoro ako textil.. nerozlozi sa to tak lahko ako toaletak... takze riskujete... bud zapchanie zachoda, alebo minimalne problemy cistickam odpadových vod...

brisilda
23. mar 2009

Katrin existuje totiz specialny detsky vlhceny toal. papier ktory nieje ako klasicke vlh. utierky da sa roztrhat aj na male kusocky takze zapchatie zachoda nehrozi.Predavaju ho aj v DM a na krabicke dokonca pise, ze sa moze vhadzovat do WC

dankolia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz