Má 5 měsícú a nechce chodiť po čtyřech. Co dělat?

jitrenka4505
1. sep 2009

Ahojte holky,
doufam, ze me nektera uklidni - nase Victorka ma 5 mesicu, ale vubec nechce past koniky. Kdyz ji pretocime na brisko, tak chvilku se drzi, pak se rozplackne a dela "letadlo", coz podle instruktorky v plavani neni dobre, nemela by to delat. Pokud teda hezky pase, tak ji to po 5-ti minutach prestane bavit a musime ji pretacet, jelikoz zacne plakat.
Mam strach, aby se naucila pretacet, kdyz tohle ji nebavi a nema tim vlastne kdy trenovat pretaceni.

aponchie
1. sep 2009

jitrenko dle me teda v 5mesicich musi umet past a dokonce se rucickama zvedat nahoru!copak tva lekarka to nevi ?aby te treba poslala na rehabky?je jeden cvik kdy ji das na brisko at se ji to libi nebo ne tady nelze o to diskutovat a jedes ji po pateri nahoru a dolu ona tim aktivuje svaly a zveda se,ale je treba spravnou techniku dopilovat u lekare sama to moc nedelej at ji nechca neublizis..ja myslim,ze uklidnovat te nema smysl mazej k lekarce a rekni ji to,ale nejde mi do hlavy ,ze to nevi?vzdyt jsi musela jit na 3m kontorlu kdy ji zkousela davat...taky mala nechce moc ,ale musi ..10x denne po chvilkach a pokrok jeznat..nepolevuj ji v tomto..

jitrenka4505
autor
1. sep 2009

aponchie, problem neni v tom, ze by neumela, to ona umi, ale nebavi ji to dlouho. Bzli jsme i na neurologickem vysetreni (protoze byla krisena), takze tam by si toho snad vsimla, ale naopak rikala, ze je bystra a sikovna holcicka.
tvoje mala, kdyz ji davas po chvilkach past koniky, tak jak dlouho - 5, 10 min?

aponchie
1. sep 2009

neee maximalne dve tri minutky po 10x denne a nemysli si taky ji to nebavi ,ale ma smulu musi tohle fakt musi taky mi ji bylo lito ze startu a pak me zdupala lekarka ,ze to moc neumi,ale lepsi se to ,davam ji tam hracky a delam blbinky na nu a jde to

jitrenka4505
autor
1. sep 2009

aha, no tak to se teda nemusim bat, protoze ona je rozmrzela tak po tech 5-ti az 7-mi minutach. Tak zkusim ji davat min. Ale celkove to pry ma byt 50 minut na jeji vek.

jitrenka4505
autor
1. sep 2009

Samozrejme ne najednou 🙂

dvojka
1. sep 2009

jitrenka-tak my měly o obou holek stejný problém.Pást koníčky mi začaly až když se samy naučily přetáčet na bříško.Zkus jí několikrát z den na bříško pokládat.Nebo na velký gymnastický míč nebo třeba na sebe.Nebo jí přetáčej pomalinku ze zad ,přes bok na bříško.Uvidíš,že tomu za nedlouho přijde na chut

jitrenka4505
autor
1. sep 2009

dvojka-diky, ze nejsem sama 😉

nada.hope
1. sep 2009

Tak mi taky problem nemame moja Ninka uz sama stoji, ale kazde dietatko je individualne a o mesiac starsi bratrancov syncek neviem ci psie koniky, ale urcite sa este nepretaca, je to vsetko indi vindi neboj 😉

blandik
1. sep 2009

Jitrenko - je tam podstatne, jestli se správně zvedá na ručičkách - do jaké výšky a jestli má ručičky pořád v pěst nebo ne, jestli se opírá o zápěstí nebo o lokte, protože pro ni ta poloha může být i nepříjemná proto, že ji nedělá správně ( to byl náš případ), ale jestli chodíte na neurologii, tak to bude vše ok. Ty děti to na tom bíšku nebaví - u nás to bylo stejné, a až se naučil otáčet, tak ho to začalo více bavit - měla jsem na něj fintu - jezdila jsem s ním venku v hlubokém kočáře a byl tam na bříšku - to ho bavilo.

aponchie
1. sep 2009

no me mala prave pretaci z brucha na zada a to je problem sice je fajn,ze uz to umi,ale vi jak se z toho bricha dostat tak to neni dobre zatim a stejne nedorotuje poradne nohy tak je skroucena..ja jsem rada dokud nechodi nestoji a neleze to je masakr potom 😀

lubinkas
9. dec 2015

Mile maminky, chceli by ste sa dozvediet akymi fazami vyvoja prechadza vase dietatko v prvom roku svojho zivota? Mate otazky, ktore by ste sa radi spytali, pripadne problem s ktorym si ste sa radi s niekym poradili? Je tu moznost stravit prijemny vikend v krasnom prostredi, venovany vasim babatkam. Pre viac informacii kliknite na link http://www.bublinka.org/bublivikendy/psychomoto....