Malá mi nedovolí kŕmiť ju. Ako ju naučiť papať?

strociatka
16. apr 2009

Prosim poradte, uz si neviem dat rady! Mala uplne odmieta byt krmena, nedovoli ani aby som viedla jej rucicku s lyzickou a sama papat nevie. Ked ju necham samu, tak to dopadne tak, ze vsetko skonci na zemi, vyhadzuje, vylieva, vyhadzuje do vysky, ale nikdy nie smerom k sebe, nikdy nie do pusinky.. Ked jej dam lyzicku, tak s nou mlati po tanieriku, ked jej lyzicku nedam, tak vyhadzuje rukami. Nenecha sa nakrmit, ale ani sama sa krmit nechce. Nakoniec mame jedlo v celej kuchyni a vrestiace hladne dieta. Nepomahaju hracky, knizky, nepomaha jest pred nou (aj to iste), nepomaha krmenie oblubenych hraciek, nepomaha pusteny krtko na PC, nepomohlo ani krmenie inymi ludmi (babky, kamosky), kde robim chybu?

jklm
10. sep 2009

uffff tak pocuvam stejne probleemy ako mi moj maly tiez nic nepapal ale teraz chodime furt niekde a pocas zabavy mu to daam vsetko do psy napr.pri fontaane to pomaaha furt aj vi to skuuste 😎

jklm
10. sep 2009

tak ttreba dat nalaco.a preto furt grcia lebo pije cajiik furt nedaj pit len papat.lebo sa ti naleje z vodou preto nechcce papat vieees.

ivankaalenka
11. sep 2009

moja je sice o malinko starsia, ale s jedenim bojujeme od malicka, chce to trpezlivost, cim je starsia, tym je to lepsie...a to sme boli rok len a len na sonde! Tak nejedla, takze mamicky drzim palceky!!!

draga
11. sep 2009

já zase neumím naučit svoje dítě papat u stolu...jí dobře ALE...v pokojíčku u čtení knížky, v běhu, v jízdě na autě...kdybych ho nechala u stolu tak nesní ani Ň...vím, že to není dobře, ale při jeho váze 12,6 kg ve 2,5 letech jsem ráda, že do něj dostanu aspoň něco...jsem zvědavá až začně chodit do školky, jestli se to srovná a bude papat hezky s ostatníma dětma...

knobloska
7. okt 2009

Ahoj,
potřebuji poradit, jsem naprosto zoufalá. Ještě v létě byla malá ukázkový jedlík, teď je to očistec. Ráno 2 piškoty, na svačinu nic, k obědu 2 lžičky čehokoliv, odpoledne trochu ovoce, večer 150 ml mlíka. Už zhubnula, nevím, co s ní.
Poslední 2 dny to ještě vylepšila tím, že přestala pít. Takže to u nás vypadá tak, že jediné, co jí, jsou jahody, a jablíčka. Toť její celodenní jídelníček. Je pravda, že má 2 dny teplotu a připadá mi, že jí rostou dole špičáky, ale děsí mě, že nepije.
Nesetkala jste se s tím některá? Může to mít k těm zubům?
Děkuji

eppik.m
7. okt 2009

knobloska: muj syn je ukazkovy jedlik, ale jak nahle prestane jist a pit vim ze bude nemocny 😝 , takze si dovolim tvrdit ze u vas to bude podobne ... jak nahle je mu lepe i chut k jidlu a piti se mu vrati a opet zase ukazkove papa, myslim ze je to zcela normalni stav, predsi i nam dospelakum nechutna ... ano, je to i zubama takze az to odezni budete opet v pohode 😉 ps: deti vzdy maji pricinu proc to delaji, nikdy to neni jen tak, kdyz zmeni sve chovani ...

berenika39
7. okt 2009

knobloska, v tom ted jedem taky. teplota kolem 37, ráno ožužlá rohlík, dopo ovoce, oběd tak 1/3 toho co normálně jedl a odpo zobe sem tam něco. večeře celkem jo, protože už má hlad. sice nzhubnul, ale za dva měsíce nepřibral. jedlík je to pohodovej, nevybírá si, ale co lezou zuby,jsme na vychlazeném ovoci a max jogurt.

pití - to jsem zjistila, že ho to bolí asi, když pije z tvrdého pítka (mattoni sport), dávám mu jen z normálního hrnku, to celkem pije, tak mu zkus změnit pítko....

je to od zubů, měli jsme to tak před 12.měsícem,přešlo to, jedl zase super a ted se trápíme.

neboj, bude líp.

knobloska
7. okt 2009

Holky díky moc. Teď žužlá rohlík, ale moc neužužlá. Se zubama máme pořád problém, celé noci vzhůru, teploty, ale to, že nejí, je novinka. Ona je hubená i tak, proto mě to možná tak žere. Zajdu do krámu a koupím nezdravé dobroty, a sladké pití, jestli si dá aspoň to.

Berenika ona nejraději pořád pije z dudlíku, na stole má teď 3 různé flašky se 3 různými nápoji a nic nechce.
Zatím docela čůrá, tak ještě k dr nepoběžím, na kapačku to ještě není, ale jestli začne být apatická, nebude zbytí 😒

knobloska
7. okt 2009

Hmmmm, tak nechce ani koláčky, čokoládky a ty sladký pitíčka. Tak nevim, od rána je suchá plena, zítra jd k dr, tohle asi normální není.

eppik.m
7. okt 2009

berenika: kdyz je dite nemocne tak vsechny srandy a parady jdou stranou ja automaticky udelam vse jen abych jsem do syna dostala to co potrebuje ... dej ji flasku z dudlikem a hotovo pit neco musi. A pokud je nemocna tak muzes pred ni dat i dort stejne se ho nedotkne, tobe taky nechutna kdyz jsi nemocna, nebo snad ano?

ewuli
7. okt 2009

U nás je to poslední 3 dny stejné jak u knobloska. Měl 6. den po očkování přes 39 teplotu která trvala den.Pak měl den průjem.Dnes zatím bez průjmu,teploty,ale zvedá se mu žaludek.Nechce jíst víc jak půl přesnídávky jinak hned blinká.Hrneček s pítkem nechce,takže mi pije trochu ze stříkačky.Všechno tohle jsem přisuzovala k očkování,ale teď koukám,že mu leze stolička.Naprosto mě to překvapilo,ptž má jen 3 zuby vepředu.Jak dlouho tohle může trvat??

Malý sice s jídlem bojuje od narození,ale teď je to o to horší...Je mu 18m a nemá ani 10kg,takže tohle taky pořád řešim a o to víc mě tohle hubnutí štve.

knobloska
7. okt 2009

Ewuli malá má 18 měsíců a 9,6kg. U nás jsou ty zuby hrozný, až jí všechny vylezou, uleví se nám. Teď s těma špičákama to trvá měsíc.

Jinak jsem jí našla v pusince afty, takže příčina toho, proč 2 dny nejí a nepije, je na světě. Jdu najít téma Aftózní stomatitida. To je teda radost. ☹

davdan
7. okt 2009

Ewuli, mam znamou zubarku a ta tvrdi, ze jeden zub muze rust az pul roku, a my jsme vazne zivym dukazem, nam rostou zuby tak 3-4 mesice a to krasne sledujem jak se mu pod dasnama posouvaji nez se prorezou. Taky trpime, co zub to utrpeni,teploty a nejezeni 😖 Mame vyhodi ze v 17m vazi cca 13kg, takze ma z ceho travit 🙂

prchalka
7. okt 2009

Ahoj,
tak se přidávám k vám. Doteď jsme takový problém neměly, no ale máme jen 4 zuby. Myslím, že leze dvojka horní, ale jistá si úplně nejsem, doufám.
Dnes v noci pomohl Panadol, líp spala, jinak se už měsíc budí. A s tím jídlem - malá vždycky zbodla všechno, ale poslední 2 dny jen pár soust a vrtí hlavou, že nechce, oběd dneska asi taky 1/3, koukám, že je to všude podobný.
Včera večer před spaním jakoby vystrkovala flašku, jakoby jí to natahovalo, tak že by to bylo taky k tomu?
No až nám to vyleze a spraví se to, tak budem chytřejší... 😉

strociatka
autor
7. okt 2009

ahoj prchalka, vidim, ze to su na 100% zuby, nezufaj, zuby vylezu a opat zacne pekne papkat, ale necakaj, ze to pojde hned, trpezlivost, trpezlivost...

prchalka
7. okt 2009

davdan: Tzn. že půl roku nemusí být vůbec nic vidět a celou tu dobu s tím může mít dítě problém? Mám jednu kámošku a ten její klučina se už snad půl roku střídavě budí a ona už neví co by..
Já jsem na tohle střevo, jakmile zub nevidím na vlastní oči nebo nemá teplotu, jak u těch prvních, tak si nikdy nejsem jistá a nevěřím, že něco leze 😖
Odhaduju to jen podle toho, že má teď špatný spaní (i ve dne) a budí se s kňouráním nebo pláčem a brzo a podle toho nechutenství, ovocnou přesnídávku mi ale třeba sní celou. Ve dne ale vypadá v poho - je to možný? Mám teda dávat na noc preventivně Panadol? Dnešní noc se konečně líp vyspala ona i my 😉

davdan
7. okt 2009

Prchalka: Je to tak, dite se stim muze trapit i nekolik mesicu, ono to vazne trva nez se vytlaci. Kdyz malymu ted lezli stolicky, taky sem na noc davala Panadol, vzdy se uklidnil a lip se vyspal.Vzdy sem par dni davala, pak zase vynechala treba na tyden, at to do neho porad nevalim. Jak jiz jsem psala, ted sledujeme spicaky, jdou mu pod dasnama videt asi 4 mesice, jak se postupne posunuji, ale jeste chvili a snad uz budou venku 😝 Chce to hlavne trpelivost a jeste jednou trpelivost.Preji hodne klidnych noci 😉

berenika39
7. okt 2009

jen dotaz, jak jim do těch pusinek koukáte? taky zoubkujem, dneska jsem konečně našla bílou špičku od dvojky dole (má už obě horní dvojky), ale vypátrat, jestli leze další, to neumím, jak to děláte?

atrami
8. okt 2009

My sa tiež trápime. Tie nešťastné zúbky dávajú malinkému riadne zabrať.

prchalka
8. okt 2009

berenika39: U nás je to taky boj, nechce se nechat, takže v klidu si to neprohlídnu a neosahám, tak si to jenom myslím. Zítra bychom měly jít do poradny, tak třeba se mudra koukne..
A v jakém pořadí obvykle ty zuby lezou? My máme jedničky dole a nahoře, zatím bez větších problémů..

mia.k
8. okt 2009

Ahojte. strociatka a vy ste ako pokročili s papaním? Už je to lepšie?

davdan
8. okt 2009

Koukam, ze jsme pekne odbocily od tematu a s papani jsme skoncily u zoubku 😀 Malymu se vzdy podivam pri cisteni zoubku a nebo kdyz s nim delam blbosti a on se smeje, to si pak celou pusu muzu prohlizt treba 3x 😀 Taky se mu nekdy nechce pusa otevrit, ale vzdy ho nejak obalamutim 😉 Poradi je ruzny, my treba meli stolicky a az po nich vylezli spodni dvojky 🙂 , takze je to asi individualni, ale nejspis prvne jednicky, dvojky, pote prvni stolicky, spicaky a druhe stolicky, ale jak rikam, u kazdeho to muze byt jinak, mejte se