Malá mi nedovolí kŕmiť ju. Ako ju naučiť papať?

strociatka
16. apr 2009

Prosim poradte, uz si neviem dat rady! Mala uplne odmieta byt krmena, nedovoli ani aby som viedla jej rucicku s lyzickou a sama papat nevie. Ked ju necham samu, tak to dopadne tak, ze vsetko skonci na zemi, vyhadzuje, vylieva, vyhadzuje do vysky, ale nikdy nie smerom k sebe, nikdy nie do pusinky.. Ked jej dam lyzicku, tak s nou mlati po tanieriku, ked jej lyzicku nedam, tak vyhadzuje rukami. Nenecha sa nakrmit, ale ani sama sa krmit nechce. Nakoniec mame jedlo v celej kuchyni a vrestiace hladne dieta. Nepomahaju hracky, knizky, nepomaha jest pred nou (aj to iste), nepomaha krmenie oblubenych hraciek, nepomaha pusteny krtko na PC, nepomohlo ani krmenie inymi ludmi (babky, kamosky), kde robim chybu?

gabinaf
16. apr 2009

ahojky,

my jsme si prošli něčím podobným s tím rozdílem, že se chtěl sám krmit a neuměl ještě ani držet lžičku. Měl hysterák pokaždý, když jsem se jenom přiblížila k židličce. Nakonec jsem to udělala tak, že mám několik lžiček, židličku před TV a krmím tím, co zrovna nemá v ruce on. 😝 Došlo to tak daleko, že dneska se nakrmí sám i tekutou stravou a moc u toho nenadělá. Ale musela jsem se obrnit.
Tak třeba ti to trochu pomůže. 🙂

kacka79
16. apr 2009

U nás se osvědčilo dát jednu lžičku fílovi a druhou jsem ho krmila. Teď už jí sám, ale když spěcháme, tak mu pomáhám a on se v tom vrtá tou svou lžičkou..

strociatka
autor
16. apr 2009

gabinaf, toto som tiez skusala, nejde to, zavrie pusu na sto zamkov a ja si to mozem rovno niekam hodit

strociatka
autor
16. apr 2009

uz som dokonca skusala jej dat lyzicky do oboch ruk a skusat krmit, ona pusu jednoducho neotvori 😠

standu
16. apr 2009

my mame nieco podobne.....sama jest nechce, ked som jej rucicku s lyzickou vieda do pusy, tak spustila cirkus. prvych 5 lyziciek spapa v pohode, sediac v stolicke, potom sa vrti kruti mrvi mrnci place..kym ju nevyberiem von. ma 2 stolicky, v kuchyni velku, v obyvacke taku cestovnu, ani jedna nie je ok. ked ju posadim na zem, utecie mi. dnes som za nou chodila s miskou po celom byte. robia to aj ine deti????

nechcem skoncit ako moja svokra, ktoru som "odsudzovala" ako neschopnu mater, ktora nosila svagra po ulici a pozerali vtaciky, aby nieco zjedol.... poradte prosim.

strociatka
autor
16. apr 2009

hmm... standu, sme dve ☹

myschka
16. apr 2009

holky to se zlomí nebojte 😉 🙂 u nás to bylo to samé, malá žila ze dvou lžic jogurtu ráno, lžíce oběda a sem tam křupku 🙄 u každého jídla řev a matka na prášky. A teď máme otesánka který , jak říká přítel, jí jednou denně-FURT 😀 😀 😀 😀 😀
U nás se to změnilo po třech dnech na infekčním kdy nesměla nic kromě čaje. Do 18m nejedla ani kousky a chleba jí až poslední tři měsíce. Do té doby si s ním neporadila.
Tak držím palce 🙂 🙂

strociatka
autor
16. apr 2009

myschka, verim, ze mas pravdu, ine ako cakat, kym sa to nezlomi nam neostava. Ja mam vsak opacnu skusenost, po prvej hospitalizacii v nemocnici jest prestala a odvtedy nepapa, dlho, predlho sme boli len na kasiach a mlieku (vsetko vo flasi) ale takto sa zit neda aby mala pila len mliecne kase a mlieko. Dufam, ze to nejak prejde, lebo asi budem na praskoch aj ja..

bibinka
16. apr 2009

tak jej daj rozmixovanú polievku do fľaše.a v mlieku a kašiach pokračuj. Dávaj jej jedlo 5-6x denne ako je zvykom, nedávaj jej niečo kontinuálne, lebo malá si to potom vysvetlí tak, že "niečo musí a stále". Keď tri hodinky pohladuje, hoci z predchádzajúcej porcie toho moc nezjedla, časom pochopí, že jesť by sa malo. Neboj sa, neumrie,ani jej nebudú chýbať živiny a vitamíny. Malá ťa skúša, má vzdorovité obdobie, chce sa s jedlom hrať.

Nezúfaj, treba vydržať.Ono sa to zlomí a upraví.

Môj Alex bol čisto kojený do roka, absolútne odmietal čokoľvek iné. Po roku sa chytil po troške, začal jogurtom na ráno, potom celý deň kojenie, po pár týždňoch som pridala neslané chrumky, kúsky chleba s maslom ,varenú rozpučenú zeleninu a vlastne po pol roku môžem povedať, že papká približne tak ako by mal. Tak držím palce.

myschka
16. apr 2009

stroci a jí v noci? ptám se protože u nás to byl taky jeden z důvodů. Jedla 2x v noci mlíko z flašky a pak nejedla přes den 😒 malá byla na mléku a kaších a troše jogurtu do 18m 😕 😔 při každém větším kousku předstírala zvracení 🙄 😀 😀
teď sní plnej talíř rajské s kolínkama a kolínka polyká pomalu v kuse 😉 😎 😀

slunicko552
16. apr 2009

Tak my jsme to měli taky tak,určitě to přejde 😉 .Jen polívku malý jedl,a to tak,že ji vypil.Nevím co mě to napadlo,ale zvedla jsem misku a řekla mu ať se napije.A zabralo to.Chytl misku a polívku vypil.Takže ze začátku jsme byli jen na polívkách a pak se připojilo i druhé se dvěma lžičkama,které jsme si pořád vyměňovali 🙂

standu
16. apr 2009

baby, my nemame az taky problem s jedenim, ale s "jedenim"..........

ona aj je, aj chce, aj jej chuti, vsetko hocico, ale neobsedi, taka je zvedava zeby jej daco neuslo..nema cas. a ked ju "nutim" uz z trucu nechce.

neverila som, ze je niecoo take mozne ale moje dieta jedniducho robi len to, co ono chce. nechcem ju naucit jest za pochodu, nie som opica na spagate, aby som zza nou chodila s lyzickou po byte. urcite by jej nepomohlo ani vyhladovanie, jej to nevadi, ona si jedlo nevypyta.

inak mixujem, kusky nezje. stavu vycedi a tie kusky dokaze omalat aj pol hodiny. chlieb zje, piskoty tiez. ovocie takmer uplne ignoruje. banan dokaze obcas zjest cely, zvacsa polovicu, to jej podavam kusky.

myschka, moja to zvracanie obcas nepredstiera.......... 😀

myschka
16. apr 2009

standu 😀 😀

strociatka
autor
16. apr 2009

babulky ste zlate, neuverite, ale skusala som jej dat aj polievocku do flasky - plula jak diva a flasu mi hodila do hlavy (a to doslova). Mame doma veselo, tiez ma napadlo, ci to nie je vzdorom a tak som ju nechala dva dni vyhladovat (myschka v noci mi nepapa vobec ani nepije) - nedalo sa to vydrzat, vkuse revala, nespavala (kto by hladny spal) a nic nepomohlo. Asi to treba nejak vydrzat, ale paci sa mi napad od bibinky, skusim.

denisocka
16. apr 2009

ahoj,ako sa máte?možeš aj IP

mixka
16. apr 2009

strociatka, nemoze mat mala nejaky zdravotny problem ??? lebo ked som bola s dcerou v nemocnici so zapalom oblicky, bola tam mamina s 2 rocnou dcerkou, ktora sa spravala podobne a lekari nasli pricinu, len uz sa nepamatam aku, skoda ☹

angua27
16. apr 2009

tak toto je téma pre mňa. ja mám doma tiež nejedavca. je to u nás podobne ako písala myschka. ráno dva kúsky rohlíka s masielkom, alebo kúsok vianočky. na desiatu jogurt, obed max. 3 lyžičky prílohy, mäso odmieta skoro úplne, polievky nechce vôbec. občas do neho dostanem dva-tri kúsky mäska schované napr. v zemiakovej kaši. poobede šišku, alebo pár neslaných chrumiek, na večeru 2,5 dcl mlieka s kašou a v noci ešte 2x také mlieko. proste to čo cez deň nezje, doháňa v noci mliekom. viem, že keď chce, dokáže zjesť toho veľa, tak raz za tri mesiace má deň, kedy dokáže na obed zjesť napr. husacie stehienko s kašou ako dospelák.
najlepšie jedáva vonku na prechádzke, ale to moc nepodporujem. ovocie, zelenina, nula bodov.
viem, že to čo cez deň neje, doháňa v noci, ale bojím sa toho, mu odoprieť v noci to mlieko. kŕmiť sa dokáže aj sám, zatiaľ iba rukami a trošku vidličkou. kŕmiť sa nechá v pohode, ale veľa toho teda nezje. nenútim ho, párkrát ho ponúknem, ale nesilím to jedenie. len už ma to začína trápiť. chudnúť nechudne, ale moc teda nepriberá, skôr posledného polroka stojí na váhe. inak je veselý, plný života, len keby viacej papal, bola by som asi už úúúúúplne spokojná.
a u nás to začalo s prvými zúbkami, čo je tak polroka do zadu.

strociatka
autor
17. apr 2009

ahojte, dnes prvy uspech, zjedla az 2 lyzicky ovocnej vyzivy 😝 zbytok do mna hodila 😠

angua27 mam tiez pocit, ci to nemoze byt zubami, tlacia sa jej 3ky a 4ky naraz, celu pusu ma nabehnutu

lenusiatko
29. apr 2009

Ahojte, esteze je tato tema, myslela som, ze sme v tom sami, nasa mala zacala s nejedenim nieco pred svojimi prvymi narodeninami. Dovtedy pekne papala, takmer vzorovo (okrem mlieka). Pohadala som sa za to aj so svojou mamou, ktora mi povedala, ze jej nedavam dobre jedlo a je to moja chyba, ze neje, ze urcite dostane rachitidu, ze jej preto idu neskor zuby, ze je preto chuda (meria 82 cm a vazi 8,9 kg). Este mame aj miernu hypotoniu, takze vsetko je z toho nejedenia a na vine som ja, je to hrozne cele dni pocuvat. Malej sa tuto noc predral dalsi zub, takze si myslim, ze prave kvoli tomu detom ani nemusi chutit, ved ich to boli, maju opuchnute dasna a nenavidia lyzicku. Cele dni nerobim nic ine, len stojim nad hrncami a uz neviem, co by som uvarila, takze nasa denna strava je ranajky - 5 drobkov chleba, polka jogurtu, desiata - 5 lyzic jablcka, obed - 5 lyzic polievky a 5 drobkov kuracieho masa, olovrant - polka jogurtu, 5 chrupiek, vecera - casto nic. Mlieko sme odvrhli hned po dokojeni, minimalne 3 krabice Nutrilonu som vyliala, takze som zacala v noci 2-3x miesat mlieko a davat jej ho v spanku, aby aspon cosi potiahla. Cele dni vyskakuje, lieta, miksuje sa, vykrikuje a akonahle ideme jest, nastava rev, vsetko lieta na zem, utierame si oci na spanok a zufalo placeme. Lekarka mi povedala, ze mala dobre prospieva, nema ziadne problemy, mozu ju teda akurat boliet tie zubky. Uz som si odplakala a odnervovala svoje, ale je hrozne pocuvat zo vsetkych stran tie hrozne reci, ako moze z toho ostat postihnuta, ze za vsetko mozem ja, no strasne. Ze je vychudnuta a dlha a ine deticky pekne gulate a vkuse by papali. Este nas caka 15 zubov, mame sa na co tesit a najviac ma mrzia tie reci, pretoze som na malu sama a nikto mi nepomoze, manzel do noci pracuje, takze ked x hodin denne stravim varenim a potom jedenim - nejedenim, neostava nam vela casu na cvicenie a prechadzky, nedajboze na dalsie aktivity.

lenusiatko
29. apr 2009

Strociatka, lyzicky uz na nas tiez nefunguje, uz to prekukla, ma ich pred sebou asi pat a jednu po druhej odhadzuje, este chvilu zaberali varesky, ale tiez si odmieta od kohokolvek dat do ust lyzicu, len sama (ked ma chut a trafi sa). O bordeli nehovorim, 5x denne sa plazim s handrou po celej kuchyni a vytieram bordel, lebo keby sa to zasusilo, amen tma. Len ma teraz napadlo, ze tu lyzicu nemusi chciet preto, lebo to boli, mala odmieta aj flasku a casto aj dudel, podla mna ich to tam drazdi a znervoznuje, krmi sa len sama a velmi opatrne, mozno fakt zuby. Teraz som jej kupila Lucku v O,5 l flasi s tym tvrdym sosacikom (ked otoci flasku, voda netecie) a velmi sa jej to paci, tak si cucka a zuzle ten sosak. Este som jej dala do ruky aj zubny kefku a s tou zurivo kruti po celej pusine velku cast dna. Uz mi rodina vsugerovala, ze asi je fakt chora, uplne mi to vrta v hlave.

lenusiatko
29. apr 2009

Bibinka, myslis, ze je to vzdor? Take male dieta? Nasa nas vkuse pocuva, zda sa mi, ze rozumie viac, ako si myslime, asi sa musime prestat o nej rozpravat a najma o tom jej jedeni. Lebo ona nema rada, ked nieco musi a asi si uvedomila, ze jest sa musi a robi z toho vedu.

martao
30. apr 2009

Toto robil moj najstarší syn. Všetko sa zmenilo, keď sa mi narodilo druhé dieťa. Nejedenie som nemala kedy riešiť. V školke sa naučil jesť všetko.

Takže, asi musíte znova otehotnieť 😀

konoupek
30. apr 2009

Lenusiatko k tvé mámě...řekla bych jí at malé teda uvaří ona a dá jí osobně najíst,jestli to bude malá baštit,nebo at si nechá své poznámky pro sebe 😠 .A držím vám holky palce,aby se to papání brzy zlepšilo. 😉

lenusiatko
30. apr 2009

Martao, uz som na to myslela, resp. dat ju do nejakeho kolektivu aspon na par hodin tyzdenne, aby videla, ze s nekruti vsetko okolo nej 🙂 Konoupek, moja mama navarila x druhov jedla a ked ani to mala nejedla, tak povedala, ze sme si ju tak naucili 😀 , ze ju s manzelom blaznime a zijeme ako tagari (pendlujeme medzi 3 mestami, kvoli manzelovej praci, ak chceme byt vsetci spolu). Myslite si, ze dieta musi vyrastat v sterilnom prostredi, kde je neustale ticho a pokoj? Ved aj ja som s malou cele dni sama, takze si ju sama krmim, dokonca nemavam ani pustenu telku alebo radio, takze sustredit sa na jedlo nie je pre nu problem. Aj ked stale cestujeme, ale pravidelnu stravu sa jej snazim max. dodrzat. Strociatko skusila si sa spytat lekarky, co na to hovori? Ja hej, ale vyskusam to znovu, lebo sa bojim, ze mala raz odkvacne od hladu.

knobloska
30. apr 2009

Standu, jako bys popisovala mojí malou. Taky nemá čas, začíná jíst v židličce, po 5 lžičkách vystupuje a odhání mě, pokračuje v jídle tak, že sedí na mě a kouká na telku a dojídáme v poklusu. Ale kdybych se tolik nesnažila, nejedla by. Tchýně mi nadala, že z ní dělám rozmazlence, ale jí se to kecá, když můj manžel měl v roce 13 kilo, to bych se s ní taky tolik nepárala a nedala bych jí najíst.
lenusiatko, tím to podle mě není, všechny děti se nechovají podle stejného vzorce, a myslím si, že by to dělala stejně.

martao
30. apr 2009

lenusiatko,
možno by to pomohlo.Naši chalani nejedli v školke asi 3 mesiace. Keď si zvykli na kolektív, začali aj poriadne jesť.
Teraz chodia aj na prídavok.

jahodka11
30. apr 2009

lenusiatko,
podla toho co pises, nemam pocit, ze by bola mala hladna.....mozno je to trosku divne, ale to malo, co spapa, jej asi staci.....a ak vypije v noci mliecko.....to je super, obsahuje vsetko, co deti potrebuju,takze to jej podla mna dava silu 🙂 ak ti doktorka povedala, ze je vsetko ok, bud stastna a uzivaj si malu a aj ked je to tazke, nepocuvaj druhych! ty si jej mamina a ty vies ako na nu a ci je spokojna, najedena...atd.....babky vidia svoje vnucata menej casto ako maminy,takze mozu naozaj len "mudro radit".....ale rodic si ty 😉
a ak je nazor Dr pozitivny, tak sa zbytocne netrap....mozno, ked budes viac v pohode a nie vystresovana, problems jedenim prejde aj "sam".....a zubky tam mozu nieco zohravat...ja si pamatam, ked mu isli prve zubky, ze som do neho okrem mlieka nedostala vobec nic, aj to pri tom plakal, ked asi silnejsie potiahol a zabolelo ho to....
snaz sa, aby nebola smadna a ostatne sa upravi, uvidis 🙂

strociatka
autor
30. apr 2009

ahojte dievcata, predstavte si co som si vymyslela! kludne piste, kritizujte, komentujte, ale hlavne davajte navrhy a este si pred tym uvedomte, ze zufale matky robia zufale rozhodnutia:

takze: presne ako pise aj lenusiatko uz som nevedela ako dalej a vsetci ma odsudzovali. Jedneho dna som sa nastvala a do malej som nasilu vopchala par lyziciek jej kedysi oblubenej ovocnej vyzivky. Samozrejme strasny rev. Bala som sa, ze to vdychne a udusi sa, tak som vzala bublifuk a po kazdej zjedenej lyzicke som jej fukala bubliny. Postupne po troch dnoch sa ako zazrakom nase jedenie zlepsilo a dnes spapala celu ovocnu vyzivku sama (teda nie, ze by sa nakrmila, ale nechala sa dobrovolne nakrmit)!!! iste bojim sa, ze vypestujem nejaky blby navyk. Pred chvilkou spapala obedik uz bez bublifuku, ale za neuveritelnych artistickych a zabavacskych technik (uz by ma urcite vzali aj do cirkusu).

Aky mate na to nazor?

martao
30. apr 2009

strociatka,
jedlo si treba vychutnať. Ja som pri prvom dieťati robila tiež všetko možné.Dokonca aj horšie veci ako je bublifuk. Raz sa malá určite naučí jesť, tak to nerieš, či Ťa niekto odsúdi.
Jedinému sa vyhni, ak aj napriek baveniu, Ti malá dá na vedomie, že už nechce jesť, tak jej nedávaj viac.
V školke sa jedenie určite zlepší. 🙂

lenusiatko
30. apr 2009

Strociatka 😀 😀 😀 , takze pridavam dnesnu skusenost, od rana sme zjedli 3 chipsy, ktore dal malej moj zufaly manzel, ked so zufalym revom len uvidela jedlo. Manzel si daval k obedu tarhonu s masom, mala na tanieri to iste a ked len uvidela, ze to jeme, zacala sialene revat. Moj otec sa uz nemohol na to pozerat, tak ju dal lezat k nam do postele a okolo nej rozbalil kopu styridsatrocnych anglicakov. Do toho som pukla vyzivu a mala ju bez akehokolvek vedomia pri velkej anglicakovej zabave zjedla, teraz ma totalnu naladicku, takze vyskusame to teraz v posteli po leziacky, uvidime dokedy zabavka vydrzi 🙂