Malá mi nedovolí kŕmiť ju. Ako ju naučiť papať?

strociatka
16. apr 2009

Prosim poradte, uz si neviem dat rady! Mala uplne odmieta byt krmena, nedovoli ani aby som viedla jej rucicku s lyzickou a sama papat nevie. Ked ju necham samu, tak to dopadne tak, ze vsetko skonci na zemi, vyhadzuje, vylieva, vyhadzuje do vysky, ale nikdy nie smerom k sebe, nikdy nie do pusinky.. Ked jej dam lyzicku, tak s nou mlati po tanieriku, ked jej lyzicku nedam, tak vyhadzuje rukami. Nenecha sa nakrmit, ale ani sama sa krmit nechce. Nakoniec mame jedlo v celej kuchyni a vrestiace hladne dieta. Nepomahaju hracky, knizky, nepomaha jest pred nou (aj to iste), nepomaha krmenie oblubenych hraciek, nepomaha pusteny krtko na PC, nepomohlo ani krmenie inymi ludmi (babky, kamosky), kde robim chybu?

strociatka
autor
30. apr 2009

lenusiatko - hihihihi, takze anglicaky? no skusime 😀 😀

strociatka
autor
30. apr 2009

u nas to dnes bolo s poriadnymi opickami, ale zjedla uplne celu vyzivku. Samozrejme, ked ukazala, ze dost, tak som jej nedala uz ani jednu. Ochvilu pojdeme vecerat, tak drzte vsetci palce (najme mne) 😀

martao
1. máj 2009

strociatka,
ako dopadla večera?

strociatka
autor
1. máj 2009

ahojte, tak vecera nic moc, ale aspon trosku (2lyzicky maska a pol ovocnej vyzivky) a za tym vypila celu flasku mliecnej kase.

Inak ona mi velmi dobre pije, rano 250 AR mlieko, na desiatu 250ml ryzovo mliecna kasa a za tym este 150ml mlieko AR po obede 250ml ryzovo mliecna kasa a za tym 250ml AR mlieko a vecer toto iste este raz.

Myslite si, ze tolke mnozstvo mlieka jej moze ublizit? Skusila som jej nedat a to bola hotova katastrofa, vydrzali sme tri dni a to sa nedalo uz plakala strasne cele dni a kedze ma masivny reflux aj vela vracala ked sme jej nedali mlieko

ivetah
1. máj 2009

strociatka tvoja mala sa naje z tolkeho mliecka a kase a ine nepotrebuje, je syta 😉 skusila si desiatu napr. nahradit jogurtom? podla mna nechce jest, lebo vie, ze aj tak dostane mliecko...
tazko sa radi, ked dieta nechce spolupracovat... u nas zabrala knizka, citame si knizku, taku plastovu, ukazuje mi v nej zvieratka. potom mi ukazuje, co mame v kuchyni - chladnicku, lampu, ruru, radio, spajzu... postupne ju ucim a ona je taka rada, ze to vie a pekne otvara pusu 😀

martao
1. máj 2009

strociatka,
mliečnej stravy je až moc. Skúšali si nejaké omáčky s cestovinou? Nám to chutilo.

andy.a
1. máj 2009

a čo robiť s dieťatom,ktoré ústa síce otvorí,keď ho kŕmite,ale neprehlta jedlo..resp.je schopné udržať jedno sústo v ústach aj 10-15 minút..a potom jedno kŕmenie trvá aj hodinu a pol-,aj 2 hodiny.. 🙄 🙄 🙄

a tiež zábavky všetky možné pritom,telka-reklamy..na pultíku stoličky na jedenie rôzne hračky,časopisy,letáky,ktoré si "čítame"..zošity a pero na "písanie" atď... 🙄 🙄 🙄
mám pocit,že je to horšie a horšie 😒

strociatka
autor
2. máj 2009

andy - viem presne o com hovoris, mne ale mala usta neotvori, uz som tu aj pisala, ze som ju nechala tri dni hladnu a aj tak usta neotvorila, jedine co zabralo, jej chytit pusku a nasilu to do nej natrepat!! doslova, samozrejme desny rev, som vsak tak zufala z toho, ze je ochotna spapat len mlieko vo flasi, ze uz neviem co dalej. Idu jej zuby, tak to je moja posledna nadej, ze to so zubami prejde. Uz mi neostava ine, len dufat..

susika
2. máj 2009

ahojte. tiež to riešim. ked malej nedám lyžičku, tak mi do taniera "capne" rukou a čím viac jej hoivorím "nie" tým ju to viacej baví.a ked má lyžičku, tak zasa s nou trieska po tanieri,a lebo rovno do neho. poleivky som uplne vzdala, dnes ju jedla po 100 rokoch a v pohode, lebo bola slížiková 😀 ked sú zemiaky, tie si napichuje na vidličku, aj si povie, že musí dať pozor, aby sa nou nepichla 😀 zem. kašu zje aj lyžičkou, kolko sa jej nalepí, s ryžou je to horšie a kusky mäsa zásadne rukami🙂)aj väčšie kusky hocičoho🙂lyžičku si ešte nevie podať tak, aby jej to všetko neskydlo.v poslednej dobe ju aví si do taniera strčiť ruku a potom ju olizovať 😀 , netuším, kde to videla.ale tiež niekedy stol vyzerá.ale aspons a naje... 🙂

musko
2. máj 2009

andy, strociatka a susika - na toto je naj recept, zobrať dieťa do kolektívu, kde sú deti v ich veku a jedia a pijú - ideálne MC - tam sa náš Petrík naučil piť aj jesť - závisť je niekedy na niečo dobrá....
susika - podľa antropozofov si dieťa proste potrebuje všetko "omakať" ručkami - je to vývojový stupeň, treba vydržať s nervami. Ja som Petríkovi spievala a hovorila riekanky, najviac mu aj tak chutilo, keď u nás boli chlapi - opravovali sme dom a tak cez víkend ich tu jedlo aj 6-8 a to mu chutilo 😉
Len vydržať, prejde to.

anavila
3. máj 2009

ahoj..
ja moju malu krmima tak, ze ked jeme napriklad polievku, tak jej dam lyzicku a aj ja mam jednu a pytam od nej aby mi dala polievku, ona sa z toho rehoce ako mi ju dava do ust, a ja jej pomedzi to davam tiez. Ani si to nevsimne ze papa.
Ale ked nechce, tak ju nenutim a skusim o hodinu a ked nechce tak zas o hodinu, ona ked bude hladna, tak spapa si myslim.
Moja kmotra mala take problemy so synom, bola rada ked zjedol 3piskoty za pol dna. Ale nebol chudy, asi mu tolko stacilo. Ale to asi nieje tvoj pripad.
Kazdopadne drzim palce a neboj sa, to prejde.

denisocka
3. máj 2009

maly tiež nechcel jest,musela som robiť take somariny,že som sa cítila jak v pakarni - ale odkedy sme boli na liečení a prvy krat zbadal dav deti v jedálni,tak odvtedy nemáme problem a papame z taniera s velkou lyžicou ,samozrejme,ked raz nechce-tak možem aj na hlave stať a nezje ,takže niektorým deto ako píše musko pomože určite kolektív

ashley
3. máj 2009

Ahojte. Ja mam nieco podobne. Moj maly od rana este nic nezjedol. Vypil asi 3 dcl mlieka. Tak cakam kym sa dovari slepacia polievka, tu ma rad a spapa ju so slizikmi. Tiez sme mali kadejake obdobia. Dokonca niekedy mi poriadne neje aj tyzden a potom sa tu zo dna na den upravy. Ked nechce jest, tak donesiem notebook do kuchyne a pustam mu vselijake pesnicky z youtubu. A to zabera, lebo sa nesustredi na jedlo.. co tiez neni moc dobre, ale ja trpim ked neje... ako vsetky maminy.
Inak ako pisete, pomaha ked ma vlastnu lyzicku a ja ho krmim druhou, ale niekedy ho nahanam po byte s jedlom. Najviac mu chuti, ked sme na grilovacke a vsetci okolo jedia, tak musi aj on.. to zje aj mna.
Samozrejme ked nechce tak ho nenutim.
Doktorka povedala, ze je ok.. je chuducky, ale to je po nas rodicoch.

andy.a
3. máj 2009

Deni,na akom liečení ste boli ?? 😕 😕 😕
tuším som ťa videla aj v diskusii o nejakých alergiách,tak kvôli tomu ?? 😕 😒

moji sú obaja príšerní jedáci..malému nepomohla ani škôlka 😒 ☹

a čo sa týka dcérky-má 22 mes...sama sa vôbec neberie jesť a posledné dni je to ešte horšie..reve už len pri zmienke o jedle,že ideme papať a pod...nikdy ju nezaujímalo jedlo ako také,neplatí na ňu ,keď jedia ostatní,plače-ale to len teraz posledné dni,aj keď vidí jesť druhých 😕 😔 dúfam,že je to teraz len také prechodné obdobie,lebo bola aj chorá a je dosť teplo...

ad syn-pri vychádzke-to už bol väčší-3-4 roky-..ostatné decká vonku hučali,aby im mamy kúpili zmrzku..náš mladý reval,aby som mu ju náhodou nekúpila..pre neho je jedlo totiž trest 😖 😔
skúšali sme všelijaké finty od psychológa,vitamíny,probiotiká,lieky na podporu chuti do jedla,ale všetko bez výraznejšieho efektu 😖

denisocka
3. máj 2009

andy, ja som vo všetkých temach o chorobach 😀

ale nie,boli sme v dolnom smokovci,hej a kvoli alergii a tak,a kedže sa celiakia nepotvrdila ani alergie na potraviny,teda na KM a spol,tak papame denne krupicu a veci tomu podobne a je to mne neho mňam .... iba nesmieme farbiva,teda tam kde su - pudingy,niektore syry,marmelady,viživa.... z toho ma akoby ekzem na líčkach

susika
3. máj 2009

maminy, čo tu asi radíte, že detičky vám nejedia, tak asi nemáte detičky, ktoré majú len okolo 9 kíl a majú 21 mesiacov.ja si teda moc nemožem dovoliť malú nechať vyhladovať, lebo ekd je už velmi hladná, tak už je to uplne zé. mlieko by pila na litre, ale nemožem ju nechávať celé dni na mlieku.sú dni, ked sa naje uplne super, také porcie, že aj ja by som mala dosť.niekedy zasa vymýšla a aj ked počujem, ako jej škvrka v brušku, nedostanem do nej vela.už sa smejem, že ju dám starkej na prazdniny, nech ju vykrmi, ale ani u nich nepriberá. asi je to v genetike je po tatovi🙂 a nepriberie, ani keby zjedla neviem čo🙂)váhu neriešim, iba vyzerá horzne drobná a všetko zužujem🙂)

ashley... 🙂 3 dcl mlieka za celé doobedie, to poznám aj ja a potom obed a večer by jedla aj neviem čo, aby nemusela ísť spať🙂))

denisočka-syry majú farbivá? urob mu domácu výživu,a lebo len taký jablčkový alebo ovocný kompot.malá tiež moc výživy nechce, ale ten jablkový kompot (nakrájané jablká uvarené s trochou škorice, cukru,alebo bez cukru alebo škoricovým cukrom, trošku vanilky a 3-4 celé klinčeky) je pre nu jedna básen.aj s mäsom a ryžou

denisocka
3. máj 2009

SUSI- NO NEVIEM čI PRčSNE FARBIVA,ALE tie ečka - to nam vadi E110 E330 😅 a ešte niečo 😝

andy.a
3. máj 2009

susi,tak u nás zasa naopak-malá sa pýta spať,len aby nemusela jesť 😝 😕 🙄

susika
3. máj 2009

denisočka - ako vám to zistili, že rpesne tie "E"čka? ja nemám problém pri strave, ale pri opalovacom kreme. a pritom je hypoalergenny a malej nerobil dobre celé vlanajšie leto.tak preto. aj tam sú asi konzervanty 😨

andy - ja idem na to kadejako. zistujem, že malá je mäsová a neche sladké, tak ešte aj ked je niečo akože sladké, radšej to neosladím, aby to zjedla.dnes potvora zasa večer sa vykašlala na moj karfiol so zem. kašou ale zjedla dve fašírky aj so zemiakmi u babky. 😀 ma porazí, asi ju fakt pošlem do tábora 😀

denisocka
3. máj 2009

Na to som dosla ja,vdaka vizive,su tam len 2 ecka,teda kys.citronova ... A v lekvaroch bez konzervantoch su tiez te ecka...

very
3. máj 2009

AHoj andy a Deniskočka, často si na vás vzpomenu..
My také stále úděsně válčíme s jídlem..
Andy, ty to asi nevíš.., ale lékařka nám zařídila přes posudkovou komisy mateřskou až do 03/2011..je to hlavně o naší snížené imunitě, ale také o tom, že malej do školky nemůže, protože by se tam nedokázal najíst ani napít..
Je to zoufalé, ale je to tak..
Stále máme k snídani kaše, na oběd jen polévku a ke svačině střídáme asi pět druhů jogurtů..večeře jsou příšerné..
Kupujeme stále nová dvd krtečka a pod., aby se zabavil a otvíral pusinku..bez židle se stále nenajíme.
A to co jsi psala o té zmrzlině..to je jako u nás..jiné děti řvou, že jí chtějí..náš lumpík řve, že jí nechce.. 😖

Myslím na vás!!

andy.a
3. máj 2009

very,ahoj 😵 😵 😵

ja na vás tiež myslím a čítala som niečo o tebe a Ondráškovi na českom MK-alebo tuná ?? 😕 myslím,že to bolo o deťoch so zníženou imunitou 😕
určite bude malému lepšie doma,akoby mal byť stále chorý a "chodiť" do MŠ 😒

Very,veď vieš,že ja som stoličku vyhodila,až keď mal malý 4 roky,on sa sám žiadal jesť len tam 😔 😝 😕 teraz to s ním tiež nie je nič moc,ale dnes sme ho vážili a mal takmer 22 kg,čo som až zírala 😕 😕 😕 pri jeho strave-t.č.ráno jogurt,naobed polievku -vývar-ale len čisté,bez slížikov..večera zasa jogurt..a medzitým možno nejaký syr,ale tie syrové "slíže" 😝 😅

no a čo sa týka MŠ,tak mal 5 mesiacov pauzu,bol doma,bral lieky na imunitu..od 1.4.sa vrátil do MŠ a už bol 2x chorý..čakajú nás kontroly na ORL,imunoalergológii a ešte ideme aj na iné vyšetrenia 😒 😖 stále s ním v rámci dovolenky chodím po lekároch 😒
v apríli bol dokopy v škôlke nejakých 6-7 dní..a čo sa týka jedenia,lebo táto téma je o ne/jedení,tak tam nejedol nič a ani nepil 😒

najhoršie je,že malá mi vždy od neho chytí všetky choroby 😒 😖
a v tom jedení je tiež veľmi podobná 😖 sú ako cez kopír 😕 😕 😕 😀 😝

susika
3. máj 2009

very - a top by ho akože v školke nenakrmili? ale aspon budeš doma "dovolenkovať" 😉 ale bojím sa, že budem riešiť rovnaký problém. ráno malá vypije plnú flašu granka alebo mlieka a niekedy ešte aj 1 deci na to, ranajky velmi nehrozia, iba niekedy zje aj celý krajec chleba s niečím-väčšinou, ked je "salamka" (šunka) 🙂 a na obed ešte stále nezvláda 2 chody.má síce o rok menej ako tvoj drobec.už si nepamätám, aké velké porcie maj deti v školke, ale zvládne plný dospelácky tanier polievky na obed alebo prípadne olovrant alebo normálnu porciu druhého miesto polievky. zmzku sme neskúšali, ale ak by bola velmi sladká,a si by som ju dojedala ja🙂)

andy.a
3. máj 2009

Susi,môj 5-ročný NIKDY nezvládol 2 chody 😕 😝 😀 ani celý krajec chleba 😕
a dcérka je o mesiac staršia ako tvoja,ale tá zje chleba len namrvený v polievke,lebo si nevie odkusovať 😕
mlieko nepije od 1 roka,odkedy sa odstavila od kojenia 😝 😖 6-9 mesiacov sme boli na diete bez KM,lebo jej to v 9.mes.zistili a žiadne UM mi potom nechcela piť 😖
teraz od N.roka už môže jesť ml.výrobky všetky aj piť KM,ale ani to do úst nevezme-ani s grankom a pod..jogurty a ml.výrobky jedla celkom dobre,len teraz nechce už ani tie 😒

a dospelácky tanier polievky ?? 😝 😀 😀 😀 ja jej dávam jedlo stále v kompótovej miske,má objem cca 3 dcl.. 😅 😀

a štve ma,že sama sa jesť t.č.vôbec neberie 😖

takže,Susika,to je ešte Zuzka na tom celkom fajn 😉 🙂 😅 a keďže sa narodila o 2 mes.skôr,ako si písala,takani s tou váhou by som si nerobila ťažkú hlavu..
naša má,resp.mala 12,5 kg...ale určite teraz tie posledné dni,čo sa tak pokazila,pochudla 😒

very
3. máj 2009

Susika, ze školky by ho stejně "vyhodili", když není schopný spapat kousek rohlíku, chleba, jakékoliv jiné normální svačiny.., když vidí jídlo, které nechce, vyvolává si zvracení..pije stále lžící..
Pochybuji, že by se tam s ním učitelky "mazlili"..ovoce, zeleninu vůbec nejí.. Co se týká jídla a pití, byl by bez šance.. Vždyť i Andy musela malého ze školky stáhnout, protože tam prostě nejedl..tehdy jsem se děsila jak to bude s Ondrou, a hele..jsme v té situaci také.
My máme stále 11,8kg..každé nejedení, nemoc, očkování je pro nás vyčerpávající..vždy zhubneme..
Jinak mléko nepijeme také asi od roka..

susika
3. máj 2009

aha, tak to je už o inom.... tak mám doma mierneho papkáčika🙂) ste ma ukludnili, ale vás obe obdivujem za tie vaše dobré nervy. mna 😝 by už asi odviezli. s tými ml. výrobkami by som si moc nerobila starosť. a sa nediv, že ich nechce, ked ich tak dlho nemohla ani len ochutnať. ale v školke som mala (spolužiakov), ktorý odmietali mlieko resp. granko, ani maslo nechcela, syry sme tam ani neviem či mávali. aj ked beriem, že vápnik treba, hlavne v detstve. ja sa musím dokopať davať malej ovocie. ona by možno aj zjedla, ale mna to nikdy nenapadne, lebo kým sa ona naje a potom sme vonku a ked sa hrá, to nehrozí,a by aj žula🙂 a nakrájané mi to neche. ona len "odhryznúť"...

to jedenie osamote je u nás horor. ale asi ako všade.ona by všetko,a j dnes polievku, ale všetko jej skydlo, lebo si ručku otáča, ešte si ju nevie viezť, ale ono to dufam pride vekom, že na to príde sama. (s dvojmesačným odstupom) 😀 neriešim to

strociatka
autor
4. máj 2009

no baby, to som si myslela, ze co to ja mam doma za problemy s dietatom, co nepapa... ale ked vas tak citam, az mi prislo tazko pri srdci, co si musite vystat. Mne sa mala nechce nakrmit, aj krmenie odmieta, ale ked jej urobim ryzovu kasu do flase, tak nevie kedy prestat. Bude mat 18mesiacov a ma 12,5 kg.

Najnovsie ju krmim nasilu: masko so zeleninou a za tym, co je ochotna papat - ovocnu vyzivku. nespapa vela - len par lyziciek, ale aj to je uz uspech. Potom za tym vydudle z flase 250ml ryzovo mliecnej Sunarky. Takze sa vobec necudujem,ze je tucna z tych sladkych sunarkovych kasi.

strociatka
autor
4. máj 2009

ahojte, moje krmenie nasilu uz mala prekukla aj bublifuk skoncil - nechce - vygrca! takze co do nej urputne dostanem, to si ona sama vyvola zvracanie a je to von. Takze sme opat na zaciatku: na sunarkovych sladkych mliecnych kasiach a mlieku 😒 😖 😢

martina46
4. máj 2009

andy.a, very,
stále sa takto trápite ☹ ....
My sme s jedlom super už dlhšie, tiež to boli boje, ale je to DÚFAM za nami, ale takéto zúfalé sme to nemali.
Náš problém je už iba voda. Tú pijeme na nočníku alebo v stoličke, odtiaľ mi neujde 😅 a za pomoci kadejakých odpútavačov pozornosti..

fifinek
15. máj 2009

Ahojte, potřebuji poradit, malý bude mít jeden rok, s jídlem nemáme problém, papá všechno,ale problém je v tom, že když mu dám do ručičky sušenku nebo rohlík,tak si to začne všechno rvát do pusiny k tomu si to tam palcem posunuje a pak se samo začne dusit. Když mu to držím,tak kouše pěkně,ale nesmím mu to dát do ručičky, dělaly vám to taky děti? Pořád slyším,jak nám maminky a kámošky už v tom věku dávaly rohlíky 😒 vím, že není kam spěchat, jen mě to zajímá díky.