Malá mi nedovolí kŕmiť ju. Ako ju naučiť papať?

strociatka
16. apr 2009

Prosim poradte, uz si neviem dat rady! Mala uplne odmieta byt krmena, nedovoli ani aby som viedla jej rucicku s lyzickou a sama papat nevie. Ked ju necham samu, tak to dopadne tak, ze vsetko skonci na zemi, vyhadzuje, vylieva, vyhadzuje do vysky, ale nikdy nie smerom k sebe, nikdy nie do pusinky.. Ked jej dam lyzicku, tak s nou mlati po tanieriku, ked jej lyzicku nedam, tak vyhadzuje rukami. Nenecha sa nakrmit, ale ani sama sa krmit nechce. Nakoniec mame jedlo v celej kuchyni a vrestiace hladne dieta. Nepomahaju hracky, knizky, nepomaha jest pred nou (aj to iste), nepomaha krmenie oblubenych hraciek, nepomaha pusteny krtko na PC, nepomohlo ani krmenie inymi ludmi (babky, kamosky), kde robim chybu?

strociatka
autor
19. máj 2009

fifinek a skusila si mu to davat v mensich kuskoch?

eppik.m
19. máj 2009

fif: zrovna ted to Michal začal také dělat, že si třeba dětský piškot narve celý do pusy, nebo velký kus rohlíku, ale pak s tím bojuje a křečkuje než to zdolá a polkne ... upozorním ho že jak se papá normálně, a nechám být, bud to dělá dál a pak ho to přestane bavit nebo ho nechám a sám přestane ... nikdy se mi tedy ale nedusil, občas se jen zaksichtil když polknul větší kousek, takže v poho a myslím že to je jen takové batolecí období, které pomine 😉

martinka79
19. máj 2009

můj syn jí piškoty normálně celé rovnou do pusy. nic neobvyklého. jinak rohlík či chleba má na kostičky takže pohoda, někdy si jich dá víc.... bu´d to pokouše nebo je porstě potom vyplivne. nijak to neřeším. jelikož na domluviu je malý... sice mu to vysvětlím, ale dítě má myšlenky na něco jiného. 😀 tak mu to zatím nedávej do ruky rohlík... dávej jen kukuř. křupky těmi se nezadusí to by si jich musel dát do pusy min.. 10 😝

sheherazada
20. máj 2009

já taky přispěju. Verča taky zlobí s jídlem, u nás stačí zabavit. Prostě krmím já a má na pultíku hračky, nebo jí u toho čtu🙂 Prostě něco co dělá ráda. Během jednoho krmení hračky třeba i měním, dle potřeby. Stavíme komín, navlíkáme kroužky a podobně.-))) Otvírá v pohodě, ale sní toho tak akorát, takže pohoda. Nějak návyky neřeším, sem ráda že se nají🙂))

markeeta
20. máj 2009

my jsme tohle meli taky. My teda u stolu jime a nikdy si nehrajeme. Ty jo, mam kliku. Take jsem mela kdysi dva dny, ze jsem ji musela nakrmit za pochodu, nechtela sedet u stolu a jist, tak jsem za ni behala s lzickou jako ten dement 😀 Nastesti to byly jen dva dny.
Kdyz mela obdobi nezavislosti a jeste se neumela nakrmit lzickou, tak jsem ji davala takove potraviny, ktere si muze vzit do ruky - varena zelenina, brambory, testoviny a kousky masa, chleba atd. Zadne kase, ty davame az tedka, kdyz uz to s tou lzickou umi, ale zase se rozhodla, ze rukou je to lepsi.

strociatka
autor
21. máj 2009

markeetko, tak to mas vyhrate. Mne mala nie len, ze nechce sediet pri stole, ale aj co jej dam do ruky nechce, zahryzne tak 2x a bud to zahodi, alebo najnovsie si to odlozi v obyvke do gauca 😠

fifinek
21. máj 2009

Ahojte, začala jsem mu dávat ty malé kousky, rozlámu sušenku a on si kousky dává do pusiny, takže to zkusíme tak🙂 a uvidíme co bude dál, rohlíky teda zatím vynecháme🙂

megee
21. máj 2009

ahoj, my teda s kouskama ani s jídlem problémy nemáme, ale jen pokud ho krmím...jakmile dostane do ruky rohlík, kousek jablka atd. tak to skončí rozdrobené na koberci popř. s tím jezdí po zemi nebo i po nábytku...nevím jak ho naučit, že když má jídlo v ruce tak si s tím nemá hrát, ale spapat...nevíte někdo jak na to?

jandalinka
21. máj 2009

Ahoj.Tak vše,co tu popisujete se u nás také dělo a říkala si,že to mu nechám volný průběh,ale když jsem viděla,že je to čím dál horší,tak jsem to zarazila a začala "jednat" 😵 .Když jsme začínali papat,tak malá ani za boha nechtěla u jídla sedět,tak jsem jí nechala jen u svačinek,ale u oběda a večeře jsem jí pořád dokola přísně říkala,že musí sedět,jinak prostě jíst nebude.Samozřejmě,že tomu moc nerozuměla v cca.7.měsících,ale vypozorovala,že já za ní lítat nebudu a doprošovat se,aby snědla lžičku.....prostě jakmile vstala ze židličky,já přestala krmit a hotovo.....vyplatilo se,dostala jsem tuto radu o babičky,která mi hubovala,že nemám dítě vychované v tomto a v budoucnu si na lítání během jídla zvykne a že ho rozmazluji apod.Prostě jsem jen byla trošku přísnější a co se týká i jídla na koberci,tak s tím jsme zabojovali,tak že cokoliv malé spadlo na zem,koberec,tak jsem jí to vyhodila do koše a upozornovala,že nesmí házet jídlo na zem a pokud spadlo omylem,tak samozřejmě jsem jí dala např.sušenku zpátky a opět upozornila,že pokud nechce,tak mi musí dát jídlo do mé ruky nebo na stůl......před cca.2.měsíci to vypadalo u nás hrozně...všude sušenky,jídlo na zemi apod.ale dnes můžu říct,že pokud nechce malá jídlo,co má v ruce,tak mi ho přinese nebo dá na stůl... 🙂 a hlavně si s ním už nehraje.... 😉

megee
21. máj 2009

jandalinka, ale malej cokoliv mu dám do ruky tak zahodí na zem nebo si s tím hraje...když mu to vezmu a dám sama tak to v pohodě sní...tak právě nevím jak ho naučit aby jedl sám

jandalinka
21. máj 2009

megee:tak mu dej čas,.. 😉 ..já pořád do malé hustila,že s jídlem se nehraje a nesmí na zem,až se jeden den "umoudřila" 🙂 😀

markeeta
21. máj 2009

jandalinka: presne tak. My taky jime jenom u stolu, obcas ji dam neco maleho, kdys se diva na TV, ale jinak za pochodu se neji. Natasa ma jidla stale ve stejnych casech a je zvykla na tento rezim, kdyz nechce jist obed, tak proste jako dalsi je svacina a doprosovat se nebudu. Kdyz nechce veceri, tak az rano.

Aby jste si nemysleli, ze mam doma andela. U stolu vyhodila piti na zem a tedka se vali po koberci a rve. Ja jsem na PC a zachovavam klid, pes utekl 🙂

strociatka
autor
21. máj 2009

a holky, dokedy jej mam dat cas? uz bude mat rok a pol a stale sme len na mlieku a sunakrovych kasiach vo flasi, normalne jedlo nechce. Inak je to anjelik, zlata, sikovna, dobrucka... asi chcem vsetko, vsak?

markeeta
21. máj 2009

strociatka: zkus ji uvarit mrkev a nakrajet na kolecka (nezapomen olej kvuli BK) 🙂

strociatka
autor
22. máj 2009

skusim, vcera som jej dala do rucky surovu, trosku obkuskala a zahodila, varenu moc nemusi, ale skusim to, dam vediet

markeeta
23. máj 2009

strociatka: co treba ovoce - jahody, jablko, a zelenina jako okurka, paprika nebo rajce?

Muj 2lety synovec jede jen na kakau. V jeho pripade se nedivim, hodne ji sladkosti a potom normalni jidlo uz tak dobre nechutna. Jednouch jedli s Natasou testoviny. Navzajem se hecovali, kdo vice sni 🙂

markeeta
23. máj 2009

Jednouch tu byla tema, kazde dite se umi naucit spat, ja myslim, ze kazde dite se umi naucit i jist. Jen to potrebuje pevnou vuli rodicu, zadne sladkosti, bohaty vyber a pevny rezim v jidle. Ono kdyz jim vyhladne, tak potom snedi vsechno. Moje tchyne je zdravotni sestra a rikala, ze dite vydrzi bez jidla i 3 dny, pokud se dodrzuje pitny rezim.

strociatka
autor
24. máj 2009

tak som spat: ta mrkva uspech nemala, ALE uspech mali cestoviny s prazenicou, sice z cestovin odjedla len tri, zato prazenicu zmastila celu. Potom malo na veceru uspech pecene kuriatko (samozrejme vsetko len do ruky - krmit mi nedovoli).

markeetko, my jej sladkosti nedavame vobec, uz sme prisli na to, preco nase dieta odmieta papat. Ona je totiz extremistka v tom: "JA SAMA" takze co sa jej neda dat do ruky, to nezje a este straaaasne vyberava. Takze ziadne polievky, lebo lyzicku este neovlada, ani kase, ale cestovinka, masko, trosku skusa ryzu, ale moc jej to nejde, lebo kym sa s nou trafi do ust, je v celej kuchyni 😀

megee
24. máj 2009

strociatka jak jsi prosím dosáhla toho, že malá jí sama rukama? Já co dám malýmu do ruky to skončí na zemi nebo na nábytku...nevím jak mu to mám vysvětlit, navíc je to dost velkej vzteklouš a zákazy typu to nesmíš nebo nedělej u nás končí házením sebou o zem 😀

strociatka
autor
24. máj 2009

megee ako keby si pisala o mojej malej. Trvalo to strasne dlho a este aj teraz jedlo casto konci na zemi. Chce to doslova bozsku trpezlivost: ked zacne hadzat jedlo na zem, snazim sa uputat jej pozornost, nabadam ju aby ona krmila mna, ukazujem jej ako mama zbiera papanie okolo tanierika a povzbudzujem ju, aby to davala aj ona do tanierika, pripadne krmime nejakeho plysaka, ale ked to nadobudne ten rozmer naschvalov, tak okamzite koncime, len s uplne jednoduchym komentarom - ked si neprosis, nemusis. Obcas sa este stane, ze to pokracuje plieskanim sa o zem, ale to si ju uz nevsimam a schvalne idem do jej izbicky robit nieco velmi zaujimave a tak ona velmi rychlo prestane

megee
24. máj 2009

takže shrnutí: vysvětlovat a mít pevné nervy... 😀 no vzhledem k tomu, že i já jsem dost nervák tak to bude zajímavý, chudáci sousedi 😀 😀 ...ale skoro v 1,5 roce už by to snad měl pochopi a být schopný se to sám naučit...tak mi nezbyde nic jinýho než prostě vydržet...jednou se určitě sám nají ( no doufám, že ho nebudu krmit do puberty 😀 😀 😀 )

strociatka
autor
24. máj 2009

mame rovnako stare deti a ani moja sa sama este nenapapa, takze ma denno denne trafuje slak. Ale raz to pride, zatial sama zvladne to co ma v rucicke a kazdy den jej davam do ruky lyzicku, nech skusa, bez toho to urcite nepojde, ked im to nedovolime

dorotka25
4. jún 2009

Ahojte maminy...
moj maly miodmieta papat jedlo z lyzicky...ma 15 mesiacov a cez den je viac-menej na flasi. Vie prezuvat,odhryznut si napr. z rozka,keksika,jablka ale ked sa ma riadne najest tak ani za svet...na obed mi zje max.5-6 lyzic obeda a koniec...kasu,co mava na ranajky mi lyzisou nespapa /nadrapuje ho/...ked mu ju dam ale do flase,tak taha o sto sest...uz som skusala vselijake finty,ako napr. nechat ho trosku vyhladovat,ale to chytil take nervy,ze jedlo uplne odmietal a strasne plakal...som uz zufala. Viem ze deti sa nemaju porovnavat,ale ked vidim ako o pol roka mladsie dieta spapa cele jedlo lyzickou,ide ma porazit...
Poradte mi prosim,ako na neho....vazne som uz vyslusala asi vsetko mozne :(

dianga
5. jún 2009

moj Davide je este na ciciku.... uz to niekedy nezvladam, lebo saje rano, na obed, vecer a v noci. Cez den zobka zo vsetkeho mozneho po troske, sam si vyberie z chladnicky.... ale len rozprple a hra sa a potom chce zliezt zo stolicky....

jeudi
6. jún 2009

nic si z toho nedelej ja krmim maleho jeste ted pac papa jako prasatko a delame to tak ze jemu dam lzicku a ja mu mezitim jeho snazenim vzdy soupnu do pusinky papani,a on se tim uci jak drzet lzicku a trenuje nabirani a nez se nadeje tak ma spapano

ankatrnka
6. jún 2009

....s našou Anetkou papáme obedík samozrejme v stoličke,a tiež niekedy si postaví hlavu že sa nedá krmiť...ale ja na to mam svoju metodu...neviem prečo ale ked dám malej polievočku pred seba musia byť v nej dve lyžičky,,jednu si vezme ona tým sa samo zabaví a druhou ju nenapadne krmim ja a ani nevie ako a spapá celú polievočku...a vôbec mi nevadí že je všetko obliate..za to to všetko stojí ak viem že spapá celý obed... 😀 dúfam že niektorá mamina vyskúša,fakt u nás to zaberá každý deň...

lucustek
18. jún 2009

Ahojte ..my mame uz od 3mesiacov potvrdene ze maly je hyperaktivny a s tym suvisi aj to ze hyperaktivne deti vraj nechcu papat lebo sa vraj boja ze kym sa najedia tak im nieco utecie alebo nieco nestihnu ...takze nas problem s papanim je od malicka ....tiez mi nechce papat z lyzicky max tak jednu dve lyzicky a koneic potom mu este tak tri krat dam do ust jedlo rukou /ak sa mi podari ho oklamat/ ak nie tak ho necham hladneho lenze on od kedy ma horne zubky tak velmi kuse a ked je hladny tak sa sila jeho zubkov zdvojnasobuje hehe...taktiez som ho skusala kadejako zabavit napr som ho dala jest pred televizor. davala mu hracky ktore blikaju spievaju, krmila som ho vonku na ulici, no vselico ale on proste ked sa zatne tak neje nic...uz sme mali aj den ked mi za cely den zjedol len jeden jogurt. ale stale si hovorim ze mozno ked sa nauci jest sam tak to bude lepsie...

susika
21. jún 2009

tak malá sa mi akosi rozjedla.musím pri nej obedovať alebo večerať aj ja, to sa krásne naje, ale viac sa zaujíma o to, čo mám na taniery ja.takže jedávame všetko rovnaké.len mám starošť, neche mi piť z hrnčeka. odmieta, iba ked jej ho dám, že nech sa napije sama. ale to ho otočí hore nohami a všetko je na nej.ked jej podržím hrnček, dá si 3 glgy a dosť.bude mať o mesaic dva roky. myslím, že to by už mohla piť sama. neskoro sme s tým začali, bola maličká a ani ma to nenapadlo, takže až ked mala rok sme skušali, ale to skor pre zábavu, viac sme flaškovali.a teraz som sa v jednej mudrej knihe dočítala, že by už dávno mala piť sama a flašu už ani nie.......

julie6
22. jún 2009

Lucustek,a ako VAm potvrdili ze je maly hyperaktivny????

veronika32
30. jún 2009

Mne ked malicka nechce papat, tak ju sidim, napr. akoze jej idem dat napit cajiku a tesne pred pusou jej dam do pusinky lyzicku miesto flasky. Urobim to asi trikrat a potom jej dam napit cajik. Ona by mohla aj kazdu lyzicku zapijat. Ked vsak nechce papat, ze zacne plakat alebo sermovat rukami, tak obedik na chvilu odlozim a za 10-20 min. jej skusam ponuknut zasa. Inokedy mam pocit, ze len nechce sediet v stolicke, tak ju potom nahanam po celej izbe, aby sa aspon trocha najedla ... ibaze nechcem aby si na taketo papanie zvykala.
Ja mam s nou problem, ze mi nechce zuvat. Teraz jej sice ide zubok, tak jej mixujem, ale inak mi nechce zuvat, vsetko ju napre a grcka a potom nechce papat ... Poradte prosim, nepapa chlebik, rohlik iba dovtedy nez sa dogrcka ...