Malá nechce piť z pohára, z fľašky. Ako ju to naučiť?

murinka
2. nov 2009

ahojte.moja dcera odmieta pit vodu alebo cajik z pohara alebo z flase ☹ jedina ,,metoda,, ktora je u nej uspesna je pitie cez striekacku 😅 uz naozaj neviem ako by som ju motivovala k pitiu...viem ze smadna je pretoze ked jej davam pit zo striekacky tak sa mi dobre nezadusi 😒 kvoli nedostatku tekutin uz ma v poslednom case veeeelmi tvrdu stolicu...poradte mi ako by som ju to mohla ,,naucit,, a tym jej pomoct.dakujem

manika77
2. nov 2009

murinka kojis?

murinka
autor
2. nov 2009

nie,je na umelom mliecku a a uz asi 2 mesiace prikrmovana

manika77
2. nov 2009

a aku flasku mas? moj maly napriklad pije len cez mam dudle ...z inej mi tiez nechcel zo zaciatku pit...a teraz mi potiahne len z takej co ma rovny dudel.....nie tie splasknute...skus este to zmenit.

murinka
autor
2. nov 2009

dudle na flasu mame niekolko...pusu otvori krasne a ked zisti ze tam nieje mlieko ale voda alebo caj vsetko v momente vypluje 😒

mamutka
2. nov 2009

a co keby si jej zarobila na pitie UM, ked ho tak lubi, ale riedila ho inak, dala ovela viac vody? nech ma prisun tekutin a zvyka si na inu chut a postupne prijme aj vodu?

murinka
autor
2. nov 2009

a to sa smie?myslim takto riedit?mala mi pila cajik pekne ked mala cca 3mesiace ale lekar nam zakazal davat jej tekutiny tak sme s tym prestali...a teraz nie a nie ju to znova ,,naucit,,...

manika77
2. nov 2009

murinka ak si kojila tak babo nepotrebovalo ine tekutiny stacilo tvoje mliecko ...maly pije cistu vodicku...
neviem ci by som skusala to co mamutka ti poradila..je to na tebe..ja by som to zatial riesila cez tu striekacku..lebo UM je na jedenie nie napitie..no je to na tebe 🙂

mamutka
2. nov 2009

no, myslim, ze ak to urobis v pripade ak chces a by sa napila, tak nic nepokazis. ked je cas na krmenie mlieckom, tak jej zarobis riadne, na pitie taketo. ja som plne kojila, tak UM moc nepoznam, ale zda sa mi ze som dakde pri hnackach citala, ze aby nebolo dietatko dehydrovane, treba don dostat viac vody a odporucali aj takyto postup, lepsie uM zriedit a mas tam viac vody.
inak nas maly asi od 9 mesiacov pekne pije z dospelackeho pohara, ked mu pridrzime. alebo skus cez slamku. ak teda nechce tie klasicke poharky s naustkom alebo flasu. vselico sa da skusit.

manika77
2. nov 2009

mamutka ak ma dieta hnacky sa mlieko vobec neodporuca...len ryzovy odvar... 😉

murinka
autor
2. nov 2009

zatial to riesime tiez cez striekacku ale neda sa to-ked pojdeme na navstevu....neda sa to-bude to trocha smiesne...neviem 😒

manika77
2. nov 2009

murinka tak jej davaj na lyzicku...uz som videla vela miniek tak davat tekutiny

murinka
autor
2. nov 2009

to som este neskusila...a skusim-urcite.

manika77
2. nov 2009

daj vediet ako si dopadla 😉 alebo vies co ma este napadlo..co je nurofen sirupcek tak tam je taka fajn striekacka..cez to skus 🙂

mamutka
2. nov 2009

manika, aj u maleho, ktore je este iba na mlieku? no ved pisem, ze neviem, len sa mi zda, ale u tohto problemu co murinka pise, by som to poriedila kludne 😀
murinka, na navsteve to nebude smiesne..........ved mala ma 7 mesiacov. ti ku ktorym idete na navstevu su asi dospeli, tak dufam, ze vsetci maju aspon dve vysoke skoly, dom ako z reklamy a ani v naznakoch im nesediveju vlasy a pod. chapes co myslim..........ak oni vsetko dokazu ako z reklamy na dokonalost, tak nech to ocakavaju aj od babatka, ak nie, nech len kukaju ako sa o malu staras a kolko je to prace, dostat do nej vodu..

manika77
2. nov 2009

ak je iba na mlieku este tak ryzovy odvar... 🙂 mam s tym skusenost lezali sme v nemocke..a nic ine nedostal len ryzovy odvar.. 🙂

murinka
autor
2. nov 2009

ryzovy odvar stahuje... 😉

adka.baby
2. nov 2009

ahojte maminky moja tami tiež ani za svet žiaden čajik ani voda je kojená ale už prikrmujeme a stolica tvrdá.Viem že je to preto lebo ma málo vodičky ale davam jej s lyžičkou už dlhší čas skušala som fľašeod výmyslu sveta a chce len lyžičku. takže murinka skus lyžičku ved ked prikrmuješ tak ju musi poznať. Ufff ja len dufam že ležérne prejdeme na pitie z pohárika lebo neviem. A tiež nosim na navštevy pohárik a lyžičku. 😀

ollako
3. nov 2009

ahojte my nemame problem chytit flasku s naustkom, ci cumlikom ale problem je , ze ked ide pit, vypije max. tri glgy a dost, na den nam staci tak 150 ml caju co je velmi malo ☹ kojim ho len vecer a vnoci, plienok tym padom usetrime, lebo aj malo cika ... strasne ma to stve, 😖 ked skusim iny napoj je to to iste, proste nezalezi na tom co pije, som z toho zufala 😢

nikollette
3. nov 2009

Baby inak, kolko ml kojeneckej vody alebo čajíku by malo bábo min vypiť??
Môj má 8,5 mesiaca....

manika77
3. nov 2009

120 - 135 ml tekutin na 1 kg hmotnosti na den 🙂
to je pre rocne dieta...tak myslim ze tak nejak by mal aj tvoj maly vypit mozno trosku viac 🙂

mamutka
3. nov 2009

nikoll, ja teda neviem, ale davame po papani poharik, normalny bez sosacika, pridrzime a napije sa podla chuti. a ked sa vecer pred spanim hra, tiez mu ponukneme, da si ak ma chut, takze mna ani nenapadlo hladat dajake presne info, len podla chuti 😅 ale vyzera nadmieru spokojne 😀

nikollette
3. nov 2009

No lebo mne sa zadá že malý pije málo...
2-3dcl denne... stačí to?

mamutka
3. nov 2009

ked to spicitam, nas da mozno tiez tolko....zatial pije cistu vodu, ziadne cukry v tom, hadam to staci.
ved nie je horuco, nevypoti a nemozem do neho tlacit viac ako mu chuti. no ale aj ho kojim, pritom neviem odhadnut kolko tekutim si da.....

danka86
3. nov 2009

ahojte, my mame podobny problem.. pokial do malej cajik vyslovene nelejem, tak sa nenapije, ale aj tak vypije max 3dcl za den, co je hrozne malo.. ma aj tvrdu stolicu a verim, ze je to kvoli nedostatku tekutin.. dzusy jej chutia viac, ale nechcem ju ucit na sladke.. a vodu mi nevypije prakticky vobec..

mamutka
3. nov 2009

ja sa snazim cajom vyhybat, teda instantnym. kupila som na zimu na von popradsky pre deti vo vreckach, na zlozeni vidim ake veci obsahuje, ale ked som citala zlozenie instantneho, tak som ani slovu nerozumela, z chemie som moc dobra nebola nikdy 😝 tak som rada, ze maly miluje vodicku, ale ked nechce viac, tak co uz. kaka zatial fajne, ale ak by mal tvrdu stolicu, skusila by som do obediku mu trochu oleja olivoveho, nepomohlo by?
alebo do jedla pridavat viac vody, nech je to skor ako polievka?

olekula
5. nov 2009

Nasi male je 9 mesicu a vypije taky velmi malo, max 80 ml caje za den, trpelive to zkousim pres pitko, ale zadne radikalni zlepseni nepozoruju. Ale je v pohode a stolice je taky OK - na to podle me zkusenosti nejlepsi ovocny prikrm (rozmixovana hruska nebo svestky) se dvema lzicema jogurtu. Vecerni mlecnou kasi davam pres flasku hodne ridkou, taky 210 vody jako bezna mlecna davka, abychom tekutiny dohnali.
S cajem mi pomaha, pokud po kazdem loku flasku male z pusy vytahnu, aby stacila vse v puse spolknout, a potom ji dam teprve loknout podruhe. Jinak mi to plivala ven, protoze toho nalokala do pusy moc.
Ale mnohe z mych kamaradek mi rikaly, ze jejich deti taky velmi dlouho nepily vubec nic a pak proste zacaly, ze pokud neni horko a nehrozi dehydratace, tak se neni treba tim zas tak trapit. Tak hodne stesti 🙂

pimpa
6. nov 2009

ja som Ptaka naucila pit tak, ze som mu davala caj alebo vodicku na lyzicke. Najprv dve az tri lyzicky, po mesiaci tohoto denneho cviku zvladol po flasky takto vylyzickovat, a potom uz zrazu neodmietal ani cez cumlikovu flasku. Z cvicneho hrnceka pije tak, ze polku tekutiny na seba povylieva, z toho davam teda len vo vani a snazim sa ho tiez pomaly vo vani naucit pit z normalneho poharika. Inak vo vani su deti smadnejsie, mam pocit, ked okolo vsade clapka vodicka 😉 to je moj tip 😀

sloto
6. nov 2009

mne mala tiez nechce poradne pit, a to ju ucim uz od piateho mesiaca. teraz ked mi za den vypije tych 150 ml som stastna. dlho dlho uplne odmietala flasku, ale to je asi tym ze je stale kojena. teraz sa napije, ale aj to len v kociku, v obchodaku, v autosedacke a doma ak vypije za den tych 30 ml som stastna. neviem preco ma taketo moresy. ale ja som ju ucila vselijako, skusali sme lyzickou, cumlov na flasu mame niekolko druhov a nakoniec zabrala uplne obyc flaska z DMky babylove asi za 2 EUR - maju ich take modre a cervene. tie cumle su uplne makke a z tych sa jej najlepsie pije. no a ponukat a ponukat....

murinka
autor
9. nov 2009

ahojte.tak nakoniec sme ostali aj tak pri striekacke ☹ nechce pit nijako-ani tak,anio onak ,vsetky ostatne alternativy odmieta😠 len si neviem predstavit ako bude pit ked bude mat dva roky-davky sa predsa zvysuju...neviem a ani nechcem si predstavit,ze jej budem davat liter-dva litre na striekacku 😅

martina46
10. nov 2009

Murinka,
naša slečna má o necelý mesiac 2 roky a pije iba z lyžičky! Občas výnimka a dá si aj zo slamky. Tak sa nestarosť 😉 😀
Ale nie, nechcem sa tomu smiať, nepredbiehaj udalosti, ono sa to spraví, neboj sa, buď rada, že to ide zo striekačky, predsav si, že by to nešlo vôbec. My sme malú po ulici naháňali s lyžičkou, to bolo veselé 😀