Máte skúsenosť s výukovým systémom Baby plus?

etnicka
21. sep 2008

Ahojte, mate niektora skusenosti s prenatalnym vyukovym systemom "baby plus"? Citala som o tom na nete, znie to velmi zaujimavo, ale nepoznam nikoho, kto to pouzival.

jarka81
19. nov 2008

ahoj etnicka

mozno ti uz niekto pisal o pristroji baby plus, ale neda mi aby som nieco k tomu nenapisala.
mam dcerku skoro 5rocnu,pri ktorej som nevedela,ze taky pristoj existuje a synceka skoro rocneho,pri ktorom som ten pristoj pouzivala.a rozdiel je jasny.syn sa narodil cisarksym rezom,ale odkedy sme si ho odniesli domov je to jedno zlate a usmievave babatko.ked bol este maly,tak sme nevedeli ze ho vobec mame.este manzel si robil srandy,ci je vsetko o.k. ze je taky kludny.a teraz nema este ani rok,pekne spinka aj 3-4 hodinky doobeda a hlavne je velmi vyspely na svoj vek.tiez som tomu az tak neverila,ale chcela som to porovnat,kedze pri dcere sme tuto moznost nemali.ked porovnam syna s jeho vrstovnikmi je hodne popredu.ja viem,ze kazde dieta je individualne,ale verim, ze aj ten pristoj ma nieco do seba.ja som pekne videla,ako nato reaguje uz v mojom brusku.ked som nahodou niekedy meskala,ze som to nezapla v dany cas,kedy bol on zvyknuty,tak sa pekne hlasil.dcerka na svoj vek je tiez velmi sikovna /vsak som sa jej neustale venovala a aj venujem/ ale je velmi hyperaktivna.pri nej sme nevedeli,co je to ,ked dieta spi aj 3hodiny.ona spala 20minut denne od maleho babatka a pomaly od dvoch rokov nespi poobede vobec.a je aj placlivejsia a ustrachanejsia.a nevidim to len ja takto,ale aj ked prideme niekam na navstevu tak kazdy obdivuje,ze syn nato ze je chalan,je taky kludny,ze dokaze sediet aj hodinu na kolenach a hrat sa napr.s mojimi rukami alebo jeho ruckami.

tweetinkapp
19. nov 2008

Hmm...a naco vlastne sluzi ten pristroj?

etnicka
autor
19. nov 2008

jarka, dakujem za odpoved, zatial si prva a jedina 🙂 kde ste babyplus kupili? Da sa zohnat aj na Slovensku, alebo ho treba objednat z CR?

tweetinka v skratke je to nieco ako radio pre babatko v brusku, pustaju sa mu tam rytmy od najjednoduchsieho, ktory je podobny tlkotu matkinho srdca a postupne su komplikovanejsie. Zistilo sa totiz, ze babatko sa takymto sposobom dokaze ucit uz v brusku a ked potom vyjde von, je kludnejsie a sikovnejsie ako priemerne deti. Viac sa docitas na http://babyplus.cz/

tweetinkapp
19. nov 2008

No waw....keby som o niecom takom vedela, tak si to mozno poriadim 😉 😉
Skoda, ze niektore infosky sa ku mne nedostali.

etnicka
autor
19. nov 2008

Prave som o tom zhanala infosky a na Slovensku sa o tom zatial skoro vobec nevie, v CR je to o dost rozsirenejsie. Asi si jeden kupim z druhej ruky 😉

klementina
20. nov 2008

vyzera to fakt zaujimavo, skoda, ze o tom pocujem prvy krat. uz je asi neskoro zacat to pouzivat, ci nie?

jarka81
20. nov 2008

ahojte

ja som si ho objednala cez net z CR a vysiel ma okolo 6 000tisic slovenskych.oni odporucaju to pouzivat od 18tt,ale mozte to pouzivat aj 25tt.akurat vam potom vyjde jedna lekcia na menej dni.t.j. napr.ja som to zacala pouzivat v 18tt a prvu lekciu som si pustala tusim 9dni,rano a vecer jednu hodinku.ked som to doniesla domov,tiez som mala obavy,ci take buchatko nemoze este uskodit tomu babatku,ale nakoniec som si zvykla a velmi som sa tesila na rano a vecer.velmi ma to ukludnovalo.baby kliknite si na www.babyplus.cz a myslim,ze sa tam daju vypocut tie lekcie,alebo aspon cast tych lekcii.mne to velmi odporucala jedna detska psychologicka z kosic.tak som sa k tomu vlastne dostala a tiez to z mojho okolia nikto nepoznal,dokonca ani moj gynegolog.ale vyskusala som a stalo to zato.ja ten pristroj mam este doma a mam ho na predaj za 3700,- ,ak by mal niekto zaujem.ale skuste si najskor kliknut na tu stranku.

weronique1
20. nov 2008

ahojte,
pozerala som sa na nete, co stoji babyplus v zahranici
v UK stoji aj s postovnym do SR 4.485,-Sk
v CR stojí aj s postovnym do SR 5.512,-Sk

Som vzdy smutna, ked zistujem, ako sa na Slovensku a uz aj v CR ryzuje na tehotenstve a svadbe. Nechapem, preco to tu vsetko tak predrazuju 😢

http://www.babyplus-education.co.uk/acatalog/Bu...

etnicka
autor
20. nov 2008

Takze to vyzera tak, ze ho budem mat uz zajtra z druhej ruky za 3800,- je to drahy spas, snad to bude stat za to 😉
jarka, mohla by si, prosim, napisat, ake mas s babyplusom skusenosti? Je Tvoje dietatko naozaj take uzasne, ako to pisu na nete? Ja tomu verim, ale manzel aj vela ludi z okolia si mysli, ze to je len tahanie penazi z naivnych buducich rodicov...

jarka81
21. nov 2008

Netreba to brat zas tak,ze po pouziti baby plusu,bude dieta uzasne,ze ani nezaplace atd.jasne,ze aj moj syn si vie niekedy poplakat a vydobijat si svoje,dokonca sa vie aj hrozne urazit a to bude mat jeden rocik.ale hlavne,co ja porovnavam medzi synom a dcerou je,ze ma ovela lepsi spankovy rezim, on nam spinka celu noc bez jedneho prebudenia od 3mesiacoch a takisto aj cez den spi okolo 2 - 3 hodin,co som mohla pri dcere len snivat.dalej,velmi rychlo sa uci,fakt zopar krat mu nieco ukazem a on sa to snazi hned napodobnovat.je ovela komunikativnejsi /sice zatial len tym svojim dzavotom,ale predsa /,je stale usmievavy,neboji sa inych ludi,cize mozme ho dat aj uplne cudziemu cloveku a on s nim zostane,co zas dcera dodnes asi by nedokazala a to bude mat 5rokov.a hlavne co je velke plus,nie je placlivy,proste bez priciny neplace a to uz musi nieco byt,aby plakal. a tak by som mohla pisat dalej.ale je zas aj pravda,ze nie vsetko robi baby plus,to je jasne.ale urcite to ma nieco do seba.detom sa treba velmi venovat,pretoze dnes je svet velmi rychly a tym padom aj my velmi vela ocakavame od tych nasich drobcovl

jarka81
21. nov 2008

a inac baby mam aj ja ten baby plus na predaj,ak by mal niekto vazny zaujem.viem je to suma riadna,ale tento pristroj sa da stale ponuknut dalej,takze v konecnom dosledku,to zas az tak vela penazi nestoji.pokial ho niekto neznici,tak sa moze posuvat dalej a dalej.a aj ked ma vyjde v konecnom dosledku nejakych 2000 korun,tak mi to nie je az tak luto.ja som rada,ze som ho vyuzila a vyskusala.mozem to stale porovnavat,pretoze pri dcere som ani netusila,ze take nieco existuje.

etnicka
autor
21. nov 2008

jarka dakujem velmi pekne za infosky 🙂

etnicka
autor
21. nov 2008

weronique mozno je to z CR take drahe kvoli tomu, ze libra sla v poslednom roku velmi dole a koruna zase hore, nemyslim si, ze by sa chceli obohacovat na babatkach 😉

etnicka
autor
21. nov 2008

Tak uz to mam doma a dnes vecer zacneme s vyukou 🙂 potom poreferujem, ako nam to ide 😉

leniccka
21. nov 2008

ahojte baby, precitala som si vasu diskusiu, celkom ma to zaujalo, asi sa mi to paci 😉 pospekulujeme s manzelom ci si to tiez zaobstarame, este mame dost casu na to 🙂
etnicka daj nam tu predbezne vediet, co to s tebou a mimcom robi, ake su reakcie a tak podobne 🙂

leniccka
21. nov 2008

nie predbezne ale priebezne som chcela napisat 😉

nikanika28
21. nov 2008

ahojte, nechcem, aby ste si to zle vysvetlili, ale moj syn tiez od malicka uzastne spinkal, tiez je to mile a inteligentne dieta...napriek tomu, ze sme nevyuzivali tento zazrak. Podla mojho nazoru, je to velmi predrazene. Urcite to nieco do seba ma, je jasne, ze deticky v brusku vnimaju zvuky...ale toto..neviem, zda sa mi to dost prehnane-cenovo.

etnicka
autor
22. nov 2008

nika suhlasim, je to predrazene, ale zase to mozes pouzivat dlho - my chystame 4 deti a potom to predame dalej 😉
uz som to pouzila 2x - vcera vecer a dnes rano a je to velmi prijemne a upokojujuce, babatko cely cas bolo v klude, akurat obcas jemne zatukalo (nie take kopance ako normalne 😀 ) a potom, ked som to vypla, sa zase zacalo mrvit 😀
Vyborne je, ze sa to po hodine automaticky vypina, takze nemusim sledovat cas a mozem len tak relaxovat, citat si, spat alebo si robit manikuru 😉
Takze zatial su moje reakcie velmi pozitivne 🙂

etnicka
autor
26. nov 2008

tak uz sledujem prve zmeny - babatko kopka ovela jemnejsie ako predtym. Ked to mam zapnute, dava pozor 🙂 asi sa mu to paci 🙂

mi2
27. nov 2008

Ahojte, tento system ma zaujal, hoci som len v 8tt, ale je asi lepšie sa pripraviť a pozhanat informacie.
No zdá sa mi veľmi drahý na to, koľko výdavkov celkovo je s príchodom bábätka, preto sa chcem spytať, či mi neviete poradiť, kde by som našla info o predaji od mamičky, ktora ho už nepoužíva (z druhej ruky)
Ďakujem 🙂

etnicka
autor
27. nov 2008

ahoj mi2, jarka tu vyssie pisala, ze ho ma na predaj za 3700 😉

bibianka
27. dec 2008

Kúpila som ho v Čechách (nový od BabyPlus.cz), používala od 18.tt, dvojčatá sa ale narodili predčasne, tak sme neprešli všetky lekcie. Budú mať 7 mesiacov, takže ešte ťažko niečo posudzovať. Vyvíjajú sa podľa korigovaného veku (tj.mínus tie takmer 2 mesiace, o ktoré sa narodili skôr). S hrubou motorikou by na tom mohli byť aj lepšie, zatiaľ sa napr. ešte nepretáčajú a už by mohli aj podľa kor. veku, ale neviem, či na toto ma Baby Plus nejaký vplyv. Podľa postrehov okolia sú veľmi pokojné a komunikatívne. Sú usmievavé, majú radi spoločnosť, v podstate bez príčiny neplačú. Chlapček spí od 3 mesiacov (tj. korigovane mesiac) bez prerušenia celú noc, dievčatko sa ešte stále raz za noc budí (v poslednom čase má potom problém znovu zaspať, neviem, či to nebudú zúbky), cez deň vedia spať tiež, hlavne ak sú na vzduchu, to ich musím často aj budiť. Malý sa už ako 3-mesačný vedel pomerne dlho sústrediť "pri hre", kľudne vydržal skúmať hračky pod hrazdičou aj hodinu, hodinu a pol, dievčatko je aktívnejšie, tú až tak dlho "samozábava" nebaví, ale ako porovnávam s inými deťmi, tiež vydrží dlho. Keď mal malý 5 mesiacov a čosi, ukazovala som mu v počítači vyše 50 fotiek rôznych psíkov a on po celý čas neodtrhol od monitora zrak. Malá až tak dlho nedokáže byť niečim zaujatá, ale zdá sa mi, jej rýchlejšie "páli". Ťažko povedať, ako by to bolo bez Baby Plus, takže môžem len dúfať, že to nejak účinkuje.
Ten svoj zrejme predám, ak ho niekto kúpi - kým som bola v pôrodnici, našej zvedavej babičke sa podarilo urvať úchytky na kryte na baterky, keď ho chcela vypnúť, takže ho treba prilepiť lepiacou páskou. Na funkčnosť to ale žiaden vplyv nemá.

etnicka
autor
27. dec 2008

bibianka, gratulujem k babatkam 🙂 podla toho, co pises, su velmi sikovne a presne take, ake by mali byt po babypluse (kludne, spolocenske, ucenlive) a tesim sa s Tebou takto na dialku 🙂

inak k nasim pokrokom, sme prave na 5. lekcii a babatko vyzera, ze sa mu to paci, jemne ma pri tom kopka 🙂 a dokonca ked je cas na babyplus a ja trebars zabudnem, zacne ma kopat, asi sa na to tesi 😀

bibianka
27. dec 2008

Etnicka, držím palce, nech sa narodí krásne, zdravé a šikovné miminko 🙂

etnicka
autor
29. dec 2008

🙂 dakujem

etnicka
autor
12. feb 2009

tak sem zase pisem, uz sme na 12. lekcii, babatko je zdrave, velke (na zaciatku bolo tyzden pozadu, teraz je 2 tyzdne popredu) a velmi aktivne, tak sa tesime 🙂 A idem ho zase "vzdelavat" 😉

kvietocek7
12. feb 2009

etnicka prave som si to pozerala na nete ale nie je mi celkom jasne tak ak sa mozem spytat co tie lekcie obsahuju?je to hudba alebo akym sposobom je to robene?teda ake su to nahravky a ma to aj nejake pokracovanie po tom ked sa baby narodi?

etnicka
autor
12. feb 2009

ahoj kvietocek, jednotlive lekcie su rytmicke bubnovania, zacina sa to velmi jednoducho, ako tlkot srdca a postupne sa to zrychluje a komplikuje. Na stranke babyplus.cz su aj ukazky, mozes si to pustit. Pokracovanie, ked sa babatko narodi, to nema 🙂 je to hlavne na to, aby to babatko pripravilo uz v brusku na tento svet, aby sa vsetkeho toho noveho nebalo, ale aby bolo zvedave a rado sa ucilo.

kesinka
13. feb 2009

Etnicka, moje babo tak isto kopka, ked nahodou zabudnem na lekciu 😅 . Asi uz sa zacina prejavovat ta sikovnost, tak musi maminu upozornit, ze uz je cas 😀 . Asi bude chytrejsie nez mamina 😎