Nebaví ho chodiť. Ako ho mám povzbudiť?

marianita
30. máj 2008

ahojte
moje dieťatko bude mať čoskoro 16 mes. a absolútne ho nebaví snažiť sa chodiť - dokonca ani keď ho držím za rúčky. Stále sa dáva na kolienka. Stojí pri nábytku, prejde popri ňom pridržiavajúc sa len jednou rukou ale stále sa nie a nie pustiť. Viem že mám byť trpezlivá a neporovnávať ale môj pampúšik má 14kg a ja už nevládzem - o mojej chrbtici nehovoriac. Nemáte nejaké triky ako ho povzbudiť a navodiť na chôdzu? A keby sa ozvala aj nejaká maminka ktorá má obdobný problém povzbudilo by ma to. V poslednej dobe stále počúvam: o to ešte nechodí? Som už z toho dosť nešťastná ďakujem

lamia
30. máj 2008

Marianita klííííd! Naše Anička se pustila do samostatného chození kolem 14.měsíců,do té doby to s ní bylo tak jak píšeš,hlavně lezla...pak to šlo hrozně rychle ráz na ráz,začla se pouštět nejdřív na pár kroků,pak chtěla lehce přidržovat za prst při chůzi a za týden už chodila sama,sice pomalu,ale docela jistě. Tak ho pořád nepozoruj,uklidni se,on k tomu stejně musí dojít sám 😉 Nemám žádné zaručené tipy jak ho povzbudit,já jsem s malou hodně chodila na hřiště mezi ostatní děcka,kde viděla jak lítaj a měla inspiraci,ale jestli to pomohlo nevím....každopádně se teda hodně mamin na hřišti divilo,že ještě leze a nechodí,když to jejich dítko chodí už od 8.měsíce apod(no já ještě žádného osmiměsíčního samostatného chodiče nepotkala,tak teda nevím.... 😀 ),takže to chce trpělivost,ale zas se Anička dobře zabavila,na hřišti jsem dala pravidlo že nenosím,ať se přesunuje sama jak umí....takže i pro mě to byl odpočinek,občas se lehce vztekala,ale krom nějakých drobných boulí jsem se fakt snažila ať se hýbe co nejvíc sama...víc ti asi neporadím,možná se zkus poradit se svojí dr,jestli s ním nechodit na nějaké cvičení ale myslím,že než to stihneš tak se ti rozchodí...Drž se a tolik si to neber!! 🙂

lamia
30. máj 2008

Těmi drobnými boulemi myslím,že tam jsem jí vzala,uklidnila a vrzla zpátky,když chce zábavu,ať se hýbe 😀

ronie
30. máj 2008

mari ahojky ani já ti neumím poradit, jen mě napadlo taky ten příklad vrstevníků co píše lamia, ale jinak jen pevné nervy a trpělivost, zase na druhou stranu bude mít pevná zádíčka a nebude mít žádné problémy, když tak dlouho leze-ovšem ty si zajdi na rehabilitaci a na masáže-moc dobře ti rozumím, Oli váží cca 11 kg a není mu ani rok a chůzi taky hned tak neplánuje, takže sem začla chodit na masáže, rehabilitace by byla lepší, ale nemám vůli cvičit doma 😝 😀 😉

kalu
30. máj 2008

Marianito, vše je prý v pořádku, když dítě začne samo chodit do roku a půl, takže máte ještě čas. Chápu,že je velmi nepříjemné poslouchat ostatní, kteří se diví, že tvoje dítě nedělá to a to a jejich už to dělalo dávno atd..
On si taky skoro každý podle mě přidá a své dítě nebo vnouče vykreslí v těch nejlepších barvách a ono to vůbec tak nemusí být. My jsme začali sami chodit ve 13 měsících, je to opravdu ráz naráz- jeden den se pustila asi na 2 kroky, druhý den taky a třetí den už přešla obývák. Ono to potom jde strašně rychle.
Ještě mě napadla jedna věc. Jestli malý už se někdy nepustil a neupadl a neuhodil se. Třeba si to ani nemusela vidět (to je mžik) a on si to pamatuje a bojí se znovu pustit. Takhle to měla kamarádka- holčička už jí začínala chodit a pak jíé porazil jejich pes a ona se pak bála pustit a znovu se pustila asi až za měsíc !!

marianita
autor
30. máj 2008

ďakujem za vašu podporu, máte pravdu, som príliš netrpezlivá a dosť ma to otravuje nosiť moju opičku stále na rukách ale chlapčiatko je spokojné 😎

prasiatko30
30. máj 2008

marianita - to poznam uplne zufalstvo - decka v okoli v jej veku uz davno behaju lezu po preliezkach a my sme sa este stale len vyvazali v kociku - my sme zacali v 17,5m - vyhodou je to ze malu som nemusela vodit za dve ruky - velmi malicko, proste zacala chodit a odvtedy chodi bez problemov - takze ti len poradim uz otrepane trpezlivost a hlavne nie si sama - takych pohodlnych deticiek je habadeeeeeeej 😉

ivankaalenka
30. máj 2008

Moj manzel zacal chodit ked mal 2 a pol roka, ale je pravda, ze on bol stale v choditku, ved to bolo take popularne!!

lili91
30. máj 2008

nasa dcerka ma o par dni 17 mes. a este sama nechodi. tiez sa vyvazame v kociku a pozorujeme rovesnikov ako behaju. niekedy sa pusti na par krockov ale este to nie je ono a pusti sa na kolienka. chodime aj na rehabilitaciu a nasa sestricka vzdy hovori, ze je dobre, ked dieta cim dlhsie lozi po styroch. vtedy sa mu najlepsie spevnia vsetky svaly, hlavne chrbtove, co je dolezite na to, aby sa dietatko udrzalo same na nozickach. netreba ho "nutit" chodit za rucicky, takze nejake "triky" nie su najvhodnejsie, ak samo neprejavuje zaujem. neboj, chodit urcite zacne a nachodi sa este dost 😉 deticky je naozaj asi najlepsie neporovnavat 😎

nursik
31. máj 2008

Ahoj, nám bylo 16 měsíců a teprve teď pomalinku začíná chodit sama. Je to v pořádku, když začne chodit do 18.měsíců, pak už by se to mělo nějak řešit. Přesně, jak píše Lili, pro dítě je velmi důležité hlavně lezení, takže čím déle leze, tím líp. Moje doktorka mi řekla, že moje dítě je chytřejší než já, protože ona sama ví, kdy má svaly natolik zpevněné, že se pustí do chůze a nezačne chodit, když si maminka vzpomene, že by už mohla 😀
A proč ho nosíš na rukou? Nech ho, ať se pohybuje jak umí a to i venku, vždyť je teplo, tak si klidně může lízt po zemi, taky jsme si tím prošly. V kočárku být nechtěla, sama nechodila, tak si lezla pěkně po zemi, sice pak vypadala jak cikáně, ale byla spokojená a já se s ní nemusela tahat.
Jinak vození za ruce mi dokorka vůbec nedoporučovala, jedině v případě, když už dítě cape a tebe se jen přidržuje.
Tak pevný nervy a já v tom žádný problém nevidím, je nás takových hodně 😎

luuuu2
31. máj 2008

Ahojte kočky 😉 jooooj ako ste ma potešili touto témou 😀 My máme síce len 13 mesiacov ale tak isto chodiť ani omylom 😅 Presne ako píšete, popri nábytku neni problém ale inak všade len po kolenách 😀 Je pravda, že malý je v štvornožkovaní preborník, lozí od 7 mesiacov takže mu to zrejme stále príde najbežpečnejšie a dokáže sa všade v byte (obzvlášť keď začuje, že ide reklama) dostať rýchlosťou blesku 😵 A presne ako píše nursik, môj drobeček ma cez 12kg, takže nosenie na rukách je u nás pár sekundová záležitosť, inak ho aj vonku, v reštaurácii, na pieskovisku, na tráve...nechávama zametať 😀 😀 😀

tamia
31. máj 2008

ahoj,
malá má 14 mesiacov a taktiež nechce chodiť. Vobec sa nechce pustiť a stáť sama. Hned spraví chmat a už sa drží niečoho alebo ked nemá nič po ruke tak bude plakať ale stáť za nič. A hned sa hodí do klaku. A ked ju chceme postaviť tak zohne nohy v kolenách a nik ju nepostaví. Tiež som z toho zúfalá a tiež som založila podobnú tému ale admini mi ju aj po prosbe uzamkli ☹ . Asi ich netrápi nechodenie dieťaťa.

amj
1. jún 2008

holky, nezoufejte!! mám 15ti měsíční kočku, chodí od března.. jeden den se postavila u židle, pak týden nic, pak chodila asi 2 dny kolem nábytku a od té doby chodí sama. chodí...spíš lítá. Každý dítě ví kdy chodit. Třeba já vím od mojí maminky, že jsem začínala klem 18 měs 😀 😀 držím palce a přeju pevné nervy

marianita
autor
1. jún 2008

ahoj tamia
môj Tomáško robí presne to isté - zohne nôžky a ani za svet sa postaviť. Akurát včera sme zistili, že ho strašne baví chodiť po schodoch - to vydrží s pridržiavaním chodiť hore a dolu a rehoce sa. Skús možno sa to zapáči aj Tvojej malej.

lekno
1. jún 2008

Ahojte. Sesternicin malý mal tiež asi rok aj štyri mesiace a nechcel chodiť a tak ich poslali na rehabilitáciu. Ale ona mu vraj dávala piť kozie mlieko a povedali jej, že to neobsahuje železo, tak že preto sám nechodí. Ja sa teda čudujem, ja by som tak malému decku kozie mlieko určite nedávala. Bŕŕŕ 😠 A ja som tiež začala chodiť až v 15-tich mesiacoch 😉 Teraz mám už 31 rokov a nič som nezmeškala 😅

nursik
1. jún 2008

Maminy, nespěchejte na děti, oni opravdu ví, kdy je nožky unesou a proto se nechtějí stavět. To nedělají proto, aby vás nazlobily, ale proto, že si ještě nejsou sebou jisti. Vždyť se ještě v životě naběhají. A počkejte až začnou lítat, budete si říkat, že to byly zlatý časy, kdy se jen plazily 😝

milhaus
1. jún 2008

moja chodit začala tyžden pred rokom ale kamoskina začala v 10.mesiacoch a druhej až v 15. tich
inak aj moju hrozna bavia schody, vide hore i zide dolu a pridržiava sa tyčiek

prasiatko30
1. jún 2008

vraj je dobre pre taketo deticky cvicenie na fitlopte - ale nejako som blizsie nepatrala ani ake cviky ani nic potrebnejsie - ale na posilnenie urcitych svalovych skupin na stehnach je to vynikajuce.

tamia
1. jún 2008

marianita,
presne tak isto aj moju malú baví chodiť po schodoch, ak ich zbadá to je prvé letí k nim. Chytí mi ruku, vyberie si prst ktorý chytí a už ma ťahá ku schodom...

ja to potom robím ešte tak, aby nabrala trochu svalov do nožičiek, tak ju nechám samú nech sa vytiahne na schod, normálne tak ako našlapujeme mi. Lebo doteraz to bolo tak, že sa spolahla, že ju vytiahnem. Teraz "maká" sama, samozrejme s držaním ruky 😉

prasiatko30,
dávala som malú na fit loptu a znenávidela ju, ešte ju len zbadala a už plakala. Tak sme s tým prestali.

nursik,
možno si to pár krát poviem, ale určite budem strašne rada, že už chodí.

ronie
1. jún 2008

prasiatko..konkrétně na chození moc cviků na baloně není, nejlepší cvik na chození je lezení 😉 🙂 a přelézání překážek určitě 🙂 Ale ggymbalonem se nic nezkazí, pokud to děti baví 😉

eva4444
1. jún 2008

ahojte
my mame len 12m a lozime o 106, aj okolo nabytku par metrov prejde, ale sam sa postavil (bez drzania) len parkrat ked sa pozabudol, takze asi si este pockame 😀 najskor musi vediet stat ci nie? 😕 😕 😅

xxmargaretka
2. jún 2008

ahoj dievcata..
budte rady..aspon si este trochu odychnete..moja zacala chodit na 8m a odvtedy sa nezastavy a v kociku ani mysliet posledne 2-3mes takze ja by som s vamy rada menila s casu na cas..

konoupek
2. jún 2008

Ahoj holky,tak se k vám asi taky přidáváme 😉 ...malé bude tento týden 13.měsíců a taky nechodí.Podél nábytku,za chodítkem to jo,ale sama stát,natož chodit,ani náhodou,ale mě to zase tak nevadí.Umí super jezdit na odrážedle a to třeba neumí zase některé děti co už chodí 😉 .

tamia
2. jún 2008

xxmargaretka,
nič v zlom ale to sa ti lahko povie, .....že budte rady...., ked tvoje už chodí. Ty si sa netešila ked ti začalo chodiť?

eva4444,
ano najskor státie a potom prvé kroky.

konoupek,
ako sa ti malá naučila odrážať na odrážadle? Nejak si ju k tomu viedla alebo sama od seba?

Ešte ma napadlo, na rehabil. mi hovorili, že je dobré na udržanie rovnováhy, aby sa deti naučili hojdať. Moja malá sa hojdá o 106 a sama stáť nebude ani za svet.

titkovamiriam
2. jún 2008

Ahojte!Marek sa sam pustil az ako 18m.Ked sa pridrzal cohokolvek tak chodil ,no akonahle ostal bez pomoci ani za svet a potom zo dna na den presiel od stola ku skrini a bolo.Prvy syn chodil uz 10m,druhy v roku a Marek si dal na cas.

konoupek
2. jún 2008

tamia,asi dvakrát jsme jí na to posadili a ona špekulovala tak dlouho ,až na to prostě přišla.Dokonce si na něj i sama sedne,sice ze začátku si sedala zádíčkama k volantu 😀 ,ale i to už pomalu vychytala je to prča jí pozorovat.A včera se začala odrážet i dozadu a dnes se s ním i otočila kam potřebovala,takže každý den nějaký nový pokrok 😉 .A to na něm jezdí asi 14 dní.
Ale chodit néééééééééé 😀 😝

konoupek
2. jún 2008

Prostě každý dítko je šikovný na něco jinýho,taky jsem zvědavá,kdy začne chodit,ale nehrotím to,ona sama si řekne,kdy bude připravená.V srpnu chceme jet na chatu a to jsem si někdy v zimě říkala....to už bude dáááávno chodit,ale jak se srpen blíží,Denuš mi začíná pomalinku dělat čáru přez rozpočet 😀 .Ale za dva měsíce se toho může stát,že jo 😉

xxmargaretka
2. jún 2008

ahoj..no vidis a moja sa nevie hojdat..mne to ani akosi nedoslo brala som to ako normalnu vec..

kili
2. jún 2008

marianita, nečítala som to celé, tak neviem, či ti niekto dal už takú radu, ale moja svokra mala s MM rovnaký problém, aj keď neviem, ako bol starý, on ale chodil aspoň za ruky ale vôbec to nepotreboval, len chcel mať istotu že niečo drží v ruke, tak mu dala do ruky palicu a on behal s ňou 😀 . Ale toto asi tvojmu malému nepomôže, keď nemá vôbec záujem, ale môžeš skúsiť.

tamia
5. jún 2008

lekno,
a ked ypotom začalo to kamoškine malé chodiť? Ako s ním cvičili na rehab. nevieš náhodou?

nitka
5. jún 2008

ja som pocula ze ak nezacne chodit do 16 mesiacov je toproblem a treba ist k lekarovi 😉