Nechce sa mu obliekať. Ako ho to naučiť?

other_side
19. jan 2008

ahoj maminky
ako je to s vasimi detickami a obliekanim? moj Ivuso ma 2r. aj 4mesiace ale do obliekania sa mu vobec nechce 😠 neviem ako by som ho motivovala, skusam vsetko mozne ale marne 😖 poviem mu, pomozem ti, spolu natiahneme pancusky atd., ale on si zakryje ruckami tvar a povie nejde to. ide ma porazit 😝 poradte mi niake finty, co by mohlo zabrat, nemozem ho predsa obliekat donekonecna, keby aspon prejavil zaujem a bral to ako hru. inac je velmi sikovny, len toto ma trapi ☹ vdaka

junovka
19. jan 2008

tvoj syn prekonava teraz obdobie vzdoru ako kazde dieta vtomto obdobi.Neboj a toto raz pominie, len nesmies zase vynechat, aby sa prestal sam uplne obliekat 😉 Skus jeden den len s pancuskami, a to tak, ze jednu cast pancuchy natiahnes mu ty a potom nech ti ukaze ako natiahne druhu cast pancuchy on.Nezabudni ho za kazdy sparavny vykon a aj za snazenie pochvalit 😉

other_side
autor
19. jan 2008

chvalim ho za vsetko vsecicko, aj si zatlieskame ked sa mu v hocičom dari a ked nahodou zabudnem povie zatlieskaj 🙂 vo vsetkom ho podporujem len sa mi zda ze on ma pocit ze mu u mna vselico prejde, mozno je to chyba ale nedokazem mu ani capnut po riti, vela mu vysvetlujem a co sa tyka tohto obliekania jedine na co sa zmozem je, ze mu poviem ze ho nevezmu do skolky - velmi by totizto chcel ist. nechcem ho vydierat ale ked ono je to s tou skolkou pravda 😒 skusim to tak ako pises, lebo za pokus to stoji 🙂 a uvidime.. 🙂

kukona1
19. jan 2008

tá moja,zas so mnou trénuje maratón,pri každom obliekaní-tričko jej začnem obliekat v jednej izbe a cez celý byt pokračujeme.aspon schudnem 😀 .niekedy sa hádže o zem že sa nechce obliekat a niekedy mi sama donesie veci .

maca793
19. jan 2008

našťastie ja toto nepoznám, malá sa mi sama vyzlieka, keď prídeme domov, najprv idú rukavice, potom šál, topánky, bunda. a to má len 21 mesiacov. ani pri dvojičkách som to nepoznala, že by sa nechceli obliekať. držím palce, aby toto obdobie čo najskôr prešlo.

other_side
autor
20. jan 2008

maca len v dobrom zavidim 🙂 toš, budeme sa snazit 😎

rabiva
20. jan 2008

moja ma teraz 2r.a 9m. a obliekat sa ani za svet 😒 tesi sa vonku, k babke, ale obliekat --> nieeee, tak bud bojujeme a to mi tecu nervy alebo sa snazim odputavat pozornost 😎

other_side
autor
21. jan 2008

akoze ivuso sa obliect necha bez problemov, ale je lenivy zapojit sa 😠 🙂

leva
29. feb 2008

ahoj,tiez to mame podobne ako kukona1,nez ho celeho poobliekam,pobeha po celom byte a ked uz nema kam,skrcí sa a schovava.

maca793
1. mar 2008

teraz máme jeden problém 😀
obliekame si všetko, čo príde pod ruku 😵
je strašne smiešna, keď si na nohavice natiahne gaťky 😀

marorlinko
7. mar 2008

moj sa besni tiez,ked ho obliekam,ale nie stale, hlavne rano,vtedy si ho posadim na nohy a som ticho aj ked on vrieska, potom sa ukludni, lebo ho ignorujem,az ked je obleceny, potm sa s nim rozpravam a ide sa hrat.

evinkal
10. feb 2011

ahojte,ja mám tiež s dcérkou takýto problém.nie a nie sa v kľude obliecť.Stále narieka a vzpiera sa,krúti,niekedy je až tmavočervená od jedu,bojím sa,aby som jej neublížila,čo s tým?

koniarova
11. feb 2011

@evinkal Podľa mňa nič nenarobíš, len nasilu a rýchlo nejako šetrne obliecť.

evinkal
11. feb 2011

@koniarova 😒 veď to je umenie..ona sa točí,krúti,hlavu šponuje.. ☹ už nech je leto!!!

koniarova
11. feb 2011

@evinkal Ja to poznám , môj syn má presne toľko, čo tvoja dcéra. 😉

sjuzocka
17. feb 2011

no moj syn ma uz skoro 2 a pol a robi to tiez, je to proste oblast, v ktorej si cvici svoju moc nad nami... malokedy sa nam podari podobrotky ze ho nejak namotivujem... zväcsa ho musim chmatnut a nasilu obliekat pri com sa riadne spotim a niekedy je to tak hrozne ze sa na to vtedy vy... a rozhodnem sa ze nikam s nim nejdem. Minule som uz bola zufala, stale som mu vysvetlovala ze je zima, musi sa obliect a on vrieeeskal aj to malo co sa mi podarilo mu obliect si okamzite zo seba vyzliekol tak som sa nastvala a vravim mu chces sa otuzovat? v poriadku, ale nech to uz stoji za to, ked ma nepocuvas ze je zima, asi si to musis okusit... tak som ho schmatla a otvorila som balkon a postavila som ho na neho do takej fajnej zimy - viem ze to vyzera kruto, ale zabralo okamzite, konecne asi pochopil ze zima znamena ZIMA a nie len prazdne slovo, potom sa normalne nechal obliect - pancusky, tricko a vravi mi ze "este papucky" tak som mu dala papuce a on ze "teraz mozeme ist na balkon" :D

pipinopka
18. feb 2011

nam pomaha to iste ako sjuzocke.ak si mala mysli, ze uz je oblecena a viac jej netreba ideme tak ako je a ona potom sama zisti,ze este bundicku ci capicku by chcela. tak sa vratime a doobliekame.ale to uz ma 25 mesiacov, takze to pochopi.