Nevie ležať na brušku. Ako ho to naučiť?

petramelka
23. okt 2008

myslim klasicky lezat na brusku. maly stale pasie kone, vobec si nevie polozit hlavicku. mozem ho aj v tuhom spanku pretocit, hned zacne past. da sa to vobec nejak naucit??

gianni
23. okt 2008

sorry,som asi blbá,ale ked je nejaké bábo na bruško tak je tam názov "pasieme koníky",čo to vôbec znamená?

bibula
23. okt 2008

gianni-pasie sa ,ked ma dietatko zdvhnutu hlavicku aj cast hrudnicka 😉

nechaj ho,ani nas maly neleziaval na brusku bez zdvihnutia hlavky.

danuska24
23. okt 2008

to robila aj nasa, ked som ju dala v noci na brusko okamzite mala hlavku hore, a robi to doteraz, spala sice asi 3 mesiace na boku alebo chrbatiku, ale teraz uz zase zacala spat na brusku a takto ma ,,kontroluje,, ked ju ulozim spat a idem prec z izby.

gianni
23. okt 2008

bibula- dík za vysvetlenie,tak môžem skonštatovať že aj môj malý pasie koníky,lebo doteraz som nevedela čo to je 😉

u2jana
23. okt 2008

ahojte, ako casto davate spat svoje deticky na brusko a odkedy tak mozu spavat?

danuska24
23. okt 2008

mne mala takto spavala v noci asi od troch-styroch mesiacov, cez den väcsinou na chrbatiku a v noci mi inak nechcela zaspat, len na brusku. teraz ked uz je ,,vacsia,, tak sa takto pretoci sama aj ked ju ulozim na chrbatik.
spavat by takto vraj nemali pre riziko SIDS.. ale ked jej je takto lepsie.. (a ja som tiez ako malicka nechcela inak spat - len na bruchu.)

bibula
23. okt 2008

nam maly az nedavno zacal tak spavat,nasilu ju nedavaj,az ked sa vie dietatko prevratit-tam a spat,tak moze spavat na brusku

adkatarabka
13. okt 2010

ahojte. nepoznate nejaku "fintu", aby babatko vydrzalo na brusku dlhsie? Moj maly ma 13 tyzdnov. Hlavicku drzi krasne uz dost dlho, ale vzdy ked ho dam na brusko tak vydrzi pekne past konicky tak 5 minut, aj sa tesi a tak... No len potom sa zacne jedovat a otacat sa na chrbatik. Polezat si tak.... nehrozi. Aj ked okolo neho rozlozime hracky. Ide nam o to, ze ma mierne prelezanu hlavicku a nosit ho stale na rukach a podobne je uz aj dost "zataz" 🙂

ichbinich
13. okt 2010

@adkatarabka:
Ja by som sa nesnazila ho silit byt na brusku. Skor to sprav tak, ze ho budes davat na brusko rano, na obed a vecer na tych 5 minut alebo tak. Proste niekolkokrat za den na kratsie ako ho nutit byt tak dlhsie. Lebo sa moze stat, ze byt na brusku znenavidi... Dlhsie vydrzi asi az ked sa bude vediet pohrat. Kedze ako pises sa jeduje a sam otoci, tak uz na brusku nechce byt, respektuj to.
Okrem toho mozes vyskusat ho davat spat na bok. Bud ho opries o nejaky vankus alebo zrolovanu osusku alebo si kupis vankusik na drzanie babatka na boku, take existuju.

adkatarabka
13. okt 2010

@ichbinich v podstate to aj tak robim 🙂 Vankusik do postielky sme zakupili, ale asi sme mali skôr.... Tak budeme cakat. 🙂 Podla toho, aky je aktivny, tak to nebude ani tak dlho trvat... Dakujem.