Nočné pomočovanie po 4 roku dieťaťa. Čo mám robiť?

zoya1
3. júl 2009

Ahojte!
Kamarátka ma poprosila, aby som sa Vás spýtala či niektorá z vás nemala problém nočného pomočovania sa u dieťaťa po 4 roku života. Jej syn sa až doteraz v noci budil na WC, plienky prestali používať od 3 rokov. Neprežil žiadnu traumu (hádky v rodine, sťahovanie) ani nič podobné. Všetky vyšetrenia u odborníkov sú vraj v norme, má zvýšené akurát eonofily, ktoré vraj poukazujú na možnosť nejakého parazita v tele. Všetko sa to má potvrdiť ďalšími výsledkami. Moč je v poriadku, taktiež USG obličiek. Ak s tým niektorá máte skúsenosti prosím poraďte. Psychologičku už navštívili tiež ale bez výsledku. Vraj ide o dieťa s nadpriemernou inteligenciou.

aluska11
17. aug 2010

@bets no...boli sme ale odporučila nám terapiu...tak tam idem zas...ale tiež nám konečne vysvetlila,že to nemusí byť žiadna porucha...akurát deti narodené cisárskym rezom ktoré boli pridusené môžu mať tento problém....ako malý myl slabý svalový tonus na brušku a chodili sme cvičiť Vojtu...ako 11 mesačný však už behal sám...ale vraj to môže byť spôsobené aj tým...teraz cez prázdniny sa mu nehoda stala len 3 krát...tak fakt neviem...skúšame ďalej...pa

mokiri
17. aug 2010

Vo Francuzsku frci reklama na plienky pre 7 rocnych chlapcov, ziadny problem (a uz vobec nie diagnoza). Okomentovane je to niecim ako "pre pokojny spanok"...

Ja by som to na vasom mieste nedramatizovala, netahala deti po psychologoch, nestresovala ich, ale radsej popozerala info na internete: ano, vacsinou chlapci, nadpriemerne inteligentni ... a ano, je to dedicne (nech ocinkovia vyjdu s pravdou von, dokedy im mamy menili plachty, najviac hadam prezradia babky z jednej aj druhej linie, a pozor, moze to mat aj po mame...).

michalag
7. nov 2011

Ahojte
nemate niektora skusenosti s liekom Minirin melt pod jazyk? chcem len vediet ci vam pomohol a kedy asi ste zacali vidiet zlepšovanie???

oliwetka
8. nov 2011

@zoya1 ahoj!s tym pomocovanim si nerob velike starostipoznam vela pripadov kde skolaci sa pomocuju .existuje jeden terapiepristroj je tenucky ako papier a vlozi sa do plienky k.ked dieta zacne cikat hned na zaciatku hned da signal a zacne pipat.ver mi do par tyzdnov nebudes potrebovat plienku. a tie deti boli naozaj nadpriemerne s inteligenciou!!!!! pekny den oli

pipi-alarm!

oliwetka
8. nov 2011

@zoya1 ahoj!s tym pomocovanim si nerob velike starostipoznam vela pripadov kde skolaci sa pomocuju .existuje jeden terapiepristroj je tenucky ako papier a vlozi sa do plienky k.ked dieta zacne cikat hned na zaciatku hned da signal a zacne pipat.ver mi do par tyzdnov nebudes potrebovat plienku. a tie deti boli naozaj nadpriemerne s inteligenciou!!!!! pekny den oli

pipi-alarm! 😵

ivkapon
8. nov 2011

@michalag mám s týmto liekom skúsenosť. Syn ho berie už rok. Od pomočovania máme odvtedy vlastne pokoj. Iba v čase choroby, nedodržania pitného režimu, alebo keď nastúpil do 1. triedy ZŠ, sa to na určitý čas zhoršilo.

michalag
8. nov 2011

@ivkapon ďakujem za odpoved ... a kedy ste zacali vidiet zlepšenie?

ivkapon
8. nov 2011

@michalag juj, to si už nepamätám. Ale konečne sme sa vyspali. 🙂 Vy to beriete ako dlho?

michalag
8. nov 2011

@ivkapon berieme to len od vcera, kedze sme museli cakat kym ho v lekarni objednaju ... mne dr. vravela ze rodicia prave v tomto robia chybu ze deti budia, resp. nosia na wc spiacich. Moj maly sa v noci vobec nezobudi/l ani keby traktory padali. V kuse sme ho prezliekali, prali, tak ja len dufam ze nam to pomoze. Ja sa len bojjim aby nemal s tych liekov nejake bolesti hlavy alebo aby po vysadeni nezacal opat s pocikavanim

ivkapon
8. nov 2011

@michalag mi sme ho dávali v noci 2x vycikať a ráno sa zobudil mokrý. :( Odkedy berie minir, tak ho nedávame v noci cikať, doktorka povedala, že netreba. Mali sme aj obdobie, keď sa celý mesiac nepocikal a nemusel to brať každý deň. Ale takéto zlepšenia treba očakávať hlavne v teplých mesiacoch. Doktorka ma utvrdila v tom, že tieto lieky nie sú návykové. A je dobre pri liečbe minirinom zakúpiť aj enuretický alarm. My sme ho ešte nekúpili.

ivkapon
8. nov 2011

@michalag http://www.anatis.sk/index.php?option=com_conte...
posielam ti stránku na enuretické alarmy

skeptik
8. nov 2011

Neries. Moj ma 5 rokov, na noc plienku (tie nohavickove cislo S/M bud Pampers Underjams alebo Huggies pre chlapcov).
Skusala som 2 mesiace bez plienky - nemalo to ziaden vyznam - musela som plachtu prezliekat a velakrat aj perinu (pod plachtou mal tie jednorazove podlozky).
Tak ma znovu na noc plienku a je klud. Snad do stuzkovej to zvladne.

jahodka11
9. nov 2011

my sme akurat absolvovali aj ultrazvuk obliciek - zaver jednoduchy, vsetko v poriadku, problem v skolke...kde chodi zo stresu casto cikat a v noci ma este plienku...priznam sa, neriesim, aspon sa vsetci vyspime... 🙂 a co koho do toho, ze ma este plienku...my vieme preco... 🙂

digysa
3. jan 2012

@ivkapon Dakujem, ze si sem dala ten link. Ja to skusim a idem kupit ten alarm. Moj syn ma uz 6 rokov a teda chcel by chodit ku kamaratom na "sleepover" teda prespat u nich... Byvaju blizko nas, aj by som ho pustila ale uz by som bola rada, keby nemusel mat "nocne treningove nohavicky" (pred nim to plienka nemozeme volat...) 😅

adkoalauri
3. jan 2012

@jahodka11 prepáč, ja s tebou nesúhlasím- keď viete, prečo to robí, tak ja by som to určite riešila- porozprávať sa s učiteľkou atď. , zmena škôlky....lebo ak to necháš, čo budeš robiť, keď to bude robiť do 10 rokov?V škole tiež nemusí byť všetko Ok. Vo väčšine prípadov to ani nie je- je to veľký zlom pre deti(som učiteľka 😉 ) Nepustíš ho na výlety so svojimi spolužiakmi? Ktorá učiteľka ho tak zobere?

jahodka11
3. jan 2012

@adkoalauri -ja som myslela, ze neriesim skolku, vo stvrtok sa stahujeme do nemecka a tam bude maly spat vo svojej posteli a sice velka zmena, ale ideme na to....pomalicky, ale ideme...a urcite to nebude do 10-tich.....moja akoze meta bola toto stahovanie a potom sa ukludnime, zmenime vsetko,co sa da....a ideme na to 😉

adkoalauri
3. jan 2012

@jahodka11 tak to je iné🙂) prajem skvelé sťahovanie 😉 a všetko dobré 🙂

kamilka22
3. jan 2012

baby, moj brasko sa pocikaval do 3 rokov, mama uz bola "na nervy" a lekarka jej povedala, aby mu dala posledny krat pit cca 2 hodiny pred spanim - ze vtedy nech vypije kooooolko zvladne, ale potom ani slzu. Div sa svete, zabralo to a po nejakom case /nepamatam si ako dlho to trvalo, mala som 6 rokov/, uz mohol aj neskor pit a v noci sa uz na cikanie zobudil. Tak skuste.

briketa
4. okt 2012

Poslednych cca 10 dni sa mi 7rocny syn pocika asi kazdu druhu-tretiu noc. Mal prechladnutie, ale uz je z toho vonku.
Ide spat o pol deviatej, predtym sa vycika, o jedenastej je uz pocikany.
Ale nepali ho pri cikani ani nema teplotu, ani uz ziadne znaky prechladnutia.
Viete ci maju aj v tomto veku deti tiez este zapal mocoveho mechura bez sprievodnych znakov?

kikusa8
2. mar 2013

Neviete nahodou ci mohol pad na hlavu sposobit ze sa maly 3r. zacal v noci pocikavat. Noci sme mali predtym na 99,9perc. suche, bol vysetreny na pohotovosti, vsetko v poriadku, mali sme ho sledovat a teda toto sa zmenilo. Inak teraz travil vela casu vonku aj niekolko hodin, bolo aj chladno...mozno by to mohlo byt aj tym+vacsia unava, tak sa mozno nezobudil. Ale on sa predtym vzdy zobudil a isiel vycikat. Nemate s tym niektora osobnu skusenost. Ake vysetrenia by som mala pozadovat aby som zistila ze mu z toho padu naozaj nic nie je? Dakujem

aluska11
4. mar 2013

@kikusa8 ahoj...môj syn sa pocikával dlho,stalo sa mu ešte aj v 2 triede...nebolo to síce v dôsledku pádu,ale deti sú citlivé a reagujú na rôzne podnety...my sme boli zdravý ako repa čo sa týka nefrologického vyšetrenia a v podstate ani psychologička neprišla nato prečo sa pocikáva...je dosť senzitívny a svoje napätie stále uvoľňuje rôznymi tykmi...a jedného dňa sa proste pocikávať prestal...možno je to u vás tiež len dôsledku že sa zľakol pri páde...držím palce aby sa to upravilo samé..

anjelicek26
4. mar 2013

@kikusa8 - skor mohol byt vysokovany z tych vsetkych behaciek po lekaroch, ako ze by z padu mohlo zacat nocne pomocovanie. Ako pise @aluska11 - daj tomu volny priebeh. V tomto veku je docasny navrat k nocnej plienke uplne normalny, deti takto spracovavaju intenzivne dojmy.

sakura77
4. mar 2013

@kamilka22 😅 do troch rokov sa pocika v noci 90% deti 😉 to je este uplne normalne kludne aj do 4 rokov ma narok na nocnu plienku 🙂

@kikusa8 podla mna to padom nebude, mozno bol len prechladnuty...je este maly😉 na vysetrenia to asi nebude...pockaj par dni a uvidis...a pozeram ze je to par dni tak dufam ze uz aj je po probleme 🙂

kikusa8
4. mar 2013

@aluska11
@anjelicek26
@sakura77 dakujem baby, uz sa 2 noci nepocikal, asi to bolo naozaj z toho ze bol dlho vonku a bolo chladno...Nocne pomocovanie poznam, starsi syn ma 6 a stane sa, ale tento mladsi bol 100perc. suchy a zrazu, po tom pade to zacalo...preto som sa obavala ci to nemohol spustit ten pad...ale mylim ze uz to bude v poriadku...
😉

daniela22285
12. mar 2013

chcem sa dakomu postarať o dieta aspon na 1 vikend

katasa
13. mar 2013

@daniela22285 čo to tu ty riešiš?????

lenka3007
13. mar 2013

@daniela22285 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka3007
13. mar 2013

@katasa strasne divny inzerat 😀

tanik001
2. apr 2013

Moj syn má už 9 rokov a pocikáva sa stále. Momentálne berie Minrin, tak je to trochu lepšie, ale už sme z toho zúfalí... Zdravotne je v poriadku. Máte niektorá podobný problém v takomto "vyššom" veku dieťaťa??? Pls. Budem rada každej rade alebo názoru.

digysa
2. apr 2013

@tanik001 Moj syn ma 7,5 a prave sme mali 2 dni bez pocikania. Zacina mat lepsie drziaky v noci. Podla mna sa to bude zlepsovat vekom.
Ja som skusala rozne veci, ale nic nam nepomohlo. Az teraz som zabudla kupit tie chlapcenske nohavicky na noc a musela som ho dat bez nich spat. Dala som ho o pol noci vycikat a rano sa zobudil suchy.
Na druhy den za mnou rano doletel a bol uplne stastny......ze sa nepocikal.

Ja som mala stastie, ze nemal zly pocit z tych "velkych" plienok a daval si ich na noc.....lebo prat to postelne pradlo kazdy den, to je ina makacka....To by ma asi porazilo. Takze my sme z toho velku vedu nerobili, aj ked sme stale nad tym premyslali, ze kedy uz dokaze udrzat moc pocas noci.

Ako vravim, teraz sme v stadiu, kedy sa este sam nezobudi a musim ho pocas noci raz zobudit, ale uz vydrzi tych 7 hodin bez zachoda.

Vy ho kedy davate naposledy na toaletu? U nas ani pitny rezim nefungoval.....Moj syn sa vzdy napije tak 10 min pred spanim 😠 cize aj v tom sme mali problemy.

Ale doteraz potreboval na zachod 2 krat za noc....a nikdy som to neustriehla. Teraz, ked je uz starsi, tak mu staci 1 krat ist na zachod.