Obdobie vzdoru. Ako to riešite?

terezzka11
10. nov 2008

No moja mala sa dostala do krasneho "Niiee obdobia" a na vsetko ma len tuto jednu odpoved. A nic na nu nefunguje. Maju aj vase deticky toto obdobie? Ako to riesite? U nas to po dobrom moc nejde a ani predchadzat zlosti sa uz neda, lebo NIE pride vzdy. Obcas zaberie, ked zacnem nie hovorit aj ja, ale vacsinou sa este viac rozplace...
Uz aby to bolo za nou 😒

milhaus
10. nov 2008

moja tak hovori stale ked sa jej pytam či ide cikat ale ked hovori nepresvedčivo tak sa jej chce, to ma tak asi mesiac, predtym tak neklamala ako teraz

livia76
10. nov 2008

🙂 🙂 No veru už týždeň je to ej naše najobľúbenejšie slovo 😵 😵 presne tak isto ako u vás ja len dúfam, že ju to po mesiaci prejde 😀 😀 ako všetky ,,ošiale,, ktoré prišli doteraz. -niekedy je to fakt o nervy-nezaberie nič volá sa to odborne- OBDOBIE VZDORU-tak len vydržat-detičky si začali vytvárať vlastnú osobnosť 😕

lienka79
10. nov 2008

aj nas maluy to ma....uz nejaky ten tyzden..ale u neho aj nie znamena castokjrat ano....
OPytam sa.ci je hladny,on zahlasi obligatne NIE,ale napriek tomu papa...
Nevnimam to nejako dramatcky..lebo zatial sa nehadze o zem..nervacit nervaci...ale co uz 😀

miriamkac
10. nov 2008

terezzka11 presne viem o com pises 😎 ...ja som takisto zacala aplikovat "metodu nie" od seba....ked ona povie nie...vytiahnem nieco, na co mozem aj ja povedat "nie"...u nas je okrem "nie" aj "neviem"..napr: "milacik prosim ta obuj si sandalky"....odpoved: "ja to nevieeeeeeem"...a pritom viem, ze si ich vie obut... 😒 alebo: vylez si na postel....ja to nevieeeeem....takze asi tak....bojujeme aj my.... 🙄

other_side
10. nov 2008

my sme asi jediny ktory toto slovicko nejak extremne nepouzivame, ani sme nepouzivali.. teda maly 🙂 jemu sa zatial vsetko paci a so vsetkym bez problemov suhlasi 😀

sassi
10. nov 2008

je pravda že nie-obdobím prejdu asi všetky deti, naš napr. ked sa spýtam, či s amu da cikať povie krásne ANO a ked sa spýtam, či ideme sadkať na nočník tak okamžite NIEEEEE , ale nie je to nejako vážne, ine veci celkom dobre príjma.
ale čítala som, že ak dieťa žije v svete zákazov, teda ak ja ako rodič vela hovorím slovo "nie" tak aj dieťa to opakuje, a tiež mi na všetko odpovedá "nie" ... takže sa teraz tomu slovu snažím všemožne vyhnúť

bubba
10. nov 2008

samozrejme ze nieeeeeeeeeeee je velmi oblubene ale vzdy sa nakoniec necha nejako prehovorit....sice to trva par minut a obratok v mojom mozgu ako na to ale vacsinou sa nam podari zmenit nazor,oni to acsinou tak nemyslia ako hovoria len nevedia ako maju ukazat svoje "ja"samozrejme su situacie,ked jej necham jej"nie "a vysvetlim alebo naoko pochopim situaciu a ona je potom pysna,ze ma pravdu.u nas je vacsi problem"ja sama"!!!pol hodinu cuca zubnu kefku a ked jej chcem zubky docistit tak je to brutal...to mi da fakt viac roboty aj casu ako obycajne "nie"

sassi
11. nov 2008

bubba poznám, ja sama je horšie ako nie... najhoršie, ked niečo urobíš, ked už sa to nedá vratiť, napr. otvoríš jogurt a vtedy sa spustí "jááá som to chcelááááá, bééééééé" 😕 😕 😕 Alebo činnosti, čo drobec fakt nemože sám urobiť, ale neda si povedať 🙄

lienka79
11. nov 2008

no vcera som sem, capla prispevoka dnes to uz nie je pravda... ☹ asi som to zakrikla
Maly dnes chytil paradny hysak....sli sme mesta a a nestastne padol no a odvtedy az domov to slo,za vsetko reval a na dvore zacal paradne zuril,ze som mu nedala kluce,ked som dala kluce,zuril,ze chce byt na dvore,no divadlo jak fras...az susedia vysli na okno 😒
Bolo to prvykrat a ja na neho vejrala jal sova 😎
TAk som zvedava na repete....Naratala som do 5,nadychla sa a podarilo sa bez kriku (mojho) 😅

bubba
11. nov 2008

sassi,presne to je este horsie"ja som to chelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa"ked sa to uz neda vratit,to uz sa neda ani vysvetlit 😀 😀

ankam
11. nov 2008

ja sa uz osypujem ked pocujem to "trucovite"nieeee.
a ked jej otvorim jogurt???Nie ten som nechcela ale iny...........vtedy ma ide porazit 😀

terezzka11
autor
14. nov 2008

no ta moja ma "nieee" vzdy spojene s "ja sama" 🙄
nastastie zubky si vie umyt krasne sama. obcas mam pocit, ze nie pride len preto, ze urcita vec napadla mna skor ako to ona stihla povedat. rozpravanie jej este moc nejde, tak jej trva dlhsie nieco zo seba dostat. no ale ked jej chcem pomoct a pytam sa co si prosi, pride nie. a ak si nahodou nedajboze tipnem spravne, tak aj plac...
aj bundu si zapina sama, aj ritku utiera sama, aj odomyka sama... jasne, ze stojime 10 minut pred domom,lebo jej to nejde a nakoniec strati trpezlivost a treskne sa o zem. a ak jej kluce vezmem a otvorim ja, treskne sa tiez. obcas je to celkom sranda, ale po mesiaci ma nebavi pocut ako odpoved na dobre rano:"nie dobre rano mama, beee".
ale napr. dnes sme sa pobavili v hrackarstve, lebo sme jej chceli kupit darcek a ona nechcela nic. na vsetko nie a odniesla spat do policky. predavacka hovorila, ze to este nevidela... 😀

charlinka
21. nov 2008

Ahoj, hlásím se do klubu vzdorujících dětiček. Charlie už má pár dní nejoblíbenější slovíčko 'ne ne ne', začala se vztekat, všechno 'já sama', vzteká se, když jí to nejde, když jí to jde tak se taky vzteká, protože se jí to podařílo. Nechce děkovat, nechce se ptát, nechce si mýt ručičky, nechce to a tamto. Doufám, že jí to brzo přejde, je to uplně vyměněná holčička.
Chci se zeptat jak řešíte to, že už už vám jdou prasknout nervy? U nás už nepomáhá ani jedna na zadek. Kolikrát i zakřičím a pak mi je to líto, protože podle mě ani to nemá pozitivní odezvy.
Teorii období vzdoru poznám, zajímá mě praxe, protože je to občas fakt síla ty situace vydržet. 🙂

fifinna
21. nov 2008

mne ked sa zacne maly jedovat, tak ho postavim pred zrkadlo, nech sa pozre ake je skarede babo a celkom to zabere, lebo pride na ine myslienky. Mna dnes prekvapil tym, ze som mu nieco nedovolila a on preto hodil flasku o zem. Zaujimalo by ma kde na to tie deti chodia, ked doma to nevidia.

liliandax
21. nov 2008

tak aj my mame teraz toto "krasne" obdobie 😖 Tiez je jednym z dost castych slov u maleho nieeee alebo nevieeeem.. pritom doteraz to bolo ok.. a co som si vsimla, zacal do vsetkeho kopat 🙄 Do nabytku, hraciek.. dnes kopol aj mna 😠
Ked som ho vyhresila, tak sa len doslova rehotal.. normalne, ako by ma chcel vyhecovat 😕

.. no ale ako citam, nic s tym nenarobim, musime vydrzat 🙂

terezzka11
autor
21. nov 2008

fifinna, u nas zrkadlo nezabera. to sa tresne este 3x navyse o zem, lebo ona sa nepozrie na to skarede dievca a nie a nie a nieeee. 😒
charlinka, mne vcera uz praskli, lebo ona chce pernicek, ona onechce pernicek a 2 minuty dokola na mna kricala a plakala, ked som ho schovala- chcem, ked som jej ho davala-nechcem, nakoniec mi ho vytrhla z ruky a hodila o zem a to neznasam, ked hadze jedlo na zem, nervy praskli a nie jedna ale riadna bitka na zadok bola. jasne, ze nie silno, s mierou, ale plakala aj tak a dnes cely den posluchala.
obcas mam pocit, ze ju nezvladam a to ma len dva roky. bojim sa dna, ked pride na nu puberta. asi mi zdrhne z domu ☹
ale aj tak ma najviac ubija, ked postrehnem strach v jej ociach. to sa az zasekne. a vzdy, ked mame tak zly den, ze nakoniec dostane na zadok, v noci zle spi a rano je o to horsia. nastastie to nie je casto a mame aj "staru mamu", ktora potom moze napravit, co ja pokazim.

fifinna
21. nov 2008

tie nase deti pridu do takeho obdobia, ked zistia, ze maju vlastnu vôlu a skusaju co vsetko sa da snou robit, tak ako z novou hrackou. A skusaju aj nase nervy.....

marika80
21. nov 2008

Nasa mala sa zobudila (pred 3 dnami) a mame nove dievca. Ktore sa hadze o zem, na vsetko reve a vydupkava si, hadze veci o zem, buchne mna ...Takze odpoved na nieco ked je poviem nech spravi : 'ja to neviem, ma uz nerozhadze'.
Ja chapem, ze si vytvara osobnost a tak, ale tie otazky rodiny... tak to ma uz fakt nebavi. Ona bola usmievava kludacka a teraz normalna nervana. Ma 2 roky aj skoro 2 mesiace. Som zvedava dokedy to vydrzim, lebo som taka ohucana z nej. Dnes mala 10 minutovy hisak lebo si nevedela vybrat poharik, z ktoreho sa napije 😠 .
Takze pevne nervy Vam, aj mne aj nasim detom 😒

grmitko
21. nov 2008

marika, to ako keby si opisovala moje deti, akurat ze my teraz mame obdobie, ked hovoria na vacsinu prikazov typu, vyzuj sa, vyzlec sa, povedia "ja maly" to akoze su mali na to, ale uz to pritom vsetko vedia, a ked ich nevyzujem a chcem aby sa sami, tak sa prastia o zem, hadzu hracky, biju ma, kopu, no radost na nich pozerat

fifinna
21. nov 2008

baby, ja si myslim, ze ake velke problemy mam s malym, ale ako citam, co pisete, tak veru vekom narastaju....A bude horsie ako je..... 😝

miholka
21. nov 2008

ahoj baby, no neda mi nepridat sa k vam a nepovedat si: vitaj v klube 😉 my mame totizto to iste! ked nieco nie je podla Drobca, chyti nervy, hadze sa, dokonca si bucha hlavku o zem, o stenu.. no proste parada!!

marika80
21. nov 2008

No prave som citala na babatkach -terapia pevnym objatim, tak snad vyskusam.

miholka
21. nov 2008

ahoj marika, ta terapia pevnym objatim zabera len na niektore deticky - zevraj?!??? minule sme mali psychologicku na baby cviceni na ktore chodim s Drobcom a tam sme mali prave temu VZDOR...niektore maminy to spominali, ze skusali svoje deti objat pri nejakom hisaku, ale zevraj sa im normalne nechceli dat ani len pritulit, vies - mas nervy, potrebujes to zo seba dostat a este ta chce niekto obijmat... tak neviem, u nas to zabera tak pol na pol....niekedy to ja tiez riesim objatim a niekedy sa mu snazim uputat pozornost na nieco ine...zalezi podla toho kvoli comu chytil nervak...

marika80
21. nov 2008

ja som tiez neista. lebo ved nech sa to dieta nauci dostat vzdor zo seba, a podla mna ked ho obimam, mi to pride ako keby som mu v tom branila.
Ja som ju dnes dala 'do kuta' a ked sa ukludnila tak som isla za nou, a povedala, ze preco tam bola a povedala som jej, ze ju lubim a objala som ju. Tak som to videla v telke a tam to fungovalo. Tak neviem. Le

charlinka
22. nov 2008

Grmítko, klobou dolu, ty to máš všechno double, vid.
Terezka, no právě že i já se bojím. hlavně tím, že jí dám na zadek, nebo že na ní křičím, aby se s ní nevyklubalo děcko, které vubecnebude poslouchat. Nebo které mě začne objímat, protože maminka křičí a 'bije'. Bije myslím v uvozovkách, párkrát se už stalo že dostala víc než jednu na zadek, jen se obávám toho aby vubec pochopila proč dostala.
Dneska jí dávám oběd, pul hodiny křičí papám, papám, když jí vyfoukám misku s jídlem, tak řekla že nechce. říkám že to jídlo dám pryč. ona že jooooo hurá, a já na to že nic nedostane jiného, ona na to že neee, huráá.
Prostě si z nás dělají srandičky 😉
Charlottka se nenechá objemout, je pak nervozní a kope, spíš pomáhá odvézt pozornost ale ne vždy má na to člověk nervy.

charlinka
22. nov 2008

Napsala jsem začne objímat, myslela jsem odmítat, protože maminka křičí 🙂

marika80
22. nov 2008

no ved, ze na odvodenie pozornosti, nemam vzdy nervy ani energiu ☹

terezzka11
autor
23. nov 2008

o u nas moc pozornost neodvediem. ed ma hysak, tak na vsetko 😒 cokolvek jej dam, poviem, ukazem-vsetko ju rozculi este viac
akoby chcela nieco, co nevie povedat a rozculovalo ju, ze nieviem co chce. ale iekedy sa zas rozculuje len tak. proste z nicoho nic povie nie, tak prestaneme, potom ano, nie, ano nie....a uz je na zemi.
skusala som aj pevne objatie, lenze to jej trva dlhsie, kym sa ukludni. radsej ju necham, nech sa vykrici a roznymi sposobmi ju ukludnim a potom objimem az ked to sama chce... ed som ju tuho stisla, dokazala vzdorovat aj desat minut a kopat a plakat az kym ju nezacalo napinat. ☹

aktak
23. nov 2008

u nas sa hovori NIEEEE MAMA aj na otazku, na ktoru sa este len zacnem nadychovat 😀

charlinka
24. nov 2008

aktak to je dobrý u vás 😀 😀
Objetí u nás fungovat nemuže, ona není moc mazlící typ a tohle by jsi rozčílilo asi na plné obrátky 😀