Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

sisaha
29. júl 2011

@kaja73 neviem preco sa urazas, ono to z tvojho prispevku vyznelo divne. A prepac, ale nikto si tu nejde dopredu nez zareaguje citat celu historiu tvojho profilu, ci si nahodou niekde nevysvetlovala preco to tak robis. Takze pohoda, klídek, tabáček... 😉

kaja73
29. júl 2011

@ewana73
@sisaha dieta hotovy zazrak-to mi znie ako ironizacia , vysmech a zaroven aj ako pochybovanie o pravdivosti prispevku😉 Ale ja som v klude,ani sa neuražam .Na tom som už dost stara 🙂 Netraba hned odsudit niečo, co je možno trochu ine,než na co sme zvyknuti a k tomu nemusim citat profil 😉

sisaha
29. júl 2011

@kaja73 vies, ale toto forum je plne ludi roznych vekovych skupin...tu nemas v nicom istotu 😉

kaja73
29. júl 2011

@sisaha A prave preto, ak pochybujes precitaj si profil,ten niekedy vela napovie.Aspon ja to tak robim .Ale povinnost to nie je. 😉 Ked je niekto cerstvo prihlaseny a ma 1 prispevok ,tak mu inak doverujem ako niekomu kto je dlhsie prihlaseny a ma prispevkov vela-aj ten može kecat,to je jasne.A obcas si aj vyhladam danej osoby staršie prispevky a až potom reagujem ak to považujem za potrebne.Lebo ako hovoriš, sme tu rozni ludia.

sisaha
29. júl 2011

@kaja73 na to naozaj nemam casu, aby som sa prehrabavala profilmi...a napr. u mna nenajdes nic..

kaja73
29. júl 2011

@sisaha Ale najdem-aj ked nie v profile--viem, že napr.neuznavas fotky nahych deti atd a vidim kedy si sa registrovala a kolko mas prispevkov-aj to vela povie.Tvoje nazory ja beriem,lebo ta casto čitam,nie vždy suhlasim, ale viem že hovoriš ozaj za seba.

ewana73
29. júl 2011

@kaja73 nehnevaj sa ale tvrdit,ze sa 5 ti mesacne babo NIKDY nepokakalo do plienky je PRE MNA OSOBNE fakt trochu prehnane,nech uz mas v profile cokolvek.a ak si precitas ty moje prispevky tak vies,ze ja sa tu nikdy nehadam s inymi mamickami ani nevyvolavam nejake hadky alebo nieco podobne na to nemam cas ale toto mi nedalo a napisala som svoj nazor.a to musis uznat,ze tvoj postup oducania od plienky nech uz je to z akehokolvek dovodu je dost nestandardny,ved kolko mamiciek tu oduca dieta od plienky od 3 MESIACOV?? ci myslis,ze to je dobry navod pre ostatne napisem to tak "standardne" deti? ked si to tak robila,tak sa asi na to mala nejaky dovod,co z tvojho prispevku nebolo zrejme ale vobec.skor mi to pripadalo ako keby si sa tym chcvalila ,ake super je to tvoje dieta ked sa od 5mesiacov nepokaka do plienky..preto som napisala ,ze je to hotovy zazrak.

kaja73
29. júl 2011

@ewana73 To ty si si robila posmech z mamičiek čo maju deti od 10m bez plienok-to zas nedalo mne.Ja nemam potrebu sa ti chvalit,ale ozaj su take deti,či sa ti to paci alebo nie.A moj maly sa nepokakal od 5 m,-ak neratm hnacku co mal cca v 10m-3 dni- ani raz..Nemusim ti to dakazovat,ale ja viem že to tak je. 😉 Možno skoč do fora o bezplienkovej metode-tam je nas takych viac a navzajom sa nevysmievame ani nedavame najavo nedoveru.Vola sa to BKM metoda a vzahraniči je už pomerne rozširena,to že ja som mala iny dovod na kakanie v klbku od 3m,nič nemeni na tom, že to dost rodičov robi aj bez mojho dovodu.Verit mi nemusiš. 😉

kaja73
29. júl 2011

@ewana73 https://www.modrykonik.sk/forum/tema/bezplenkov... tu je nas viac,kto dava do klbka aj bez mojho dovodu,niekto viac,niekto menej uspesne.Ale posmievat sa ani jednej nebudem a ked sa dari,tak jej to prajem 😉 Bodaj by bolo co nejviac odplienkovanych deti v roku,nech nekrmime vyrobcov plienok.Popytaj sa napr @sussanah ,aj ona odplienkovala velmi skoro,skor ako ja.

ewana73
29. júl 2011

@kaja73 o tomto by sme mohli polemizovat do nekonacna.tuto temu necitam lebo konkretne na to mam iny nazor . nebol to posmech ale moje vyjadrenie,ako to pripada mne,kedze som nikoho konkretneho nemenovala. takze tolko. 🙂

sisaha
29. júl 2011

jeeejda baby, ved sa nehadajte 😉

kaja73
29. júl 2011

@ewana73 Polemizovat netreba 😉,nie je o čom.

kaja73
29. júl 2011

@sisaha Toto z mojho pohladu hadka nie je,je to len stret postojov.To je OK. 🙂

hameeda
29. júl 2011

moon1979 : mam to podobne,,moji chlapci su v plienkach obaja jeden 2 roky a 4 mesiace, druhy 10 mesiacov, starsi si na nocnik este v zivote nesadol ani na zachod strasne place a vresti ked ho tam posadim, a len chce vstat, nepomaha nic, uplatky, vysvetlovanie proste nic, mladsi sedel od 8 mesiacov, ale teraz uz beha a nedostanem ho tam ani za svet, neplace ale hned vstava, a on je dost mocny, ma 12 a pol kilo a ja mam 42 kg tak ho tam proste nevladzem udrzat, ale do nocnika sa este nikdy nevycikal ani nic, len na nom sedel, uz som z toho zufala, hlavne u starsieho,, uz ho beriem zo sebou na zachod aby videl ze kam sa chodi piskat,ale jemu to je uplne jedno, a ked sa pocika tak mu to vobec nevadi 3 mesiace som ho nechavala bez plienky a pocikal sa aj 20 krat a to pocikal nie ze trosku cvrkol,,,doktorka povedala ze to chce cas,,,tak neviem

lyongirl
29. júl 2011

@hameeda ja len chcem napísať, že ja som teraz začala riešiť s dr. staršieho syna, v apríli mal 4 roky a na noc nosí stále plienky a ucvrkáva aj cez deň. Pocikáva sa aj v škôlke počas spánku. Dr. mi vysvetlila, že mu nedozrel ešte centrálny nervový systém a u detí do 5 rokov sa to vôbec nerieši. Som z toho zúfalá, lebo čoskoro budem kupovať plienky pre 3 deti, aj keď chalanom len na spanie, ale aj tak to ide do peňazí, ale tak aj ma to trápi. Dr. povedala, že je proste hravé dieťa, ktoré cez deň nemá potrebu ísť, aj napriek môjmu neustálemu posielaniu za WC, on bude tvrdiť, že sa mu nechce, pritom už nadskakuje, ale nemá čas, chce robiť niečo iné...no nechcela som sa zrovna o tomto úplne rozpisovať, len tvoj malý je ešte dosť maličký a asi mu to v hlave ešte nedochádza a musí dozrieť...môj mladší je v takom veku ako tvoj a síce mu cez deň plienky nedávam, ale ešte to nie je úplne super a pocikáva sa, aj dnes cca 3x, niekedy je deň suchý, niekedy nie...

hameeda
29. júl 2011

lyongirl : viem ze je malicky, ale ked to prirovnam k dcere ktora od roka a troch mesiacov bola bez plien a do mesiaca aj bez plien na noc, a bez nehod, tak sa mi to zda strasne dlho,,,mal by v septembri nastupit do skolky tak neviem,,ucitelky mi sice povedali ze len nech sa nebojim ze oni mi ho tam do tyzdna odplienkuju,,ale ja by som bola radsej ak by tam uz siel odplienkovany, no u nas sa zatial nestalo ze by mal maly suchu plienku a to menim dost casto, a kazda plienka ma snad aj 5 kg, aj v noci menim, oboch okolo jednej v noci lebo inak to plienka nevydrzi,,,a najhorsie je ze maly ani bez plienky nechce byt,,,a to pritom nikdy na nho nekricim ak sa stane nehoda,,,alebo nenutim,,,posledny moj pokus pred dvomi tyzdnami obliekla som mu slipy a on zobral plienku a vsade za mnou chodil a plakal,,tak uz som to potom vzdala po pol hodine neprestal tak som mu tu plienku obliekla,,,ked sa ho opytam ci mu treba cikat alebo kakat tak mi nic neodpovie ako by mu este nedochadzalo ze co sa ho pytam,,a to pri tom dost o tom rozpravame,,ked sa pokaka do plienky tak sa ho pytam ci kakal ale on mi stale povie ze nie,,aj ked je smrad na pol bytu,,tak ja neviem kde je chyba,,,najhorsie je ze oni obaja si nesadnu,,ak pozeraju rozpravku tak postojacky ak ich posadim, na postel na gauc k rozpravke tak hned za sekundu vstanu, a pozeraju postojacky, jedia postojacky,,proste si nesadnu,,,ani pri hre ze by si deti sadli povedzme na koberec a hrali sa,,, to je u nas vynimocne,,velmi vynimocne,,,

macka23
29. júl 2011

Tak ja len poviem, ze som u maleho na pilu netlacila. Ked mal asi rok dali sme nocnik do izbicky, o niekolko dni sme skusali posadit, a kedze kakal pravidelne vzdy rano po zobudeni, davali sme ho na nocnik a musela byt vynimocna situacia aby sa pokakal. Povedala AA a vedeli sme ze ide 🙂 S cikanim, to bolo tak ako mnoho bab vyssie spomina, ked som ho dala cikat vycikal sa, ked nie pocikal sa. A potom jeden den ho zobral dedko na bicykel s tym, ze mu povedal, ze sa nesmie popisat, lebo bude bumbarasa po riti 😀 /zo zartu samozrejme/ a povedal dedkovi, ze PISAT, tak ho dal a odvtedy sa pyta. /bolo to v maji cize mal 28mesiacov/ Plienky odvtedy nepouzivame uz ani na noc. Drzim palce vsetkym maminam a drobcom 🙂

@kaja73 o BKM som vela citala, nas ked bol malicky kakal zasadne pocas kojenia 😀 ale obdivujem maminy, ktore to takto zvladaju a hlavne ked to tak vyhovuje dietaku aj mamine, tak preco nnie 🙂

lyongirl
30. júl 2011

@hameeda aj mne ide menší teraz v septembri do škôlky, ale vidím, že to chápe, aj keď stále z nehodami. Neviem, či ho vypiplem úplne do septembra a neviem, ako budú reagovať v škôlke učiteľky, ak sa im bude pocikávať, ale na spanie ešte má plienky a tam mu určite nebudú chcieť dávať, tak možno tam bude len doobeda, neviem...
Viem, ako sa cítiš, lebo aj mňa poháňala k odúčaniu škôlka, ale ja vidím, že malý to chápe, síce nie na 10%, pri hre sa zabudne a tak, ale podľa toho čo píšeš sa mi zdá, že tvoj malý nie je ešte vôbec zrelý...aj teraz mi naznačil, že sa mu chce a krásne sa vykakal, čo ma teší, lebo predvčerom sa pokakal 3x do slipkov, ale asi preto, že to mal redšie a neudržal to, ale pokakáva sa dosť často do slipkov. Jedno ti závidím, že ti ho učiteľky majú snahu odplienkovať, lebo to sa tu možno robí v jasliach, neviem, tak mi deti nechodili, ale v škôlke nie a malý nastupuje do škôlky. Ale úplne ťa chápem, že by si to chcela urobiť ty a mať pokoj...no neviem, či sa to podarí, podľa toho čo popisuješ, fakt je asi nezrelý a vôbec nevie čo po ňom chceš 🙂 Každopádne držím palce, nech sa to podarí a nech máš pokoj s plienkami 🙂

doty1
1. aug 2011

Ahojte, u nás stále rovnako, do nohavičiek cikáme a kakáme veselo 🙂 keď je bez nich, tak zas veselo do nočníka.
Mám pocit, že chápe čo sa robí do nočníka, akurát nechápe, že si musí stiahnuť pred tým gate 😀. Na každú prkotinku sa musím ísť pozrieť, pomôcť, urobiť, ale zobliecť nohavice ma nezavolá. Inak je zaujímavé, že keď nemá nohavice, tak v pohode aj preruší hru a ide urobiť potrebu.
@lyongirl tiež poznám pár mamičiek, čo im vzali deti do škôlky s plienkami, je to asi len o ochote učiteliek. Všetky tie, ktoré poznám, tak mali cca do mesiaca po plienkach. Ostatné deti sú asi tiež dobrým ťahákom na odhodenie plienky.

inguska3
1. aug 2011

aj my sa trápime...malá mala na konci mája dva roky a nechce sa pýtať a nechce...na nočník som ju dávala hneď ako vedela sedieť.Vždy keď ráno vstala a aj poobede,keď sa zobudila.Pekne sa vycikala aj vykakala...skúšala som ju nehcať bez plienky,ponúkala som sa s nočníkom a nejde a ešte nejde..nakoniec prišla za mnou a vraví:" maminka prezleč ma..." dočúraná ako... Nič by ma natom tak nehnevala,ako to,že rozpráva skoro všetko ok 15-tich mesiacov a pýtať sa nie a nie...a vidím,že si to uvedomuje,lebo na nej hneď vidím,keď začína tlačiť-vtedy utekám po nočník a aj keď ciká,tak sa chytí za plienku....aj redukciu na wc sme kúpili...inšpirpvala som ju aj novými peknými nohavičkami a nič... raz mi povedala:"Maminka,ale ja nebudem sa pýtať a nebudem na šerblík chodiť ani na záchod..." a vidí sa mi,že to chce aj dodržať....ide teraz od septembra do jaslí,tak hádam,keď bude vidieť staršie deti ako chodia na záchod,bude sa aj ona pýtať,ale keď zase tie menšie,ako ich prebaľujú,tak sa nebude snažiť....no necháme sa prekvapiť 🙂

meggietn
1. aug 2011

Ahojte, naša malá sa začala pýtať na nočník až ked mala 2 roky aj 3 mesiace, to iba cikala, na kakanie si pýtala plienku, od dovolenky , čo je už mesiac nepoužívame plieky vobec ani na noc. pochopila to až v 2 rokoch a 8 mesiacoch. sama sa vykaká aj vyciká do nočníka a aj sa utrie, umyje ruky .

muriela
1. aug 2011

@snilko7 mám 2 baby a malá mala teraz 2 pol roka mi ignorovala nočník a teraz už 2 mesiace pekne sa vypýta .Moj názor dieta na to musí dozriet a músí chápat ,čo od neho chceme.Len ešte nechce cikat do trávičky tak nosím nočník pod kočíkom ,ked idem na ihrisko ,ale musíme ešte na tom popracovat.

hameeda
1. aug 2011

@lyongirl : u nas maju malo deti v skolkach takze beru vsetko co sa da, a skolku mam na sidlisku takze 2 min od domu a uz tam chodila starsia dcera a ona tam bola hviezda,,takze ma ucitelky poznaju,,vraveli ze aj mladsieho mozem dat ak chcem,,,,ale u mladsieho takze by odplienkovali oboch 🙂 no uvidime,,,ale aj tak uz tyzden skusame a to je uz asi 5 pokus a nic nove, stale nechape co po nom vlastne chcem s tym nocnikom,aj ked si tam na pol minuty sadne ani ho nenapadne ze sa tam ma curat, ked mu ho necham v izbe tak za minutu je mlaka na zemy a v nocniku nahadzne lopticky alebo auticka 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
inguska3
2. aug 2011

@fidka79 ale ja som nikde nanapísala,že som ju nútila na nočník...napísala som sa ,že ponúkala som jej ho...ja mám s ňom väčšinou dostať ju z neho!!! ešte budem cikať,mi povie...ju to baví,tam sedieť,ale sama sa veľmi máličko vypýta...keď som na wc-ku aj ona sa niekedy vypýta tiež tam,dáme reduckiu a je...ale ja ju vôbec nenútim..a nerobím žiadnu drezúru,takže neviem,prečo to o mne píšeš....ja ju tam za každú cenu nedržím....

inguska3
2. aug 2011

@hameeda teraz sú nejake veľmi hravé tie deti....aj moja bude vymýšľať a robiť všetko iné...niekedy sa vypýta,inokedy ju to ani nenapadne....tiež skúšame všeličo....čakala som,že mi tu niekto takto napíše,že aj on má také dieťa a je to normálne,keď som včera písala príspevok,ale napísala mi nejaká mudraňa čo ma vôbec nepozná a napíše mi,že robím drezúzu môjmu dietaťu...šak ma vôbec nepozná a toto....u naás je strašne veľ detí,bojím sa toho,či mi malú aj budúci rok vezmú....teraz ide do súkromných jaslí,takže tá plienka nám veľmi nevadí 🙂

lyongirl
2. aug 2011

@doty1 my sme minulý týždeň mali pár krát plienky, boli sme zo 2x v BA v Avione a to plienku musím dať, lebo na záchod by mi nevydržal, 1 deň sme boli u našich a moja mama sa bojí, že jej ociká koberce, tak tiež je teraz pomýlený a má pocit, že keď má slipy, že má asi plienku...presne ako píšeš, s holým zadkom preruší hru a vyciká sa, so slipami podľa mňa má pocit, že to je plienka a veselo púšťa, ale nie úplne vždy. No dnes sa už stihol 1x pocikať a to je len ráno...no a tým, že ide do škôlky musím docieliť to, že sa nesmie pocikávať v slipoch...
Uvidím, čo na to učiteľky, chodí mi tam aj starší syn, ale až od 3,5 roka a ten už vtedy plienky nemal, tak uvidíme, ako dopadneme, ale bola by som rada, keby mi tam chodil, nakoľko ja mu nemôžem venovať toľko času, ako im venujú tam, a hlavne bude v kolektíve a budú robiť nové veci, ja budem musieť brať ohľad na bábo a viem, aké je to ťažké sklbiť 2,5 ročné dieťa a bábo...
@hameeda to je super, keď ti výdu takto v ústrety, bude vidieť ostatné deti a určite sa bude potom viac snažiť, deti po sebe opakujú a snažia sa napodobňovať jeden druhého, tak to pôjde, neboj 🙂

klauduska
2. aug 2011

@inguska3 my sme boli na tom podobne,davala som ho na nocnik od 8 mesiacov a vobec to nebolo nutenim,sadol si,dala som mu hracky,zabavky a pekne sa vykakal a vycikal....ale potom prisiel zlom asi v 14-tich mesiacocha a odvtedy nie a nie na nocnik....Urcite by som ho tam nedrzala nasilu....sem-tam vyskusam,ze mu ho ponuknem,raz sa tam posadi,vycika,dokonca mnule aj vykakal trosku,inokedy ani pocut....na zachodik sa tiez sem-tam vypyta,ked je horuco,beha po byte holy,stale chodim a pytam sa ho,ked ho vezmem,vzdy sa vycika,aj sa vypyta niekedy,nie vzdy,len kakat sa nevypyta,najnovsie nas vzdy posle prec,ked kaka do plienky.... 😒
Takze presne viem o com pises,nie je to o nuneti,len o skusani.... 😉 Drzim palce!

inguska3
2. aug 2011

@klauduska jej ďakujem...takéto niečo som očakávala,keď som sem písala príspevok... 🙂 ja musím väčšinou presviedčať Veronku,aby išla dole z neho,aby jej nestŕpli nožiny,potom ich masírujeme a mám pocit,že sa jej to dosť páči 😉 špekulantka je to veliká...aj ja držím palce,aby sa aj vám to konečne podarilo 🙂 🙂 🙂

hameeda
2. aug 2011

inguska3 : ja som tiez davala deti hned odkedy vedeli sediet, aj moja mama nas davala od kedy sme vedeli sediet a vobec ziadnu traumu z toho nemam, ani na mojej dnes uz 8 rocnej dcere nevidim nijake nasledky, mne sa dcera oducila rychlo, ked mala rok a tri mesiace bola bez plienok a to aj na noc, ale ona to akosi sama pochopila, vobec sme nemavali nehody, cez den sa mi mozno len dvakrat pocikala, a to bolo vsetko, nikdy viac nehoda,,,ale teraz s chlapcami si to zasa uzivam, maly ma dva roky a pol a vobec nechape co po nom s tym nocnikom chcem, je to hruza,,ani nie ze by bol hravy skor ho to nezaujima, a ked sa pocika tak mu to nevadi,,a citala som tu na zaciatku takych par bodov ze kedy je dieta pripravene na nocnik, ked si uvedomuje ze cika,,tak u nas to si neuvedomuje vobec, ked je sucha plienka,,,my este za den aj 10 plienok spotrebujeme a to su nacurane co az idu prasknut 🙂 na nocnik som ho davala tiez hned ked vedel sediet ale nechcel stale vrestal tak som to skusala s takym tyzdnovym postupom ze skusime ci este vresti,,stale vrestal takze tam nesedel, len sekundu,,na zachod by si nesadol ani ked je zatvoreny, ocividne sa ho boji,, nieco ze pod splachnut alebo tak to u nas vobec nefunguje,,,,takze cikame do plienky 🙂 ale mladsi ma 10 mesiacov a na nocniku sedi v pohode,,nevycika sa ale aspon tam chvilku posedi,,takze asi to bude s nim lepsie aspon dufam,,ja z toho niejaky stres nerobim,,,lebo viem ze v skolke ho oducia,,,takze maximalne do septembra sme v plienkach 😝