Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

kukulik30
16. okt 2008

susanh, no presne , ani mojmu to nevadi, ze je mokry...jemu sa to asi aj celkom paci..rad sa clapka 😅 ...asi to necham zatial tak a skusim stastie niekedy o par tyzdnov zase, kupim podlozky na pohovku, nech to neobcika a necham ho bez plienky...uvidim 😉

susanh
16. okt 2008

Mna už to niekedy aj stve, ked vidim kopec mensich deti bez plienok. Tak sa mi moc nechce cakat, kedy jej to dôjde. Len keby som dopredu vedela, ci by prezliekanie 100 krát za deň a pranie k niečomu pomohlo..

kukulik30
16. okt 2008

no ved to 😖 ....keby som vedela , ze to bude mat zelany efekt.....tak ho necham, nech aj 3- 4 dni cika, a snad potom pochopi 😅

katy2
16. okt 2008

moja sestra ma dve deti s rocnym rozdielom.... obe sa naucili bez plienok pomerne neskoro... nakoniec to riesila tak, ze v lete ich nechala len v gatkach a ked sa pocikali, nie velmi sa im to pacilo.... parkrat sa pocikali a po case si zvykli, ze sa treba pytat... tiez uz bola bezradna.... ta starsia nocnik nepouzila ani raz, len na paradu.... cika do WC s nadstavcom a mladsia pekne do nocnika.... teraz maju 3 a 4r.

kukulik30
16. okt 2008

my uz teraz mame objednanu tu redukciu na wc, dostane ju na 2 rocky od svagrinky, je super a makka s obrazkami, tak snad na to bude chciet sadat 😉

aviril
17. okt 2008

ahojte.
pridávam sa do klubu "zúfalých" matiek. Môj Martinko, no to je des s tým cikaním. Keď sa mi narodil adamko, začala som Martinka odúčať. Nedávala som mu plienku, veď vonku bolo teplo, vždy som ho odchytávala, on si aj sadol, vycikal sa do šerblíka alebo do wc, ale sám sa nepýtal. Keď som to už po 2 mesiacoch neúspeš.odúčania chcela vzdať tak sa odrazu začal pýtať. to trvalo približne 2mesiace, čo sa pýtal cikať. A teraz nejaké 2týždne sa zas nepýta a surovo sa počúra. 😠 Už na to normálne nemám nervy v kuse utierať mláčky a prezliekať. Ja už fakt neviem, čo s ním mám robiť ☹

martinaema
20. okt 2008

aviril aj my sme mali také 10 dňové obdobie, že cikala do gatí. Síce nie celú dávku, ale vždy mala mokré gaťky a potom ešte cikala aj do nočníka. A zrazu ako prišlo, tak odišlo - úplne náhle bez učenia sa zasa začala pýtať. Tak som usúdila, že možno bola prechladnutá, teraz je to zasa o.k

susanh
22. okt 2008

Tak my sme to skúsili. Keď máme opratých dosť pančušiek 🙂 nechávam Nanu bez plienky a každú chvíľu jej pripomínam že sa nesmie pocikať. Robíme to asi 3-4 dni, vždy pár hodín. Zo začiatku boli aj mláčky, ale teraz si vacsinou len trochu cikne do pancuch a potom uz uteka ze chce cikat 🙂 Alebo nic nehovori, ale ked ju posadim na nocnik tak sa vycika. tak asi sa uz uci to zadrziavat. Ale hned ako ma plienku, prestane sa pytat, potvorka. No tak sa celkom tesim, ze sa jej tak dari, len to musime vydrzat. Ale poviem vam je to adrenalin stale ju sledovat, napominat a potom rychlo utekat 😉

caira
7. jan 2009

Ahoj holky, jen bych se chtela zeptat, jaky je "doporucovany" vek na to zacit ditko ucit na nocnik?

nam bude 27.1. 11 mesicu a prijde mi, ze mame jeste cas, ale moje mama do me porad huci, ze jak deti zacnou sedet, ze uz by se meli davat na nocnik..nocnik uz doma mame ( dostali jsme ho svatebnim darem) tak jsem si rekla, ze to zkusim a malou na nocnik posadila, ale zacala strasne plakat a snazila se z nej dostat, tak ji tam uz nenunim..ale moje mamka porad, ze uz ji mam davno na nocnik davat atd....je mi jasne, ze za "starych" dob se to delalo jinak, ale me se proste nelibi ji nutit, kdyz tam tolik breci ☹ tak jestli mi muzete rict, kdy je tak idealni vek na to zacit? diky moc za odpovedi

danulka2
7. jan 2009

ahojte, caira ja som maleho zacala davat na nocnik asi ked mal 9mesiacov. To aby si zvykal. Ale je tomu asi tyzden co obcas prinesie sam nocnik, ze sa ide vycikat. Obcas ho prinesie neskoro, ale snaha sa ceni 😉 🙂 . My sa mozno oducime od plienok cez zimu, co byva rarita 😀

gabrielad
7. jan 2009

Ahoj Cairo, četla jsem, že to je okolo 18 měsíce, kdy dítě dospěje psychicky. No u nás to bude asi o trochu déle, protože malé je teď 19 měsíců, před měsícem teprve začala sama chodit a nočník zatím nebere. Ale u nás to je všechno poposunuté, protože Nelí se narodila předčasně a tak jí do ničeho nenutím.

zuzkafuny
7. jan 2009

Caira... my sme začali okolo 8mesiacaa kedy tedy, od roka som si dala záležať :o)))
a už keď mal 1r2m sme boli úplne bez... začal sa pýtať 😀 😀 😀 a sme doteraz... a na noc sme bez od 1r4m... normálne sa sám zobudí...

elri
7. jan 2009

zuzka, maly je sikovny. 🙂 Ani my uz plienky nenosime, len cez obednajsi spanok a na noc. Ked vstane po obede plienku ma suchu ale rano...ma hadam aj kilo. 😝

vinka
7. jan 2009

Zuzkafuny prosím ta ako si to dokázala.Naša malá má rok a 2 mesiace.Ona rozumie všetko./plne všetko.Vie aj načo je nočník.Ale nebude cikat do neho.Dnes prvý krát pri mojej mame doniesla sama nočník a ona ju hned povyzliekala a do 5 min.bola vyčúrana.Mama mi skoro odpadla ked to videla. 😀 Nechala ju bez plienky a do 30 min.bola počúrana.Cikala a pozerala na nu a vraví jej "čoto".Ona ked kaká do plienky tak si čupne a ked to vidím tak mi povie "no čo"a kaká dalej.Ked jej poviem kde sa kaká donesie mi plienku.Bože ved tak budeme do 15 na plienkach. 😕 😕 Tak a teraz mi radte čo s takou princeznou lebo som už zúfala. ☹ ☹

elri
8. jan 2009

Vinka, aj u nas to bolo zo zaciatku vselijako, ked sme zacali z oducanim od plienok, ale casom si zvykol. Neboj, chce to len cas a mala sa ti bude pekne pytat. Ja u mojho skor vidim problem s oducenim od plienky na noc. 😒

vinka
8. jan 2009

Len ja neviem čo mám robit nechat ju tak a nedávat alebo dávat aj ked nič neurobí.Bez plienky ju nechat nemôžem.Lebo ona ciká a pozerá na mna.A ked ju dám na nočník tak nič.Ona sa ked náhodou viciká.Ale nijako nereaguje nato.že sa teší alebo niečo nič.Tak neviem či to mám ešte nechat alebo ju dávat aj ked sa neviciká?

lusinda2000
8. jan 2009

Zuzkafuny obdivuhodné,tiež sa idem spýtať,ako si to dokázala? verím,že bez nútenia. ja chcem začať učiť malú cez leto,kedy bude môcť byť bez plienky, v lete bude mať 2 rôčiky. poradíš ako si postupovala?

sirinka
15. jan 2009

ahojte...klarka mala rok a pol a ideme na druhy pokus oducania od plienok. takze ju doma nechavam v gatkach a v urcitych intervaloch ju posadim na nocnik...cca 45min jej trva od jendeho piskania ku druhemu. casto sa mi podari vystihnut ten spravny moment, ona potom cielene zatlaci a piska. kaka uz dlho na nocnik. ked nestihneme nocnik a popiska sa do gati, hned mi to hlasi riadnym e-e. pri nocniku ju vzdy pochvalim, poobdivujeme to.

myslite, ze je to spravny postup? ma niekto uspech v tomto veku s odvykanim?

gani
15. jan 2009

ahojte moja mala ma 17 mesiacov a od asi tak roka sa pyta na nočnik.Žial na spanie davame stale plienky to sa ešte nevie.My sme začinali tak,že odkedy začalaa sama sedieť, som ju posadzala na nočniček ale nie nasilu,ked sa jej nepačilo išla dole.A snažila som sa dodržiavať jeden ritual tj vždy ked vstala alebo isla spat som ju posadzala na nočnik niekedy sa vycikala inokedy nie ale vždy ked niečo urobila tak to bolo jasania z našej strany 😀 no a potom už len bolo treba mať dobre nervy lebo aspon naša krpana mala "kako"ked chcela kakat,cikat,alebo len prdnut pripadne spinka nejaka na zemi či ručičke...no a mi sme ju zakaždym hlasenim posadili na nočniček naštastie to netrvalo dlho a potom si aj sama naznačila ked zrovna "kako" neznamenalo že chce ist na nočniček .
Ju a ešte ma plienky ked ideme na prechadzku myslim že nevie ešte "počkat"ked chce kako treba jej ist čim skor 😅 a vonku je priliš velka zima 😀

ivankaalenka
17. jan 2009

Nám sa podarilo začať chodiť na nočník, už asi týždeň sa malá sama od seba pýta. Ja som to nechala na ňu, že keď začne tak začne a keď nie, tak ju to v troch rokoch naučím a hen, sama začala, do ničoho som ju nenútila. Samozrejme, že ho mala na očiach a občas som sa opýtala, kam sa ciká, ale inak nič. A ona babuľka moja zo dňa na deň sa pýtať začala a dokonca nie len cikať ale aj kakať vie do nočníka. No, museli sme sa pochváliť, lebo som z toho nadšená. Držím paste pri učení. Mimochodom na von a noc jej plienky dávam. Ja by som dieťa nenútila v skorom veku, do troch rokov má čas a právo na plienky.

capy
18. jan 2009

my sme sa od plienok naucil od dvoch rokov a dvoch mesiacov. zacalo to tak ze som zistila ze ked sa rano zobudi tak ma suchu plienku a tak sme skusili mu ju na noc nedavat a nehoda sa nam stala len raz. na serblik sme ho davali asi od roka a pol. a cez noc vydrzal bez budenia. takze vecer nez isiel haji tak sa vycikal a hned ako sa rano zobudil. v noci sme ho vobec nebudili. tak drzim vsetkym palce v odvykani od plienok. aj nas to zachvilku caka.

severka222
18. jan 2009

Moja malá má 16 mesiacov , začala som ju dávať na nočník ... niekedy sa vyciká, niekedy nie ... ale nijako sa nepýta , preto neviem či pokračovať, alebo je to len náhoda že sa vyciká, kakať nechce , tak ju nenútim, čo vy na to ? 😝

lencika111
20. jan 2009

My mame 31.1. 3 roky a stale sa nepyta lebo nerozpráva ešte vobec ked ho odnesiem na zachod a treba mu tak suhlasi a bude cikat ak nie tak protestuje a odsuva sa od zachoda. ale sam sa nevypyta takto vydržíme aj celý den bez plienky. Horšie je to s kakanim ked vidim že sa chysta tak ho supnem na zachod ale niekedy nestihame. tak čo s tým???ked dieta nerozpráva....

gani
20. jan 2009

severka222 ved tak sme začinali aj mi a jasne že zo začiatku to bolo vecou nahody. 😉 a pokial ju tam nedavaš nasilu,nenutiš ju tak prečo by si ju nan nemohla dat...ja som jej vždy "oznamoval"že ideme kako robit...a teraz ked sa už v pohode pyta kako robit tak sa snažim jej povedat že "cikala" a par dni dozadu zž si povie že"cikala" to len mi dospely si myslime že take male deti nemaju rozum a nechapu....ale asi by sme boli veeelmi prekvapeny čomu všetkemu rozumia a stráááášne rychlo sa učia

sirinka
21. jan 2009

klarku davam na nocnik asi od 7. mesiaca a kedze ma krasne pravidelnu stolicu, tak v podstate odvtedy uz kaka iba na nocnik. dokonca ked sme v case jej kakania mimo domu, tak to nepusti do plienky ale donesie domov vacsinou.
my skusame tyzden bez plienky a zatial sa nepyta, ale ked sa ja pytam, ci treba, tak vie prikyvnut ci ano, alebo nie. ale musim jej to ja pripominat...

danulka2
21. jan 2009

lencika111 ani moj drobec toho moc nenakeca. Asi 3.mesiac sme doma bez plienky, ale s tym, ze som sa ho musela pytat alebo ho v urcitych intervaloch som ho jednoducho posadila na nocnik a hotovo. Ale to sa vzdy len vycikal. Kakal ,,vylucne,, do plienky. Ale je to asi 2-3 tyzdne co si sam donesie nocnik, ked sa mu chce cikat a aj sa vycika. Dokonca vcera vecer si ho doniesol na kakanie 🙂 🙂 🙂 Tiez som uz nevedela ako ho ,,donutit, ale nechaj tomu volny priebeh. Pride na to sam. Nam aj dost pomohlo, ked tu bola na navsteve kamaratka, ktorej dcera uz nenosi plienky. Malemu sa to asi pacilo a ,,odkukal,, ,ze treba cikat a kakat do nocnika. Vela pevnych nervov pri oducani 😉

zuzkafuny
21. jan 2009

Elri... keď sa na poobedný spánok budí suchý, tak nedávaj plienku... však keď mu ujde, bude ujdené 😅
Každé bábo je iné... Neviem poradiť... pevné nervy a dôslednosť... a už keď začnete, nepovoliť 🙂
Keď sa mu nechcelo sedieť na nočníku, používala som jogurt a keď sa vycikal, šup s ním dole a išli sme s ťapkaním vyliať... A zatial sa každé dieťa naučilo cikať a kakať 🙂

manka76
21. jan 2009

ahojky ked to tu tak citam,tak my sme zacali malu davat-ucit na nocnik asi skoro 😅 zacali sme ked mala asi 11.mesiacov 🙂 a uz sa vie pytat aj ked este nevie rozpravat povie aa a je to jasne 😉 aj ked este stale pouzivame plienky lebo niekedy nestihame cikat hlavne ked sa blaznia s tatinom ale do plienky nekakala uz ani nepamatam 🙂

sirinka
21. jan 2009

manka no aspon niekto, kto este nema cez dva roky...u nas zase funguje e-e, tak uvidim, ci sa chyti alebo nie. skusala som ju oducit okolo roka, to bolo v lete, ale vtedy sa vzdy vycikala vedla nocnika, lebo sa jej pacilo clapkat sa v tom...

jenny_fer
22. jan 2009

ahojte, ja som malú začala dávat na nočník ešte ked nevedela poriadne sediet, v 5.mesiacoch lebo sa nam nedarilo odchytit moč do sáčku tak nám doktorka poradila na nočník a krásne sa vycikala..a pár dní na to sa aj vykakala.. a odvtedy to funguje..už sa vobec nedokaka do plienky ani to nechce, vždy sa pýta aj cikat, ešte síce nosíme plienky ale vždy tam len troška cvrkne a pýta sa na záchod hned. Jak bude teplo apríl-máj hned sekneme s plienkami a nebude ich mat vobec a hotovo. To je ževraj najlepšie, prestat dávat plienky úplne ani na noc aby si odvykla. držím palce baby..