Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

maca793
12. okt 2007

ahojte tak sme pokročíli. malá si sama sadne na nočník a urobí tam cik. to som rada, takže konečne pomaly odkladáme plienky. 😝
smaozrejme, plienky na noc máme, ale cez deň sme len v nohavičkách. stane sa, že si cvkne, ale to nič. veď saučí 😀

cairka
12. okt 2007

Ahojte. Ja vás chcem popýtať o radu, ako naučiť dieťa cikať "na povel". Nie ako havko 😉 , ale myslím pred prechádzkou, pred spaním a tak. Malá sa 97% pýta, keď jej treba cikať aj kakať. Ale napríklad ak sa vyciká o jedenástej, tak o dvanástej, keď ju chcem uložiť na poobedný spánok sa nevyciká, lebo vydrží 2-3 hodiny. Keby sa pred spaním vycikala, tak verím tomu, že by vydržala spať bez plienky,

geegee
16. okt 2007

No ja som z nocnika nestastna, lebo viem, ze nieco som pokazila ja. Asi okolo 11 mesiacov moja mama naucila maleho krasne cikat aj kakat do nocnika. Vzdy, ked som ho posadila, aspon trosku cikol a potom sme hikali a tesili sa vsetci...no po precitani clankov o tom, ze az okolo 1,5 roka na nocnik a pod., som sa rozhodla maleho nezatazovat este tymto...no a teraz? Na nocnik ho ani neposadim...reve ako zmyslov zbaveny, nieto este aby sa vycikal alebo vykakal. Urcite sa to raz nejako vyriesi. Len som nastvana na seba, ze som sa nechala oblbnut tymi clankami 😠

musa
16. okt 2007

geegee,nieco podobne som urobila aj ja,a malá mi tiez nechcela sediet.Kamaratka mi poradila aby som jej citala knizku a ono to zabralo,teraz ked sa jej opytam,ci ide cikat,tak automaticky si sama pýta čítať a sedi niekedy az moc dlho 😀 .Ale inak idem na to pomaly,nenutim ju,tak ze sedi kazdu pol hodinu na nočniku.A uz mi par krat sama povedala mami cí alebo kaki,a to je asi tri tyzdne,cosme s tým zacali.

jacka
17. okt 2007

ja mam 15 mesacneho chlapčeka a sedí na nočníku a nespraví nič.Ked ho zabalím tak sa pekne vykaká da plienočky.no čo s ním.To musí byt super ked sa dietatko samo pýta.Uz sa teším aj ja.

bibinka
18. okt 2007

chcem vás povzbudiť- každé dieťatko je v tomto iné, niektoré sa naučí na nočník a vytrvá pritom až do úplného "vynosenia" plienok. iné sa rýchlo naučí na nočník a po dvoch troch mesiacoch "ako keby uťal", vráti sa do plienočiek. netreba ich do ničoho núztiť, ani za tú cenu, že budú mať cez dva roky? bože, veď sú ešte také malé(myslím deti do 2 rokov), nevedia si to regulovať. my sme s nočníkom začali až v roku a pol, ale bez úspechu. no a stačila jedna choroba spojená s plienkovou dermatitídou -to mal rok a trištvrte a bolo po plienkach 😀 . samozrejme myslím cez deň. malý sa začal pekne pýtať v priebehu pár týždňov a ostalo mu to doteraz.takže som nič neurýchľovala ani nenechala voľne plynúť a výsledok sa dostavil.už sa teším, kedy oslávime prvé ráno so suchou plienkou 😀 😀 😀

mvl8
18. okt 2007

ja viem,že na nočník sa chodí oveľa neskor,ale ja som to riskla a kúpila som malinkej maličký nočníček aj ked má len 7 m.naša pani doktorka dávala nan svoje deti hned ako začali sediet a podarilo sa do 1 roka ho používať pravidelne.ja ju nebudem nútit,ale tak sa s ním trošku zahráme a zoznámi sa s ním.myslím,že to nieje zlé a nevadí,že si to ešte neuvedomuje.Budeme to brat v rámci hri a nie nasilu.od všera son ju tam dala už 4x a bezý plaču sa vycikala.robil to niekto podobne?

jacka
18. okt 2007

Vraj sú chlapci lenivejší pýtat sa na nočník.Je to pravda?Mna ani nenapadlo davat 7.mes. na nočník. Ale asi som to mala robit.Neva.Hadam to nebude trvat večne.

jejke
20. okt 2007

Ahojte a my sme uz uz zvladali den bez plienky, sem tam cvrk do slipov,
no zacal sa do slipov pokakavat. 😲
Pyta sa cikat ale ked chce kakat ide sa schovat a zabuchne za sebou dvere,
spekulant maly...neviem si teda predstavit nechat ho bez plienky...
davm mu latkove a do nich si tiez necikne,
ale to druhe 😝 ano...takze krok vpred a dva spat... 😅

lenka386
21. okt 2007

Ahojte! My budeme mat uz dva roky, a tiez sa s trapime s plienkami. Zacala som maleho davat na nocnik, ked zacal pevne sediet. Ked mal Adamko rok(November 2006), tak sa takmer pytal, vsetci okolo zasli, ze aky sikovny a tak.. No, ale prisla prva choroba, horucky, takze to nejako nezvladal, zacal sa pokakavat, pocikavat a odvtedy sa to s nami taha.. Momentalne si viac oblubil zachod - tesi sa, ked urobi "clup", ale tiez iba niekedy. Sme ako na husenkovej drahe. 2-3 dni sme skoro bez plienky a potom pride par dni, ked len za doobedie minieme 3. No ale zistila som, ze je pravda, ze netreba do nicoho nutit. Jedno obdobie sme to aj so svokrou prehanali - v kuse sme mu nukali nocnik, az cele poobedie necikal, lebo sa bal a potom sa pocikal v obyvacke na koberec. Tak som si povedala dost, a teraz ideme na to pomalsie a hlavne trpezlivejsie. Snad to coskoro prejde..

milhaus
8. nov 2007

ja moju planujem davat až na jar, hoci som ju mala tento tyžden na nočniku ale dr.chcela moč

gabuliik
8. nov 2007

moja malá mala 2 roky a tiež sa jej moc nechce na nočník. cely den striehnem koľko toho vypije a kedy sa jej chce asi cikat. zatial sa mi to darí. sem tam sa ešte pociká, ale už to neni tak často. ono jej to v tej hlavičke raz trkne. no a kakali sme všelijako. tiež sa mi stalo, že sa išla schovať a dokakala sa do pančušiek alebo nohavičiek. potom sme jej s mužom dohovárali, že to sa nerobí a teraz sa pýta. kakať ano, ale cikať nie. 😉
baví ju, ked môže pri cikaní pozerať nejakú rozprávku alebo, ked sme vonku, tak jej poviem, že ideme ocikat kvetinky alebo niečo iné a to chce. ked ju ničím nezaujmem, tak ani za svet.

maca793
9. nov 2007

ahojte, hurá, konečne sme si tento týždeň osvojili nočník!!! 😵
malá sa sama ráno pýta cikať a aj sa vyciká. 😲
večer tiež to isté, dúfam, že to už pôjde samo a čoskoro nebudeme mať plienku 😨 😵

bibinka
15. nov 2007

maca- to je krásny pokrok, gratulujem a prajem, aby jej to vydržalo už nafurt- teda kým nepôjde na veľký záchod 😝
môj sa pýta cez deň aj kakať aj cikať , na vonku sme už úplne bez plienky, ale v noci ju ešte dávam. ale stáva sa , že malý vybehne okolo polnoci z postele do záchodu a v polospánku chce ísť cikať. to si už uvedomuje, že mu treba. tak ešt e chvíľku počkáme a uvidíme čo bude ďalej.

zuz11
15. nov 2007

maslienka • 1d • Dnes o 15:03

Moja dcéra má 18mesiacov a stále ciká aj kaká do plienok.Aj keď ju posadím na nočník sedí tam aj pol hodinu a nič. Akonáhle sa z neho postaví tak sa pociká. A kadať chodí za sedačku. Tam sa schová a ani nepovie, že sa pokakala. Poraďte mi prosím čo mám robiť.

vesi
15. nov 2007

nič, čakať až dozreje a sama príde s nočníkom... 😉

zuky
17. nov 2007

...no babule, aj my s tím "bojujeme", keď ho dám na nočník urobí cik aj kak, asi tak na 80 %, ale to isté robí do plienky, ešte nikdy sa sám na nočník nevypýtal a tiež sa nestalo aby mal plienku úplne suchú...a zase ako to riešiť, keď ideme niekam na 3 hodky ? ☹ s nočníkom???

milhaus
22. nov 2007

ja by som s tym chcela začat na jar, mama so svokrou hovorili už teraz ale na jar to bude lepšie a bude aj trocha vyspelejšia, od toho aprila asi kedy bude mat rok a 4 mesiace

gabuliik
22. nov 2007

moja malá má dva roky a ešte občas máme plienky. tiež som s nou dlho bojovala, ale stálo to za to. časom pochopila, že to na tom nočníku neni zlé. plienku jej dávam len,ked ideme von len pre istotu. zatiaľ sa vždy vypýtala. jaj, aby som to nezakríkla 🙂

milhaus
23. nov 2007

keby mi tam potvora aspon odtial neutekala, ked zmiznem za roh tak je preč

xxmargaretka
23. nov 2007

ja som skusila annu na nocnik posadit a sedi co je uspech sam o sebe pretoze doteraz spustila strasny plac..takze ked ju tam dam dari sa nam vycikat a rano aj vykakat no sama sa este nepita a myslim,ze to este aj dlho potrva nez to spravi takze do jari budeme mat plienky urcite..

digysa
7. dec 2007

Tak my dvaja lenivci-ja a moj manzel sme zacali so serblikom/nocnikom dnes. A to bude mat moj syn uz 2 roky a 3 mesiace. Aj by sme ho nechali v plienkach dlhsie, ale nejako nam v skolke naznacili, ze zaostava za druhymi detmi v jeho triede. Takze, moj manzel, ktory ma velmi "sutaziveho ducha" mi oznamil, ze od dnes sme skoncili s plienkami a musime maleho naucit chodit na nocnik ako prveho v triede. 😉 Jaj, beda mi. Ja totiz neviem, ako to zvladnem.

V prvom rade sa chcem spytat, to mu mam nakupit boxerky a pekne ho v nich nechat cely den? Kolko kusov asi budem potrebovat na tyzden? Kupila som mu 2 kusy a dnes sme mali 3 nehody, takze teraz nemam ziadne.

Mozem ho nechat chodit po dome holeho?

Mam mu dat boxerky/slipy/trenky aj ked ideme von na prechadzku?

Docitala som sa tu, ze poobede a vecer ked spi este detom nechavate plienky. Takze aj ja to tak urobim.

Dnes, ked sa maly pocikal do boxerok, tak zacal kricat:"mama, mama, ups"
To sa mi zda byt, ako dobry naznak, ze sa mu nepaci byt pocikany. A hlavne ked mal prejst par krokov, aby som mu vyzliekla mokre boxerky v kupelne, tak zacal bacat, nepacilo sa mu chodit v mokrom.

Mate este nejake ine rady kocky? Nejake tajne zbrane? My to do 7.januara musime zvladnut. Myslite, ze sa to da stihnut za taky kratky cas? 😨

zuky
19. dec 2007

...tak ako ste pokročili s odvykávaním? My nijako, niekedy vydrží necvrknúť si do spipkov aj 2 hodky, inokedy každých 15 min.cvrk.... 😒 asi to potrvá...

kili
19. dec 2007

digysa, dnes som v jednom filme videla, ako asi 2 ročného chlapca omotali plienkou ako keď si dáš okolo pása uterák a tak behal. Myslím, že je to dobrý nápad, nebude mu zima a keď sa počúra, tak to nebude striekať všade naokolo 😀 a aj väčšinu nasaje tá plienka, keďže máš tiež chlapca.

danulka2
20. dec 2007

jacka nic si z toho nerob. Ja som maleho zacala davat na nocnik v 7 ci 8 mesiaci a doteraz sa nepyta sam 😝 . Ked ho posadim na nocnik, tak sa vycika, vynimocne vykaka a tym to skoncilo 😀 . Ked sa ho opytam ci ide cikat, tak pokruti hlavou nie nie 😝 Takze musime vydrzat 😅

martina46
27. jan 2008

neda mi,aby som neprispela 🙂
nedavno som sa znamej, co ma vyse 2rocneho chlapceka (neviem si spomenut kolko presne) opytala, ci este maly ma plienky a ona na to, ze to uz davno zabudla, co je plienka. ze ked mal maly rok a pol, uz bol bez. neviem, pravdepodobne bola obcas nejaka nehoda, to som sa nepytala, ale myslim si to. no a pytam sa jej, ci potom mal este v noci a ze to odnaucila ako prve!!! ma 4 chlapcov, a pri kazdom to tak bolo. ucila asi takym sposobom, ze ked sa jej pri prebalovani pocikal, vzdy ho na to upozornila zvukom napodobnujucim ci ka nie ( cosi take ako ccccccc... alebo mu hovorila, ze a tarez cikame 🙂 )
a potom ze to fungovalo tak, ze ked napriklad rano povedala cikame, tak on naozaj cikal. musi to naozaj fungovat, ked jej to slo na 4 chlapcoch. necitala som celu diskusiu, mate niekto podobne skusenosti?

marorlinko
27. jan 2008

my sme zacali od roka a 2tyzdnov a bol to boj, lebo maly je neposedny dost, tak s hrackami sa da to zvladnut viem priblizne, kedy kaka aj cika, tak ho dam vtedy, sam sa este nepyta, zacali sme len nedavno, ale stale este hladam sposob ako by to fugovalao, bez prosikania,aby mi neutekal.

wladka
27. jan 2008

my este neriesime nocnik 😅 , oblecena do toho iba tlaci, ale neobsedi, nechce mi tam hola sediet 😖 .. nechavam to na leto a prirodu 😝 .. snad sa podari.. 😉 ..

vanila
27. jan 2008

ahoj vladka. to iste mame aj my ked bol mensi tak to islo teraz uz nie. tak sa zatial snim len hra a neskor ho tam posadim no vydrzi strasne malo