Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

katrinka8
14. dec 2011

@sante81 - dakujem krasne, aj som si myslela, ze to takto asi urobim, ale nebola som si celkom ista 😉 Budem to teda tak skusat, ze najskor doma a ked to bude doma oki,tak potom aj vonku 🙂

patrix
15. dec 2011

@katrinka8 no tak my sme uz uplne bez plienok, aspon dufam, za posledne 4 dni sme mali nehodu len raz, ale to je ok.Kakat veru nechcel ani moj drobec, ale dnes sa vypytal a krasne sa vykakal do zachoda🙂 do nocnika nechce, objavil velky zachcod a tam chodi rad, ale cikame a kakame po stojacky, teda tak, ze on stoji na doske a cupne si a ja ho drzim 😀 a ma z toho radost 🙂 Vonku sme este neboli lebo drobec ochorel, ale myslim, ze na vonku mu pre istotu este plienku dam, ale dufam, ze aj to zvladneme 😎

lucy295
4. jan 2012

mam synceka oliverka a ma 1,5.pred 3mesiacmi zacal sediet na nocniky pri mojej mamine a uz to vyzeralo dobre.prestahovali sme sa do ineho statu a teraz je prenho nocnik nocna mora.sadne si nan iba obleceny.neviem co robit.nieje uz velky na pampers? 😒 poradte mi

renatka737
4. jan 2012

@katrinka8 Ahoj ja mam tiez dvojrocnu slecnu a plienku ma len na noc. oducanie trvalo cca 2tyzdne a teraz aj ked spi cez den plienku jej nedam. oducila som ju tak ze rano co len otvorila oci som ju musela posadit a vycikala sa od vtedy kazdu hodinku bez pytania som ju posadila a darilo sa. Do tyzdna necikala do nohavic ,ako stalo sa sem tam ale teraz uz vobec. o tyzden aom jej nedala ani ked spala cez den a to sa mi ani raz este nestalo ze by sa pocikala. Dam ju vycikat tesne pred spanim a potom po zobudeni. Drzim palce

lucy295
4. jan 2012

@renatka737 len problem je v tom,ze on si nechce sadnut na nocnik,neviem ci kupit novy,taky co si sam vyberie...neviem

renatka737
4. jan 2012

@lucy295 a na velky zachod nejde?

renatka737
4. jan 2012

@lucy295 mala tiez zo zaciatku strajkjovala...Dala som je polku z cukrika pezz ci jake to je. a dala sa podplatit. Ked sa vycikala dala som jej cukrik a zacali sme pritom tlieskat skakat a tesit ze sa vycikala. Za tri dni som jej nedala cukrik vobec len sme skakali a tlieskame doteraz. Pojde to len vela trpezlivosti treba.

jankalac
4. jan 2012

ahojte môj má 27mesiacov, a ešte stále nosíme plienky ☹ . na záchod sa pýta, ale nikdy tam nič neurobil... sedi tam maximálne 2 minúty, a chce ísť preč.... ani ked začne kakať , nechce ísť na záchod ani za svet... vždy kaká do plienky... dúfam že cez leto sa naučíme byť bez plienky, tiež z každej strany počúvam že už by nemal nosiť plienky... ale nútiť ho nebudem.. 🙂

renatka737
4. jan 2012

@jankalac ahoj skus si precitat co som pisala ako som ja oducila bolo to fakt jednoduche. dve minuty to staci mne posedi mala max 1min. ale vycika sa drzim palce

klauduska
4. jan 2012

Ahojte,

tak nas zasa obsedi na zachodiku,aj sa pekne vycika,ale nepyta sa.... 😒 musim ho vzdy zobrat a akoze sa pretekame kto bude prvy na zachodiku a to celkom zabralo.....ale nevypyta sa sam... 😒 a s kakanim bude trosku vacsi problem,to zatial zasadne len do plienky,no on kaka aj 4 krat za den.... 😒 Snad sa cez leto odplienkujeme,aby mohol v septembri nastupit do skolky.... 😕

lucy295
4. jan 2012

@renatka737
@jankalac tvoj maly je presne,ako moj.nedavno vstal,hned isiel na nocnik,sedel nanom 1hodinu pri rozpravkach a nic.obliekla som ho a a o 10min bolo do pampersy.mne tiez vravia,ze by mal chodit bez.na olina nezabera ani velky zachod.uvidimedrzme si palce

katy1979
4. jan 2012

@lucy295 mate 1,5roka? to kto ti zasa nabulikal ze je velky na plienky? maminky a babicky kedze my sme boli vsetci v roku bez plienok? priemer je podla mna tak dva roky co su decka bez plienok cez den. v noci kludne aj o rok ci dva viac. tiez ma to laka ale dam mu cas tak do marca aprila a ideme skusat

katy1979
4. jan 2012

a este jedna vec. skusenosti podla toho co vidim z okolia. ak sa zacne takto skoro vacsinou to trva par tyzdnov ci mesiacov kym su deti bez nehody. ak im das plienku dole ked chcu sami tak do tyzdna nenosia plienky ani na noc. ale to sa deje vacsinou od dvoch rokov.

renatka737
4. jan 2012

@katy1979 Jasne my sme boli v roku bez plienky., pretoze bolo lahsie oducit ako prat latkove plieky🙂

lucy295
4. jan 2012

@katy1979 tiez som si tak myslela.uz som stresovala,ze daco bude nedobre.myslim si,ze vlete to pojde lahsie.uvidime.trosku ste ma ukludnili 😉

evka4
5. jan 2012

ahojte baby, dcerka ma 15 mesiacov a ani za nic nechce sediet na nocniku. vydrzi max. par sekund a ujde. preto ju uz na nocnik vobec nedavam, ved naco 🙂 kedy ste vy zacali oducat svoje deti od plienok? skusali ste postupne, alebo ste pockali na isty vek a potom to nejako rychlo vyriesili? tu na mk som citala postup ako odplienkovat dieta za par dni, ale jednou z podmienok je, aby bolo dieta min. 18mesacne. ja osobne som skor za to, ze pockam, kym bude dcerka vacsia a viac chapava, nemam teraz nervy stale je dookola vysvetlovat, naco ten nocnik je, pretoze podla mna to nechape. ale z okolia sa na mna divaju ako na neschopnu, ze sa mi dieta este nepyta. tak teraz neviem, ci mam stale dookola malej vysvetlovat, naco sa nocnik pouziva a stale ju tam skusat davat, alebo to proste neriesit a cakat, kym bude na to dostatocne zrela? ked jej to nebudem dookola vysvetlovat, nebude mi nosit plienky prilis dlho? dakujem za vase rady a skusenosti 🙂

katkos
8. jan 2012

Ahojte kočky mám syna ktorý má dva roky aj dva mesiace. a stále nosíme plienky. Za nič na svete nechce ísť na nočník skúšame čo sa dá a nič nefunguje.Keď ho posadím na nočník aj to s problémom,lebo jačí ako pavian vydrží tam 2 sekundy a preč a potom plienka plní svoju úlohu. A to skúšame kde čo aj sa ho stále pýtame či nechce aj ho vyzlečiem a posadím a nič a tak... Prosím neviete my poradiť ako ho to naučiť ak viete nejaké dobre rady rada sa poučím ďakujem veľmi pekne.

granado
8. jan 2012

Ahojte ak viete poradte aj mne. Moja mala bude mat dva roky a na nočnik ked jej poviem tak si aj sadne aj ked nie je nadšena a sedi .Vie na čo to je lebo par krat sa podarilo . Ale moj problem je v tom že rano sa zobudi dam ju na nočnik a ona tam sedi aj hodku a ked kuka telku aj viac a ked už ide cikat tak si to neako blokne a plače ako by sa toho bala a už nechce.Ked jej poviem tak teda nech ide hore tak hned si ide dat plienku a cika tam.Netušim čo to ma znamenat a ako na to. U nas to bol dnes rekord bez plienky od rana do kym nešla spat a potom som jej dala plienku a hned cikala neviem ako na to. 😖

danteska
8. jan 2012

@katkos tak taky problem mam aj ja...maly si tam sadne s obrovskym problemom a po velkom prehovarani,slubujem mu slipy,mame sedatko na WC,ani tam nechce,obcas sa podari co to do nocnika-to sa tesim,vyskam od radosti,ideme to splachnut,vie velmi dobre naco nocnik sluzi ale nevypyta sa a uz sa mi stalo ked som ho tam chcela dat tak reval reval ako keby ho bijem..neviem si tiez pomoct..

susisus
9. jan 2012

Ahojte, podelim sa s nasim odvykanim 😖
Na 2 roky sme presli na nocnik. V podstate nebol ziaden problem, asi raz sa popiskala ale kakat nechcela do nocnika ani za svet. Takze sme v case kakania obliekli plienku a vykakala sa. Inak bola uplne bez plienky. No lenze po mesiaci nastal blok a do plienky uz nechcela ani kakat a do nocnika/zachoda ani za svet. A tak zacala kakanie zadrziavat. Zacali zapchy a kakali sme len s obrovskymi bolestami po 4-6 dnoch. Po 3 mesiacoch uz prestala kakat uplne a skoncili sme v nemocnici, kde malicku museli vycistit so sondou na 3x... Ani prehanadla ani nic jej uz nedokazalo uvolnit zaschnute kamene v crievkach, bolo to priserne, nikdy viac to nechcem zazit. Potom som malej vratila plienku a od vtedy sme na plienke, na nocnik kaslem - hlavne ze mi malicka kaka kazdy den. Kaslem ja na to. Ked bude pripravena povie... Teraz ma 2,5 roka, dufam ze do septembra na 3 rocky to nejak zvladneme 🙂
Tak opatrne kocky, ak by sa vam dietatko zaseklo v kakani, radsej plienocky vratte 🙂

bebebrumik
9. jan 2012

...@susisus - presne-deti ked budu pripravené tak to pojde... Moja mala bude mat v marci tri roky a ešte sa jej stavaju nehody cez den a na spanie cez den aj na noc ma ešte plienku... Nepomohli prosby, hrozby, motivcie - tak to neriešim už - prezlečiem a hotovo.. 😖

madalena188
12. jan 2012

jáááj dievčatá...tá moja to je hrúúúza..máme 17 mesiacov za chvíľu...a ona nič..ani len náznak....jedine, že zbadám, že tlačí a stihnem...inak nič...alebo náhoda, že sa vyciká...o pýtaní ani nehovorím....moja nočná mora...a keď sa pokaká ešte si povie že bak bak...ale inak nič..vie, že keď robí do nočníka tak je to super...veď také ovácie kolo čuranin a hovienok asi nikto nerobi ako ja...ale aj tak sa nelapeme...a holu ju nechcem pustat, aby mi vsetko ocikala..joooj...

madalena188
12. jan 2012

@renatka737 sikovna...my sa nejako nechytáme 😒 fnukk a uz mam nervy obcas

renatka737
12. jan 2012

@madalena188 dakujem, skus posadit kazdu hodinku alebo polhodku. No na to treba pevne nervy..... Skus jej pritom citat knizku

cukricek8998
12. jan 2012

@madalena188 mojej sa tiez nechcelo vobecna nocnik..az ked nevidela priatelovu neter ako isla na nocnik a nemala plienku..v ten den sme prisli domov..ona si dala dole plienku a uz len nocnik hral..odvtedy chodi sama...ale uz nie na nocnik ale na zachod 🙂

madalena188
13. jan 2012

@cukricek8998 tak to hej...ta moja ked sa jej opytam ci netreba cikat len kyve hlavou ze ne...ale neviem ci mi aj rozumie
dnes pred spankom poobednym sa mi vykakala do nconika a ked som ju ulozila a prisla skontrolovat ci spi..ta ma zas nalozeno v plienke...juuuj

madalena188
13. jan 2012

@renatka737 ta nervy..juuj moje v kybli..ale snad to nejako zmakneme....dakujem

cukricek8998
13. jan 2012

@madalena188 myslim ze tomu treba nechat cas..ja som to tiez nejako nenahlila...ked chcela isla sama..teraz nemame skoro ziadne nehody akurat na noc ma stale plienku...ale myslim ze aj na to pride... 🙂 tak drzim palce 🙂

madalena188
14. jan 2012

@cukricek8998 dakujem krasne...snad nejako...ved donekonecna sa nemoze pocikavat...dnes sme rano krasne cikali, pred obedom kakali aj cikali..hoci aj do plienky sme dnes cikali...dnes nam ide aj do nocnika no...mam radost...snad to pochopi... 🙂

kvietocek7
18. jan 2012

ahojte tak ako ste na tom mamicky co ste nedavno zacali? moje marnive pokusy stale pokracuju - mojmu malemu totiz absolutne neprekaza,ze ma ''mokre gate'' 😖 tak som rozmyslala,ze to bude asi dobrymi plienkami co maval. Preto aj skusam dat obycajnu latkovu,zeby mu to aspon doslo ze ma mokre 🙄
mate s takym niecim skusenost?