Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

digysa
20. feb 2008

Tak my sme uplne nemozni....syn ma uz 2 a pol roka a ja ani za pana bohateho neviem, ako ho to mam naucit...Uz sa nam podarilo vela krat vycikat aj vykakat, ale to nie je natrenovane, iba take spontanne...ako kedy..
Mna nikto netlaci do toho, ale ja uz som zufala....neviem, ako to mam robit...

luciask
20. feb 2008

Digysa, mojej starsej dcerke trvalo skoro do 3 rokov kym sa naucila na nocnik. Kamaratkin syn sa naucil ked mal 3 roky a to zo dna na den, ziadne mlacky, ziadne pranie, a po tyzdni nemal plienku ani na noc. Myslim ze u kazdeho dietata je to individualne a neboj on sa nauci. Mozes byt rada, ze kde byvas to nie je velka veda, ked 2 a pol rocny nie je nauceny este. A je velmi dobre,z e si na wc zvyka a dokaze to tam spravit, ale tento proces kym si on uvedomi, ze to tam ma stale tak chodit na to pride rad tiez.

martina2007
2. mar 2008

Ahojte,

mojho maleho som zacala davat na nocnik asi ked mal 1 rok,potom dlho nechcel a bal sa si sadnut,tak som mu ukazovala ze si ma sadkat a robit pis pis a teraz rano ked vstane tak si sam sadne bez problemov,len mu poviem kde sa robi pis pis,ale este si ho netrufam nechat bez plienky.

Prajem vam vela trpezlivosti a netrapte sa ono to pride samo,kazde dieta potrebuje svoj cas.

milhaus
3. mar 2008

ja som začala ked mala rok a mesiac davat iba rano, potom som pridala poobede ked sa vyspala a potom večer
teraz trenujeme už treti den na holo ale na von a spanok ešte plienku dostava
ma na sebe iba košielku a ponožky a kurenie je na 22 stupnov aby jej nebolo zima

julia225
3. mar 2008

ja som malu nikdy pred 18tym mesiacom na nocnik nedavala.... ked mala 18 dala som jej dole plienku, bolo presne 12/05/07 a dva dni cikala ako havo vsade a na treti si sadla na nocnik, ktory jej bol vzdy na ociach, ked sa pocikala utrela som a povedala, ze nabuduce si musi hapat na nocnik...a este sesterka zas syna davala cikat kazdych 15-20 minut prve dni, sme len cikali kazdych 20krokov na prechadzke a on sa jej naucil takto..... 🙂

sakura77
3. mar 2008

tak my serblikujeme od 8-mesiaca,pekne tam sedi a urobi co ma 🙂 tak jasne ze sa nepyta este,ale parkrat sa stalo ze si ho doniesol aj sam - a bolo 🙂 ale v lete ideme na to,chceme ho oducit celkom,tak dufam ze sa podari- a neverte tym reciam,ze sa tak skoro neda-ja som ziarivy priklad -ako rocna bez plienok 🙂 tak ale to sme my uz presvihli 😅

milhaus
5. mar 2008

sak nase mami kedysi skoro odučali a dalo sa to, ja v tomto veku ako moja mala som bola o plienke len v noci do dvoch rokov
lucke sa celkom dari, zatial sa nepyta ale vystihujem to, čura asi tak každu hodinu, malokedy je to skorej

charlinka
5. mar 2008

Ahoj, já dneska nechala malou v kalhotkách od rána do dvanácti, no jednou se vyčurala do nočníku a třikrát potajmu na podlahu. Kalhotky jsou vyprané a čekají na další palbu. Takže budu zkoušet aspon takto ráno do oběda, uvidíme co se uděje. 🙂

milhaus
5. mar 2008

dneska sa mi ešte nepocikala mimo nočnika ale kako skončilo na koberci ale šulec sa da ked to je

wladka
5. mar 2008

my este nic.. sice sa pyta cikaaaat.. ale sadneme si a koniec.. 😠 😀 .. ked ju vyzleciem z plienok, uz aj uetak ku serbliku, a haca si, a to len an sekundu.. ja to uz nechavam na prirodu a leto 😎 .. aj dnes, vytahovala tricko, a gate dole.. to ma odkukane od nas, a sedela na redukcii 8min.. a nic.. 😒

milhaus
6. mar 2008

to malokedy spravi hned a možno sa jej tam len pači sediet
ani moja niekedy nechce cikat ani 20 min. ale ona sa ešte nepyta

evka39
6. mar 2008

MOja malá sa so mnou odmieta bavit na túto tému.Bola som z toho smutná ale kôli svokre,ktorá to nejde prežiť,že taká velká a má plienky 😝 Možno jej to aj ona sprotivila,ked ju po každej mokrej plienke hreší 😠 Ja som sa rozhodla,že počkám ked na to príde sama alebo aspon do toho leta,vtedy sa vraj najlepšie učí...wladka,moja tiež,ked už si konečne sadne na šerbel,povie "cící....dot" čiže cící a dost a vystrelí ako strela s holou ritkou.Čiže tiež 2sek.viac nie 🙂

eliska7
6. mar 2008

ahojte baby,každe dieťa je ine,plati jedina zasada nenutiť,nebiť(mam kamošku ktora zbila 2.5 roč že tam nechcel sedieť)a čakať,byť trpezliva.čitala som vas od začiatku a expertka8,tam dava dobre rady.vlastna skuseno,ked dieťa je zrele pyta sa aj samo.syn chodil na nočnik od 7mes,potom sa začal sam pytať-nevedel rozpravať takže vydal zvuk a my sme lietali pre nočnik bo sme vedeli že chce bud cikakať alebo kakať-ked mal 2 roky išiel do jasli a tam sa tiež pytal len tym zvukom,lebo nerozpraval 😉 .teraz mam dievčatko ktore sa tiež pytalo takto isto na wc,ale mne bolo vonku trapne nosiť šerbel tak som jej povedala že može do plienočky,tolko krat že sa od 11 mes znova pocikava a pokakava-teraz ide len ked ona chce a vtedy mi zavola ,že kakam.Urobila som hrubu vychovnú cvhybu a teraz musim čakať ked dojde sama a da preč plienku,samo že ju nabadam,ale už len pre formu,ona vie načo to je ale mozog sa jej zatal,ved som jej to dovolila.už len taka prihoda na ktorej sa budeme ešte roky smiať:boli sme na rybačke ked mala 9 mes zabudli sme šerblik a ona chcela kakať,tolko sa pytala až začala plakať,tak som jej dala vedierko čo ma na piesok a chuda moje kakala aj dva krat lebo dostala hnačku,držala to takto asi hodinu 😅

milhaus
7. mar 2008

moja sa ešte nepyta ale čura tak každu hodinu, možno 1 - 2 x denne sa mi pocika mimo

danona
7. mar 2008

nam sa zatial zadarilo vypisat do nocnicka len raz, a to sa hned po vypisani postavila a rukou pisanicu "poskusala" 😕 , poclapkala.. 😀 este ze sa prave isla kupat 🙂
skusame, ale zatial sa nam nedari, no nevadi mi to, myslim ze v lete sa zadari 😉

milhaus
10. mar 2008

aj moja to akosi skusa, objavuje seba ked je hola
stipe sa po bruchu a za ruky niekedy a vlasy si v zadu potahuje a predtym uši a to dost silno ale neplakala

milhaus
11. mar 2008

ako ju idem posadit na serbel, najprv jej musim dat dolu nohavičky a ona mi to pusti už tam a nie do šerbla
ked ich ale nema tak je to v pohode, čo si mysli že ma plienku tie nohavičky alebo čo

ramzesa
15. apr 2008

ahojte maminky,ja som tu uz raz pisala ako sme odplienkovavali synceka... Momentalne sme uz po plienkovani s dcerkou. Dosli nam plienky tak sme si povedali,ze uz dalsie nekupime. Dali sme gatky,vysvetlili sme,ze co a ako... dovtedy mala sedela na nocniku len parkrat aj to len zopar sekund,lebo vkuse ho prekladala z miesta na miesto a sa s nim hrala... No asi dva dni sa stalo,ze sa popiskala,prezliekli sme a na treti den uz nebol problem, pomaly kazdych 5 minut sa pytala piskat 🙂 pocas denneho spinkania sa ani raz nepopiskala a na noc sme kupili tie jednorazove podlozky... po tyzdni vydrzala do rana sucha a to tak,ze som ju supla na nocnik,ked sa zobudila na cajik... myslim,ze sme vystihli aj ten spravny cas,uz velmi vela rozprava a vsetkemu rozumie,tak sme jej povedali,ze ma gatky a ked popiska bude mokra a tak. Vzdy ked sa podari cosi do nocnicka jej tlieskame,chvalime ju a ona sa tak tesiii... 🙂 a uz aj do travicky sme piskali... no a vzdy sme jej povedali,ze plienocky uz nie su... dokonca ked som jej chcela dat poslednu na noc,tak sa zacala zlostit,ze nie,ze ona chce gatky... si myslim,ze nie je dobre nasilu dietatko nutit na nocnicek, raz na to bude spravny cas... ale uz ked raz sa mamka rozhodne,ze koncime s plienkami,nedat...stat si za svojim,neustupit,deticky su vybabrane... ajked sa parkrat popiska, ked bude mat na vyber mokre nohavice alebo suche a nocnicek,tak si to rozmysli... ale samozrejme,ze treba na to aj spravny vek...a chvalit,chvalit,chvalit...

kukona1
15. apr 2008

ramzesa,výborný nápad s tými plienkami-že už nie sú-musím vyskúšat 😀 Malá do jedného roka/ od 7 mesiaca/ v pohode presedala aj pol hodinu na nočníku,pekne aj kakala aj dala hovienku papa ked sme ho splachovali...zrazu,nie a nie na nočník.teda vypýta sa,ale neurobí nič ale akonáhle jej dám plienku sa pociká alebo pokaká a potom plače že plienka ,,fúha/ dolu....
asi to začnem od zajtra praktizovat,aj ked bude pračka ,,žeravá" 😀 hlavne ked sa konečne naučí robit potrebu na nočník,alebo do záchoda 😀 😀 😀

ramzesa
15. apr 2008

kukona-no pri syncekovi sme tiez prestali davat plienky,ale kolkokrat som uz uz chcela dat 😝 ,ale nedali sme a rychlo sa naucil... tak teraz som vedela,ze to nejako preckame,ked sa popiskala... a tiez sa rychlo naucila...asi dva dni popiskala oblecenie a teraz uz v pohode... kazdu chvilku aj ked nie je treba sa pre istotu pyta 🙂. Vecer ju musim dat hopat na nocnicek ajked sa jej to velmi nepaci,lebo by chcela dalej spinkat 😒 , ale ked plienocky uz nie su 😅 ... mozno aj preto jej to nerobi problem,lebo vidi u starsieho braceka,ze sa piska a kaka do zachodika 🙂 . Oni su taky velky kamarati a je ovela zaujimavejsie co povie a spravi bracek ako hocikto iny 🙂 .
Myslim,ze tvoja mala ked zisti,ze plienocku nedostane sa to rychlo nauci. Ved ona to uz vlastne vie len plienocka je pohodlnejsia. Ked sa hra nie je cas ist kakat a piskat, nie?Syncek ked sa hral a sme sa ho spytali ci netreba piskat,tak si pobuchal po plienke a povedal: mam plienku... no a odvtedy uz nemal 😀 .

alenik
16. apr 2008

moja mala sa tiez naucila zo dna na den.Ak niekam ideme,dam jej plienku,ale ona do nej nepusti.Uz ju ani nechce.Sme na tom ako ramzesina mala.Len gatky chce a v noci v pohode na WC.Spociatku mala problem zaspat,ale asi po tyzdni som ju dala v noci piskat a spala dalej.Chce o len cas a trpezlivost.

charlinka
17. apr 2008

Ahoj, no my už asi měsíc doma plínku nemáme, občas se ještě počura, ale to když hodně pije. ale když ji dámplínku na odpolední spaní tak jí ma do dvou hodin snad kilovou. takže u nás asi taky bude fungovat to, že plínky prostě nebudou a je to. Jen nevím co s ní venku, když někam jedeme do města a tak, kde by čurala, a jestli ještě není zima kdyby se náhodou v golfkách počurala. není lepší počkat až do léta??? Máme už 19 měsícu, je velmi aktivní, žvatla, ale mluví jen pár slov, tak nevím zda to pochopí, že prostě pelušky došli??

daducha
23. apr 2008

Ahoj vsetkym ktori bojuju, alebo zacali a uspesne boj s nocnikom vyhrali 🙂 .Mam to cerstvo v pamäti, tak hadam niekomu pomôzem.Maly ma teraz 2r a 4m a na nocnik sa sam pyta asi mesiac.Skusali sme to asi od 2 rokov, skôr to podla mna nema vyznam, aj ked samozrejme sikulky existuju 😉 .Najprv si maly vôbec neuvedomoval, co od neho chcem,pocikal sa a vôbec mu to nevadilo.Postupne som mu doma plienku nedavala a stale pripominala, ze ma slipky( my len s Thomasom vlacikom ) ,ze plienku nema a je tu nocnik a tam sa cika.Asi kazdych 30 min, som ho tam skusila posadit,nech skusi cikat.Samozrejme podarilo sa to iba nahodou.A zrazu jedneho dna, uplne sam od saba krici : mami ja cikat 😀 .Tak som letela pre nocnik a on sa naozaj vycikal.A odvtedy to funguje.Bohuzial iba s cikanim.Kaki robi zasadne iba ked ma plienku.Zatial mu ju davam ked ideme na dlhsie von a vzdy tak kaka iba vonku.Ked sme nahodou cely den doma, tak ani za svet.Ale to je uz o inom.
Zhrnute : naozaj to chce cas, hlavne u chlapcov,nasilim sa nic nedosiahne,drobec musi chciet sam... a u nas velmi pomohli slipky s Thomasom, toho miluje a predsa ho neocika 🙂

milhaus
28. apr 2008

ja moju mavam cez den bez plienky, cika tu hodinu a 10 min., pocika sa možno raz za tri dni, cvičime tak od trinastich mesiacov
na obednajsi spanok a večer a ked ideme von plienku jej davam
zo začiatku sa mi skoro vždy pocikala ale už si zvykla len sa nepyta a ani moc nevyprava ale ja si myslim že si to uvedomuje lebo ked sa vyčura tak sa otoči a povie ci smerom k nočniku a ukaže tam a minule ukazovala ci sama od seba ked cikala prave ale vonku mi nechce čurat, boji sa, skusala som to, iba do nočnika a čo ho budem stale nosit?

vanila
29. apr 2008

Ahojte! Tak ja z malym prevadzam odvikaciu kuru od plienky no este je to nedohladne. Dnes som si akurat pozrela telerano a bola tam zena ktora vravela ze dieta vjedla bezpilenkove od troch tyzdnou,lebo tu malu mala od inda a tam na plienky peniaze nemala tak to robila ked mala malinka tri tyzdne. Neviem ako to robila to som ja uz nepostrehla. Chcem sa opytat ci to niekto este pozeral a co si o tom myslite?

miriamkac
29. apr 2008

vanila v teme "volna diskusia" je temicka "bezplienkova metoda" tam su dievcata, ktore tak vedu svoje deti...a co som pozerala...celkom im to ide. Ja by som to asi nezvladala, ale neodsudzujem to.
A co sa tyka odvykania od plienok, v prvom rade si musi dieta uvedomit, ze cika.....a to si uvedomi az vtedy, ked sa pocika ale nie do plienky 😝 ....ja som malej proste dala nohavicky cez den...a bolo...nieco cez 2 tyzdne som prala kazdu chvilu vsetko 😀 ...ale potom si rychlo uvedomila, co ma robit, aby nebola mokra....a teraz sa pyta bez problemov, plienku davam len na spanie....

vanila
29. apr 2008

Miriamac.... aj ja sa chystam na to ze malemu dam slipy cez den a nech cika aby si uvedomil ze vobec cika. Zase ani ja to neodsudzujem ale zdalo sami to ako zaujimave ucit dieta celkom odmala keby som o tom skor vedela ze sa to da tak by som to aj ja skusila. dakujem za nazor.

milhaus
29. apr 2008

kedysi nas davali sedet na nočnik už od pol roka a zvladli sme to

zuzna.z
2. máj 2008

ahoj milhaus, od pol roka sa dávalo na nočník, ale aj medicína pokročila a zistilo sa, že to má veľmi negatívne dopady na chrbticu - ktoré sa potom prejavia v neskoršom veku. My sme s Veronikou prešli na nočník v podstate ľahučko, použili sme odúčacia nohavičky a hotovo. Ja neuznávam stresovanie dieťaťa tým,že ho nechám pčurať do vecí a ani by som nechcela ničiť nedovyvýjanú chrbticu predčasným sedením na nočníku. Okrem toho načo to je? Dieťa si aj tak uvedomuje vyprázdňovanie až okolo 18 mesiaca. To nie sú moje výmysli,ale odborné fakty.

barunka
12. máj 2008

ahojte kočky. potrebovala by som poradiť. Simi sa pred dvomi mesiacmi doma totálne vzdala plienok, máme ich už len na spinkanie. Vonku na dvore máme tiež nočníček, takže tam sme tiež bez plienok. Tento víkend som ju skúsila zobrať bez plienky aj do dediny a na výlet ale keď jej trebalo cikať nastal problém. Nebola ochotná sa vycikať na trávičku, radšej to zadržiavala ako o život. Ako ju presvedčiť, že keď si čupne do trávičky a vyciká sa, neubudne z nej???