Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

emjee
19. júl 2007

lucka.tak • 19. júl 2007 o 13:20
Ahojte chcela by som poradit skusenych mamiciek aj ostatnych ako by som mohla naucit mojho rocneho synceka kakat na nocnik.Velmi sa ho boji a neviem preco.Bola by som rada keby mi niekto zo svojimi skusenostiami poradil.
Vopred Vam dakujem Lucia

katmi • 19. júl 2007 o 13:52
ahoj lucka.. ja co som citala v casopise Mama a ja ktoreho som predplatitelkou,tak tam pisali,ze tak malicke dietatko je este skoro ucit na nocnik.. a pisali tam presne aj o tychto "problemoch",ze sa dietatko balo ist na nocnik..
ak mas zaujem, posli mi tvoju postovu adresu do IP, mozem ti to poslat.. urcite ti to pomoze.. su tam velmi dobre rady.. takto z hlavy to bohuzial neviem..

lucka.tak • 19. júl 2007 o 14:14
ok posli mi ak mozes na mailovu adresu lucka.tak@hotmail.co.uk

vandas • 1d • 19. júl 2007 o 14:31
Luci,rocne dieta na nocnik nenaucis. dieta je schopne uvedomit si o co ide od 2 rokov (ucili sme sa vo vyvinovej psychologii). je to vyvoj, tak ako nemoze 3 mesacne dieta chodit...

vesi • 2d • 19. júl 2007 o 14:47
lucka, je to naozaj skoro.moja dcéra sa bála nočníka tiež 😝 tak som jej ho nechala na očiach, hrala sa sním, dávala tam bábiku a keď mala 2 roky a 2 mesiace, prišla sama s nočníkom a pýtala sa naň. 😀 hlavne synčeka nenúť, to príde samo. 😀

katmi • 19. júl 2007 o 15:02
luci - ak sa mi to bude dat oskenovat,poslem.. a baby maju pravdu..nenut ho hlavne,lebo sa potom bude bat este viac a bude sa pytat na nocnik ovela neskor ako ine deti,tie, ktore neboli do toho "nutene".. drzim palceky..

pralinka25 • 19. júl 2007 o 15:38
No ja vlastne deti este nemam ale v minulosti ked deti museli do jasiel museli vediet na nocnik skor. Ja som isla od siedmych mesiacov do jasiel a ked ma dali na nocnik islo to. A to viem ze to tak bolo u vsetkych deti ktorych mamy museli do prace a decka do jasiel. V nasich jasliach decka s plienkami nebrali a nebola som tam jedina v tom veku.

Samu by ma to zaujimalo ako to ze vtedy to islo a teraz je s tym problem. Aj my mame male deti v rodine a tiez sa nocnika boja ako cert kriza a to uz maju cez dva. Obcas zaberie nejaka odmena ale skratka nechcu tam ist.

katmi • 19. júl 2007 o 15:40
pralinka - aj tiez nemam deti este,ale zaujimaju ma taketo temy a odoberam jeden casopis a tam som sa to docitala a okrem toho to vidim (ako si aj ty napisala ze u vasich deti..) u kamaratkinej malej..ta ma 9mesiacov,skusa ju davat na nocnik,ale ja som jej vravela,nech to nerobi,lebo ked bude starsia,nebude chciet..
vela je o tom popisane, a vsade zdoraznuju,ze deti do 18mesiaca zivota by sa na nocnik vobec nemali davat.. to pride samo,ze bude chciet do nocnika.. 😉

zuz11 • 1d • 19. júl 2007 o 15:41
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
dve temy na jeden problem 🤐 asi by bolo dobre napisat adminke a jednu dat zavriet 🤐

vesi • 2d • 19. júl 2007 o 15:43
pralinka,keď dieťa dávaš pravidelne v nejakých časových intervaloch na nočník tak urobí potrebu do nočníka, ale v podstate si neuvedomuje o čo ide. môže sa stať, že až bude mať napr. 5 rokov, tak sa začne pocikávať.

katmi • 19. júl 2007 o 15:46
suhlasim s vesi..

vesi • 2d • 19. júl 2007 o 15:46
😀

pralinka25 • 19. júl 2007 o 15:48
moze byt. Ja neviem, len ma to zaujima (aby som vedela ked raz budem mama 🙂 )
Ja som sa sice nezacala ale deti su rozne. Dnes sa uz o niektorych veciach hovori a vie viac ako v minulosti

vesi • 2d • 19. júl 2007 o 15:52
veď to je fajn, že ťa to zaujíma 😀 veď aj ja som spávala na bruchu apod.časy a poznatky sa menie a my sa stále učíme, no nie? 😀

katmi • 19. júl 2007 o 16:11
jeejda babule ja citam o takychto temach vsetko.. dokonca mam doma uz aj dobry rok knizku o materstve a mam ju prestudovanu od A po Z od zaciatku do konca a ese aj od konca do zaciatku asi stokrat. 😀 😀
a casopisy o tomto vsetkom moznom,tak to vama si ani nemusim hovorit,kolko ich mam doma... 😀 😀 😀

vesi • 2d • 19. júl 2007 o 16:11
😀 😀

tomaslavka3
19. júl 2007

Citam zbezne vase pribehy,aj o tom ,ze dietatko sa boji nocnika.Ja zase mam az moc dobru skusenost,s ktorou som absolutne neratala.Nase trojciatka som v 8-mom mesiaci oboznamila so sreblikom.Od posledneho tyzdna ich osmeho mesiaca chodia vedome pravidelne po ranajkach kakat. S jednou z nich som bola 3dni na pozorovani v nemocnici.Sestricka sa pytala,ci mala stolicu.Nemala az pokial som nevypytala serblik.Velmi som sa cudovala,ze aj v cudzom prostredi s inym rezimom dna kakala az na serbliku.Ja tomu hovorim aj nahoda,ale je nam doma aj smiesne,ked sa vsetky tri rano vykakaju naraz.Stava sa aj to,ze kym posadim tu tretiu,prva posadena je uz vykakana. 🙂 🙂 🙂

katmi
20. júl 2007

marijana - ak cches, posli mi cez IP tvoju mailovu adresu, poslem ti mailom nieco o tejto teme.. 😉

tilly
20. júl 2007

baby, môj malý vôbec nemal problém s nočníkom a tak, v pohode chodíme cikať aj kakať, len teraz keď sme boli na dovolenke, tak si zvykol vybehnúť pred apartmán a vycikať sa na trávu, doma chodí po záhrade holý (niekedy si pripadám ako v letanovciach, on vkuse holý, my s mužom v plavkách, samozrejme všetci bosí...), tak si hocikam čupne a ciká, k problému, bojím sa, že mi to bude robiť aj doma, keď sa budeme vnútri zdržiavať dlhšie... kakať sa pekne vypýta, ale ciká kade tade...

hana033
9. aug 2007

babenky, 😲 aj my to skúšame, ale je to zatiaľ otročina. Keď mu nedám plienku, ide so mnou na wc, vyciká sa, pohoda, ale ak sa pozabudnem a nechodím s ním každú polhodinu, pociká sa. Ani ho nenapadne nejako naznačiť, že potrebuje. No a o veľkej ani nehovorím. To rovno do vane... a od hlavy po päty osprchovať. Nie je to znásilňovanie? Nechcem to zatiaľ iba ja, aby chodil na nočník? Mal jedno obdobie, keď sa sám pýtal, ale potom bol chorý a a odvtedy vôbec žiadna snaha.

emjee
18. sep 2007

miriam17 • 1d • 18. sep 2007 v 08:49
ahoj maminky kedze viktorka uz mala v nedlu 1rocik tak som uvazvala nad tim kedy ju davat na nocnik?skusala som parkrat ale nechela tam hopat ked tak sa rozplakala ☹ ako ste zacali vy s tim?

vavka33 • 2d • 18. sep 2007 v 09:17
miriamka ja davam malu na nocnik uz davno,preto uz od 4.mes.sedi sama.Ale ty uz ju davaj,aj ked len na chvilku a ked tam nechce sedkat,skus ju niecim zabavat,hrackami,knizkami,po case si tam zvykne sedkat a aj ked tam nic neurobi,hlavne ze si posedi 😉

ikke • 18. sep 2007 v 09:24
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😉

milhaus • 1d • 18. sep 2007 v 09:26
moja tam tiež nechce sediet a to ju tam davam len sediet tak ako je oblečenu, mam kupeny nočnik dva dni čo bola v tesku akcia

vavka33 • 2d • 18. sep 2007 v 09:30
my mame taky ako bol v tescu,ale hraci,tak sa tesi,ked zacne hrat.A ked nehra,tak pozera doneho a cuduje sa.Tak jej poviem,ze ked si necikala,ani nekakala,tak nebude hrat. 😀

mimakro • 2d • 18. sep 2007 v 09:46
Ondreja som skúšala od pol roka, ale akoby bol žeravý. Ani oblečený ani vyzlečený na ňom nechcel sedieť. Tak som to nechala tak a keď mal dva roky, nechala som ho behať po dome s holým zadkom a nočník som mu dala na dohľad. Ani som ho nemusela nútiť a sám tam chodil cikať a kakať. Trvala to síce 4 mesiace, ale cez deň bol potom bez plienok a keď oslávil tretie narodeniny, prestal ich nosiť aj v noci. Párkrát sa mu stalo, že sa trošku pocikal, ale to je v norme. Mám kamošku, ktorá dcéru dáva od siedmich mesiacov, pekne jej tam kakala aj cikala. Teraz má 17 mesiacov a stále nosí plienky. U niektorých detí to zaberá, niektoré musia na to jednoducho dozrieť. Načo ich stresovať. Inak Ondrej potom chodil už na záchod. Ten nočník sme využili fakt iba 4 mesiace. Hanku ráno skúšam posadiť a bez problémov sa tam vykaká. Ešte mesiac dozadu tam sedieť nechcela.

emjee
27. sep 2007

ladybird1l 1d Dnes o 19:43
ahojte maminky, dlho som hladala, ci sa tu takato tema nachadza, nenasla som, vyhladavac mi nefunguje, ak tu taka je, tak mi prosim napiste link a ak nie, tu je moja otazka: svokra na nas tlacila, ze dieta treba naucit na nocnik uz od siesteho mesiaca. Moja Nikolka ma o chvilu 9 mesiacikov, na nocnik ju ucime od 7. mesiacika. Len stale akosi si nevie na neho zvyknut. Neviem, ci mame na nu spravnu taktiku. Jedine rano, ked sa zobudi vie udrzat curanie a pekne sa vycika az do nocnika ale v priebehu dna si ho nepyta. Davam ju na neho kazdu chvilocku, obcas sa vycika, ale vacsinou ma precikane a prekakane plienocky. Manzel uz zaviedol bac bac po ritke ako pohresenie za to, ze sa vycikala a vykakala do plienky. Ked jej da po ritke, ona sa chuda rozplace, ze placem s nou aj ja, neviem ci je to sposob ako dieta naucit na nocnik. ako na to? je este priskoro na nocnicek? viete nejake finty?

zuzu13 2d Dnes o 19:48
lady, my sme na nočníku od 4. mes. a stále to funguje...takže ti moc neporadím...ale skús ju dať...a keď sa vyciká tak ju pochváľ a keď je plienka plná tak sa na tom spločne pobavte...myslím že bac bac ešte nechápu... 😉

mimi109 1d Dnes o 19:50
lady prepac ak ta teraz urazim ale trestat 9 mesacne dieta za to ze sa vycika ci vykaka do plienky ja riadna somarina 😖 😝 ona si este neuvedomuje ze treba cikat ci kakat do nocnika nevie este poriadne ovladat svoj mechur
hlavne ju do nocnikovania netlac lebo ked bude starsia ti nan nesadne vobec 😒

ja malu davam na nocnik ale za to ze sa tam nevycika ci nevykaka ale spravi to do plienky by ma ani nenapadlo capnut ju po zadku hlavne aby si nan zvikla a aj tak dieta si uvedomuje co s nocnikom tusim okolo roka a pol ak nie aj neskor uz si to presne nepamatam

soska 1d Dnes o 19:54
ja poznam vacsinu babetiek, co zacali s nocnickom az okolo 2 rokov!!!
to mi niekde nieco uslo???
vraj si to samo ma zacat dieta uvedomovat a vtedy je to najlahsie a najucinnejsie ako naucit na nocnicek...

soska 1d Dnes o 19:56
zuzu a ako ste uz od 4.mesiacika na nocnicku, ved to este maloktore babo vie sediet nieto este na nocnicku???

nathalie111 1d Dnes o 19:58
my pouzivame nocnicek od siedmych mesiacov zhruba..najprv sme ju posadili len tak,zo srandy..a ona sa vycikala...potom opat..a kakala..takze mozno pochopila... 😉 a isto sa jej tlaci lahsie,predtym sme s kakanim mali problemy,dost casto sme pouzivali rektalnu rurku...teraz vydrzi aj pol dna s jednou suchou plienkou..nepyta sa,ale ked ju nan posadim,vacsinou sa nieco deje...skuste to,nic za to nedas..a ak sa podari,potesi to obe... 😀

soska 1d Dnes o 20:02
nathalie, to znie rozumne 😉

mimi109 1d Dnes o 20:03
nathalie aj my to robime tak isto len sme zacali az od 8 mesiaca, niekedy sa zadari niekedy nie 😉

ladybird1l 1d Dnes o 20:04
mimi109, som toho nazoru ako ty, manzel zaviedol bac bac, a ja s nim vobec nesuhlasim, bojim sa aby to neviedlo aj k tomu, ze sa bude bat Niki nocnicka, no to bac bac mu zatrhnem !

soska, aj ja som si to kedysi myslela, preto som sa hadala spociatku s manzelom, ze je este priskoro na nocnicek

nathalie, ved ju tam davam dost casto, a vacsinou sa cosi deje, mozno som uz manzelom taka osprostena, lebo on to berie dost vazne a karha ju za pocikanu a pokakanu plienku, ale uz je toho dost! zakrocim...preto som sa vas pytala, ci je to normalne, lebo v tom som uplne neskusena, dakujem vam za rady

mimi109 1d Dnes o 20:05
lady nedovol mu aby ju bil za to ze sa pocika ci pokaka do plienky ved je este mala ☹

ladybird1l 1d Dnes o 20:07
jasne ze nie, razne zakrocim, stale som namietala ked jej to robil, ale on ze to sa tak musi, nedovolim !

mimi109 1d Dnes o 20:10
spravne stoj si za svojim nesmie ju bit a nutit do toho co este si chuda mala neuvedomuje, ono sa kludne moze stat ze bude nocnik odmietat lebo sa jej to bude spajat s tym ze dostane po zadku ☹ 😢

ladybird1l 1d Dnes o 20:12
ved aj toho sa bojim, on ju ma strasne rad a santi s nou, no co sa tyka nocnicka, to berie prilis vazne. porozpravam sa s nim...

jakimova
28. sep 2007

ahojte, ja som malú začala dávať na nočník na 7 mesiacov a čakala som s nou kým necikala, každý deň sme ju na chvíľu posadili , zvykla si a teraz už dva mesiace kaká len do nočníka-teraz má 9 mesiacov.

sloboda4
28. sep 2007

ahojte, my sme malemu kupili nocník ked mal asi 7 mesiacov...ale ano pocut o nom ☹ tak som mu ho dala k hrackam a on sa s nim pekne hraval (daval do neho hracky ....a tak) ked mal 11 mesiacov tak som ho pri ranajkach posadila naň a on sa pekne vycikal.....a teraz cez leto ked mal 1,5 roka tak som mu kupila krasne slipky na ktorých bola kačička 😉 a on bol z nej taky unesený že ju nechcel ocikat a tak sa do slipiek nikdy nepocikal 🙂 😉 od vtedy chodi stale na nocník a sam sa zacal pýtat aj v noci 😵 štastna som z toho ako blška 😉

jejke
28. sep 2007

sloboda 😀 slobodienka
tam malo byt "ani" pocut???
myslim prvy riadok???

ahaaaaaaaaa....🙄

a vies ze ani tak ti neverim???.. 😀 😀 😀
za tvojim prispevkom som mala chut napisat uz len"a zili stastne kym nepomreli"
Na taketo chvalenkarstvo a reci o dokonalych detoch ja nezvyknem reagovat
lebo to zmysel nema 😎

ale mamickam ktore sa snazia dietatko oducit od plienky
😉 z vlastnej skusenosti z opatrovania deticiek viem, ze ked dietatko prilis casto davate na nocnik, moze dostat aj zapchu ak nanho nie je zvyknute, davat dieta prvykrat na nocnik ako rocne je neskoro,
malo by ho poznat uz od 8-9 mesiaca.
Netvrdim ze by malo UZ rocne vsetko 😝 len do nocnika,
ale zoznamene ze sa tam hopa a volaco don robi, to by malo chapat ako 9 mesacne,
inac rocne dieta ktore nechce nocnik asi radsej pojde na male sedadielko na zachod 😉

Moj maly teraz ked ma 18 nesiacikov zacal chodit na zachod a nocnik odmieta, hoci uz nan pekne vedel...

No a este cosi ak oducate dietatko (je to jedno ci dievca alebo chlapca)
vo veku rok a pol mali by ste sa vyzbrojit trpezlivostou a pracim praskom, denne aj 6-7 gaturiek som menila dievcatku o ktore som sa starala....
kym pochopila ze v suchych je lepsie...
moj maly sa hrozne hneva ked sa pocika ale su deti ktorym to az tak neprekaza 😖
na kazde dieta dojde, kazde je osobnost, netreba to porovnavat s inymi
a ak uz ide o trojrocne, mne povedal urolog ze je to bezny jav ked sa este trojrocne pocika-ak to je len sem-tam je to v ramci tolerancie,
za problem by to nepovazoval.

NIE vsetky deti su tak"super" ze vydrzia v jednych slipoch cely den
uz 18 mesacne 😀 😀 😀
a nikdy nikdy sa nepocikaju 😀 😀 😀

escada17
28. sep 2007

jejke, ja som v USA a kopec deti tu ma pull upsky este v veku 3-4 roky ...a nik z toho nerobi dramu..

jejke
28. sep 2007

Vidis a my Slovenky by sme chceli aby boli deti dokonale, perfekcionizmus detom viac skodi ako pomoze. 😝

zuzu13
28. sep 2007

deti sú rôzne...niektoré sú viac chápavé v skoršom veku...
jejke podľa toho ako si napísala nemám ani odvahu zopakovať to čo je u nás...ale je to aj tak jedno...je to moje dieťa, sedí na nočníku od 4.mes. a sama...bez toho aby som ju nútila ráno vstane ukáže na nočník, posadím ju a kým prídem s mliekom je vycikaná, vykakaná...samozrejme, že má ešte plienku, lebo pri intenzite ciaknia v tomto veku by asi sedela na nočníku 70% dňa... no a keď sa vykaká do plienky???s chuti sa na tom pobavíme...

sloboda4
29. sep 2007

ahoj jejke...dakujem za opravu. prispevok som pisala pri Davidkovi, takže sa stalo že písmenko sem tam uniklo 😒

vies, ja sa so svojim dietatom nevychvalujem...ak ste to tu tak pochopili tak sa veeeelmi ospravedlnujem, iba som fakt stastna že prave tato vec (chodenie na nocnik) nam vysla 😉 .
vies ked sa pridam do temy ohladom rozpravania...tak tam pridam prispevok v zneni....MOJE DIETA ROZPRAVAT NECHCE, je maximalne pohodlny....ale to je ina tema...tu sa bavime o nocnikoch a plienkach....tak som napisala ako je na tom moje dieta....proste je v tomto sikovny tak ako mnoho inych deti a tie ktore nie su sikovne cochvila budu....ved každy je super v niecom inom...

MAMICKY ak ste pochopili moj prispevok ako chvalenie sa tak sa velmi OSPRAVEDLNUJEM.....ale ja chvalenkarka skutocne nie som ☹

lefika
29. sep 2007

baby tak u nas to momentalne vyzera nasledovne: mala sa zastavi, ked ide cikat, pozera pod seba, ako to po nej tecie, a ked docika, ide si sadnut na nocnik. ide ma uz z toho trafit, ked vidim, ze sa jej chce a chcem ju tam posadit, zacne hystercit...evidentne princip chape, ale.....
nemoze to byt tym, ze ona je taka strasne cistotna a nehce si zacikat svoj nocnik? 😀 ja uz neviem...
podotykam, ze sa snazime uz 3 mesiace 😒

jejke
2. okt 2007

Ano, chapem, mate sikovne deti, slobodienka a zuzu13,
vobec sa netreba ospravedlnovat,
len ked mi niekto vravi jeeeeeeeeeej moje chodilo 9-mesacne,
ano, ale nepovie ze s pomocou 😎
Takto keby som ratala, tak moj maly chodil uz 8-mesacny ,lebo stale chcel byt na nohach a musela som chodit s nim a drzat ho za obe ruky
A TO JE ROZDIEL.Samostatne chodil "az" 13 mesacny, verim ze k tomu prispela aj choroba, bol zoslabnuty po tyzdni v nemocnici...potom stratil aj stabilitu,ale nie o tom som chcela...
Takisto je to s nocnikom Zuzu13
"sedi na nocniku od 4 mes.a sama..." 😀
Nemam v zalube niekoho chytat za slovo, ale precitaj si to este raz cosi napisala 😉
Ja som este nevidela aby dieta samostatne sedelo 4mesacne a ako potom na nocniku
😝
My sme kupili nocnik 6 mesacnemu a to vsetci pred nami tukali na celo, ci sme sa zblaznili tak skoro,ale zoznamovanie s nocnikom nie je to iste ako oducanie od plienky....
Ak pouziva dieta nocnik samo a rado este neznamena ze je to v 10 mesiacoch stopercentne.Pride obdobie vzdoru a vsetko moze byt inac
Preto sa neodvazim pochvalit, aby som to nezakrikla 😉
A vobec som sa Vas nechcela dotknut 😅

maca793
2. okt 2007

ahojte máme síce len 17 mesiacov, ale malá si už uvedomuje, že niečo robila do plienky. keď sa pokaká, tak príde a ukáže na plienku. cez leto som skúšala len gaťušky, ale viac som prezliekala a´ko umývala nočník. 😝

lenadka
2. okt 2007

Moja sa pekne pyta cez den ale v noci 😢 ani napad cika do plienky, dokonca aj schvalne a ked jej ju nedam pocika postel-aj schvalne...nerozumiem tomu, lebo cez den je to na 100% uz dlho, dokonca vydzri v autosedacke v zapche aj 15 min. kym mozeme zastat a ist cikat a to vidim ze ma nakrajicku, lebo ked su gatusky dolu hned ide prudisko ako hrom.Pocikala sa cca pred 2 tyzdnami len preto, ze ona ide sama do kupelne a mala teplaky na ktorych jej nesli odopnut gombiky, strasne pri tom plakala a nariekala, ze jej to nejde, kym som dobehla rucala, ze sa kvoli tomu pocikala. Kakat sa pyta aj v noci-bolo to len par krat, cez den sa na velku pyta od 1 roka. To nocne a vecerne cikanie ma trapi, ani nie to spankove ako to naschvalove 😠 😖 uz som rozmyslala ze jej struhnem za to, ale nechcem ju nejako straumovat-co myslite?

sloboda4
2. okt 2007

ahoj jejke...
nechapem tvoju ironiu ☹ /som sloboda a nie slobodienka/
...nebudem sa tu viac s tebou dotahovat a chytat sa za slovicka, iba tolko k tomu...ked je dieta v niecom sikovne treba ho pochvalit, a to je jedno ci to je moje dieta, tvoje alebo kohokolvek, nie? tak nevidim dovod preco by som nepochvalila svoje dieta?

ahoj lenadka,
struhnut 🙂 co ja viem? 🙂 skus jej kupit nejake nove kraaasne pyžamko a povedat jej ze akože ho je skoda pocikat, možno sa na to chytí 🙂 /aj nas sa chytil na nove slipy 😉 / alebo nejaku novu obraskovu plachtu 😉

a inak to cestovanie s cikanie - to je horor, my ked sme isli na dovolenku tak sme stali každu pol hodku, co si musel maly odskocit a to iste mi robi aj na nakupoch 🙂
už som rozmyslala ako to budem riešiť v zime 😒 ved kym ho vyzleciem zo všetkeho a vylovím mu "zvoncek" - no neviem 😒

lenadka
2. okt 2007

sloboda, no minule si pytala nove pyzamko-ze vraj kedy jej KONECNE nove kupim??? /jedno mam kupene a odlozene/😀,
skusala som tie plienky huggies co su na nich barbinky, ked sa ocikaju obrazok mizne...chvilu zaberalo, neskor mi povedala-nedavaj mi ich ved ja ich pocikam!Ach to moje cudo 😅

Inak na to cestovanie jeden sikovny ocino vymyslel aby furt nestali do malej flasky od mineralky cikali 😀 😉

sloboda4
2. okt 2007

lenadka, rafika je ta tvoja kočka 😀 😉

no aj ja som pribalila nočnik aj do auta, ale nejako to nefunguje...david je užasnity ak ocika koleso tatovi na aute, taka radosť že sa nestacim diviť 😀

ale co, povedz si...že aj tak je šikulka ked sa jej už cez den dari nepocikat sa, ved aj to je cosi.. 😉 ...ked tie deti su take zlate, ked si všetko vedia ospravedlnit 🙂 😀

lenadka
2. okt 2007

sloboda,len je to take cudne spravanie, na obedne spanie ked som ju skusala dat bez plienky a pod plachtu som dala podlozku, tak dobehla, ze sa pocikala na vankus 😝 fuuuj a bolo to naschval po zobudeni, posadila sa - a pustila. Nerozumiem tomu, lebo z postielky vylieza sama bez problemov a sama vie ist na zachod na poschodi, lebo ma ten ikea stolcek a dolu ide tiez sama na zachod ale tam ma v kupelni nocnik, dokonca sa sama utrie /co zatial pre mna nie je ziaduce-lebo si to vies predstavit ako sa utrie 😀 😝 😲 /alebo "po" na mna zakrici...alebo ju len vidim letiet okolo ako strelu do kupelne a uz viem ze ide cikat...no oriesok pre psychiatra to jej spravanie 😲

lenadka
2. okt 2007

ona je celkovo cislo 😝 nenudim sa

sloboda4
2. okt 2007

😀 😀 lenadka prepac ale musim za zasmiat...ked tvoja mala je asi veeeelmi prespekulovaná 😀 , ja si myslim že to chce len pre nu cas a pre teba trpezlivosť...teda vela trpezlivosti 😀

no co aspon vieš že vie byť prešpekulovana, a to do dnešnej doby potrebuje, nie? 😵

jejke
3. okt 2007

Sloboda ani som si to neuvedomila, ze Ta tak rani zdrobnelina 😅
Vobec som to nemyslela ironicky skor mi to pripada zlate, mne
tiez nejako nestupa adrenalin ked niekto skomoli moj nick
😉
Co sa temy tyka, tak aj ja som skusala dieta na nocnik od 6 mesiaca, pridrziavala som ho tam aby nespadol, kym pri prvom syncekovi bola reakcia plac 😢
a museli sme to nechat na neskor,s presviedcanim a s odreagovanim rozpravkou vydrzal sediet a vycikat sa asi 9 mesacny...
Aktuane sa oducajuci druhy syncek, ten sa v tom priam vyzival, ked mu zahral nocnik,hned od zaciatku, teda od 6 apol mes cikal AJ DO NOCNIKA
,lebo ovela castejsie DO PLIENKY.
Skusal si sadnut na nocnik sam ked zacal lozit, aj ked posadit sa nevedel,obleceny hopal na sekundu a prevratil sa aj s nocnikom, po tom kotrmelci som zalomila rukami...
synovcek po pade z nocnika uz NIKDY nan nesadol, tak som si myslela ze aj
u nas bude TRAUMA, ale nie, nebola, hned na to zabudol...
A aj teraz skusa sadnut obleceny a netrafi sa tam smejeme sa z toho. 😀
Kazde dietatko je sikovne a kazde treba chvalit, v tom sa zhodneme.

😀 😀 😀 stava sa nam,ze po prebudeni ostane moj drobec aj rano suchy, jasne ze vtedy ak sa cez noc neprebudi a nepyta si pit...
Teda sem-tam mame taketo noci tvrdeho spanku...

Pred spanim pije mliecko a ze niekedy vydrzi az do rana, to ma udivuje.
Musim ale vstat skor ako vstane on, teda uz ked sa zacne mrvit, v postielke o piatej rano a rychlo bezim pre nocnik...
vraj to tak funguje u vsetkych deti, spia suche a cikaju pri prebudeni.

😉

maruschka
3. okt 2007

podľa odporúčania detských lekárov a urológov,nie je vhodné učiť dieťa na nočník do dvoch rokov.Dieťa nemá ešte pevné zvierače a tak si samé nemôže určovať,kedy sa vyciká a kedy nie.Až vo veku 2 rokov môžeme cielene učiť dieťa sedieť na nočníku a učiť ho vykonávať potrebu.
Tak je to aj u nás,rozhodli sme sa,že ešte nebudeme malú trápiť s nočníkom a behať po nej hneď,keď ju strasie a robiť paniku,aby sa nevycikala do plienky.Ona je ešte malinká,ešte ani nevie,o čom je svet a nie,aby som ju mordovala s nočníkom.Tak sme to urobili aj pri staršej a vyšlo to.Sama si uvedomila,čo robí a keď sme raz boli na výlete,plienky sme zabudli doma,jednoducho sme jej ďalšiu už nedali a ona ju už nepotrebovala.Nehovorím,sem-tam sa nehoda ešte stala,ale sama si uvedomila,kedy sa má vypýtať na nočník a kedy nemusí. 😉 😉

jejke
3. okt 2007

Ano Maruschka,aj toto je nazor,
iste je v tom kus pravdy,
🙂 ale nie kazde dieta vydrzi v plienke do dvoch rokov, niektore deti,
tak ako to moje, plienku odmietaju uz ako 16 mesacne,
a dalsia vec ...ako som pisala z vlastnej skusenosti

NIE KAZDE dvorocne dieta prvy krat posadis na nocnik a ono tam bude sediet
Podla mna uz rocne dieta davat na nocnik 1x je neskoro

Dieta musi nocnik spoznat ovela ovela skor, inac HO NIEKTORE DETI neskor
TVRDO ODMIETAJU.. 😉

maruschka
3. okt 2007

jejke ja viem,mám kopu známych,ktorých deti chodia už skôr na nočník,je to super.nereagovala som na tvoj príspevok,iba som prispievala k tejto všeobecnej téme 😀 😀 .Ja skúsim dať malú tiež na nočník,doteraz si doňho dávala iba hračky,tak iba vyskúšame,že čo a ako.neviem,uvidíme,ako to dopadne,tamto som citovala niektorých lekárov,keďže máme v rodine asi 4 deti,ktoré chodia na nefro,lebo jednoducho je to v génoch a tamto bol názor lekárov-na chodenie na nočník v 2 rokoch.aj tak sa už sama trocha hrabká na wecko,keď je tam staršia dcéra 😀 😀 hádam sa to naučí od nej. 😅

zuzu13
3. okt 2007

nuž jejke, ťažko ťa presvedčím...ale je mi to fuk...
tí ktorí to videli, ako sedí sama a k tomu aj na nočníku, majú iný názor ako :Takisto je to s nocnikom Zuzu13
"sedi na nocniku od 4 mes.a sama..." 😎

jejke
4. okt 2007

Existuju hlbsie nocniky, lepsie tvarovane a deti z nich tak lahko nepadaju
su skoro ako opora,ako jamka kde sa detsky zadocek "zahniezdi" 😀 😀 😀
Ano mas pravdu, verim Ti, 😉
nebudem sa tu hadat mam inu pracu...
http://www.radost.sk/tiptyzdna.php?show=more&ac...