Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

milhaus
29. jan 2008

nasa ma kupeny nočnik asi od deviatich mesiacov ale začala som asi pred mesiacom, rano hned ked vstane plienku dolu a ranajkuje na nočniku milačik a sedi tam dokial niečo neurobi, pred par dnami som ju začala davat aj ked ide na obed spat a potom sa zobudi, to tak chcem vydržat asi do konca februára a od marca chcem pridat aj večer pred spanim, zatial sa mi nepyta ale ešte je mala, obsedi mi tam pokial jej dam niečo zaujimave
mama hovorila že ja som sa v roku a pol pytala tak uvidime
svokra ma nahovarala aby som ju dala sediet na nočnik už ked sa naučila sediet ale ja som ju dala až od roka
zo začiatku mavala otlačenu ritku ale už nie
kamoška je psychologička a neschvaluje to ale ked to kedysi tak ludia robili a nebolo to zle
a tie čo použivaju tu bezplienkovu metodu predsa začinaju ešte skorej ako ja a ide im to

otrivinkajanka
29. jan 2008

ahojte moja ma 20 mesiacov,ale na nocnik nejde ani za svet mozem sa aj na hlavu postavit ukazovala som jej to ako sa nanho ide aj gate som si dole dala pripadala som si ako debo a ona sa len smiala a dala si ho na hlavu pritom ked je pocikana plienku si da dole a donesie mi cistu aj ked je pokakana dojde a ukaze mi pytala som sa aj sestricky u doktora a povedala mi,ze nemam ju nutit,ze pojde nanho aj sama a tak isto aj kamaratky mi povedali,ze ich deti zo dna na den isli same na nocnik tak uvidime,dufam,ze to nebude v 4 rokoch ako u mojej susedy jej syn

milhaus
29. jan 2008

tak asi sa jej pači v plienke alebo nepači sa jej proste ten nočnik, aj moja si ho dava na hlavu niekedy ked sa s nim hra

otrivinkajanka
29. jan 2008

no ma dva nocniky ruzovy a taky kacickovy a hra sa len s nimi a dava tam hracky ved pockam do leta ze vraj vtedy je najlepsie naucit dieta na nocnik tak dufam,ze ju to naucim,lebo nestiham plienky kupovat

tonicka
29. jan 2008

ahojte. my mame nocnik tiez asi od 9 mesiacov, ale vobec sa jej nepacilo ani oblecenej sadnut az raz ked mala 11 a pol mesiaca sa motala okolo nocnika a tak som ju skusila oblecenu posadit, a potom sme si cely den chodili sadat oblecene na nocnik 😀 sama ma volala a na druhy den som ju skusila vyzliest a hned sa mi tam aj vycikala aj vykakala a od vtedy ju davam hlavne rano ale posledný týzden sa mi tak 2 krad denne sama vypyta(dovedie ma tam) 😉 Ale tiez sa s nim rada hra a dava don vela veci a upratuje don hracky 😀 Inak ja ju tam nechavam len chvilku aj ked sa nevycika. Akurát posledne dni, ked urobi potrebu tak tam chce dalej sediet aj 20 minut a citame knizky 😀 😀
A kazde babo ma iny cas, sestrine deti mali uplne rozdielny cas, starsi od 1 a pol roka a mladsi skoro az v troch a v noci musel mat plienku skoro do styroch lebo v noci strasne tvrdo spal a nezobudil sa ani na to ze sa pocikal 😅

milhaus
30. jan 2008

aj moja sa s nim hra doteraz ale rano a poobede ju tam davam nadalej, ešte sa nepyta ale ma čas do jary, na jar ju chcem nechat len v nohavičkach pobehovat bez plienky, tu len ked bude na obed spat a v noci

dianecka
30. jan 2008

ahojte 🙂
naša malá kaká do nočníka od 7.mesiacov, proste vždy kaká len ked ju dám na nočník, je super
s cikaním je to zložitejšie, teraz má 15 mesiacov a sem tam sa pýta, ráno ju nechám behať bez plienky a vždy jej poviem, aby sa pýtala, ked bude chcieť cikať eee, niekedy povie ee až ked ciká, vtedy jej ukážem kalužku, kt. spravila alebo mokré pančušky a ukážem jej, že eee sa robí do nočníčka, treba len skúšať, no myslím, že cez leto je to jednoduchšie.

milhaus
31. jan 2008

moja sa malokedy vykaka do nočnika a ani by som to nestihla, ona urobi ee a už to je, to je tak 10 sekund a zatial ju nestiham vyzliect
vycika sa ale vždy ale myslim že ešte sa nebude pytat, snažime sa iba niečo vyše mesiaca a sedi iba rano a poobede
moc nevyprava tak neviem ako na nu, je to moje prvé 😉

denka1
1. feb 2008

Nas maly mal teraz 16 januara dva roky.Nocnik som mu kupila, ked sme oslavovali jeden rocik.Teraz je tomu tyz co chodi sam cikat na nocnik.Prislo to samo.Vie si dat pekne dole teplaky vycika sa,utrie si pipika a ideme spolu splachnut vsetko do zachoda a potom si este strekne osviezovac,aby nam to nesmrdelo.Ma 4 rocneho kamarata a ked cikal este do plienky,tak sme mu stale hovorili,ze Patrik uz cika do nocnika a ze nenosi plienocky, az to zabralo.Kupila som mu mokry toaletny papier,ktory ma polozeny v izbe na stole,na ktorom je macko Winnie Pooh a to sa vzdy tesi, ked sa vycika a moze si ist zobrat svoj "toaletacik"a utriet sa.Vcera som mu bola kupit trenky,lebo cez den mu plienku vobec nedavam.A skusala som mu nedat plienku, ked siel po obede spinkat ,ale este nie je asi ten spravny cas ,lebo sa pocikal,takze ho nebudem ani nutit a ani hresit za to,ze sa pocikal.Niekde som citala,ze niektore mamicky chcu zo svojich deti rychlo urobit dospelych,takze som si na to hned spomenula a budem trpezlivo cakat na to kym sa naucime do nocnika kakat a odnaucime sa plienku uplne nepouzivat.Dolezite je deti neustale chvalit.To je pre deticky velka odmena.Mame 2 mesacnu dcerku a to som zvedava ,kedy zacne chodit na nocnik ona.Dufam ,ze jej starsi bracek bude velky vzor..Drzim vsetkym mamickam palce a hlavne prajem vela trpezlivosti. 🙂

milhaus
1. feb 2008

tu trpezlivost bude asi treba, najmä vtedy ked sa pokaka, to budeme skusat až na jar na ostro

milhaus
1. feb 2008

mama hovori že ja som sa pytala tak že som sa pokušala posadit na nočnik a moja to robieva a teraz sa o to snaži už hodinu a raz sa jej to nachvilu podarilo ale ma plienku
za pol hodinku sa pojde kupat

marorlinko
1. feb 2008

cez den je to horsie ho dat na nocnik,lebo pokial zje obed uz je pokakany s pisanim je to jednoduchsie, nepyta sa, ale viem asi kedy mu treba. v noci je to lahke, ked vypije mlieko o 21hod a potom uz nic nechce, po hod uz necura amoze spat v noci bez plienky, lebo casto sa zobudi a plienka je sucha rano, takze to skusime dalej.

milhaus
2. feb 2008

moja v noci cikava dost aj poobede ale chcem aby sa pytala aspon cez den
chcem ju začat davat na nočnik už aj pred spanim

evulik6
2. feb 2008

no my na nocnik ani nahodou, nechce na nom sediet, tak som to na nejaky cas vzdala. Nasla som celkom zaujimavy clanok: http://www.zdravie.info/pre/pre_deti.htm

milhaus
4. feb 2008

moja tam sedi a par krat sa mi tam aj posadila cez den sama oblečena ale začali sme až od roka a pol mesiaca a to chodime len rano, ked sa naobed zobudime a už druhy den to skušame pred spanim. Všetci mi vypravali že čo ju nedam už ked vie sediet ale to sa mi zdalo skoro a ešte sme nočnik ani nemali. Ked cika dviha nohu a ked kaka zamrzne a niekedy je počut ako tlači ale to ju nestiham vyzliect lebo v tomto je rýchla.

otrivinkajanka
4. feb 2008

no baby musim sa vam pochvalit simca si dnes doniesla nocnik stiahla plienku a vycikala sa do nocnika skoro som odpadla dufam,ze to urobi aj zajtra a vydrzi jej to

milhaus
4. feb 2008

tak to je teda sikulka
mja ma nočnik pod nosom a maximalne ho nosi na hlave, dava do neho hračky alebo sa tam posadi ale myslim si že keby nemala plienku by sa do neho vykakala lebo tak sa tam snažila minule vyliezť a bola potom pokakana a mama mi hovorila že ja som jej tak davala najavo že tam chcem ked som bola mala 😒

dannynka
4. feb 2008

ahojte,mozem sa pripojit?
aj ja by som chcela oducit moju dcerku od plienky aspon ked sme doma ale nedari sa 😒
na serblik sice cez den pekne chodi,asi 4-5-krat,a ked ju necham na vecer z holou ritkou bo sa mi neoplati na hodinku nechavat plienku tak mi vsetko ocika 😅 😀

milhaus
5. feb 2008

zaleži aj kolko to babo pije, tak ju skus medzitym ešte posadit a ak beha po studenom alebo jej je trocha zima či je prechladnuta tak cika častejšie
moja dneska ako sa rano vyprazdnila tak behala pol hodku tak a necikala a potom som ju už obliekla
to cikanie ked sa vicika to je stale lepšie ako kako na koberci, moja bi ho bola schopna ešte rozmazat po koberci ale mi sme ešte menši a chodime len rano, ked sa cez den zobudime po spanku a večer, asi od marca ju chcem nechavat bez plienky cez den lebo bude teplejšie a na spanok ešte bude plienku mat počitam aspon do jesene aspon na noc určite, to tak rychlo zasa nepojde
ja na nu skusam ist postupne, mesiac po mesiaci pridavam o jedno cikanie na nočnik denne viac, ešte sa nepytame ale mam pocit že sa raz vystverala na nočnik ked sa jej chcelo kako robit lebo potom aj kako mala a vypadala ako by si ulavila ked si tam sadla ale bola oblečena tak neviem či by mi tam niečo nechala 😀

kvetinka86
5. feb 2008

Ahojte baby. Môj malí má síce iba rok, ale už od šiestich mesiacov sedáva na šerblíku a vôbec ani na začiatku a ani teraz neprotestoval. sadol si tam v pohode. od 7 mesiaca každé ráno pekne kaka do šerblíka pokial mu nejdu zúbky lebo vtedy ho dosť preháňa. s cikaním to je ako kedy. Niekedy má suchú a niekedy až precikanú plienky. Ešte sa mi síce nepíta, ale keď ešte popracujeme tak to hádam nejako zvládneme. 🙂

milhaus
5. feb 2008

sak mojej tiež nevadi že tam sedi, ona tam vydrži takych 10 min., ale sedim pri nej inak utečie
😉

milhaus
6. feb 2008

večer sa ta moja nie a nie vycikat a to vypila plny pohar a zjedla polievku a nič, až za 20 min., ako menšia cikala hned ako niečo vypyla ale mama hovori že i ja som tak zadržiavala moč 😉

xxmargaretka
18. feb 2008

ahojte..ja som annu zacala davat ked mala cca rok,davam ju rano,predtym aj potom nez ide na obed spat a aj vecer a cez den sa jej hadam aj 100x spitam ci treba cikat,alebo kakat a zakyve hlavkou odpoved a je ked si na nocnik sadne sama a sa vycika,ale kedze si nevie dat dole plienku tak do nej,a sem tam mi ho aj donesie a vtedy ju posadim a vzdy donho nieco spravi..zaujimave je,ze plienku ma rano suchu a ked jej nahodou treba okolo 5-6h cikat tak zamrnka a ked sa vycika spi dalej,ale cez den veselo cika aj do plienky..chcem pocat kym sa otepli to bude uz aj starsia a jedneho krasneho dna jej proste plienku nedam a poviem,ze neni a musi sa pitat a snad to zabere..sesterka tak spravila a vyslo jej to..

milhaus
19. feb 2008

nasa slečna sa ešte nepyta a už trenujeme od roka rano, ked sa naobed zobudi a večer

tevova
19. feb 2008

Ja nášho drobca dávam najmä ráno, kým máme niečo na programe, väčšinou sa vždy vyciká, už viem, v akých intervaloch ho mám posadiť. Potom cez obed po napapaní vždy kakáme, aj cikanie sa podarí, niekedy sa stane, že cikne, keď je dlhšie s holým zadočkom. Ráno si sadanie na nočník uľahčím tým, že mu dám slipy, aby som sa s plienkou nezdržiavala-viete, aký je v tých slipoch bohový, nohy ako klátiky, guľatá ritka a tie slipy k tomu, užasné. Plienku mu dám, až keď ideme von alebo na návštevu ku susede, ktorá má tiež takého drobca.

charlinka
19. feb 2008

Ahoj, koukám jak to pěkně vašim deturencom jde. 😉
Já malou dávám na nočník tak 4x denně, jenže ona mi tam sedí a nic neudělá.
dneska ráno si tam ucikla asi po deseti dnech trošilinku, ale jinak nic. když jsem ji dávala kolem roka, kolikrát se mi vyčurala i vykakala, ale pak jsme byli na dlouhé dovolené, k tomu stěhování a zima, tak jsem chtěla počkat až do ted, a už je asi moc zvyklá na plínku. Nechala bych ji i bez, ale je dost zima na podlahách.
nemáte někdo radu?? nemá ani pravidelný interval kakání. Mám pokračovat v tom dávání na nočníku, nebo počkat až do teplíčka do jara?? Stále kýve že se ji čurat nechce, nevím zda tomu pořádně rozumí ale už se mi zdá v nejlepším věku začít.

milhaus
19. feb 2008

moja tomu ešte nerozumie lebo minule cikala vo vani, tieklo jej to po nohe a nič
charlinka nie je neskoro, ona sa naučí, ja ju tiež koli tomu že ešte neni teplo nenechavam v nohavičkach, chcem začat naostro za mesiac, to by malo byt teplo

stanka3
19. feb 2008

My to robime podobne ako to robila lidka. Malu som zacala davat na nocnik od 7 mesiacov. Je na nocniku cela spokojna kopka nozickami a "cita" si knizocku. Nechavam ju na nom len par minut, vzdy ked sa prebalujeme alebo ideme spinkat, ale vysledok je tam vidiet takmer vzdy. Zakazdym ju pochvalim, pozrieme co to tam mame a podobne. Mala je cela stastna. Rano po prebudeni je nocnik riadne plny a kakame uz len do neho. Dieta si urcite tymto ziskava navyk a ja verim, ze sa tymto sposobom dopracujeme k skoremu nenoseniu plienok.

milhaus
20. feb 2008

sak aj moja tam sedi a hra sa ked jej podavam hračky, kedysi odtial utekala a teraz tam sedi aj sama ked odbehnem do kuchyne pre niečo alebo tak

vesnica
20. feb 2008

ahojte,ja som sa len strasne potesila,ked som si precitala vase prispevky.tiež riesime odvykanie od plienok.a samozrejme to nejde.mna do toho tlaci svokra,každým telefonatom mi tým zvysuje adrenalin.telefonatom,lebo teraz žijeme chvilu v zahranici v Norsku.to vseto beru dost volnejsie,a nemaju tu nazor,že deti cim sor maju sediet na nocniku....pre nich je uspechom ak to vobec vyjde do 3rokov.vezmem si vase rady k srdcu a prestanem si mysliet,že som asi nemožna ja.dakujem.zdravime aj s babatkom