Odvykanie od plienky v 2 rokoch. Ako naučiť na nočník?

snilko7
26. jún 2006

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Synček bude mať v auguste 2 roky a chceli by sme ho pomaly učiť na nočník. Už na tom "pracujeme" tri mesiace a výsledok žiadny. Poraďte, ako ste postupovali vy a kedy je ten správny čas začať s odvykaním.

ingra73
12. máj 2008

barunka: skus ju dat cikat a pocas toho ako ju budes vyzliekat jej rozpravaj, ze ed sa vycika tak tam narastie kvietocek, samozrejme ju daj cikat niekde kde su kvietocky 😀 😀 😀 , neviem ci som ti poradila, ale skus, mozno budes mat uspech, moj maly ma 17. mesiacov, od pol roka mi kazde rao kakal pekne do nocnicka, vedel sa pekne na nom vysediet, dala som mu krabicku s kockami, a on si sedkal a kakal, piskal, krasne do nocnicka, no asi pred mesiacom sa mu tie kocky stali osudne, hned ako sa vykakal postavil sa a spadol holou dupkou na kocku, co ho dost bolele, aj sa mu to zaparilo a asi tyzden ho to bolelo, tak odvtedy nechce sediet na nocniku, iba ak , tak chvilku, niekedy sa aspon vycika, ale je to skor vzacne ☹ ☹ ☹ , a to som sa pred tym tesila, ze nebude problem s oducanim od plienok, a on je ten problem este vacsi ako sa zdalo 😒 , no co uz, teraz sme nocnik schovali, skusim ho nedavat nan vobec, a po tyzdni pojdeme skusat stastie nanovo 😵

barunka
12. máj 2008

ingra, ďakujem za radu. toto sme už skúšali, simi sa aj dá nahovoriť, aj sa nechá vyzliecť, ale keď už si má tak čupnúť, tak odrazu utne a začne sa radšej obliekať... Nechápem prečo, už sme to skúšali aj doma na trávnik, ale to isté. Nechce ani vytopiť mravčekov, ani poliať kvety, ani urobiť mláčku ani nič. Neviem či sa jej to hnusí, či sa bojí chrobákov alebo čo. Do plienky sa tiež nechce vycikať, takže často končíme tak, že letíme domov ako o život...

ingra73
12. máj 2008

🙂 , barunka: vies co? ona sa asi zlakne ked zaciti vanok vetra na dupenke, predsa len bola doteraz zvyknuta mat dupku pekne obopnutu plienkou 🙂 , to chce asi len vela vela trpezlivosti. a este ma napadlo, ci by jej nepomohlo, keby videla aj ine dievcatko takto cikat, ci by sa nedala aj ona potom nahovorit 😀

zuky
12. máj 2008

...barunka, my sme už asi mesiac bez plienok, mame ich iba na noc /aj sa sa iba obcas pocika/...no a vonku to mame trocha jednoduchsie kedze to mozme absolvovat postojacky, len som mala problem ako vonku kakat a tak mi kamoska poradila a kupila som si skladaci nocnik na von, zmesti sa do maleho ruksacika... 😝 a problem vyrieseny..

barunka
12. máj 2008

zuky skladaci nočník?? fíha a to sa kde dá kúpiť??? ako to vyzerá...

do nočníka sa mi v poho vonku vyciká, ona má niečo proti tej tráve. Neviem či to nebude tým, že vraví, že sa bojí chrobáčikov...

zuky
13. máj 2008

...ja som to kúpila v Bratislave, predajň pre deti, ale už bol predposledný, takže si radšej zavolaj, či ho majú----vyzerá to ako mini prkienko s nožkami a do toho sa dá sáčok /majú aj špeciálne s absorbčnou "servítkou"/
-kuk do môjho albumu, je tam obal z neho

marorlinko
14. máj 2008

moj uz zacina chapat naco je nocnik, vzdy ked urobi potrebu do nocnika,tak ho pochvalim a tesime sa spolu, on kukne don a ked umyjem nocnik,tak hlada to hovienko o pipi,tak vie,za kam ma ist,takze pomalicky si zvykame

milhaus
14. máj 2008

ja tiež malu mam cez den bez plienok, len na spanie večer a poobede a von lebo sa mi vonku nechce vycikat do travy, dala som ju tak a spustila plač ale do nočnika nema problem, nechce vypravat ale všetkemu rozumie

barunka
14. máj 2008

no kočky, vďaka za rady, decko si to vyriešilo svojsky, jednoducho keď sme mimo domu a nášho dvora neciká a keď prídeme, tak sa vyciká 🙂 už zostáva len plienka na noc, ale tipujem, že to nám pekne potrvá, keďže ráno ju ešte máva dosť plnú. ale veď máme času a času zatiaľ.

emjee
12. jún 2008

hapetka • Dnes o 15:08
ahojte,
ako ste odstavovali deti od plienok?

moja dcérka bude mať v septembri dva roky a mám pocit, že možno by to už zvládla.. pri staršej to trvalo veľmi dlho a už mám z toho stres.. neviem ako na to.. nechcem niečo pokaziť..

na jednom fóre som čítala, že je hanba, ak má dvojročné dieťa ešte plienku.. moja staršia ju mala v noci až do tri a štvrť roka.. myslíte, že je to naozaj hanba?veď dieťa nemôžeme prinútiť, aby sa naučilo ovládať moč.. vraj je to otázka zrelosti organizmu..

poraďťe mi, či sa do toho už pustiť, alebo jej nechať plienočku a čakať..

ďakujem

magg • 1d • Dnes o 15:11
ja som svoju dcerku prvykrat posadila na nocnik ako 8 mesacnu, vedela som ze kaka kazde rano po zobudeni. Tak sme to vyskusali a hned sa vykakala aj vycikala, od vtedy sme ju davali kazde rano . Od 10 mesiacov som jej prestala davat plienku na doma a od roka a pol nema plienky vobec, ani ked spi

hapetka • Dnes o 15:22
hm, naša už tiež sadá na nočník a tiež asi tak od siedmeho mesiaca..teda nočník už pozná a vie čo tam má robiť.. a čo ďalej?

lukin • 1d • Dnes o 16:07
A volá lulu, jak se ji chce? Posazuj ji na nočník častěji.

miriamkac • 3d • Dnes o 16:29
hapetka vie co ma na nocniku robit a vie aj kedy?.....Cez den jej zober plienku, daj jej nohavicky....tri dni budes prat vsetko a potom uvidis 😝 ....ona musi prist na to, ze cikaaa.....a na to pride vtedy, ked sa zopar krat pocika....spolovice mas vyhrate, vie kde to ma robit... 😀 ...este ju naucit "kedy to ma robit"...drzim palce...u nas tato metoda zabrala...

julca80
12. jún 2008

miriam, celkom sa mi ten tvoj sposob odvykania od plienky pozdava. 😉 Lenze budem to musiet zacat realizovat ked budeme u svokrovcov, kde sa bude pohybovat vacsinu casu v zahrade na trave, nech nemame doma vsetko ocikane. 😀

susanh
12. jún 2008

Miriamka, ani nam neostava asi nic ine len vyskusat tvoju metodu. Len mam hrozu z prezliekania 10x za den a co to spravi s kobercom a gaucom? 😀 Zeby som sa odzajtra do toho pustila?

bubba
12. jún 2008

moja mala ma v juli 2 roky.v pondelok som zacala"odvykaciu kuru"....tak pondelok este celkom dobre,vystihovala som casy asi kazdu hodinku cikala....v utorok nastali krizy a zacala zadrzovat moc lebo som ju zobrala na prvu prechadzku mimo domu a celu cestu som jej rozpravala aka bude hanba ked sa pocika nechs a pyta....ale ona na tu travu ani za svet nech jej vypravam basnicky,recnovanky a podobne....akonahle dojdeme domov,nestihnem ani nocnik pochytit do ruky a uz je vsetko na koberci...onen spominany den mala taky blok,ze cikala kazdych 10 minut po par kvapkach...uz som sa bala som myslela,ze to vzdym,ale nedalo mi to...streda pohodicka...dnes....sa prvy krat pytala cikat a vykakala sa (wow tak to hovorim uspech),potom sa jej zdalo strasne zabavne ze ked si co len prdla tak ja som letela z kuchyne do kupelne pre nocnik tak ma potom prehanala kazdych 15 minut a dobre sa bavila....ale ked sa jej podarilo sa aj trafit,to bolo radosti!!potom po kupani som jej dala plienku a dokym nesla do postele som jej ju musela 3x odopnut lebo sa pytala cikat co to nechcela pustit do nej...a potom ked isla spat tak sa ma snazila zmanipulovat tym,ze maminka cikat...ked to nefungovalo,tak maminka kakat....takze zatial to vyzera celkom nadejne som spokojna...

co sa tyka nehodovosti....na koberce mi to nevadi a na gauc sa este netrafila takze pohoda...koberec hned pretepujem (to iste by som spravila aj s gaucom)....no denne minieme 1ks plienok aj to iba na noc(ale ta je rano este total premocena takze nocne odvykanie este dlllllllho nehrozi)ale zato sa zvysila spotreba prasku na pranie a avivaze....dufam ze nie na dlho a ako hovorim,ak mala vydrzi tak ako jej to super ide,tak dalsi tyzden uz bude pohoda,klidek,tabacek 😎 😎 😎

susanh
12. jún 2008

tak zajtra ideme na to.. Drzte palce nech to nevzdam po 3 pocikaniach. 😉

bubba
12. jún 2008

neboj vsetko bude ok kolko matiek to uz zvladlo bez ujmy na zdravi seba ci svojich deti 😀 😀 😀

susanh
12. jún 2008

No idem sa na to vyspat. Dobru noc!!! 🙂

krajcoanka
12. jún 2008

aj my skušame bez plienky už od nedela. Včera sa nam ale lubko pocikal až 2x. Davamm ho cikať ked ide spať, potom okolo 1 a ráno okolo 6.Napriek tomu bol včera 2x pocikaný. Myslíte že je to normálne, alebo niekde prechladol?

milhaus
13. jún 2008

tak moja cika každu hodinu a 20 minut, male deti nemaju taky velky močovy mechur ako mi

xxmargaretka
13. jún 2008

ahojte..
anna sa uz v celku pekne pitala a sem tam sa este aj vypita no zapacilo sa jej pacit robit mlacky takze len roztiahne nohy a cika..a robi aj take,ze ked sa jej spitam tak povie nie a kruti hlavou dobre,ze jej neodleti no vzapeti cika ci kaka pripada mi to,ze to robi naschval..a taktiez ked sme vonku povie ano a ked ju vyzleciem tak zacne krycat nie a ludia na mna kukaju,ze co s nou robim ☹ dufam,ze ju to prejde..

sakura77
13. jún 2008

no,aj ja sa chystam na oducanie toto leto,na nocniku problem nie je,ale vonku nechce-jedine ze by som vsade chodila so serblom 😀
ale ked sa ho opytam ci chce cikat,uteka na wecko,otvori si ho,nahodi"postoj"-ako ocino-ale neurobi nic 😀 ale je to take zlate,jak sa tvari pri tom 🙂

danulka2
13. jún 2008

my mame ten problem, ze maly si nechce sadnut na nocnik a ked sedi, tak len minutu, nic neurobi a hned vstava. Zacali sme ho davat ked mal 8mesiacov a pekne sa vycikal a obcas aj vykakal. Asi pred 5mesiacmi mu nieco ,,preplo,, a nastal problem s nocnikom. Nenutim ho sediet. A ani za svet nechce dat dolu plienku. Ked sa mi to podari, tak sa pocura a beha si spokojne dalej mokry kym ho neprezleciem 😒 Lapaj maly

bubba
13. jún 2008

ahoj danulka,ja by som to este nechala na pokoji nikto nepovedal ze ked ma dieta tolko a tolko musi uz prestat nosit plienky,...z neurologickeho hladiska az 2,5rocne deti(v priemere samozrejme)dokazu ovladat mocovy mechur...kamoska ma 26mesacneho syna...nemala plienky co kupuje tak kupila len take dake tuto v drogerii...tak sa mu zaparila rit ze ked sa vycikal tak ho to stipalo 😀 😀 tak mu dala dole plienku..za dva tyzdne uz chodil bez plienok 😉
druha kamoska davala starsiu od 15mesiacov bez plienok a pol roka jej trvalo oducanie...tak ked sa mu nechce,skus za mesiac,mozno sa podda.ked nechce na nocnik skus toaletu 😀 v"prievidzi"sme sa o tom bavili viac nez dost ze ktore su najlespei a tak 😀 😀

martinaema
13. jún 2008

ahojte, tak aj my sa pomaličky pridávame k maminkám, čo skúšajú odúčanie od plienok. V niektoré dni si malá sadne na nočník aj sa vypišká, ale inokedy len sadne a hned aj uteká , ale neurobí nič. Zatiaľ nestresujem, ešte máme času, aj ked z vlastnej pohodlnosti by som chcela, aby už chodila na nočník alebo na záchod. Inak ona sa strašne nerada prebaľuje, vyslovene zúri a je úplne vytešená, ked ju nechám holú. Lenže ako píšete, tak si asi neuvedomí, že pišká, lebo sa nezamokrí. Tiež som si všimla, že ked ju dám na nočník, tak vypišá len trošku a 3 min. to pustí na dlážku, tak neviem, asi má ešte na to čas. A s kakaním neviem ako to riešiť, lebo kaká aj 3x denne, kedykoľvek, bez nejakého upozornenia, že by sa chystala a vždy len trošku. A ked sa mi ju náhodou podarilo posadiť na nočník pri tlačení, okamžite to zadržala. ☹

milhaus
13. jún 2008

mne pomohlo davat cez den obyčajne latkove plienky, hned sa mi to naučila zadržiavat
teraz sa občas vypyta a ked nie tak ja už viem kedy by mala ist a nepustim ju odtial
občas sa mi tam sama podari a vycika sa aj cez nohavičky ale hlavne že vie že to nepatri na koberec a s kakom musim byt velmi rychla lebo ona urobi ee a už to je ale nastastie malokedy je take riedke tak sa to da vytriast z nohavičiek alebo z koberca zobrat, par krat som to vzala i rukou ked som nechcela aby mi do toho stupila
ked sa pokaka tak pride za mnou s takym previnilim vyrazom ale vonku mi cikat nechce, jedine nosit vsade nočnik alebo do jej času prist domu

bubba
13. jún 2008

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy...my sa uz pytameeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!aj kakat aj cikaaaaaaaaaaaat!!!a dnes nebola dokonca ani nehoda klop klop 😎 😎 mala dostala vecer kinderku za odmenu 😀

susanh
13. jún 2008

Tak to gratulujem 🙂 Ja sa veru nemam cim pochvalit. Ako som sa chystala, ze dnes zacnem bez plienok.... Rano v postielke vypila kakao, a potom tam este lezkala kym som sa ja obliekla. Potom som ju dala na nocnik cikat, ze jej dnes nedam plienku podla predsavzatia... Lenze ona nie a nie, a to tam dost dlho sedela. Tak som vedela, ze mozno o 5 minut sa pocika. Tak som jej dala este plienku. A takto pokracoval cely den, lebo ani raz sa navycikala do nocnika... Tak snad zajtra. ☹

danulka2
14. jún 2008

bubba uz sme kupili aj sedatko ma wc, pekne zelene, ale povedal ze ee a drzal sa za zadok 🙂 . Takze skusam a skusam a skusam a ................................................, ale maly je bufetak 😎

milhaus
14. jún 2008

susanh chvilku to potrva kym pochopi načo ten nočnik je, ked sa jej podari vycikat musis jej to zakaždym ukazat i ked sa ti pocika doma to nič nie je, mala by si ju nechavat inak na to nepride no ale každy ma na to svoj system
mne sa nepocikala ani nepokakala už treti den ale nepyta sa vždy, ked nie tak ja to odhadnem kedy asi, teraz ju davam na obed spinkat bez plienky už druhy den ale po 1,5 hod.ju dam na nočnik a potom znova zaspi ked ešte nie je uplne prebrata, s nocou ju ešte necham kludne hajat aspon dva mesiace, ešte mame na noc čas

miriamkac
14. jún 2008

susanh nedaj jej tu plienku...nech sa pocika...ona musi prist na to, ze sa pocikala...mozno na to nepride na prvykrat, nevadi...no co, tyzden budes prat jak murovata...aj ja som prala....ale ver tomu, ze za tyzden bude vediet, ze sa cika do nocnika. ... 😉 drzim palce....

susanh
14. jún 2008

Baby dakujem za podporu. my uz nocnik pouzivame skoro rok, ale sama si ho nepyta. Tak myslim ze vie, co sa do neho robi, len sa sama nevypyta, vycika a vykaka sa len nahodou. Par dni sa pytala aspon kakat ale teraz uz nie.
Ale dnes som jej rano, po vycikani do nocnika, nedala plienku. v priebehu tristvrte hodiny sa 3 krat pocikala, a vooobec jej nevadilo ze je mokra. Tak som si povedala ze na dnes stacilo. Aspon viem, co ma zajtra rano caka. 🙂