• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Poznáte cvičenie na otočenie bábätka?

9. decembra 2015 
Nemáte niekto skúsenosti s cvičeniami, ktoré môžu bábätku pomôcť otočiť sa? Ak ste niečo o takýchto cvičeniach počuli, alebo ich máte aj odskúšané, poraďte. Naše bábo je zatiaľ stále dole zadočkom a už je načase otočiť sa :frowning2: Ak je to nejako možné rada mu pomôžem. :slight_smile:
25. feb 2007 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jediny cvik co poznam je lahnut si , nohy vylozit hore na stenu, ale tak, ze uz aj so zadkom. vlastne svieca o stenu.
25. feb 2007 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kamarádce doktor poradil lést po čtyřech, mají psa tak takhle blbla
Potom prý pomáhá tahat nehet na malíčku u nohy (levý), tak nevím
25. feb 2007 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ijetka tak na tom nechte na malicku som sa pobavila... :grinning: :grinning: :grinning: to je kravina... :wink: :wink: :wink:
25. feb 2007 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já fakt nevím má to být nějaký bod a je to z čínský medicíny :confused:
Taky jsem se divila :sweat_smile:
25. feb 2007 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keby uz nieje slecna otocena tak to skusim normalne, lebo na cinanov rada dam...ale ked sa zamyslis...blbost, ze?
25. feb 2007 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Melory vyskúšam tú sviecu, koľko by asi bolo dobré vydržať. A s tým malíčkom, to sa mi zdá naozaj len na pobavenie :grinning: :grinning:
25. feb 2007 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Haneska skusala som to hladat na nete ako som ti vcera pisala ale nic take tam nieje,idem vyfotit knihu :slight_smile: takze chvilku pockaj :wink:
25. feb 2007 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haneska aspon 5minut a dlhsie a raz za den. ja by som to skusila aj s tym malickom, aspon pre srandu. haneska mne sa malinka otocila akurat v 31tt a sama. mozno do rana sa ti otoci ani nebudes vediet ako.
No kravina to je, :grinning: ale nikdy neříkej nikdy :sweat_smile:
tak mne radili takisto sviecku a potom kombinacia: lahnut si na chrbat, pokrcit nohy v kolenach a nadvihnut co najvyssie zadok (panvu), chvilku tak zostat a potom sa co najrychlejsie (ako to stav a brucho dovoli :grinning: )prehupnut na styri (cize na ruky a na kolena).
inak nepomohlo, ale je pravda, ze som to nerobila nejak casto a hlavne som mala nedostatok plod. vody, takze nebolo priestoru na nejake carovanie v brusku :grinning:
25. feb 2007 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vau, zajtra sa asi s dcérkou pobavíme, stále chce cičiť so mnou, myslím, že bude slušná zábava. :grinning: :grinning: Mám pocit, že aj tá malá v brušku sa z toho baví. Stále kope, vrtí sa, a že by sa otočila to nie. Na sone mal dr. stále problém niečo zachytiť ... :slight_smile:
25. feb 2007 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanes, vraj treba babo vyviest z kludu a prinutit ho tym k aktivite...a mozno sa aj spravne otoci :grinning: . vela uspechov, daj potom vediet :wink:
25. feb 2007 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja viem ze pomaha polohovanie a to tak ze si podlozis asi 3 vankuse pod zadok a niekolko krat denne takto stravis :dizzy_face: drzim palce aby sa otocilo babetko spravne
25. feb 2007 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak Haneska a ostatne tehulky a vsetky ktore to zaujima :slight_smile: ja mam doporucene toto:

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=432401&vReferer=
25. feb 2007 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa na to pýtala niekoľkých lekárov, nakoľko aj naše bábo je ešte stále zadočkom a ani jeden z nich mi nepotvrdil hypotézu, že sa plod otočí práve vďaka nejakým cvičeniam.. či už lozením po štyroch, opieraním sa o stenu, ani mačacím chrbátom.. dokonca mi jeden lekár povedal, že v deň pôrodu prišla na sálu pacientka s úplne odretými kolenami, tak sa všetci zľakli, či niekde nespadla a ona že nie, že to len tri dne behala doma po štyroch, aby sa jej drobec otočil.. a nepomohlo.. mne bolo povedané, že mám dosť pevnú maternicu a bábo sa hýbe menej intenzívne ako väčšina bábätiek, tak je dosť možné, že sa mi už ani neotočí.. hoc ja neprestávam dúfať..
25. feb 2007 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak pri takýchto veciach som strašne rada, že žijem v tej dobe, kedy žijem... keď si predstavím, koľko žien a bábätiek dopadlo tragicky len preto, že lekári ešte nevedeli, či je dieťatko hlavičkou alebo zadočkom... Medicína je úžasná :dizzy_face:
Držím palčeky, aby sa detičky otočili ako majú :wink:
25. feb 2007 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haneska neviem preco stresujes? ved mas este 9 tyzdnov pred sebou a moze sa stat, ze sa babo otoci tesne pred porodom. moja je dole hlavickou, ale doktor mi povedal, ze sa kludne este moze otocit opacne a bude zadockom dole. ja sa tym nestresujem, nechavam to na prirodu, ved nastastie existuju cisaraky, keby daco... :wink: a urcite by som nejake sarlatanstva neskusala.. tot moj nazor.
26. feb 2007 o 07:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz dakedy sa ti samo otoci uvidis aj mne sa tak dako az otocilo. ale skusila som jednu vec co tu uz niekto pisal a naozaj som mala pocit ze sa prave vtedy zacalo hybat. Ked bude vecer tma zasviet si baterkou na vrch brucha a potom pomalicky podla toho ci ho mas na pravo alebo na lavo tvarickou presuvaj baterku az dole . ja som to skusila. Neopakuj viac krat teda aspon ja som to urobila len dva krat aby sa dietatko dako nezamotalo do pupoc.snury. Tej co o tom pisala to poradil gynekolog. Dieta sa ma tahat zo zvedavosti za svetlom. Skus uvidis.
26. feb 2007 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez skusala to s tou ziarovkou, lebo bol drobec krizom a tlacil ma hlavickou pod rebrom. A mam pocit, ze to vtedy nepomohlo, aj ked na svetlo reagoval :sweat_smile:
26. feb 2007 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja nestresujem, aj prvá dcérka sa otočila nejak okolo 32-33 tt, len mi kamoška spomenula, že počula o cvičeniach, ktoré môžu pomôcť, a prečo neskúsiť, kým ešte má bábo priestor na otočenie. Myslím, že je ľahšie vytlačiť bábo, keď je otočené hlavičkou, ako ide zadočkom. :wink:
26. feb 2007 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak mozem poradit tak si daj pod zadok vankus aby si bola aspon 30cm vo vyske a tak bud denne 3x po 10min.
26. feb 2007 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vsetky ste uz po porode, tak ako to nakoniec dopadlo? Pootacali sa Vam babatka hlavickou dolu? Nase je zadodkom dolu a dufam, ze sa do porodu spravne otoci...
17. júl 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
haneska:ahoj...ja jsem pri obou tehotenstvich cvicila koicic hrbet /bohuzel nevim jak se to pise slovensky/ale je to jednoduche cviceni a ma napomahat otoceni plodu a musim rict, ze u me to zabiralo perfektne, ale cvicila jsem pocitve dvakrat denne. Na podlozce na vsech ctyrech s nadechem vyklenes zada jako prskajici kocka a s vydechem jdes zase dolu do zakladni pozice. Opakujes nejmene 10x. Ruce na siri ramen, natazene, nepokrcovat v loktech.
Tak zkus a uvidis, i kdyz mozna uz jste se do teto chvile otocily samy...tak drzime palecky :wink:
23. júl 2008 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
No, koukam, ze ty datumy...to uz je spis na gratulaci, ale stejne...
Kocici hrbet pro maminky, ktere trapi stejny problem:
uvolnuje tlak delohy na pater.
V poloze na vsech ctyrech se oprete o kolena a dlane a zada mate prirozene uvolnena /neprohybejte pater/.
Hlavu a siji mejte rovne v jedne linii s pateri. Pak vyhrbte zada, stahnete brisni a hyzdove svaly a hlavu nechte klesnout dolu. Postupne uvolnujte zada a zdvihejte hlavu do puvodni pohlohy. Vse nekolikrat opakujte... :fearful:
23. júl 2008 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já to teda budu muset zkusit, protože ten náš moulík je tam pořád příčně. Sedí si tam jak v autosedačce a už jak dlouho, zřejmě mu to náramně vyhovuje, což teda fakt nechápu když se podívám na obrázek na tvar dělohy, jak tam může být úplně opačně. :grinning: :grinning: :grinning:
24. júl 2008 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zelva :grinning: som sa pobavila, my sme na tom uplne rovnako. mala potvorka je priecne minimalne od 20tt a ani raz sa neotocila inak - viem podla pohybov. a hybe sa uplne minimalne, v podstate len ked lezim alebo dlhsie bez pohybu brucha sedim. sa mi niekedy zda, ze tak cvicne si kopne, aby zistila, ci este zijem ...
24. júl 2008 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
buffinko: tak to jsme na tom fakt stejně. :grinning: Náš si teda akorát vesele kope nožkama a ručkama a občas si natáhne nožky, že je cítím až úplně na boku, ale že by se otočil, to ani náhodou. :sweat_smile: A budeš cvičit ty cviky?
24. júl 2008 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej, vyskusam. ved za pokus to stoji :sunglasses: kamoske sa otocil maly v 36tt, tak si hovorim, ze hadam aj to nase sa umudri. radsej by som rodila normalne ako cisarskym. ale velmi na to nespolieham, toto je tak leniveeeeeeeee dieta...
24. júl 2008 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj,myslim,ze za pokus to stoji,trochu s nima zacvicit...i kdyz se jim nechce nic moc delat...nektere deti si davaji na cas,asi se jim nechce moc dlouho byt hlavickou dolu... :sweat_smile:
24. júl 2008 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: Taky to vyzkouším, uvidíme.
24. júl 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok