Poznáte cvičenie na otočenie bábätka?

haneska
25. feb 2007

Nemáte niekto skúsenosti s cvičeniami, ktoré môžu bábätku pomôcť otočiť sa? Ak ste niečo o takýchto cvičeniach počuli, alebo ich máte aj odskúšané, poraďte. Naše bábo je zatiaľ stále dole zadočkom a už je načase otočiť sa ☹ Ak je to nejako možné rada mu pomôžem. 🙂

zelva
11. aug 2008

Ahoj holky,
tak si představte, že náš mimouš už je otočený. Já vůbec nepostřehla, že by se otočil. Byla jsem dnes na velkém UTZ. Nakonec jsem ani necvičila ty cviky, protože někdo chvíli psal, že se to nemá a pak zase, že se to má, tak jsem nevěděla. No ale nicméně tedy nevím, jestli se mi tam neustále v bříšku nestěhuje, protože kolikrát mám to bříško fakt děsně do šířky a cítím ho hrabat úplně na boku. A doktor na tom UTZ říkal, že je dost aktivní, pořád se tam šmrdlal........no už to neřeším, snad v této poloze vydrží až do konce.. 😅 A jak jste na tom vy? Napište co nového.

mouse
13. aug 2008

Ahojte,
zelva, to som rada, ze mas babatko v spravnej polohe. Citis nejak inak pohyby? Ja idem zajtra do poradne, tak uvidim. Ale mam pocit, ze si tam stale sedka zadockom dolu - dolu citim kopance a hore hlavicku.

jajdaelda
13. aug 2008

ahojky holky, přidám se také...před 3mi týdny jsem byla na UZ a taky byl Kuba zadečkem dolů ☹ Dr. mi dala taky cviky, ale cvičila jsem je asi jen 3 dny, kdyžtak je naskenuji a dám si do albíčka, ale jak tady někdo už napsal, když se mimi bude chtít otočit, tak se otočí. Té pupeční šňůry se také docela bojím,a tak to nechám na mimi, ať si to tam nějak zařídí a při nejhorším půjdeme císařem. Zatím také cítím spíš pohyby dole, i když nahoře mi to přijde, že občas bohuchne pěstičkami 😅

zelva
13. aug 2008

mouse: díky, já jsem taky moc ráda a přeji ti aby se ti mimi také otočilo, třeba už se otočilo a ani o tom nevíš 😉
Je fakt, že už ti pohyby cítím jinak, jakoby tak uprostřed bříška, občas máchne trochu do strany ručkou nebo nožičkou....
jajdaelda: tak snad se Kubík také umoudří 😀

manana
13. aug 2008

ahojte,
tak blahozelam vsetkym mamickam, ktorym sa babatka otocili, my sme boli vcera v poradni, 32 tt, babatko bolo doteraz vzdy dolu hlavickou a ahaho zrazu je priecne. Tak neviem, potom co citam sa tych cvikov trosku bojim, myslim ze to necham asi na babo. Vsetkym drzim palce, aby to dobre dopadlo

zuzana1710
13. aug 2008

mne sa babo uz otocilo dolu hlavkou..tiez neviem kedy,ale viem presne kde co ma...a zatial uz 2 tyzdne je v tej istej polohe..stale rovnake pohyby a ked vypuci chrbatik,tak mam dost.. 😉
tak aj vam prajem,nech babatka posluchaju a nech sa pekne otocia tak ako sa patri... 😉

stvura
14. aug 2008

Kocky, ja by som sa ani nie tak na otocenie, lebo to nas je uz v spravnej polohe od 36tt, ale skor na to spytala ze ako ho mozem troska durit. Mal by sa posunut nizsie a pripravit sa uz na porod. Stale mi vsak vsetci hovoria ze mam este prilis vysoko brusko.
Robili ste pre to nieco?
Uz premeskavame svoj druhy termin, posledny mame zatial stanoveny na pondelok.
Dakujem

jadviga
14. aug 2008

Ahoj,
tak jsem byla včera na kontrole a naše Elinka je pořád zadečkem dolů. Ptala jsem se Dr. co mám dělat a ona řekla,že nic, že se ještě může otočit. Tak jsem si myslela, že je to automaticky na císaře,ale říkala, že nevidí důvod - takže přirozeně i když se neotočí. 😵
Pořád nahoře cítím hlavičku 😵

cipin
14. aug 2008

Jadviga, já jsem taky chtěla přirozený porod, ačkoliv malá byla KP, ale byla docela velká, byla jsem (a stále do budoucna zůstávám prvorodička 😀 ), takže nikdo si to nechtěl risknout jít do toho přirozeně... Mrzelo mě to, ale možná je to tak lepší, kamarádce při císaři ze stejného důvodu zjistili, že malá měla 2x omotanou pupeční šnůru☹ takže ještě, že šla císařem... Rodit KP přirozeně je prý mnohem riskantnější, takže se do toho radši moc nežeň, idkyž Tě úplně chápu, já to měla stejně, měla jsem pocit, že o něco přijdu, ale vem to čert, hlavně, že je mrňous v pořádku a třeba to další nebude takový výmyslo a půjde to normálně 😅

Stvura, bohužel neporadím, ale možná by pomohl tolikrát doporučovaný sex, horká koupel a dvě deci červeného. Prý to má uspíšit porod, takže by to mohlo pomoct 😉

apfele
14. aug 2008

Ahoj holky,
náš malej je stále KP, a tak jsem smířená s císařem, holt asi má nějaký důvod být nahoře. Rodit koncem pánevním bych nechtěla, je to prý nebezpečné a jedná se o dlouhý porod.

mouse
14. aug 2008

Ahojte, bola som dnes v poradni, babo je stale zadockom dolu, ale doktor sa na to pozera tak, ze netreba stresovat, ze sa ma stale kedy otocit a keby aj nie, tak porod dolu zadockom je podla neho podobny porodu dolu hlavickou. No ved uvidime, snad sa nam tie dietky pootacaju.

pattie
14. aug 2008

Ahoj holky, tak se přidávám do klubu ☹ Moje holčička je tam tak nějak příčně,zadečkem dolů, ale hlavu má nahoře a nohama mě kope skoro na boku. Doktoři sice říkají, že se může ještě otočit, ale už mám kontakt na doktora, co manuálně přetáčí, akorát má teď dovolenou, tak jsem zvědavá, co mi příští týden řekne. Byla jste některá na přetáčení??

dukie
15. aug 2008

pattie: My jsme taky KP. O přetáčení jsem slyšela jen od jedné známé, co na tom byla. Prý ji to bolelo jako čert a výsledek byl nula. Při porodu císařem přišli na to, že malej se ani otočit nemohl, protože měl pup. šňůru otočenou kolem krčku, takže mu na otočení byla krátká...

V předporodním kurzu nám říkali, že pravděpodobnost úspěchu vnějších hmatů pro otočení miminka je asi 50 %.

apfele
15. aug 2008

Dnes jsem byla na 1. kontrole v porodnici v podolí, malej je stále KP, takže se rovnou dohodli na císařském řezu, otočení miminka či porod koncem pánevním mi nenavrhli.

jadviga
16. aug 2008

cipin, já právě byla překvapená,že mi řekla,že když se neotočí tak přirozeně 😲Docela mě vyděsila. Jestli se neotočí,tak budu trvat na císaři, mám strach aby se jí něco nestalo při porodu - omotaná pupeční šňůra a tak podobně ☹
Stejně o císaři rozhoduje Dr. z nemocnice, kde budu rodit a ne moje gynekoložka,ne????

dukie
16. aug 2008

jadviga: Myslím, že o tom skutečně rozhoduje až lékař v porodnici. Na něm je přeci odpovědnost za vedení porodu a případné následky... 😕 Moje gynekoložka mi to tak alespoň podala... že když se neotočí, tak mě odešle do porodnice, aby se tam sami rozhodli, co s náma. 😵

jadviga
16. aug 2008

jj, to je rozumný, akorát jsem si říkala, proč neuděljí UTZ, aby viděli jestli je obtočená pupečení šňůra- nějak špatně?????? Já to skoro neřeším, neotočí tak neotočí - asi ví proč. 😵

dukie
16. aug 2008

jadviga: Já to beru úplně stejně. Hladím ho přes bříško a užívám si, jak se mi tam hezky hýbe. 😵 Říkám si, že ten hezký pocit miminka vrtícího se v bříšku mi pak bude chybět, až bude malej venku. 😵 Ten ultrazvuk taky moc dobře nechápu, protože ma předporodním kurzu nám porodní asistentka říkala, že se to dá vyšetřit, tj. že lze zjistit, kde má prcek pupeční šňůru. Proto že je třeba takové ty hmaty na otočení dělat jen pod dozorem lékaře, který právě zkontroluje stav miminka a pupečníku... tak nevim, no. Od holek jsem totiž od žádné neslyšela, že by před těmi hmaty a chvaty zjišťovali umístění pupečníku... 😕

zuzka1008
6. júl 2010

ahojky baby, neviete mi niektorá poradiť, ako zistim či sa babo už otočilo?

bibione
6. júl 2010

@zuzka1008 predpokladam,ze pohyby citis 😉 tak jedine tak

zuzka1008
7. júl 2010

@bibione ked to je akurát také neurčite, raz kopne hore potom dole 🙂 potom sa prevaluje zo strany na stranu...

bibione
7. júl 2010

@zuzka1008 sak to je normalne 🙂 a netlaci ta zospodu?? kazdopadne na poradni by ti mal doki vediet povedat 😉

zuzka1008
8. júl 2010

@bibione akurat dnes som bola na poradni, a doki mi pisal do knižky, naliehanie hlavičky, tak asi to bude dobre 🙂

bibione
9. júl 2010

@zuzka1008 jasne,to je ono 🙂 inak to by si mala citit,ze sa ti tlaci dole,ja som to citila teda brutalne od toho 35tt ako ty 😉

zuzka1008
9. júl 2010

@bibione bruško ma ťahá už dlhšie, ale nebola so si istá...
a kde si rodila? Ja som si vybrala Ružinov, celkom fajn to tam vyzeralo, aj sestričky milé...

luna22
9. júl 2010

nevedela som,kde zaradiť otázku. Tak sa tu len vtriem. Idem na sono, som v 30 týždni, chcem tam zavolať aj otecka, ale nechcem, aby sme prišli na to aké pohlavie.Vidno to na sone pre laijka?

bibione
9. júl 2010

@luna22 nie...pokial nechcete vediet,treba to povedat dopredu

bibione
9. júl 2010

@zuzka1008 ja na kramaroch,ruzinov sa mi nikdy nepacil

luna22
12. júl 2010

on chce len ja nechcem to vedieť a už vidím ako bude skumať monitor 😀

lubinkas
9. dec 2015

Mile maminky, chceli by ste sa dozvediet akymi fazami vyvoja prechadza vase dietatko v prvom roku svojho zivota? Mate otazky, ktore by ste sa radi spytali, pripadne problem s ktorym si ste sa radi s niekym poradili? Je tu moznost stravit prijemny vikend v krasnom prostredi, venovany vasim babatkam. Pre viac informacii kliknite na link http://www.bublinka.org/bublivikendy/psychomoto....