Poznáte cvičenie na otočenie bábätka?

haneska
25. feb 2007

Nemáte niekto skúsenosti s cvičeniami, ktoré môžu bábätku pomôcť otočiť sa? Ak ste niečo o takýchto cvičeniach počuli, alebo ich máte aj odskúšané, poraďte. Naše bábo je zatiaľ stále dole zadočkom a už je načase otočiť sa ☹ Ak je to nejako možné rada mu pomôžem. 🙂

melory
25. feb 2007

jediny cvik co poznam je lahnut si , nohy vylozit hore na stenu, ale tak, ze uz aj so zadkom. vlastne svieca o stenu.

ijetka
25. feb 2007

Kamarádce doktor poradil lést po čtyřech, mají psa tak takhle blbla
Potom prý pomáhá tahat nehet na malíčku u nohy (levý), tak nevím

melory
25. feb 2007

ijetka tak na tom nechte na malicku som sa pobavila... 😀 😀 😀 to je kravina... 😉 😉 😉

ijetka
25. feb 2007

Já fakt nevím má to být nějaký bod a je to z čínský medicíny 😕
Taky jsem se divila 😅

melory
25. feb 2007

keby uz nieje slecna otocena tak to skusim normalne, lebo na cinanov rada dam...ale ked sa zamyslis...blbost, ze?

haneska
autor
25. feb 2007

Melory vyskúšam tú sviecu, koľko by asi bolo dobré vydržať. A s tým malíčkom, to sa mi zdá naozaj len na pobavenie 😀 😀

kamilecka
25. feb 2007

Haneska skusala som to hladat na nete ako som ti vcera pisala ale nic take tam nieje,idem vyfotit knihu 🙂 takze chvilku pockaj 😉

melory
25. feb 2007

haneska aspon 5minut a dlhsie a raz za den. ja by som to skusila aj s tym malickom, aspon pre srandu. haneska mne sa malinka otocila akurat v 31tt a sama. mozno do rana sa ti otoci ani nebudes vediet ako.

ijetka
25. feb 2007

No kravina to je, 😀 ale nikdy neříkej nikdy 😅

certica
25. feb 2007

tak mne radili takisto sviecku a potom kombinacia: lahnut si na chrbat, pokrcit nohy v kolenach a nadvihnut co najvyssie zadok (panvu), chvilku tak zostat a potom sa co najrychlejsie (ako to stav a brucho dovoli 😀 )prehupnut na styri (cize na ruky a na kolena).
inak nepomohlo, ale je pravda, ze som to nerobila nejak casto a hlavne som mala nedostatok plod. vody, takze nebolo priestoru na nejake carovanie v brusku 😀

haneska
autor
25. feb 2007

vau, zajtra sa asi s dcérkou pobavíme, stále chce cičiť so mnou, myslím, že bude slušná zábava. 😀 😀 Mám pocit, že aj tá malá v brušku sa z toho baví. Stále kope, vrtí sa, a že by sa otočila to nie. Na sone mal dr. stále problém niečo zachytiť ... 🙂

certica
25. feb 2007

hanes, vraj treba babo vyviest z kludu a prinutit ho tym k aktivite...a mozno sa aj spravne otoci 😀 . vela uspechov, daj potom vediet 😉

zuz11
25. feb 2007

no ja viem ze pomaha polohovanie a to tak ze si podlozis asi 3 vankuse pod zadok a niekolko krat denne takto stravis 😵 drzim palce aby sa otocilo babetko spravne

kamilecka
25. feb 2007

Tak Haneska a ostatne tehulky a vsetky ktore to zaujima 🙂 ja mam doporucene toto:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

denik
25. feb 2007

ja som sa na to pýtala niekoľkých lekárov, nakoľko aj naše bábo je ešte stále zadočkom a ani jeden z nich mi nepotvrdil hypotézu, že sa plod otočí práve vďaka nejakým cvičeniam.. či už lozením po štyroch, opieraním sa o stenu, ani mačacím chrbátom.. dokonca mi jeden lekár povedal, že v deň pôrodu prišla na sálu pacientka s úplne odretými kolenami, tak sa všetci zľakli, či niekde nespadla a ona že nie, že to len tri dne behala doma po štyroch, aby sa jej drobec otočil.. a nepomohlo.. mne bolo povedané, že mám dosť pevnú maternicu a bábo sa hýbe menej intenzívne ako väčšina bábätiek, tak je dosť možné, že sa mi už ani neotočí.. hoc ja neprestávam dúfať..

sue
25. feb 2007

Inak pri takýchto veciach som strašne rada, že žijem v tej dobe, kedy žijem... keď si predstavím, koľko žien a bábätiek dopadlo tragicky len preto, že lekári ešte nevedeli, či je dieťatko hlavičkou alebo zadočkom... Medicína je úžasná 😵
Držím palčeky, aby sa detičky otočili ako majú 😉

andreafa
26. feb 2007

haneska neviem preco stresujes? ved mas este 9 tyzdnov pred sebou a moze sa stat, ze sa babo otoci tesne pred porodom. moja je dole hlavickou, ale doktor mi povedal, ze sa kludne este moze otocit opacne a bude zadockom dole. ja sa tym nestresujem, nechavam to na prirodu, ved nastastie existuju cisaraky, keby daco... 😉 a urcite by som nejake sarlatanstva neskusala.. tot moj nazor.

loren
26. feb 2007

teraz dakedy sa ti samo otoci uvidis aj mne sa tak dako az otocilo. ale skusila som jednu vec co tu uz niekto pisal a naozaj som mala pocit ze sa prave vtedy zacalo hybat. Ked bude vecer tma zasviet si baterkou na vrch brucha a potom pomalicky podla toho ci ho mas na pravo alebo na lavo tvarickou presuvaj baterku az dole . ja som to skusila. Neopakuj viac krat teda aspon ja som to urobila len dva krat aby sa dietatko dako nezamotalo do pupoc.snury. Tej co o tom pisala to poradil gynekolog. Dieta sa ma tahat zo zvedavosti za svetlom. Skus uvidis.

lucqa
26. feb 2007

ja som tiez skusala to s tou ziarovkou, lebo bol drobec krizom a tlacil ma hlavickou pod rebrom. A mam pocit, ze to vtedy nepomohlo, aj ked na svetlo reagoval 😅

haneska
autor
26. feb 2007

ja nestresujem, aj prvá dcérka sa otočila nejak okolo 32-33 tt, len mi kamoška spomenula, že počula o cvičeniach, ktoré môžu pomôcť, a prečo neskúsiť, kým ešte má bábo priestor na otočenie. Myslím, že je ľahšie vytlačiť bábo, keď je otočené hlavičkou, ako ide zadočkom. 😉

hedunecka
26. feb 2007

ak mozem poradit tak si daj pod zadok vankus aby si bola aspon 30cm vo vyske a tak bud denne 3x po 10min.

mouse
17. júl 2008

Ahojte, vsetky ste uz po porode, tak ako to nakoniec dopadlo? Pootacali sa Vam babatka hlavickou dolu? Nase je zadodkom dolu a dufam, ze sa do porodu spravne otoci...

tannawe
23. júl 2008

haneska:ahoj...ja jsem pri obou tehotenstvich cvicila koicic hrbet /bohuzel nevim jak se to pise slovensky/ale je to jednoduche cviceni a ma napomahat otoceni plodu a musim rict, ze u me to zabiralo perfektne, ale cvicila jsem pocitve dvakrat denne. Na podlozce na vsech ctyrech s nadechem vyklenes zada jako prskajici kocka a s vydechem jdes zase dolu do zakladni pozice. Opakujes nejmene 10x. Ruce na siri ramen, natazene, nepokrcovat v loktech.
Tak zkus a uvidis, i kdyz mozna uz jste se do teto chvile otocily samy...tak drzime palecky 😉

tannawe
23. júl 2008

No, koukam, ze ty datumy...to uz je spis na gratulaci, ale stejne...
Kocici hrbet pro maminky, ktere trapi stejny problem:
uvolnuje tlak delohy na pater.
V poloze na vsech ctyrech se oprete o kolena a dlane a zada mate prirozene uvolnena /neprohybejte pater/.
Hlavu a siji mejte rovne v jedne linii s pateri. Pak vyhrbte zada, stahnete brisni a hyzdove svaly a hlavu nechte klesnout dolu. Postupne uvolnujte zada a zdvihejte hlavu do puvodni pohlohy. Vse nekolikrat opakujte... 😨

zelva
24. júl 2008

No já to teda budu muset zkusit, protože ten náš moulík je tam pořád příčně. Sedí si tam jak v autosedačce a už jak dlouho, zřejmě mu to náramně vyhovuje, což teda fakt nechápu když se podívám na obrázek na tvar dělohy, jak tam může být úplně opačně. 😀 😀 😀

buffinko
24. júl 2008

zelva 😀 som sa pobavila, my sme na tom uplne rovnako. mala potvorka je priecne minimalne od 20tt a ani raz sa neotocila inak - viem podla pohybov. a hybe sa uplne minimalne, v podstate len ked lezim alebo dlhsie bez pohybu brucha sedim. sa mi niekedy zda, ze tak cvicne si kopne, aby zistila, ci este zijem ...

zelva
24. júl 2008

buffinko: tak to jsme na tom fakt stejně. 😀 Náš si teda akorát vesele kope nožkama a ručkama a občas si natáhne nožky, že je cítím až úplně na boku, ale že by se otočil, to ani náhodou. 😅 A budeš cvičit ty cviky?

buffinko
24. júl 2008

hej, vyskusam. ved za pokus to stoji 😎 kamoske sa otocil maly v 36tt, tak si hovorim, ze hadam aj to nase sa umudri. radsej by som rodila normalne ako cisarskym. ale velmi na to nespolieham, toto je tak leniveeeeeeeee dieta...

tannawe
24. júl 2008

Ahoj,myslim,ze za pokus to stoji,trochu s nima zacvicit...i kdyz se jim nechce nic moc delat...nektere deti si davaji na cas,asi se jim nechce moc dlouho byt hlavickou dolu... 😅

zelva
24. júl 2008

😀 😀 😀 Taky to vyzkouším, uvidíme.