Problém s chodením. Ako chodenie urýchliť?

olinko
28. dec 2007

ahojte všetci,náš malý má 14mesiacov a nechce chodiť.Je to normálne alebo sa mám obávať? Lozí po štyroch, ked ho držíme za ruky tak by aj uletel ale za jednu ruku ho tacká.Dá sa to nejak urýchliť?

wladka
28. dec 2007

chlapci su pomalejsi.. do 15mes sa urcite postavi a zacne chodit 😉

ukana
28. dec 2007

olinko, chlapci su fakt lenivejsi, pockaj este par tyzdnov a sam zacne chodit. Ak nie, chod k detskej lekarske, alebo aspon zavolaj, ale zatial by som to neriesila 🙂

adetka
28. dec 2007

ze iba chlapci 😠 .. ja som zacala chodit v 15-tich mesiacoch... sa mi nechcelo... kedze po styroch som behala ao raketa... olinko... casu dost... 😉

ajduska
28. dec 2007

ahoj olinko, urýchliť sa to podľa mňa nedá...a naša malá má o týždeň 16 mesiacov a prvé samostatné kroky spravila len pred pár dňami, ešte stále chodí viac po štyroch, lebo na dvoch je to strašne neisté, ale aspoň sa už konečne snaží, ona nechcela chodiť ani za ruky......takže sa nestresuj, on určite začne, len niektorým detičkám to trvá o niečo dlhšie 😉

olinko
autor
28. dec 2007

dík kočky, hned som pokojnejšia že nie som sama čo má tento problém.Lebo v mojom okolí už všetci chodia v tomto veku.Ja viem porovnávať sa nemá ale predsa. 😉

kamajka
28. dec 2007

Olinko, ja pokial viem, tak dieťatko má začať chodiť do roka a pol. Takže tiež si myslím, že máte čas. náš drobec tiež začal chodiť v 14mesiacoch.

sofik
28. dec 2007

neboj sa to sa spravi. Chlapcek je len istejsi na styroch tak po dvoch to skusi ak bude chciet. Netreba ho nutit chodit aby potom nemal strach.

rybecka
28. dec 2007

olinko
my chodime a sedime ale vobec nevieme lozit zo sedu sa postavit alebo zostoja si sadnut.a v postielke sa postavit nam nehrozi a to mame 1 rok
Zohnut sa po hracku nam robi problemy ale uz sa to ucime a robime pokroky. 😉
Chcem tym len povedat ze kazde dietatko je ine a individualne neboj sa on zacne ved sa este nachodi. 😵

vesi
29. dec 2007

moja staršia dcéra lozila po štyroch od 8. mesiaca a po dvoch potom nechcela, bola lenivá, lekárka povedala, že sa po štyroch dostane kam chce, tak ju to neláka...mala 14 mesiacov ked začala chodiť po dvoch 🙂

evulik6
5. feb 2008

ahoj olinko. Aj moj maly ma 14 mesiacov a este sam nechodi......Urobi tak 3-4 kroky a dost. Tiez by som chcela aby uz bezkal sam, ale s tym nic nenarobime. Ved sa nauci, ked bude chciet. Netreba ich do toho nutit. Koniec koncov, nachodia sa tie nase deticky este dost........a potom budeme len spominat, ako bolo dobre ked este nebehali. 🙂)

zevina
5. feb 2008

holky, já bych řekla, že pokud děťátko kolem roku nechodí, tak to vidí jako problém maminky a hlavně jejich zvídavé okolí, ale rozhodně ne doktoři 😉 naopak, lékaři doporučují podporovat lezení co nejdéle, protože právě při něm se úžasně zpevňuje celé tělíčko (zkuste 15 min lozit a uvidíte, jak budete dolámané 😅 ) a opravdu se do roku a půl nemusíte znepokojovat, pokud nechodí samo 🙂
pokud si s oporou stoupne a capká kolem nábytku, ono se jednou pustí a první samostatné krůčky udělá, není třeba je nutit voděním za ruky (ani se to nedoporučuje, protože tím se mění těžiště dítěte a chůze se stává nepřirozenou)
vím o čem mluvím, cvičili jsme vojtovku do 8m, právě do doby než malý začal lozit, to je ten mezník motorického vývoje se kterým jsou lékaři spokojení 🙂 a prolozili se až do 16m než začal oběvovat sám svět po 2 😅
neskutečně mě točilo okolí dotazy typu, jestli "už konečně" 😠 chodíme a unavovalo vysvětlování že naopak takové tempo vývoje považují doktoři za daleko prospěšnější hlavně pro vývoj páteře a celé pohybové soustavy 😉

zevina
5. feb 2008

fuj, co jsem to napsala 😕 samozřejmě, že začal svět objevovat 😀

milhaus
5. feb 2008

budte radi že ešte nechodi lebo moja by za mnou vliezla i na zachod keby som sa nezavrela 🙂

vanila
5. feb 2008

Ahoj zevina! tak moj maly zacal chodit az po roku za ruky mohla som naliehat ako som chcela no neslo to. lozit zacal az po 14 mesiaci. teraz sa uz pusta aj sam prejde dost ale by som nan nesilila viacej.

terezzka11
6. feb 2008

olinko, vobec sa nemusis strachovat. deti zacnu chodit, ked budu na to pripravene. hlavne ho nenut. moj maly bratranec nevedel chodit do dvoch rokov. Bolo to sice aj preto, ze nemal dobru rovnovahu- ma taky zvlastny tvar hlavicky/nieco ako lopta na ragby/ a ta ho tahala dozadu a stale padal. Ale uz aj ked ziskal dostatocnu stabilitu noziciek, radsej lozil. 😉 Chce to len trochu trpezlivosti. Niektore deti skor chodia, niektore skor rozpravaju...

marushka
11. feb 2008

Olinko, nič sa nebojkaj, my sme tiež začali až v 14.mesiacoch, každé deculko je iné.... 🙂 🙂 🙂

olinko
autor
11. feb 2008

zenicky moje,ja som uz aj nastvana lebo Olinko nam zacal uz robit aj 5-6 krôcikov sam a hned na druhy den dostal horucky 39,6 ktoré nonstop trvali tyzden a to k tomu aby nebolo malo este sa mu v pusinke spravili aj afty ktoré ho úplne odrovnali.Teraz je nam lepšie ale sme sa vrátili na začiatok a to už mame za tyýden 16mesiacov.

alexandra
11. feb 2008

olinko vo vsetkych dostupnych materialoch sa docitas, ze deticky ZACINAJU chodit medzi 9 a 18 mesiacmi, takze mate este casu a casu 😉 Neobavaj sa, ono to pride..

denik
12. feb 2008

ste upokojili aj mňa.. moja malá síce ešte nemá ani rok, ale babky nás už posieljú k doktorom, lebo nechce sama stáť.. ja som si z toho nič neorobila,viem, že má ešte čas, ale keď do m§a toľko rýpali, začala som sa zaoberať myšlienkou či naozaj ísť k lekárke.. no po tom, čo som si teraz prečítala, kvôli tomu určite nebudem tlačiť na pílu.. nech sa sama rozhodne, kedy bude behať .. šak sa ešte nachodí 😀

milhaus - moja malá za mnou dôjde na wecko aj po štyroch 😉

otrivinkajanka
13. feb 2008

kazde dietatko je ine kamoskina mala chodila od 9 mesiacov a moja simca sa sama postavila na nozicky presne ked mala rok a susedka ma 16 mesacneho syna a ten este len lozi a je uplne zdravy

monkula
13. feb 2008

No, môj jarko začal chodiťza ruku, keď mal 9 mesiacov a od 11 mesiacov chodil sám...Chiarka bude mať 13 mesiacov a sama stojí, aj za ruku chodí, ale len keď sa jej chce...
Takže sa nemáš čoho báť...

vanila
14. feb 2008

Ahojte baby! Chcem sa opytat ci mi niekto vie poradit ako maleho naucim ked stoji a nevladze aby padol na zadok a nie hodil sa do zadu celym telom. Niekedy z par padou spravy aspon jeden ze sa hodi celym telom. Musim byt stale prinom lebo neviem kedy to urobí. Ma niektora z vas s tym skusenost?

kakatka1
15. feb 2008

Ahojte Ja mam rocneho chlapca a teraz sa mi zacina pustat sam chodit ale ovela radsej si lozi a potom sa postavi a ide si.Tak len rychlo letim a chytam ho iba niekde zle nespadol a nezlakol.Kamoskyn syn ma dnes rok a ten uz beha mesiac uplne sam.Kazde dieta je uplne ine a na vsetko ma svoj cas. 😵

marorlinko
15. feb 2008

nic si z toho nerob, ako bolo pisane chlapci su lenivejsi, moj ma 13mes a chodit sa mu nechce, on by aj, ale ked vie,ze sa vsade dostane po styroch ,ked ho dam za rucky chodit tak si sadne a da sa na styri, ono to pride samo, postavi sa sam,len nechodi ani nechce,moja starsie sestra zacala chodit,ked mala 16mesiacov,takze kazde dieta je ine.

bubatko
15. feb 2008

zevina to super napisala, neboj olinko, on chodit zacne, moj maly tiez az ako 14 mesacny vobec urobil prve kroky

podporuj lozenie, je to to najlepsie pre jeho chrbticu a svalstvo

mna zas vytacaju hlupane co nadrapuju deti nasilu za ruky uz pomaly 6 mesacne, len aby sa ukazali pred babkou a susedkami, ze dieta uz "chodi" - no proste no comment

uhlikova09
16. feb 2008

Moj maly nam chodi od 10 m. a prvy krat sa posavil na nožičky v 7 mesiacoch 😉 kazde dieta je individualne

lucie74
16. feb 2008

Olinko, môj malý má tiež 14 mesiacov, a chodí len že sa drží nás za dva prsty alebo lozí, sám sa vôbec ešte nesnaží, loziť začal až v desiatich mesiacoch aj sedieť až v 10-tich. Boli sme predtým aj u Dr. na rehabilitácii, a tá nám povedala, že kľud, /mal vtedy 8 mesiacov/, robí presne to čo má 8 mesačné bábo robiť, je úplne v pohode, každé dieťa je individuálne, aby sme sa nebáli, tak to berieme úplne v pohode, začal nám liezť v 10-tich, no a čo, nič sa nedeje, chodiť sám bude tým pádom tiež neskôr 🙂

olinko
autor
17. feb 2008

No holky mi sme dnes niekoľko krát spravili po deväť krôčkov trošku ho tacká ale snaží sa a má z toho radosť a ja ešte väčšiu 🙂 lenže ajtak radšej lozí a chodí popri nábytku.Dúfam že sa to napraví lebo o dva dni máme už 16mesiacov.

evulik6
17. feb 2008

Ahojky. My mame o dva tyzdne 15 mesiacov a tiez este nechodime. No ked mal rok tak sme ako tak behali, sam spravil take 3-4 kroky, za ruky velmi rad a rychlo behal, potom presiel aj ked som ho drazala za jednu ruku a teraz nechce vobec ale vobec chodit. Stale by len lozil po zemi alebo by sa nosil na rukach.
Tak tiez netrpezlivo cakame kedy sa konecne rozbehne. No ale ved to pride....koniec koncov nachodi sa este v zivote veeeelmi vela. 🙂

prasiatko30
17. feb 2008

ahojte dievcata - ja mam doma tiez 16m dievcatko, ktore este zatial nechodi - teda samo a za jednu ruku sa spustila asi tak minuly tyzden - vobec sa nezenie na chodenie. tiez nevidim ze by mala nejaky ortopedicky problem - ani ja ani nasa dokina - a jediny kto v tom vidi problem je moja mamina s otcom - ty uz hned davaju horor scenare 😠 a uz by ma posielali na neurologiu ortopediu a rehabilitovat 🙄 takze asi tak. hlavne je aby ste mu davali prilezitosti na stavanie sa a chodit za ruku a potom nechat to na dietati oni vedia kedy sa maju pustit behat. 😉