Robí neporiadok. Ako ju od toho odučiť?

elizabeth453
18. mar 2009

ahoj..moja mala robi vsade nporiadok...myslim teraz s jedlom, vsetko trusi po zemi, rozotera v koberci z taniera vsetko zhadzuje..a to aj ked sme na navteve,,a je mi to strasne trapne
ako ju mam od toho odnaucit, na nu nezabera ziadne nono ...

zuzka1.
18. mar 2009

elizabeth mylsim, ze s tym s aneda teraz este nic robit, moj mm tuez trusi stale a nezabera ani nono!

zuzna29
18. mar 2009

ahoj. to sme na tom rovnako, aj naša mala je taka, síce je mladšia ale keď sa hra cela izbička je hore nohami.. 😀 , ale také sú určite všetky deťúrence.., neboj sa keď podrastie bude to ok.

alon111
18. mar 2009

elizabeth nemusi ti to byt trapne je to len drobec a kazdy to tak berie.moje to robia vsetky tri.teraz je to o trosku lepsie pretoze som im kupila upratovaci vozik a tak ked natrosia tak ich poslem po vozik a krasne upratuju ale len tie starsie ninka ma len rok tak ta ani nevie co od nej chcem.netrap sa vsetky deti trosia a robia neporiadok ,ved su to len deti a to k nim jednoducho patri.

elizabeth453
autor
18. mar 2009

ale citala som , ze deti v tomto veku by uz mali vediet a pochopit, ze sa to nesmie...mne sa zda, ze ona mi rozumie, ked jej poviem, nono a ma papat z taniera, ale ona ako keby naschval to rozhadzovala...
a kazdemu lezie do taniera

alon111
18. mar 2009

elzabeth oni chapu ale ked na zemi to lepsie vyzera.a s tym lozenim do taniera sa tiez netrap ja napriklad nechodim s detmi do restauracie pretoze sa bojim aby niekomu cudziemu nevyjedali z taniera pretoze im najviac chuti z ineho taniera len nie zo svojho 😀 skus jej davat metlicku a nech si za sebou uprace sama mozno ju to bude bavit.co vsetko som citala a nie kazde dieta to pochopi vo svojom veku.niekto to vie uz v roku a niekto az v troch.ja mam tri a kazde sa rovnaku vec naucilo v inom veku 😉

usnicka
18. mar 2009

zuzna29, presne ako ten moj drahy 😉 . elizabeth, ja mam sice iba 7,5 mesacneho synceka, ale tiez ho bavi brblat sa v jedle, ale ja ho nechavam, on musi mat svoju lyzicku v rucke a akoze sa sam krmi, alebo mi rucky pcha do misky, ale nechavam ho, chcem, nech ma s papania pozitivny zazitok, ved veci rychlo operiem a podlahu tiez rychlo zotriem....ale chapem, ze nie kazdemu to tak moze vyhovovat.

sakura77
18. mar 2009

elizabeth,co takto dat jej papat len v detskej stolicke?budes mat bordel,ale len na nej,pripadne troska okolo,ono ju to prejde,neboj,aj nas kiko ked som mu dala jest len tak,tak je to vsade,teraz sice sa uz aj snazi troska dat pozor,ale aj tak sa zadari,takze kym to stolicka prezije-jeho vahu 🙂 -tak papa tam

akejka
18. mar 2009

aj moja malá tak papá, že strčí celé ruky do jedla - najradšej má kašu, takú tekutejšiu, potom si tie ruky s jedlom šúcha jednu o druhú (ja tomu hovorím, že si ich krémuje 😀 ), vyhadzuje jedlo s taniera, vyberie si aj z pusy,...tiež máme všade natrúsené, všetko okolo je všetko zaleptané, špinavé. Nechávam ju tak, ešte sa mi zdá malá na to, aby som jej to zakazovala. Niekde som čítala, že deti do roka a okolo roka sa potrebujú s jedlom zoznámiť, schúšať jeho konzistnenciu, zapojiť aj ostatné zmysly, nielen chuť.

habibi78
18. mar 2009

elizabeth, ja malej zatial nedovolím šahať na jedlo ak ju krmim...a ked jeme všetci spolu, tak je vo svojej stoličke, na jedlo nám nedosiahne.... skús ju krmiť, možno ešte nie je čas, aby papala sama..... asi nechápe, čo má s tým jedlom robiť..... 😉

dadulka19
18. mar 2009

elizabeth,to nech ťa vôbec netrápi 😉 ,moja to robí tiež a vo veľkom 😀 ..raz papala ryžu a len čo som bola chvíľu otočená chrbtom,ryžu mala na vláskoch.Normálne si rúčkou z misky nabrala a natierala na hlavu.Bola kompletne ryžová.V prvom momente som vyvalila oči a v druhom brala foťák 😀 ,reku toto musím mužovi ukázať,lebo prerozprávané by to nebolo ono.Večer sme sa na tom dobre pobavili,ba aj návšteva.Malú som po akcii musela strčiť do vane a stolička bola riadne olepená,ale malá bola šťastná 🙂 ...a to mala vtedy cca 19 mesiacov 😀 ...
...ono,deti musia aj hmatom jedlo vyskúšať,to je normálne 🙂 .A že trúsia?To si koľkokrát neuvedomujú ani školáci 😀

elizabeth453
autor
18. mar 2009

tak ako mna netrapi ten bordel co narobi,vacsinou sme sa na nej aj smiali a ona je z toho taka stastna, len jedna znama mi povedala, ze je to nevychovane..tak ma nahnevala...a pocula som od viacerych, ze uz by mala vediet aspon to chleba pekne papat z taniera...
v stolicke ju neudrzim...a ked tam aj 5min, vydrzi vsetko hadze na zem a odtial jej to chuti 😀
tak ako polievky a obedy, to ju krmim normalne, ale chleba, keksiky, jablka, banany tak to musi ona sama z ruky,,alebo zo zeme 🙄

dadulka19
18. mar 2009

eliz,tak to je dosť hlúpa známa,sorry 😎 ..Je pravda,že niektoré deti vedia pekne papať už aj v roku(moja staršia taká bola),ale zase iné sa v tom potrebujú mrviť.Jasné,že sú nejaké hranice,ale veď deti sa učia,skúšajú a hlavne napodobňujú,takže časom budú všetky papať pekne.

elizabeth453
autor
18. mar 2009

tak dik...uz som si pripadala, ako mama, ktora nevie svoje dieta vychovat poriadku
mam tu jednu kamosku, ktora ma presne o mesiac starsiu dcera, a ona s tym problem nema...lenze ona ta mala je taka, ze kam ju polozi, tam dokaze presediet aj dve hodiny v kuse...co ta moja tam vydrzi minutu 😠