Skackanie pri postavení na nohy. Robia to i vaše deti?

editka33
3. jún 2008

Ahojte, moj 9 mes syn pri postaveni na nozky akoby zacal skackat- prehyba ich v kolienku a akoby nadskakuje. Vyzera, ze ho to strasne bavi a zda sa mu to zabavne. Robia to aj vase deti? Nasej lekarke sa to zdalo zvlastne a pytala sa, ci pouzivame chodacik, co ale nepouzivame. Moze to byt vazne? Inak je v poriadku. Prosim, napiste mi, ak mate podobne skusenosti alebo o tom viac viete. Syncek sa narodil 31 augusta o 13 dni pred terminom. Prve dietatko. Inak o zem sa ani nezaprie, drzim ho pod pazuskami, ked to len skusam. Dakujem.

zuzka.25
3. jún 2008

editka, aj môj luky to robí... zeme sa síce dotkne, ale poskakuje... nevidím za tým zatiaľ nič zlé, lebo on sám stojí a vtedy je vkľude, ale keď ho držím takto za ruky, tak skáče.. tiež má 9 mesiacov, narodil sa 21. augusta 🙂

editka33
autor
3. jún 2008

zuzi, dakujem. Inak Lukas je na tom inak ako s motorikou? AJ ma niektore zname strasili,ze ked maly nesada sam a nelozi ( len sa vie dat vynimocne na 4 ), plus to skackanie, ze nieco nie je v poriadku. AKy je Luky velky? Misko je nejake moc utle chlapca, ma 7.5 kg 😕

bilushka
3. jún 2008

Editka, ty si augustovka, tak ta pozyvam k nam do spolocneho terminu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Inak to co popisujes, robil aj moj asi pred dvomi mesiacmi, potom mu nozky spevneli a teraz na nich uz pekne stoji a neskacka tak smiesne, presne ako popisujes-akoby tancoval, tiez to videla aj nasa lekarka a vobec sa nad tym nepozastavovala 😕

Myslim, ze je to uplne v poriadku, niektore dieta stoji ako "solny stlp", niektore takto skacka a neskor sa vsetky rozchodia 😉

zuzka.25
3. jún 2008

editka, no ja mám dvojčatá a je medzi nimi diametrálny rozdiel.. tomi sa dal na 4 v siedmich mesiacoch... behom 3 dní začal loziť a hneď sa aj postavil... luky sa na 4 začal dávať asi pred mesiacom a loziť nechcel vôbec... stále sa len plazil... len posledný týždeň začal tak pomaličky loziť, najprv tak opatrne, ale už sa zlepšuje... a vieš, čo mu pomohlo? dala som ho na deku na trávu a tam je deťom nepríjemné sa plaziť a tak sú nútené loziť, veď vyskúšaj... postaviť na nohy sa vedel ešte skôr, ako sa dal na 4... proste priplazil sa k niečomu vyššiemu a za ruky sa vytiahol hore.. najprv sa mu nožičky triasli ako huspenina, nevedel už zliezť dolu a tak reval, ale teraz sa to už naučil a je to omnoho lepšie...

čo sa týka sedenia, tak do sedu sa vedel dať tak, že sa postavil a potom capol na zadok.. len asi posledných pár dní pozorujem, že už sa posadí aj sám hocikde zo 4, alebo proste z boku sa tak preklopí a sedí...

nemyslím si, že s tvojím malým je niečo v neporiadku, každé dieťa sa vyvíja iným tempom a žiadne tabuľky mu proste nepomôžu k tomu, aby to bolo inak... buď v kľude, uvidíš, ako rýchlo sa to potom rozbehne... ja som tiež bola v strese, lebo som hlavne videla, čo tomi už vie a luky ešte nie 🙂
luky má v 9 mesiacoch 71 cm a 9,5 kg.. ale našich je fakt dosť 🙂 obidvoch... a to ked sa narodili, tak to boli takí pavúčkovia chudučkí 🙂

editka33
autor
3. jún 2008

zuzka, dvojcata, tak to je take zlate, ale verim, ze aj vela prace. Ja mam len jedno a niekedy sa mi zda, ze mam 5, taka som unavena 😀 no Misko sa nevytiahne ani nahodou, nema ani rad, ked ja ho skusam postavit ( ci sa stratilo to skackanie ). Verim, ze je proste len pomalsi, inak je ozaj sikovny.

jahodka11
3. jún 2008

editka, nas maly to robil este ani poriadne nemal 6 mesiacov....je to uplne normalne, neboj sa a len sa tes, aky je sikovny a srandovny 🙂

supina
3. jún 2008

Mému synovi je právě dnes 9 měsíců a jak popisuješ to skání, skáče tak už min. 2 měsíce. Taky sám nesedí - děláme si srandu, že nemá zadek, protože nevydrží ani sedět mi na klíně - pořád musí stát a skákat. A taky neleze, ale doplazí se úplně všude. Naše doktorka se smála tomu jeho pérování, takže mě ani nenapadlo, že by nemělo být neco v pořádku. Prostě každý dítě je jiný a v tomhle směru se opravdu nedaji srovnávat..

sanicatko
3. jún 2008

ahojte,ved to robia skoro vsetky deti,a nasa Sany patri medzi ne.nikdy mi to neprislo neprirodzene,ved to je normalne,co je na tom zle?my uz lozime a pomaly uz budeme aj bezkat,zatial potrebujeme k tomu jednu rucicku

snupik
4. jún 2008

ahoj...nám je přes osm měsíců a taky pérujeme už asi dva měsíce...všude a pořád...Kubík to miluje...péruje na nás nebo i když usíná v postýlce-opře se nožkama o postýlku a péruje..SUPINA:taky ještě nesedí ani se neplazí🙂to jsem ráda, že nejsme sami🙂

zuzka.25
4. jún 2008

editka, áno, je to zlaté mať dvojčatá, ale občas fakt únavné.. hlavne teraz, keď majú obaja teplotu a hnačky 😒 ale zvládneme to... musíme.. aspoň to mám jedným vrzom za sebou 🙂

lucia123
4. jún 2008

Sme na tom uplne tak isto, ako pise editka 33, u nas to dr. nazvala "spickovanie" a hned nas poslala na neurologiu 😒 tak sme sa teda dobre prelakli, ze nieco nie je v poriadku, no nastastie po vysetreni nas uistili, ze to ma svoj cas a ze to "same" pride. No dufam, ze nie vsetko naraz... zuby,chodenie... 😀 a tak kazdym dnom cakame aj my... 🙂

alami
4. jún 2008

podla mna sa len teší, že stojí, aj moji to robili - a robia 😉

susik77
4. jún 2008

ahojte, moja poskakovala, ked sa z niecoho tesila 🙂 nevidim na tom nic zle 😉

greta24
4. jún 2008

Moj syn bude mat 8 mesiacov a tiez to robi, poznam aj dalsie deti, ktore to robili a je to uplne normalne 🙂