Spanie bez plienky. Ako ho to naučiť?

lenka386
3. dec 2008

Ahojte mamicky!

Chcem VAs poprosit o radu - ak mate podobne skusenosti. Mam trojrocneho syna Adamka. Este spava s plienkou. Posledne 2 mesiace sa vsak vacsinou zobudil so suchou plienkou rano, aj po obednajsom spani. Tak som sa rozhodla skusit to bez nej. On vsak o tom nechce ani pocut. Vzdy ked sa vecer oblieka do pyzamka, tak chce aby som mu dala plienku. Nutit ho do toho nechcem, lebo uz viem, ze by sa naschval pocikal, ak nie pokakal.. Tak hladam typy, ako ho motivovat.. v skolke uz spava bez plienky viac ako mesiac..

miriamkac
3. dec 2008

ahoj.....ja mam podobny problem, az na to, ze mala spi poobede uplne bez plienky, aj v skolke, ale na noc ju mat musi, a budi sa mi na to, ze "mam plnu plienku" a nie na to, ze chce cikat 😠
skus ho "ukecat" aspon na to poobedie bez plienocky "ako v skolke"....

kili
3. dec 2008

nepomohla by motyvácia, že namiesto plienky dostane pekné slipy?

lenka386
autor
4. dec 2008

Ahojte! Cez den sa vytesuje zo slipkov, ale na noc mu ich nechcem davat.. No a motivacia "zo skolky" moc nezabera, lebo doma ho "taha naspat" Matusko..Takze som rada, ze sme obetovali flasu, s ktorou donedavna zaspaval, a plienky cez den.. Ale vdaka za tipy, asi chce len cas..

ivcap
4. dec 2008

Ahoj. Skús dať malému na noc do postieľky detskú podložku a povedz mu, že väčšie detičky už nenosia plienky, ale majú v postieľke takéto plienočky. 😉

frenchie
4. dec 2008

Ahojte. MY mame zas opacny problem. Bez plienok sme cez den asi tyzden a pol (nosi ich len na spanie a von). Vcera sme boli vonku a on cikat, cikat (pyta sa uplne bez problemov), tak sme museli behnut ku kamoske aby sa vycikal. A dnes ma uplne soklo to, ze ked som mu isla davat plienku na noc (aj to kym zaspi mu ju musim tak 2x dat dole aby sa vycikal) tak dostal zachvat, ze on ju nechce a trhal, zdrhal, plakal. Muselli sme mu slubit, ze ked sa vyspi, dame mu ju dole. Teraz neviem, ci to mam skusit alebo nie, lebo v noci sa nezobudi na cikanie.
Lenka budeme drzat palceky a skus tie podlozky, u kamaratky zabrali. 😉

zuzkafuny
5. dec 2008

Frenchie... skús bez...
My sme na noc bez plienky od 1r4m... 100% úspešnosťou... Ale u nás bola výhoda, že on sa na cikanie začal budievať okolo roka a nevedela som prečo sa v noci zobudí a plače a to vždy keď viacej pil... No... došlo mi to až keď mal 1r2m. Plienočku mal a na cikanie sa zobudil... a chodili sme ciki na wc a po 2 mesiacoch som plienku vysadila úplne. Niekedy by som bola radšej keby mal plienočku a spal celú noc 😖 lebo 4-5 krát hore a keď vypije viacej vody aj častejšie...

bibinka
5. dec 2008

lenka386- ja som mala tiež problém ako odnaučiť Filipka od plienky.Na kakanie sa pýtal keď mal cca 1 a 3/4, s cikaním do plienky cez deň sme skončili keď mal skoro 2. Odvtedy mal len na spanie, časom len na nočné spanie. Od začiatku jesene ostávala plienka suchá aj v noci a od 1.12. je komplet bez plienky a je suchý . Dávame ho cikať pred spaním a okolo polnoci - to sa vždy zobidí sám, že ide cikať a potom už vydrží do rána. Ciká len do wc, nočník sme mali úplne zbytočne.
Ja som už aj bola trochu nešťastná,že nevydrží, ale aj keď sme ho dávali v noci cikať, nepomohlo, do rána bola plienka plná.
U neho to šlo po takých skokoch-naraz.
Treba dať dieťaťu čas, každé jedno je individuálne nastavené na odvyknutie od plien. Nenúť ho, motivuj ho rôzne,ale treba skúšať čo na neho zaberá. ak nič nezaberá, kľudne mu tú plienku daj, možno tým, že mu ju nasilu vezmeš, mu odvykanie len zbytočne predľžiš. Ty si ho poznáš a vieš predpokladať ako bude reagovať. A tým , že máš ešte menšie dieťatko - to je asi hlavný dôvod, Adamko sa Matúškovi prispôsobuje. Aj u nás to tak bolo, lebo Fifko keď si uvedomil, že Alex už u nás bude stále, tak sa akokeby vrátil dozadu vo veľa veciach. Ale teraz už má cez tri roky a uvedomuje si, čo je správne a čo sa musí naučiť.
My ho motivujeme tým, že ak ukáže Alexovi niečo nové, ten sa to rýchlo naučí a my budeme šťastní, že aj Fifko Alexa niečo naučil. a pochvala zaberá neskutočne-teda u nás.

frenchie
5. dec 2008

zuzkafuny problem je v tom, ze on aj ked sa v noci zobudi, tak len preto aby sa napil (vodu este stale z flase...) ale nepreberie sa, tak sa bojim ci by som ho posadenim na nocnik nerozculila...Plienku ma v noci este stale mokru.

vroni
5. dec 2008

Nuz, ja sa priznam, ze nevidim dovod, preco by mi malo trhat zily, ze ma trojrocne dieta na noc plienku. A co ma byt? Tak ma. Az ju nebude chciet, tak ju odmiene. Naco mam stresovat seba aj dieta ¨treningom¨ a posadzanim na nocnik v noci? Lebo usetrim dva baliky pampersiek (alebo aj pat)? No, to to trhnem!!!!

briluxina
5. dec 2008

moj maly mi pred par dnami odmietol plienku na noc, tak som povedala dobre, v noci sa dvakrat zobudil a piskal do nocnika.Vravim si ako dobre ze uz tak sam...no a pred vcerom som mu tiez nedala na noc plienku v noci piskal raz ale rano sa trocha popiskal do postele, nestastny ma zobudil a rychlo sme utekali do vane a tam este dopiskal...no a vcera si radsej vypytal plienku tak som mu ju dala...nevidim v tom tragediu...som presvedcena ze v noci maju plienku aj starsie deticky a asi sa naozaj netreba stresovat 🙂 tiez si myslim ze vsetko ma svoj cas...

milhaus
5. dec 2008

mi mame plienku na noc

marika80
5. dec 2008

No nasa mala tiez zrazu z nicoho nechce plienku na noc. Vacsinou ju mala aj tak suchu. Tak predtym ako si ja lahnem sa jej opytam, ci chce cikat -a ona vyskoci jak keby ani nespala, ze ano. A do rana je vacsinou v pohode. Takze to pride asi casom. A preco nechces vyskusat tie slipy na noc?

frenchie
5. dec 2008

vroni mas uplnu pravdu. Ja som tiez skusila dat dole plienku na den a videla som, ze to pochopil a cikame do nocnika. Keby ale nechcel, dala by som mu ju. Vsak tak to ma byt, nic netreba robit nasilu. Ked to dieta bude chciet tak to pojde aj lahsie

maca793
6. dec 2008

no našťastie ja plienky už neriešim, malá sa od nich odnaučila začiatkom septembra, na noc som jej dávala spru 2 týždne, preventívne a keĎ boli suché, tak som nedávala, teraz ak jej treba v noci cikať tak ma zobudí a ideme sa vycikať. a dom mesta jej plienku tiež nedávam, vydrží a aj keď jej dám vtedy, keď viem,že prídem domov za 5-6 hodín, tak sa nevyciká do plienky vôbec. a smolu mám v tom, že mi nechce chodiť na záchod. takže to drží v sebe a ja viem,že to nie je dobré.

lenka386
autor
8. dec 2008

Vroni, ja netvrdim, ze mi to trha zily - aj ked sa priznam, ze donedavna som sa strasne rozculovala, ked nechcel cikat na zachode a pocikaval sa. Potom som zistila, ze to fakt k nicomu nevedie a prirodzene s kludom sa dostaneme dalej, tak to riesim aj teraz. Ja ho len chcem motivovat, pretoze vzdy sa velmi rano tesime ked je plienka prazdna a teraz cez vikend sme zvladli aj obednajsie spanie bez plienky.. ale je fakt pravda, ze vsetko chce svoj cas.. Ale ako mnohe hovorite, ze drobci chodia v noci cikat, tak to by som ho nedostala.. Aj ked sa par krat zobudil a chcela som ho dat, tak zasadne odmietol, takze sa uz o to momentalne nepokusam..

bibinka
8. dec 2008

lenka- aj môj sprvu ked sa v noci zobudil- v takom polospánku sa psadil na posteli,ale ked som ho chcela dať cikať, tak za nič na svete nechcel. potom som mu pred zaspávaním povedala, že ak sa v noci prebudí, že môže ísť cikať na wc, a opakovala som to dosť veľa dní, kým to zabralo. v tom polospánku si postupne začal uvedomovať, že sa zobidil preto, že chcel cikať. ale najskôr nato ihneď po precitnutí zabudol a opäť zaspinkal. Hovorím, že až po dlhom čase sa prebudil tak, že šiel na ten záchod a nezaspal pri tom. Takže zase mu daj trochu času, aj niekoľko týždňov, on si ide svojím tempom, uvidíš, že zanedlho sa zobudí a povie ti, že ide na záchod alebo na nočník. 😉

tonicka
8. dec 2008

frenchie, ak ma plienku v noci mokru, tak to este neries 😉
vroni, mas pravdu, ja som doteraz neriesila ani cez den, ona sa sama zacala pytyt a nemame anii jedna stresy 🙂 a co ma po kom 😀

lenka386
autor
11. dec 2008

tonicka, ja som si tiez uvedomila, ze som robila chybu, ze som ho nutila.. Ale tiez som si dala zavazok, ze mu necham "volno" a uz sa pekne zacina pytat a je pohoda.. A zacala som to robit zo vsetkym..

nefertiti7
11. júl 2013

Môj syn ma bude mať v októbri 4 roky a na spanie plienku, som smutná ale necchem ho nútiť, lebo viem ako to dopadlo, ked sme sa odplienkovali cez deň, prestal piť, kakať a nastali ročné problémy s kakaním.
Tak už ho nebudem nútiť, len v septembri ide do škôlky a tam neakceptujú plienku, viem, že je dosť veľký na to, ale sám mi donesie plienku, chce ju vyslovene na noc, v noci veľa pije, takže niekedy aj v noci prebalujem....
neviem ako mu vysvetliť, že už je na plienku veľký