Stále sa doškriabe. Robia to aj vaše bábätká?

nikollette
8. aug 2009

Ahoj baby...

Malý už bude mať pol roka, a stále sa dokáže neuveriteľne doškriabať, na hlavičke, tváričke.
Napríklad dnes ráno mu hladkám hlavičku a cítim niečo mokre, tak mu tam pozriem a zase velký škrabanec (asi 5-6cm ☹ ) a tiekla mu krv....
Nechtíky mu strihám pravidelne, nikdy mu ich nenehám ani len o mm dlhšie, ale on aj s takými krátkymi nechtíkmi, si vie zaryť do kože 😒
Ja som myslela, že tento zlozvyk, ak sa to tak dá nazvať, je len u novorodeniatok, a preto som mu cca do 2mesiaca dávala rukavičky proti poškriabaniu.. no teraz je už na to velký, už chytá veci, atď, už by mu to zavadzalo...
Chcem sa opýtať, robia to aj vaše bábätká??? A dokedy to ešte bude trvať?

nikollette
autor
8. aug 2009

Musím letieť, ideme do mesta...
ale keď sa vrátim rada si vaše postrehy prečítam 😉

schwarzovka
8. aug 2009

nikollette...tohle znám moc dobře...nejdřív to byly malý škrábance, ale teď když ho něco svědí, tak si to dokáže tak rozdrbat...např. na patě se mu udělal puchýřek z nových bot a on si třením nožiček o sebe to rozdrbal, tak...že jsme museli na chirurgii...teď už tam nemá nic, ale stále musí nosit obvazy, protože jakmile mu je sundám rozdrbe si to znova...to samé na lokti...malej je ekzematik, takže ví jak se podrbat...bohužel ti neporadím, kdy to přestane...protože u nás je to pořád, nepomáhají ani rukavičky, protože najde jiný způsob jak se poškrábat...např. o vousy u chlapů, o zeď...cokoli....já už jsem z toho na palici a furt odpovídat lidem, proč má zavázanou ruku mě už nebaví...hlavně ty rady...já vím, že na vzduchu by se mu to uzdravilo rychleji, ale měli byste ho vidět, když mu to každý večer převazuju, musího někdo držet, protože se hned začne drbat...ale takovým způsobem...nemůžu mu to nechat volně, ale nemůže to mít pořád zalepený... ☹ 😔

veronika81
8. aug 2009

nikol, môj malý má akurát chrastičku na nose od poškrabania 😅 Vyzerá, ako keby narazil noštekom niekam 😀 Tiež sa občas doškriabe, na tváričke, na hlavičke. Nevidím iné riešenie, len strihať nechty, kontrolujem každý večer po kúpaní a keď sa mi niektorý zdá, že už vyčnieva, tak hneď odstrihnem.

Aké nožničky používaš? Lebo ja som začas používala tie pre novorodencov, s takým zaobleným koncom, ale to je na nič 😠 Stále mu ostávali nechtíky, že sa dalo s nimi poškrabať. Začala som používať klasické manikúrové nožničky, kúpila som zvlášť pre neho. Oveľa lepšie sa s tým strihá, len treba dávať väčší pozor, ale dá sa to 😉

A kam si letela? Na nákupy? 😉 😀

nikollette
autor
8. aug 2009

Ja používam tie pre novorodencov..
no veru, moj ma teraz asi cm škrabanec, uplne krvavy bol este rano, a taky hrubý 😖
jak sa tak moze doškriabať, no hrozné .....

schwarzovka, no tak to je este horsie potom...

basado
8. aug 2009

nikol nevadí mu prach na pranie alebo avivaž? alebo nejake telove mlieko. vyskušaj vymenit 🙂

nikollette
autor
8. aug 2009

Ja som nepísala ze ho niečo svrbí.... on sa škrabe ked je napríkald unaveny, a tre si očka, a zároven si tak stíska tvár,... ako ked je dospely unavený,a zacne si zmoliť oči, od unavy, to robí ten moj.. ako ked sa novorodeniatka doskrabú tým, že si to neuvedomuju.. on sa na tele neškriabe.. on len na tvari a hlavičke, aj to omylom, ked spí v noci, alebo ked je unavený a pod..

Takže to neni práškom, či avivážou..

pajinka23
8. aug 2009

nikollette aj mojmali sa vie dodriapat niekedy si uplne idedo ocieka zvykne si natahovat aj usi tiez neviem co to ma za zlozvyk ☹ ☹ rukavicky mu uz nemozemdavat lebo si uz pcha pestickudo ust a mal by z nich aj chlpky v ustach ☹ ☹ mozno to casom prestane robit..no boh vie ☹ ☹

nikollette
autor
8. aug 2009

Hm, poznam aj 10mes deti, ktore to stále robia... a ja som myslela že to potrvá tak max do 2.mesiaca 😒

soanpe
8. aug 2009

nikollette
Sofí se mi taky kolikrát tak podrápe,jak kdyby se s kočkou porvala 😖
a co mi dělá, jak jí svleču do naha, tak si začne okamžitě škrábat celý hrudník a břicho.oblečená to nedělá 😅

junovka
8. aug 2009

nikollete, a nema nejake vyrazky?Staci malicke , nepatrne vyrazky a moze ho to svrbiet 😕

zuzikmeduzik
9. aug 2009

nechtiky mozu byt akokolvek ostrihane, aj tak ma aj nas maly same skrabance...a pockaj nikolette, zachvilu, ked ti zacne skumat tvar, budes aj ty vyzerat ako po bitke 🙂

zuzikmeduzik
9. aug 2009

aha a este sa chcem opytat, ci tie skrabance babatku nejako dezinfikujete....my nechavame len tak

usounek25
9. aug 2009

Ahoj, taky by mě zajímalo, jestli škrábance nějak čistíce?? Náš malý se taky dokáže pěkně podrápat, většinou, když máme jít k doktorce na kontrolu, tak je vždycky jak kdyby na něj skočila kočka. Takže hlídám nehtíky, dorůstají mu hrozně rychle, většinou mu je ještě aji trošku přepiluju, aby je prostě neměl tak ostrý, ale stejně se kolikrát doškrabe úplně šíleně. Většinou se drápe při jídle 😕 (když pije z flašky), to vůbec dělá strašný vylomeniny, zvedá nohy, plácá rukama a drápe si hlavu, tahá se za uši a jiný věci, někdy z něj nechápu.

nikollette
autor
9. aug 2009

Baby náš nema vyrážky, ani ho nic nesvrbí...
On sa škriabe omylom, ked spí, či ked si trie očka ked je unavený, a zaškrabne si omylom do hlavičky, ci nošteka, líčka a podobe...
On sa škriabe tak omylom, ako to robia novoreodenci, ked im davaju tie novorodenencké rukavičky..

ludmilabb
9. aug 2009

presne toto iste robi aj moja dcerka. Len ona si pritom aj poplace a musim ju utesovat pretoze si pichne do ocka a ked sa zakrabne boli ju to. Najnovsie objavila ze si rucicky moze dat aj do ust. A aj tam si vie ublizit lebo si zaskrabne do podnebia a to hned spusti rev. Rukavicky zaberaju, samozrejme si ich zmoli ale nerozptyluje sa nimi tak velmi ako ked ich ma navolno a ked sermuje s nimi pred ocami. Udrie sa nimi dost silno a viem to preto lebo aj mna viackrat udrela napr. pri kojeni do prsnika. Rukavicky jej ale uz davam dole lebo chcem aby sa ucila chytat hracky.

oliivie
11. aug 2009

To jsem ráda, že je tu tohle téma. Naše půlroční holčička se škrábe taky. Jako maličká se semtam škrábla spíš omylem, ale teď úplně pravidelně, jak ji svlíknu začne se drbat na stehnech nebo si chytá do ruky kůži na břiše. Při kojení si krouží rukou po hlavě přes oko a zase dokola. A když je unavená tře si oči. Nejvíc mi ale vadí, že se škrábe na těch stehýnkách, do krve to není, ale má to tam samý škrábanec. Mažu jí to potom infadolanem, aby to měla promaštěné. Ale zajímalo by mě, proč to dělá. Vypadá to spíš jako zvyk než svědění.

wiwienne
27. aug 2009

Nikollette, zadovaz si aj pilnicek pre deti a dobre mu tie nechtiky obrus, ja ked malemu ostriham nechtiky, stale sa mi zdaju okraje dost ostre, tak pilnikujem, maly sa uz neskriabe🙂

ivetka5
27. aug 2009

Ahojte maminy, to je ako náš scénar. Keď sa ráno zobudíme, tak vyzerá, akoby bojoval s tigrom v noci 😅 , už ma to tiež mrzí, nechtíky striháme 2 krát týždenne, aj aj tak. Či to tie detičky v polospánku robia, neviem, aj na hlavičke, tváričke. Tak asi musíme prečkať dobu, alebo dávať rukavičky (ktoré mi dá už dole), alebo pilníkovať nechtíky ako píše wiwienne. 😕

wiwienne
27. aug 2009

Ivetka, ja striham kazdy druhy den!Nechapem, ale rastu mu bleskovo...no rukavicky mi tiez chodili po rozume, ale uz su sikovne deticky...

soanpe
27. aug 2009

olivie, tak to si popsala přesně naší holčičku 😀 😉

capy
28. aug 2009

nikolet aj nas tomino to robi. on si od narodenia skrabe uska. a teraz ked uz je vacsi tak aj na zatylku. 😒

luba142
28. aug 2009

pajinka- aj nas mala si natahovala usi asi tyzden ale uz som si vsimla ze to nerobi mozno zistila ze tam mka usko alebo ju to zabolelo tak prestala 😀

inak k tym nechtom, ja musim malej nechty strihat kazdy druhy den lebo sa tiez skriabe a striham tiez manikurovymi noznickami lebo bsom sa poucila pri starsej dcere ze tie babatkovske zaoblene su nanic

oliivie
28. aug 2009

Souhlasím, ty kojenecké nůžky jsou k ničemu. Mně naše malá včera šťouchla při mytí do oka a jak má ty ostré nehtíčky, skončila jsem na očním, ale snad dobrý, spravila to jen mastička.