• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sú také aj vaše deti? Kedy začali hovoriť prvé slová?

26. júla 2013 
ahojte.chcem sa opýtať či je možné aby 4týždňové dieťa čisto a zreteľne rozprávalo a opakovalo slová-ako,ocko,Doka(odvodené od jej mena Dorotka-Dorka).a tiež od druhého týždňa ked ležala na brušku dokázala hlavičku a nožičky udržať zdvihnuté aj 4sekundy.je to normálne? :sunglasses: :astonished:
5. máj 2009 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. máj 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no moj malinky tiez vedel udrzat hlavku uz skoro a dlho, ale zeby rozpraval? hmm, to nie.
5. máj 2009 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no :grinning: to neverím :confused:
5. máj 2009 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslím to rozprávanie, to som ešte ani nepočula. zdvíhanie hlavičky to ano....
5. máj 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no neviem tiez sa mi to zda trocha prehnane,ale moj ma teraz 3 mesiace a zacina opakovat po mne ked mu nieco rozpravam,ale v 4 tyzdnoch??? :fearful:
( jedna znama hovorila ze jej dcera povedala prvy krat mama v 4 mesiacoh ale od vtedy neprehovorila az do roka a pol,ani necekla a potom sme sa dozvedeli ze to MAMA bol vydany zvuk pocas plakania...) asi toto je nieco podobne ne?? :grinning:
5. máj 2009 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my tiež dvíhame a držíme hlavičku od dvoch týždňov, ale že by povedal ocko?? :confused: Občas vydá rôzne zvuky, čo pri troške fantázie sa môže podobať na nejaké slovo :grinning: ale určite nie čisto a zreteľne..

Miranda, natoč, nahraj, daj na net a potom link. Ja som veľmi zvedavá na to :wink:
5. máj 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adrolka- no vsak. to je daky vymysel
5. máj 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronika81 - no presne nech da na net. som zvedava aj ja
5. máj 2009 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridavam sa ,aj ja som na to velmi zvedava...
5. máj 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
natocit dat na youtube a potom uverim...
5. máj 2009 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
5. máj 2009 o 13:17 • sacrifices
autor
nechcem od vas aby ste mi verili-len chcem vedieť či ste sa s tým uiž stretli.
5. máj 2009 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
5. máj 2009 o 13:20 • veronika81
miranda - ja som sa nestretla, ani o tom nepočula. Myslím to rozprávanie. Nemohlo sa ti to iba zdať?

Dvíhať hlavičku niektoré detičky dokážu už v pôrodnici (to mi povedali tu, keď som tiež informovala, či si môj malý ako dvojtýždňový nemôže ublížiť tým, keď dvíha a drží hlavičku v polohe na brušku)
5. máj 2009 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. máj 2009 o 13:26 • sacrifices
autor
my bývame doma piati-tak potom by sa to zdalo všetkým?je pravda niekedy si pobľabotá ako všetky iné deti ale tie tri slová normálne vyslovuje :sunglasses:
5. máj 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miranda04,
natoč to a hoď sem video.Inak nikto neuverí.

najstarší od narodenia tiež vydával zvuky, hlavičku pri koníkoch držal ešte v porodnici.
5. máj 2009 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miranda04
tak to nahraj a daj na net.
aj moj povie ale le a tak ked sa snim rozpravam. ale to je len tak.
5. máj 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si tak isto myslím, že to nie je možne, pretože skor sa naučí povedat,mama a nie ocko alebo doka
stou hlavičkou to možne je , pretože to robili aj naší maly aj džavotali ale tak rozpravat ee
5. máj 2009 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:slight_smile: ja nebudem nič dokazovať ani ukazovať na internete,pretože nepotrebujem,aby mi niekto veril-chcela som iba vedieť či sa s tym niekto stretol.a milá martao ja nechcem aby mi niekto veril-to nepotrebujem :confounded:
5. máj 2009 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miranda, ja som to nepísala preto, že by som ti neverila. Myslím to zverejnenie na nete. Ešte som sa s tým nestretla a som na to vážne zvedavá, lebo to môže byť strašne zlaté :dizzy_face:
5. máj 2009 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hlavicku aj nozicky vedela drzat aj nasa a s tym rozpravanim som sa nikdy nestretla :wink:
5. máj 2009 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ako to možem dať na internet?
5. máj 2009 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s hlavickou to je mozne a to rozpravanie som este nepocula o takom pripade, jediny pripad co som citala, je jedna 2-rocna britka , ktora ma IQ 158 a ta zacala rozpravat prve slova ako 4-5 mesacna
5. máj 2009 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozes to dat na youtube.com, aj ja by som bola na to zvedava
5. máj 2009 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fíha :slight_smile: Tak to počujem prvý krát.Gratulujem k šikovnému drobcovi :slight_smile:
5. máj 2009 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne sa to zda tiez k neuvereniu, ale aby som odpovedala na otazku, ja som o tom v zivote nechyrovala :sweat_smile:
ale vidiet, teda pocut, by som to chcela :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :zipper_mouth:
5. máj 2009 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mne si dcerka zacala drzat hlavicku na brusku tak v 4 mesiacoch :sweat_smile: , takze ja som este ani o tom drzani hlavicky nepocula......ale ako vidim, su vselijake babatka :sweat_smile:
5. máj 2009 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rozpravat v 4tyždnoch???to nedokazalo ani jedno dieta s vysokym IQ,miule bol onich dokument sme to pozerali.skor si myslim že vam, to tak vyznelo,babetka si neustale hundru a niektore slova tak vyzneju.toto ti nikto neuveri :wink:
5. máj 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miranda kolko si prenašala? :confused:
5. máj 2009 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tvoj príspevok