Sú také aj vaše deti? Kedy začali hovoriť prvé slová?

miranda04
5. máj 2009

ahojte.chcem sa opýtať či je možné aby 4týždňové dieťa čisto a zreteľne rozprávalo a opakovalo slová-ako,ocko,Doka(odvodené od jej mena Dorotka-Dorka).a tiež od druhého týždňa ked ležala na brušku dokázala hlavičku a nožičky udržať zdvihnuté aj 4sekundy.je to normálne? 😎 😲

jaja0110
6. máj 2009

marelica 😀 😀 a to som nedopovedala cele... ta prva jej na to odpovedala "fuck off" 😀 😀

akejka
6. máj 2009

1 mesačné dieťa môže džavotať, ale nemôže chápať význam slov. Jedine že by malo IQ 180 😝 Dokonca ani 6 mesačné mimi, ktoré omieľa mama, tata nerozumie, čo to znamená...
Aj keď mohlo vysloviť slovo podobné slovu ocko...tak určite nemohlo pochopiť význam tohto slova...to ti povie každý psychológ...mozog v tom veku nie je tak vyvinutý - jedine, že by tvoja malá bola svetový unikát, mali by ste zavolať televíziu domov, nech natočia takú senzáciu 😉

Inak s tým pretáčaním - moja malá sa už v pôrodnici otáčala z bruška na chrbátik, mala tak silné ručičky, že sa zaprela a zvrtla na chrbátik. Bola som z toho šokovaná. 😉

kamilka12
6. máj 2009

jaja - 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Moj malý povedal prvé "slovo" ked mal asi 2 mesiace a to "Ema". Ale to nebolo ani ako slovo, bolo to skor taký zvuk, ktorý vydával ked sa snažil blabotať...a tiež sme sa smiali, že to preto, lebo sme ho v brušku volali Ema až kým sme nezistili, že čakáme chlapca 😀

diddi
6. máj 2009

dalsia tema,kde zakladatelka polozi otazku....a ako to z konika pozname,dost blbu a smiesnu....a zmizne,nediskutuje...mozno nas ale prekvapi a hodi link na 10min.filmecek s nedelnou chvilkou poezie,ako jej mesacne dieta recituje Hviezdoslava......a na zaver este spravi rozbor basne....skoda,ze uz nie je Slovensko ma talent.....ale mozeme zalozit temu MODRY KONIK MA TALENT,tam zarucene jej dieta vyhra 😉

katyl
6. máj 2009

😀 jaja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. máj 2009

suhlasim s akejkou, mozno mirandine babo dzavotalo ako mesacne alebo vydavalo zvuky podobne slovam ocko a doka. Ale jednoznacne nevedelo co dzavoce.
nas maly tiez zacal vydavat vselijake zvuky ako velmi maly, normalne sa uz usmieval ked mal ani nie tri tyzdne (dokonca aj na doktorku) a vydaval pri tom take zvuky ako dlhe aaaa. Teraz ako osem mesacny v pohode brble podla nalady mama-ked je nahnevany alebo mu je do placu, tata,baba & vava ked je vesely, papa ked hraju pesnicky. a sem tam vyjde z neho nieco ako ete, ked ho krmim. ked mal dva alebo tri mesiace tak nenormalne vela vrrrrrkal a brrrrkal. jednoducho taky ukecany chlapec 🙂
baby ja by som sa do tej mirandy az tak nenavazala - si myslim, ze na to tu nie je toto forum

siska_br
6. máj 2009

😀 😀 😀 😀

no mamky, ste ma fakt pobavili....

pocuj, jaja - ze fuck off, ved to museli mat od teba, to si ich uz v brusku musela naucit!

p.s. potvrdzujem NIE u filipka od katyl 😉 akurat ze to znie skor ako blavacke NE 😀

stvura
6. máj 2009

Suhlasim s cestovatelkou...asi by si niekto len tak nezalozil temu ak by na tom nebolo stipky pravdy. Nas ukecanec tiez "keca" slovicka ako baba, dada, tata..
Mozno bude mat vynimocne dieta, mozno nie....uvidi sa casom. Tak ja prosim rezervovat jedno genialne dievcatko pre mojho princa! Panecka, to by boli vnucata.

lucinka1104
6. máj 2009

môja malý začal hovoriť mama, tata, baba, kde ked mal 11 a pol mesiaca a hlavičku si krásne drží od 3 mesiacov

diddi
6. máj 2009

stvura,je to podobne ako s temou - "Mlaskanie pri sexe"....nakoniec z toho vyslo,ze im to tam dole mlaska pri sexe 😀 ....alebo to najkrajsie dievcatko na svete,co zalozil dulius,ci ako sa volal.....Nemam nic proti tejto teme,len je to neseriozne od zakladatelky,ked sa neozyva

jaja0110
6. máj 2009

siska, my zijeme v UK, tak ze by preto? 😉 som uz vtedy porodila trilingvistov, manzel je bulhar 😀 😀

...inak nic proti mirande ani jej babu, len ma ta tema sama o sebe pobavila 😉

jaja0110
6. máj 2009

diddi, jeeezis to mlaskanie mi uniklo, nevies detaily? 😀 😀

diddi
6. máj 2009

cau jaja....bolo to vo volnej disk....bola zamknuta,skus pozriet,snad tam je...islo o to,ze dotycna s manzelom "mlaskala" a budila tym dieta 😝 😝 😝

siska_br
6. máj 2009

no jaja, to si im dala poriadnu vybavu do buducnosti 😉 a my si tu mozme od huby odtrhat kvoli helen doron 😉 😀

to mlaskanie znie zaujimavo, sa tam opät stretneme??? vo volnej diskusii? 😀

barcelona94901
26. júl 2013

@miranda04 myslím,že dosť neskoro začal rozprávať,kámoške malý "povedal "MAMA ked mal 3 mesiace a opakoval to viackrát 🙂 😉 aj si to natočila 🙂 ale to nie je rozprávanie 😀

estterka
26. júl 2013

kocky,to "ocko" hovoril ako velmi malicky nas kamos spaniel a veru v spanilcine to nic neznamena...teda to bola len take jeho "blabotanie" . nahoda,ze na slovensku to daco znamena 🙂

zigzag
26. júl 2013

@jaja0110 😀 no neviem ja sa citim dost zle , moj mal 2 a povie iba par slov 😅 tak neviem teraz 😖 heheh

emilia25
26. júl 2013

mne maly dlho len ukazoval az kolo 2 rockov sa trosku rozhovoril aj teraz sice opakuje slovicka ale ked sa mu nechce zopakuje iba posledne dve pismena a to KA.a az teraz a uz mal 3 rocky mi povedal svoje meno priezvisko povie bez problemov.aj rocky povie pekne ale ta slovna zasoba veru neni taka aka bola u najstarsieho.