Sú také aj vaše deti? Kedy začali hovoriť prvé slová?

miranda04
5. máj 2009

ahojte.chcem sa opýtať či je možné aby 4týždňové dieťa čisto a zreteľne rozprávalo a opakovalo slová-ako,ocko,Doka(odvodené od jej mena Dorotka-Dorka).a tiež od druhého týždňa ked ležala na brušku dokázala hlavičku a nožičky udržať zdvihnuté aj 4sekundy.je to normálne? 😎 😲

lilyk
5. máj 2009

sstefi 😀 ja odpadnem z teba 😀

bubaczik
5. máj 2009

ssstefi 😀 😀 😀 😀

inak k teme,ja neverim 🤐 moj ma 2 roky o chvilu a ocko nezopakuje,ani keby sme sa rozkrajali..hlavne moj muž 😉

womenne
5. máj 2009

naši povedali v 6mesiacoch tata ale mama to im veru trvalo 😖 Teraz jeden šteboce že ma boli hlava a druhy nechce čož mi je zas do revu 😖 😝

stvura
5. máj 2009

No to rozpravanie...asi mas doma buduceho genia, blahozelam.
Ta hlavicka...to aj nas mal krasne hlavku hore {vela som ho nosila v satke a klokanke} a celkovo sa pretacal uz v troch mesiacoch ako sidlo.

diddi
5. máj 2009

miranda,ja nieze som o tom nepocula,ale NEVERIM....a ak to nepreukazes,tak ti nikto neuveri!...a nesmies sa na to urazat,lebo si zalozila temu....a ziadne dokazy....tak to daj na net a potom sa ti my co neverime,ospravedlnime....inac NO WAY

denisse
5. máj 2009

ahojte ... neda mi sa nezapojit ... moja dcera (toho casu 22 mesiacov) tiez zacala veeeelmi skoro rozpravat ... ale pod pojmom velmi skoro myslim okolo 1 roka - teda slova, ktore mali vyznam a dalo sa tomu rozumiet ... teraz rozprava uz velmi pekne, cele vety aj suvetia ... ale zas je menej pohybovo zdatna ... neskor sa pretacala, neskor sa sama posadila, chodit zacala az ked mala 13,5 mesiaca (to uz krasna hovorila niekolko slov 😅 )
kazde decko je ine a nakoniec sa vsetky vsetko naucia, ked pride ich cas ... ale zeby sa deti uz narodili rozpravajuce to je prinajmensom cudne ...
😕 😕 😕 😕

denisse
5. máj 2009

a este som chcela dodat, ze aj ked sa malickemu dietatku podari vyludit nejake slova, tak pravdepodobne vo veku niekolkych tyzdnov nejde o rozpravanie .. pretoze to nie je len o zvuku, ale o mozgu ... rec znamena nielen vyslovovat ale aj rozumiet co hovorim ... a to tak male dieta urcite netusi 😎

zuziacik83
5. máj 2009

nasa malicka ked mala necele tri mesiace, tak ked sa chcela hrat tak opakovala po mne slova..teda zvuky ako egé, agá..a pod.to egé sa jej strasne pacilo a mam nakamerovane ako to uplne zretelne po mne opakuje takym tenkym hlaskom..proste evidentne nie len nahodne, ale opakuje po mne...ale vydrzalo ju to bavit tak tyzden..potom zistila ze ma rucicky zacala si ich pchat do ustociek a odvtedy je ticho ako pena a nonstop si cmula prstiky 😀 ...jediny zvuk co vida je aaaaaa a pripomina to skrek maleho pterodaktila 😅 ..ale ked robila to egé takne sme dufali akeho genia mame..teraz ma 4mesiace..som zvedava kedy sa rozrecni..ale to egé bolo nenormalne zlatucke...

skalnicka
5. máj 2009

asi pred 3 tyzdnami sme sa rano zobudili a poculi sme ako kazde rano z postielky hlsky typu:aaaaaa, eeeee...ech, ech...tak som ho nechala sa rozrozpravat, pristupila som aj s muzom k postielke a hovorim:"ahoj" a moj syn na to:"a-hoj" 😀 😀 😀
akaaaa krasna nahoda...ale robit si iluzie ze to bolo myslene je prilis odvazne, skratka mu to "slina na jazyk priniesla"..v 4 tyzdnoch ma mozog dietata este problem s tym, aby telicko nerobilo nekontrolovatelne zasklbky, aby babo videlo aj na viac ako 25 cm a nie je podla mna fyziologicky mozne aby dieta cielene rozpravalo...tolko moj nazor.

koniarova
5. máj 2009

Takú sprostosť som už dávno nepočula.Myslím, že si z náa niekto robí dobrý deň.Normálne som sa na chvíľu počudovala sama sebe, že nad takým niečim ešte aj pouvažujem. 😒

zuza.m
5. máj 2009

miranda04 možno si to aj hovori ale mylsim že len tak bez cielne .že to mu aj tak nedava nijaky vyznam alebo mysliš že ano???
aj ja by som si to rada pozrela.

katyl
5. máj 2009

wau, tak toto som este nepocula, ale jedna mamicka kdesi pisala, ze pocula dieta plakat z bruska....tak to bude asi nieco podobne
moja prva dcera hovorila po 6 mesiaci papa, , aj kyvala ostosest, mama az neskor to sa mi zdalo ako velmi skoro. Syncek teraz ma pol roka, nehovori ziadne slabiky ako ma, pa, va, vobec nic, jeho vyrazy su "he" a "nie"
hlavne to nie hovori perfektne, take NJE ,ale som si ista, ze netusi, co to je 😀

roka96
5. máj 2009

ja si tiež myslím, že s tým rozprávaním je to náhoda... moj v tom veku iba plakal- skoro stále.. ale hlavičku si vedel udržat, ked bol na brušku už v porodnici... skoro som odpadla opaloval sa, lebo mal žltačku na brušku a zrazu hlava hore.. 🙂

cessy
5. máj 2009

no tomuto ani ja neverim ....... to je hlupost 😕

marelica
5. máj 2009

Zuziacik83: aj naša malá dokáže už od troch mesiacoch zopakovať dve "slová" - agííííí a habubu.... ale to len vtedy, keď si zabudne strčiť palček do pusy.... aj "mama" volá, keď narieka... niekde som čítala, že je to reflex a preto vo väčšine jazykov sveta je spojenie slabík ma-ma označenie pre mamu 😀

katyl
5. máj 2009

baby, a nebolo to tak, ze vy ste opakovali zvuky po svojich detoch??? 😀
Inak to mama ked place mame aj my, 😎

marelica
5. máj 2009

Katyl: aj to je možné... ale naša malá to zopakuje napr. keď prídem z kuchyne a poviem na ňu agíííííííííííííííííí a cerím sa pri tom, tak sa "zacerí" aj ona..... možno je to súčasť úsmevu, ktorý si "opätujeme"....

katyl
5. máj 2009

😀 marelica jasne.. 😀 to musi byt mile.
nas filip skor skrieka, take yeaaaaaaaah, tiez to s tatinkom skusaju na seba 😀
raz jeden a raz druhy,
uz aj ja cakam, kedy zo seba dostane nejake slabiky...no ctiziadostiva mamicka - hotova katastrofa 😀

north66
5. máj 2009

moja sa snazila zdvihat hlavku uz v porodnici. pred tyzdnom mala 4 mesiace a krasne sa zdviha ked jej chytim prst a snazi sa sediet... ked lezi na chrbatiku tak sa odraza nozickami a tak sa snazi posuvat. hlavne v noci 🙄 🙄 🙄
takze to mi pride normalne.
ale to rozpravanie... 😲 chcela by som to pocut 😵 😵 😵 😵 😵

marelica
5. máj 2009

Katyl: čakať na slabiky je úplne neškodná ctižiadosť... poznám maminy, ktoré svoje dieťa v 3 mesiacoch obkladajú dieťa vankúšmi len aby sedelo - pre fotku do albumu ☹

katyl
5. máj 2009

marelica, aj ja take poznam ☹
aj ked som mala prve babo, pred 11 rokmi som take videla, malinke dala sediet, rozok do ruky a podme...
a potom sa cudovala, ze dieta ma vyrazky na lickach 😠

marelica
5. máj 2009

To mi je veľmi povedomé... a ešte kočík v jednej ruke, mobil pri uchu /na pleci/ a cigareta v druhej.... to fakt nemusím...

melory
5. máj 2009

na vlastne usi som pocula, ako rocne dievcatko povedalo kukulienku a ked zacala druhu slohu, skoro som odpadla.... 😵 takze ked uvidite - uverite.

marelica
5. máj 2009

teraz mi manžel hovorí, že vraj prvé slovo jeho sestry bolo: "samozrejme" keď mala 9 mesiacov... a vraj aj s "r".... no musím overiť u svokry...

katyl
5. máj 2009

moj manzel zas ma prihodu, ze jeho znamej dcera, dlho nic nehovorila, no dlho...do cca 10 mesiacov ani naznak dzavotania. Maminka ako pedagogicka na nu stale vplyvala, zahrnala ju podnetmi, citala knizky.. a dieta nic. A potom, ked ju ako 10 mesacnu kupala a lezkala vo vanicke, zrazu povedala" mucha leti" 😀
a odvtedy sa jej vraj usta nezavreli, potom uz hovorila vsetko 😀 😀

diddi
5. máj 2009

Ved to....ked uvidime,tak uverime 😕

boka79
6. máj 2009

Ahoj, moja dcerka uz od narodenia vedela drzat dlho hlavicku aj nozicky, bola dost silna, rozravanie si sice rozprava, ale tie slova nemaju vyznam. niekedy by sa dalo mysliet, ze nieco povedala, ale to je nahoda.

vejinka
6. máj 2009

katyl..heheh ze mucha leti...to musela byt riadna obluda ta mucha 😀 😀 😀 a tiez si myslim ze je to kustik nerealne..moje dieta ked sme dosli z porodnice povedali nieco..a bolot o nieco po nemecky..sme sa s muzom rehotali ze mame nemca nie cecha 😀 😀 a asi dva mesiaice doazdu ..ked si muz kychol maly povedal zretelne nazdravie...ale urcite to nespajam s tym ze to myslela vazne..proste sa to velmi podobalo dokonca to povedal aj v hodnej chvilke..ale zeby bol "einstein" to nie 😀

jaja0110
6. máj 2009

Ano ano ja som sa s tym stretla, moje dvojicky zo mna vyliezli uz rovno po stvornozky a som pocula ako pri tom ta druha hovorila prvej "nezavadzaj" 😀 😀

marelica
6. máj 2009

Páááááni, škoda, že sú to dievčatá... Inak by sme si jedného z takých géniov "rezervovali" ako ženícha pre našu Katku.... 😀 😀 😀