Sú také aj vaše deti? Kedy začali hovoriť prvé slová?

miranda04
5. máj 2009

ahojte.chcem sa opýtať či je možné aby 4týždňové dieťa čisto a zreteľne rozprávalo a opakovalo slová-ako,ocko,Doka(odvodené od jej mena Dorotka-Dorka).a tiež od druhého týždňa ked ležala na brušku dokázala hlavičku a nožičky udržať zdvihnuté aj 4sekundy.je to normálne? 😎 😲

sacrifices
5. máj 2009

coze?

sacrifices
5. máj 2009

no moj malinky tiez vedel udrzat hlavku uz skoro a dlho, ale zeby rozpraval? hmm, to nie.

adrolka
5. máj 2009

no 😀 to neverím 😕

adrolka
5. máj 2009

myslím to rozprávanie, to som ešte ani nepočula. zdvíhanie hlavičky to ano....

tinus20
5. máj 2009

no neviem tiez sa mi to zda trocha prehnane,ale moj ma teraz 3 mesiace a zacina opakovat po mne ked mu nieco rozpravam,ale v 4 tyzdnoch??? 😨
( jedna znama hovorila ze jej dcera povedala prvy krat mama v 4 mesiacoh ale od vtedy neprehovorila az do roka a pol,ani necekla a potom sme sa dozvedeli ze to MAMA bol vydany zvuk pocas plakania...) asi toto je nieco podobne ne?? 😀

veronika81
5. máj 2009

my tiež dvíhame a držíme hlavičku od dvoch týždňov, ale že by povedal ocko?? 😕 Občas vydá rôzne zvuky, čo pri troške fantázie sa môže podobať na nejaké slovo 😀 ale určite nie čisto a zreteľne..

Miranda, natoč, nahraj, daj na net a potom link. Ja som veľmi zvedavá na to 😉

sacrifices
5. máj 2009

adrolka- no vsak. to je daky vymysel

sacrifices
5. máj 2009

veronika81 - no presne nech da na net. som zvedava aj ja

tinus20
5. máj 2009

pridavam sa ,aj ja som na to velmi zvedava...

yasmina
5. máj 2009

natocit dat na youtube a potom uverim...

sacrifices
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miranda04
autor
5. máj 2009

nechcem od vas aby ste mi verili-len chcem vedieť či ste sa s tým uiž stretli.

veronika81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika81
5. máj 2009

miranda - ja som sa nestretla, ani o tom nepočula. Myslím to rozprávanie. Nemohlo sa ti to iba zdať?

Dvíhať hlavičku niektoré detičky dokážu už v pôrodnici (to mi povedali tu, keď som tiež informovala, či si môj malý ako dvojtýždňový nemôže ublížiť tým, keď dvíha a drží hlavičku v polohe na brušku)

sacrifices
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miranda04
autor
5. máj 2009

my bývame doma piati-tak potom by sa to zdalo všetkým?je pravda niekedy si pobľabotá ako všetky iné deti ale tie tri slová normálne vyslovuje 😎

martao
5. máj 2009

miranda04,
natoč to a hoď sem video.Inak nikto neuverí.

najstarší od narodenia tiež vydával zvuky, hlavičku pri koníkoch držal ešte v porodnici.

sacrifices
5. máj 2009

miranda04
tak to nahraj a daj na net.
aj moj povie ale le a tak ked sa snim rozpravam. ale to je len tak.

basado
5. máj 2009

ja si tak isto myslím, že to nie je možne, pretože skor sa naučí povedat,mama a nie ocko alebo doka
stou hlavičkou to možne je , pretože to robili aj naší maly aj džavotali ale tak rozpravat ee

miranda04
autor
5. máj 2009

🙂 ja nebudem nič dokazovať ani ukazovať na internete,pretože nepotrebujem,aby mi niekto veril-chcela som iba vedieť či sa s tym niekto stretol.a milá martao ja nechcem aby mi niekto veril-to nepotrebujem 😖

veronika81
5. máj 2009

miranda, ja som to nepísala preto, že by som ti neverila. Myslím to zverejnenie na nete. Ešte som sa s tým nestretla a som na to vážne zvedavá, lebo to môže byť strašne zlaté 😵

zoeno.1
5. máj 2009

hlavicku aj nozicky vedela drzat aj nasa a s tym rozpravanim som sa nikdy nestretla 😉

miranda04
autor
5. máj 2009

ako to možem dať na internet?

zuzana76
5. máj 2009

s hlavickou to je mozne a to rozpravanie som este nepocula o takom pripade, jediny pripad co som citala, je jedna 2-rocna britka , ktora ma IQ 158 a ta zacala rozpravat prve slova ako 4-5 mesacna

zuzana76
5. máj 2009

mozes to dat na youtube.com, aj ja by som bola na to zvedava

miri3
5. máj 2009

Fíha 🙂 Tak to počujem prvý krát.Gratulujem k šikovnému drobcovi 🙂

martina46
5. máj 2009

no mne sa to zda tiez k neuvereniu, ale aby som odpovedala na otazku, ja som o tom v zivote nechyrovala 😅
ale vidiet, teda pocut, by som to chcela 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🤐

elenita
5. máj 2009

no mne si dcerka zacala drzat hlavicku na brusku tak v 4 mesiacoch 😅 , takze ja som este ani o tom drzani hlavicky nepocula......ale ako vidim, su vselijake babatka 😅

womenne
5. máj 2009

rozpravat v 4tyždnoch???to nedokazalo ani jedno dieta s vysokym IQ,miule bol onich dokument sme to pozerali.skor si myslim že vam, to tak vyznelo,babetka si neustale hundru a niektore slova tak vyzneju.toto ti nikto neuveri 😉

sstefi
5. máj 2009

miranda kolko si prenašala? 😕