V akom veku sa vaše deti naučili plávať?

ukana
14. feb 2008

Maminky, v akom veku sa vase deti naucili plavat? Nas Matko zacal chodit teraz na plavecky kurz pre male deti a celkom mu to ide, tak by sme v tom chceli pokracovat. Chodia Vase aj starsie deti na plavanie? Ci uz s rodicmi alebo na nejake treningy...Niekedy sa mi to zda prilis skoro v necelych 5 rokoch zacat s pravidelnym sportom, ale muz mi trvdi, ze aj on tak zacinal, ze cim skor, tym lepsie 😒 Musim potrdit, ze choroby nas obchadzaju, snad aj otuzovanim, maleho to bavi...... 🙂

ukana
autor
14. feb 2008

p.s. je to trikrat do tyzdna na hodinu 🙂

leva
14. feb 2008

Ahoj ukana,nasa Simonka v skolke chodila na kurz plavania,aj sa naucila.Vtedy mala 5 rokov 😀 Len v tom pokracujte ak mate moznost 😉

renca3
15. feb 2008

Plavanie je dobra vec, ale 3x do tyzdna je narocne aj pre rodicov, nie? 🙂

emjee
15. feb 2008

ukana ked to maleho bavi, tak ho v tom podporujte - jednak je to zdrave, jednak sa nauci istej pravidelnosti, a v pripade, ze vynecha, mu sport resp. pohyb bude chybat 😉

ukana
autor
15. feb 2008

renca, ved to stihame len s vyplazenym jazykom 😝 😅 😅 😅 Ale raz je to v sobotu a mame len jedno dieta, tak teda pokracujeme dalej 🙂 Hlavne ze ho to bavi, teda zo zaciatku bola aj nejaka slza, ale teraz sa uz tesi 🙂

tilly
15. feb 2008

ukana a kam chodíte? ja by som chcela malého naučiť plávať, aby sme sa nemuseli v lete trápiť s kolesom, rukávikmi a pod., keďže plávame každý deň v lete...

renca3
15. feb 2008

tilly... my sme nasho naucili plavat pomocou takeho pasika s penovymi tehlickami. Mal ho pripnuty okolo hrudnika.
Postupne sme mu odoberali tehlicky az kym sa sam neudrzal na hladine. Mal vtedy 3 roky. Plava sice ako psik, ale aspon sa neutopi. Zo skolky pojde na jar na plavecky kruzok.

ukana
autor
15. feb 2008

tilly, my sme z Martina, normalne tu na krytej plavarni robi Plavecky klub dvojmesacny kurz pre deti od 5 rokov a neplavcov. Urcite, ked si najdes nejaky plavecky klub v okoli, aj tam robia kurzy.
Nas by nepocuval, keby sme ho chceli sami naucit plavat, teraz musi 😅 Kolesa a rukavniky maju zakazane 🙂 , tak plavaju. ucia sa uz prsia a znak 😕

z1355
18. feb 2008

My plavame od 3,5 roka. takze tych 5 rokov je v pohode 🙂

kasami
6. mar 2008

Ahojte, my mame teraz tiez 3,5 roka a zacali sme s plavanim, maly tam chodi 2x do tyzdna, a k tomu ma jeden krat v tyzdni tanecnu. Myslim, ze pokym to dieta bavi a nikto ho nenuti a tesi sa na svoje aktivity tak je to OK 🙂

lenadka
29. apr 2008

ahojte baby od stredy ideme plavat je tu niekto z Prievidze a okolia co tiez pojde plavat do Bojnic???

bejka13
29. apr 2008

Ukana, kde v Martine chodíte , na veľkej plavárni? A kto to vedie ??dík

lenand
29. apr 2008

my tu nemame plavaren a to je skoda pretoze by som rada chodila s oliverkom ked sme boli v lete pri mory tak mu to v plavacom kolese islo velmi dobre a nebal sa 🙂

ukana
autor
30. apr 2008

bejka, mas IP. 😉

syslica
8. aug 2011

Poraďte, kde organizujú dobré plavecké kurzy pre staršie deti 3+ a 6+ v Bratislave a okolí-smer Záhorie. Najlepšie osobné referencie. Ďakujem pekne!

simonasem
8. aug 2011

ja z malym chodim od 7 mesiacov kazdu sobotu na plavaren a je to super. teraz ma 3,5 roka a pláva pekne aj pod vodou. Vždy po plavani ideme na chvilu do sauny sa zohriat. A mozem si zaklopat prvy rok v skolke zvladol bez chripok a prechladnuti, mal asi len 2 krat nadchu.

syslica
8. aug 2011

@simonasem Simonka a kam to chodíte? Daj tip...

simonasem
8. aug 2011

chodime do Hodonina (CR) ale je to asi 1km za hranicami SR polovica deti je tam zo Slovenska

simonasem
8. aug 2011

ale kurzy pre deti sú aj v Malackach a v Senici na Zahori

beaas
12. okt 2011

Od 24.10. zacinaju nove kurzy plavania pre deti do 4-5 rokov v aquafitness. My uz mame jeden cyklus za sebou a sme spokojni, urcite pokracujeme dalej.
skuste pozriet: www.aquafitness.webnode.sk
robia aj kurzy pre tehulky.

atlaska
12. okt 2011

@syslica v Dubravke v Iuvente klub Zralok.
http://www.ksp-zralok.com/sk-iuventa/index.html
robia kurzy aj v Devinskej aj v Stupave.
Chodili sme 5 rokov.

nelicefo
12. okt 2011

@ukana nasa mala chodila od 3rokov. A vysledok...majsterka slovenska. 🙂 Ale musela to nechat. ☹

nelicefo
12. okt 2011

@ukana jaj a 3 krat do tyzdna??? To mas este dobre. Nasa non-stop cely tyzden a ked mali nejaku pripravu na preteky tak aj soboty (ak bolo potrebne aj nedele)

syslica
12. okt 2011

@atlaska Ďakujem, už sme našli - chodíme do Devínskej 😉 Najlepšie na plávaní je rozcvička a sauna - tvrdí syslík 😅 .Menší syslík ešte nepláve, má v ušiach ventilačné trubičky, tak čakáme, kým ich vyberú...

digysa
12. okt 2011

@ukana 3 krat do tyzdna sportovat je uplne normalne pre 4-5 rocne dieta. Predstav si, ze by to nebolo plavanie, ale namiesto toho by hral jeden den futbal a druhy den by behal po ihrisku.
Manzel ma uplnu pravdu........vela deti musia rodicia nutit na pravidelny sport. Nevzdavaj sa a podporuj ho.

My mame trochu ine klimaticke podmienky...deti plavaju 2 krat do tyzdna od malicka a od 3.5 roka uz plavaju v pohode same. Tu je to skor "prevencia" ako sport. Tu proste male dieta musi vediet plavat, lebo voda/bazen je vsade naokolo.

@nelicefo Preco to tvoja dcerka musela nechat??? Mame kamaratov a ich 5 deti !!! plavaju zavodne. Odkedy vsetky zacali plavat, tak uz ich vobec nevidame....treniny cez tyzden a plavecke sutaze cez vykend... ☹

nelicefo
12. okt 2011

@digysa mala este tanecnu,anglictinu,nemcinu a potom uz skola 😉

digysa
12. okt 2011

@nelicefo Pockaj, vy ste to nechali z nedostatku casu? Ale to je skoda....
Ja nejdem ani o ostatnych aktivitach pisat, lebo tu vyznejem prilis brutal... 😅 my zatial stihame, ale uvidime v starsom veku. 😒

nelicefo
12. okt 2011

@digysa Ano. Ale zase z tanecnej mala tiez vela uspechov a viac ju to bavilo 😉 Hihi...😅 Uz som sa zlakla ze ja jedina som svojmu dietatu "nedopriala detstvo" (ako si niektory myslia) 😔 😅
No teraz je 8macka a nestiha totalne nic,jedine spev co ma na skole 😒 😉

digysa
12. okt 2011

@nelicefo Ale prosim ta....jedneho dna sa ti dcera podakuje, za vsetko, co v zivote bude vediet. 😎

jaaty
12. okt 2011

@ukana plávanie je určite veľmi dobré a predovšetkým zdravé. Otázkou je, či chceš zo syna vychovať športovca alebo to robíš pre jeho zdravie, telesný a motorický vývin, atď....
Ak pre to druhé, podľa môjho názoru i názoru odborníkov (tréneri, ktorí sa venujú deťom predškolského veku) by sa deti vo veku od 4-7 rokov mali venovať viacerým športom, aby nedochádzalo k nadmernému vývinu napr. tých svalov, ktoré sú v tom ktorom športe zaťažené najviac.
Naša Hanka bude mať od budúceho týždňa v škôlke plávanie 1x do týždňa - plávať už viac menej vie. V predchádzajúcich kurzoch sa naučila korčuľovať na ľade, odvtedy už korčuľuje aj na kolieskových korčuliach (bohužiaľ sa nám už pokazilo počasie), 1x do týždňa má tenis i keď je to skôr tenisová príprava a 1x do týždňa tanečnú. (v zime budú mať kurz lyžovania) Snažíme sa skúsiť viac menej všetko, čo ju baví, nechcem to však dotiahnúť do štádia, že bude intenzívne športovať 😝
Ďalšia vec je vôľa dieťaťa. Ak ho to baví- OK, naša Hanka by 3x do týždňa na to isté nechodila a to vodu miluje 😀