10 dňové bábätko málo papá

6. máj 2021

Baby dnes má malý 10 dní, jeden deň papa celkom dobre a dakedy bieda.. Dnes papal o 9 - 30ml... Potom spinkal do 2 a zas len 30 ml spapal a zase spi.. Skúšala som mu dávať aj keď spinka ale není šanca 😔

nikpa
6. máj 2021

Moj jedol tak isto a je OK. Časom sa to zlepšilo. Inak prospieva, nemá žiadne ťažkosti?

autor
6. máj 2021

@nikpa zatiaľ nebadam žeby mu niečo bolo... V noci ho troska bruško bolelo, sa pucil ale potom asi prešlo... Dala som espumisan aj pupikom

martina1201
6. máj 2021

Podľa čoho vieš že vypil 30ml? Krmivá z fľaše? Nemá žltačku? Vtedy bývajú deti spave....

brezza
6. máj 2021

No skor ma zaraza, ze stale spi. Je on vobec hore? Nema zltacku?

autor
6. máj 2021

@martina1201 sme na UM tak podľa toho viem....
@brezza teraz ste ma vystratili... Ako zistím ci ma žltačku? Mam Ísť k Dr s nim? On je do kopy asi pol Hodinu hore a cca 3 hodiny spinka

brezza
6. máj 2021

Aha, takze je hore. Lebo z toho popisu to vyznelo, ze spi vkuse a preto ani neje. Ci mal zltacku to zistuju v porodnici.

autor
6. máj 2021

@brezza áno áno je aj hore, nie zase že v kuse spinka, ale tak keď vstane, prebalim troska pokuka... dám mu papať a pri flaske zaspí a preto malo spapa

brezza
6. máj 2021

Este je malicky to sa bude meniť. Kedy mate poradnu? Pediater skontroluje ci prosperuje. Mal by pit viac 30 ml za 5 hodin je fakt malo, ale zajtra moze byt vsetko inak. Zatial len skusaj davat kazde tri hodiny.

autor
6. máj 2021

@brezza pondelok sme mali a teraz máme 17.5....A dnes fakt od pol noci to rátam tak 210.... Je to v pohode? Nebudim ho na jedenie, dám mu keď vstane.. A spinka tak tie 3-4 hodiny

autor
6. máj 2021

@brezza 210ml malo byt

martina1201
6. máj 2021

Žltačku vidieť na bielkach. Ak má dieťa žlté bielka tak sa jedná o žltačku. Ale to je keď ju už má moc silnú. Koľko váži drobček? Ak priberá je to v pohode. Manpocikane plienky? Kaká v pohode?

autor
6. máj 2021

@martina1201 som ho kukala nevidno na ňom žeby bol žltý... Dva dni nekakal, ale dnes už 2x a ci priberá neviem, 17.5. Ideme na poradňu

brezza
6. máj 2021

Ako dlho trva toto jeho nejedenie? 210 ml za cely den nie je bohvieco, ale mozno len dnes nema den. Ja som mojmu davala aj ked spal. Vypil aj v spanku, vtedy dokonca lepsie, lebo bolo obdobie, ze rapidne chudol. Cez den vymyslal a nechcel. Tiez som si so svojim uzila, ale to uz mal par mesiacov. My sme kupili aj dojcensku vahu.

autor
6. máj 2021

@brezza to do 4 poobede mal 210.....plus potom spapal 20 a skúsila som mu dat feniklovy čaj tak vypil 30..do pol noci ešte čosi vypije hádam ...dufam že fakt to je len zlý deň 😔 am9j keď spinka tak není šanca žeby papal, uz som skúšala 😔

brezza
6. máj 2021

Caj by som nedavala o to menej mlieka ti potom vypije.

autor
6. máj 2021

@brezza preto som mu aj troska dala keď už toho mlieka malo spapal 😔.. Ale určite to nebudem dávať každý deň 🙂

andreatytler
7. máj 2021

Caj urcite vynechaj... Tahat mliecko z flase je dost makacka a tak ho neunavuj niecim z coho nemoze pribrat.
Mozno skus cumel s vacsou dierkou aby nemusel tahat tak tuho a kym zaspi dokaze vypit viac. Ale treba davat pozor aby sa nedusil ak by mu to tieklo prilis rychlo.
Nas syn tiez zaspaval pri papani a ukazalo sa ze je hypotonicky. Proste nemal dost energie. Skus zajst za fyzioterapeutom.
Posledne co by som poradila je krmit hned po prebudeni, ked je cerstvy a ma dostatok sily. Potom kludne mozes zase dat mliecko aj pred spanim aby sa mu lepsie zaspavalo. Takto vypije asi 2 mensie porcie, co je lepsie aj na brusko a travenie ako jedna vacsia porcia.